IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Има доста добри книги на Базил Лидъл Харт - те са до голяма степен исторически, но всичко е пречупено през стратегията на войната
    Същите работи. Тук е за стратегиите повече отколкото за воините. Защо са успешни или са се провалили.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
      Препоръчвам https://www.amazon.com/Strategy-Hist.../dp/1501227726 . Tова го препрочитам от 3 години
      Има доста добри книги на Базил Лидъл Харт - те са до голяма степен исторически, но всичко е пречупено през стратегията на войната

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        не мога да ти кажа кое е хубаво и кое не е. Ако си щастлив значи всичко е ОК. Аз пък имам мечти да правя велики неща. Комплекси какво да правя. Няма как да се боря с тях. Не знам дали ще ми повярваш, но съм правил инвестиция, която се избива три пъти за месец и така в продължение на 10 години, без да инвестирам повече и то не знам дали има по-сигурна инвестиция от нея. Вероятно за това от моя гледна точка разговорите за 2-3-4 % са безсмислени. Тези дни четох в една книга за един експеримент. Взели две групи хора. Едните твърдели че са късметлии а другите че нямат късмет. Поставили им задача да преброят снимките в едно списание. Още на втора страница в една от рамките пишело колко са снимките и че няма смисъл да продължават да четат. Хората, които считали себе си за късметлии видели и спрели да броят, а тези които смятали че нямат късмет броили до края и естествено половината объркали точната бройка. За мен този пример е доста показателен за това как трябва да се разсъждава в инвестирането. Ти какво мислиш по въпроса?
        Alonso, тогава защо си във форума, а не продължаваш да превърташ същата инвестиция. Също се чудя защо не си ре-инвестирал - за шест месеца щеше да направиш двойно повече отколкото за 10 г. без ре-инвестиране. Аз просто не знам за такава инвестиция. Дори и да знаех, щях леко да се притеснявам, че ще изчезне като влязат и други играчи.

        Иначе, на мене не ми се занимава с бизнес заради самия бизнес. Особено пък ако става дума за дюнерджийница или кафе. А да купя фалирал завод за коли и да почна като Мъск да правя електрически коли, не ми се вижда реалистично. Също така аз не познавам предприемчиви хора. Сам не ми се прави.

        И всъщност за мене е по-важно да правя нещо интересно отколкото да имам много повече пари отколкото вече имам като доход.

        Велики неща не е лошо да се правят, но аз това не го отъждествявам с парите.
        Last edited by Misho ILIEV; 28.08.2016, 20:46.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
          аз пък предимно чета история, е преди малко гледах за веймарската република

          http://www.nowandfutures.com/us_weimar.html

          “Every cycle in human history has ultimately come to an end,” Rivelle, who helps oversee $195 billion for TCW, said in a Bloomberg Television interview Friday. “Credit-enhanced cycles come to worse ends than the normal kind.”
          Препоръчвам https://www.amazon.com/Strategy-Hist.../dp/1501227726 . Tова го препрочитам от 3 години

          Коментар


          • аз пък предимно чета история, е преди малко гледах за веймарската република

            http://www.nowandfutures.com/us_weimar.html

            “Every cycle in human history has ultimately come to an end,” Rivelle, who helps oversee $195 billion for TCW, said in a Bloomberg Television interview Friday. “Credit-enhanced cycles come to worse ends than the normal kind.”
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              Аз не мисля. Аз знам! Човека е мислещо същество. За копането си има машини Въпроса е вие как разсъждавате. За мен тези въпроси за важни. Много по-важни от книгите на нобеловите лауреати. Пък ако толкова не те кефи какво пиша ме слагай в игнора. Няма да се обидя. Все пак не си длъжен да се вълнуваш от това
              Абе аз предимно чета психология и почти вече не чета за икономика като се изключат автобиографии, ама ти си намерил каде да разсