IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Кат цъкаш по

    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Голдмън верно ли са евтин prime broker? Сега напоследък се нароиха доста prime broker-и, които взимат по-малко от традиционните.
    Кат цъкаш по 5000 фютчеса по за няколко часа назад напред - в интерактив ще фалираш.

    Брокера който си представяш е коренно различен от търговските отношения на фирми като нашите с банките относно търговията. Не можеш алгоретмично да търгуваш с къв да е обикновен брокер. Само спредовете които ние виждаме са коренно различни от това което дават брокерите които и да са те. За фютчерсите говоря.

    Ние по добра цена от Годман не намерихме но трябва да се има пред вид че аз имам известни контакти в голдман и не само аз. Въпрос на договор а не лист прайс.

    Ср. не прочетох че питаш за прайм брокер.

    Коментар


    • Абе повечето от вас така разправяха и за брексита

      Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
      едва ли ще му се получи на Тръмп....прекалено много популизъм има в изказванията му и доста от американците едва ли ще му се вържат....те и самите прогнози показват преднина на Клинтън.....така че само някакви форсмажорни обстоятелства могат да му донесат победата и президентския пост...
      Абе повечето от вас така разправяха и за брексита

      Коментар


      • Само че не пропускай

        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        А за тежките времена пред фармацията - това е само предизборно говорене. Никоя разумна държава няма да си убие силно иновативен отрасъл, който подобрява живота на хората и и носи реално значително стратегическо предимство.

        Мрънкаха, мрънкаха срещу гилиъд и какво стана - едно голямо нищо. Дойде си конкуренцията - привлечена точно от големите печалби - и цените си паднаха наполовина. Съвсем пазарно. Ако САЩ почнат да натискат фармацията си тя просто ще се измести - ей я де е Швейцария и Великобритания. Опитаха се някои компании да се преместят заради данъци - не им се получи. Обаче ако ги натиснат наистина то те и съвсем наистина ще се преместят. Че и хората ще си вземат.

        Това някой идиот като Путин може да го направи на бизнеса си - но в САЩ не са идиоти - освен Тръмп - но ако този клоун стане президент аз и без това ще съм на 100% къс - по сигурен залог за надолу едва ли може да се измисли
        Само че не пропускай факта че живота не започва и свършва с компаниите на борсата.

        Ако за теб щатите са нещо виртуално дето му купуваш и продаваш акциите на компаниите за амеркианците това е живота и живота не е ок когато за псоледните 5 години застграховките за се вдигнали с 35 % само и единственно заради това че от другата страна лекарствата поскъват без лимит в цените. И живота не е само манхатън или уолл стреет а живота е и по голямата част от щатите които взимат заплата по 1500 долара.

        Така че каквото е било...не е ясно дали ще бъде.

        Ако въобще говорим за фундамент - бисектора трябва да падне наистина много повече и да се отчете липсата на подобни ръстове в бъдеще които уж пазара влага в сегашните цени. След като някой така или иначе ще сложи ограничение в подобни далавери по един или друг начин.

        А като говорим да убиеш сектора..пропускаш че това че акциите ще паднат няма да убие сектора...а ще убие притежателите на акциите им. На сектора нищо му няма. И да паднат цените който иска пак ще инвестира в нови лекарства - да парите ще са по малко но пък за какво са им пари като ги ползват за байбак в полза единствено на притежателите на акции.

        Като се занимаваш с тая бира...и почваш да се извърщаваш до толкова че да мислиш че акциите са икономиката. Няма такъв филм. Акциите са си акции...а икономиката си е икономика.

        Коментар


        • За Майлън

          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          аз не смятам че е конспирация - смятам че е разумно поведение на компанията. В края на краищата всяка компания би трябвало да възнаграждава само дългосрочните инвеститори в нея - и евтиното изкупуване на 20% от свободните акции това и прави.


          За останалото всеки си има право на мнение. За валеант да си видял някога да съм казал добра дума - дори и когато всички им се кефиха - ми не - не ме кефиха и то точно защото не правят пари от проучвания правят от машинации. Сега това с Майлън е нищо, хората си имат продукт ще си го продават за колкото си искат - на който не му харесва да ходи в болница да му бият нормални инжекции. И те не ме кефят особено - нищо забележително не правят, а прекалено много ръст имат вкаран в цената.
          Нормално казваш за Майлън. Имат си продукт който е на 100 години и е съвсем нормално да му вдигнат цената от 100 на 600, съвсем нормално е с помоща на държавата т.е с финансова подкрепа на няколко демократа в това число и фондацията на Клинтън да прокарат закон всички училища и после всички самолетни компании да имат задължително вече скъпия комплект и с няколко регулации да убият конкуренцията възможна ( не ми се влиза в подробности ) . Значи нормално е бизнеса ти да е не да инвестираш в проучвания а да продаваш едно нещо с 10 хиляди процента печалба и с тея кинти да стане компанията ти от 1 на 10 милиярда примерно с фундамент вдигнатата ти цена на нещото.

          Краен съм разбира се и не съвсем прав .
          Но принципно това е в основата на бисектора.

          Вземи Гилд. Имал ръст. Ок. Колко ще е ръста ако продава същото нещо на цени като в европа и азия? Що в щатите се продава по скъпо? Ами щото има кой да плаща...застрахователите и държавата то който има застраховка. И в резултат няма такава висока застраховка никъде по света както в щатите. Който е беден - мре. А обамакеар еба майката и на половината застрахователи за капак.

          Много лайна има в щатите ама здравеопазването е едно от най миришещите.

          Но това пак няма никакво значение. Щото бизнеса с акции не може да е фундаментален вече. Не че не може биосектора да избухне на горе...може. Ама не фундаментално.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ferry
            edin takuv populist se podvizava 2ri mandat v bg
            съгласен съм с теб...но разлката е в това че Америка привлича с блясъка си и насилствено наложения имидж за просперитет....току-що напудрена и свежа,старателно излъскана и готова за нова употреба,място където можеш да нямаш нищо но чрез мечтите си да притежаваш всичко.....а България е черна хроника нещо като регистър на изгубените каузи,където циганията,простотията и алчността винаги побеждават...
            Last edited by absd; 02.09.2016, 02:36.
            "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Каквото такова. Ако него го изберат поне играта ще е ясна - шорт докато го импийчнат
              +1
              "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                А сега...търгуваме през Голдман - по евтино е )
                Голдмън верно ли са евтин prime broker? Сега напоследък се нароиха доста prime broker-и, които взимат по-малко от традиционните.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
                  едва ли ще му се получи на Тръмп....прекалено много популизъм има в изказванията му и доста от американците едва ли ще му се вържат....те и самите прогнози показват преднина на Клинтън.....така че само някакви форсмажорни обстоятелства могат да му донесат победата и президентския пост...
                  Каквото такова. Ако него го изберат поне играта ще е ясна - шорт докато го импийчнат

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    А за тежките времена пред фармацията - това е само предизборно говорене. Никоя разумна държава няма да си убие силно иновативен отрасъл, който подобрява живота на хората и и носи реално значително стратегическо предимство.

                    Мрънкаха, мрънкаха срещу гилиъд и какво стана - едно голямо нищо. Дойде си конкуренцията - привлечена точно от големите печалби - и цените си паднаха наполовина. Съвсем пазарно. Ако САЩ почнат да натискат фармацията си тя просто ще се измести - ей я де е Швейцария и Великобритания. Опитаха се някои компании да се преместят заради данъци - не им се получи. Обаче ако ги натиснат наистина то те и съвсем наистина ще се преместят. Че и хората ще си вземат.

                    Това някой идиот като Путин може да го направи на бизнеса си - но в САЩ не са идиоти - освен Тръмп - но ако този клоун стане президент аз и без това ще съм на 100% къс - по сигурен залог за надолу едва ли може да се измисли
                    едва ли ще му се получи на Тръмп....прекалено много популизъм има в изказванията му и доста от американците едва ли ще му се вържат....те и самите прогнози показват преднина на Клинтън.....така че само някакви форсмажорни обстоятелства могат да му донесат победата и президентския пост...
                    "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                    Коментар


                    • А за тежките времена пред фармацията - това е само предизборно говорене. Никоя разумна държава няма да си убие силно иновативен отрасъл, който подобрява живота на хората и и носи реално значително стратегическо предимство.

                      Мрънкаха, мрънкаха срещу гилиъд и какво стана - едно голямо нищо. Дойде си конкуренцията - привлечена точно от големите печалби - и цените си паднаха наполовина. Съвсем пазарно. Ако САЩ почнат да натискат фармацията си тя просто ще се измести - ей я де е Швейцария и Великобритания. Опитаха се някои компании да се преместят заради данъци - не им се получи. Обаче ако ги натиснат наистина то те и съвсем наистина ще се преместят. Че и хората ще си вземат.

                      Това някой идиот като Путин може да го направи на бизнеса си - но в САЩ не са идиоти - освен Тръмп - но ако този клоун стане президент аз и без това ще съм на 100% къс - по сигурен залог за надолу едва ли може да се измисли

                      Коментар


                      • аз не смятам че е конспирация - смятам че е разумно поведение на компанията. В края на краищата всяка компания би трябвало да възнаграждава само дългосрочните инвеститори в нея - и евтиното изкупуване на 20% от свободните акции това и прави.


                        За останалото всеки си има право на мнение. За валеант да си видял някога да съм казал добра дума - дори и когато всички им се кефиха - ми не - не ме кефиха и то точно защото не правят пари от проучвания правят от машинации. Сега това с Майлън е нищо, хората си имат продукт ще си го продават за колкото си искат - на който не му харесва да ходи в болница да му бият нормални инжекции. И те не ме кефят особено - нищо забележително не правят, а прекалено много ръст имат вкаран в цената.

                        Коментар


                        • Напълно е възможно

                          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Че ти да не мислиш, че е трудно да си натиснеш цената, когато искаш да похарчиш 15 милиарда за покупки. Колко му - е няколко кофти очаквания - идващи от компанията, няколко претеснения за анализаторите - идващи от компанията - тотална несигурност за бъдещите им планове - идващи от компанията. Бай бек само когато не вдигат цената. Пълна липса на информация за това мислят ли да купуват нещо или не. Няколко подържащи ги институционални инвеститори - които схващат че в дълъг план за тях е по-добре компанията да изкупи чуждите акции максимално евтино.

                          Е то с банките е ясна работата - докато кривата на доходността не стане по-стръмна печалбите им ще страдат.
                          Напълно е възможно, даже е по възможно от колкото си мислиш...ама това не прилича ли да го кажа по скоро аз? ))

                          Нали аз бях конспиратора и все пдозирам разни несъществуващи далавери извън "фундамента" които са изцяло в сферата на световните конспирации ?

                          Както и да е, извън глупостите - за Гилд аз не знам нищо.

                          Само знам че за Биотехите добрите времена свършиха а лошите е напълно възможно да предстоят, а за банките трудните предстоят със сигурност ако я карат така - далавераджиите.

                          Това няма никакво значение обаче за търговията а фундаментално мога да ти кажа какво мисля но това няма да се отрази на решенията ми.

                          Биотехите и въобще медицината в щатите Равен и предстоят сериозни катаклизми според мен който и да дойде на власт. Щатите имат почти най лошата здравна система в света. И тя е базирана на големите кинти. Целия 3 годишен ръст на този сектор се базира на измислен фундамент и печалбите идват от чистото дране на застрахователните компании с цените на лекарствата от който може - със всевъзможни схеми. Имаме досега три скандала - оня лудия малкия дето го опандизиха, VRX и сега Милан. Милан е еталон за държавна корупция. Който и да стане президент ще преебе сектора за имидж. Мисля че правилното с Милан беше веднага да уволнят ненормалната СЕО дето ръси простотиии по телевизията и да върнат цената на 100 $ на секундата. Ама този шанс го проуснаха така че скандала тепърва предстои - убеден съм.
                          Всичко което сега ти изглежда евтино щото го оценяваш спрямо минал период извъндъж ще стане ужасно скъпо.

                          Така че този сектор е все още за шорт и няма да се въстанови освен ако не стане чудо някакво ама истинско чудо.

                          Но това няма никакво значение щото търговията е съвсем друга история и тези лакардии дето ги пишем тука са - за на по едно малко а не за инвестиционно решение. Инвестиционно ли казах...? ))

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Така е, говори си...колкото повече - толкова по ще си вярваш.

                            Сами си натискат цената...продават си предишния байбак може би. И после пак го купуват...то верно що не разрешат на компаниите да станат трейдъри - тогава със сигурност като не могат от основния си бизнес поне от далавери на акциите да правят кинти. И със сигурност ще правят повече ))

                            Какви са тези теории на консипрациите...изглеждало ти че сами си натискат акциите - такива неща не се случват - СЕК бди....над всеки ретайл пишман инвеститор да го пази....да го ебат по малко...но редовно а не така както ти си представяш по много и на веднъж ))

                            В този случай няма да питам за банките...
                            Че ти да не мислиш, че е трудно да си натиснеш цената, когато искаш да похарчиш 15 милиарда за покупки. Колко му - е няколко кофти очаквания - идващи от компанията, няколко претеснения за анализаторите - идващи от компанията - тотална несигурност за бъдещите им планове - идващи от компанията. Бай бек само когато не вдигат цената. Пълна липса на информация за това мислят ли да купуват нещо или не. Няколко подържащи ги институционални инвеститори - които схващат че в дълъг план за тях е по-добре компанията да изкупи чуждите акции максимално евтино.

                            Е то с банките е ясна работата - докато кривата на доходността не стане по-стръмна печалбите им ще страдат.

                            Коментар


                            • Така е

                              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              А за Гилд - супер си е компанията - все още не съм намерил нищо по-добро за купуване. Може да изглежда странно, но съм почти убеден, че сами си натискат цената, за да си изкупят акциите по евтино.
                              Така е, говори си...колкото повече - толкова по ще си вярваш.

                              Сами си натискат цената...продават си предишния байбак може би. И после пак го купуват...то верно що не разрешат на компаниите да станат трейдъри - тогава със сигурност като не могат от основния си бизнес поне от далавери на акциите да правят кинти. И със сигурност ще правят повече ))

                              Какви са тези теории на консипрациите...изглеждало ти че сами си натискат акциите - такива неща не се случват - СЕК бди....над всеки ретайл пишман инвеститор да го пази....да го ебат по малко...но редовно а не така както ти си представяш по много и на веднъж ))

                              В този случай няма да питам за банките...

                              Коментар


                              • Пак че четеш

                                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Просто преди пишеше и умни работи - от няколко месеца все едно че чета борсов вариант на прас прес.

                                А за губенето на пари - то това си зависи от алгоритъма - ако сте купили свестен алгоритъм би трябвало да се представя задоволително и почти сигурно по-добре отколокото ако си играехте сами.
                                Пак че четеш, това е напредък. И аз забелязвам малък напредък при теб...преди пишеше тотални глупости сега вече си се ограничил с икономическите глупости и уцелваш от време на време правилната посока - предполгам без да искаш...всеки има късмет от време на време ))))

                                Имаме си и програмист и трейдъри на смени,( не че за друго ама искаме да губим повече като бачкаме и на други пазари))) ) ... а понеже не си наясно с алгоритмичната търговия - ( то да беше само това....да го прежали човек ) всичко зависи освен от алгоритъма и от настройките на алгоритъма )))))

                                Коментар

                                Working...
                                X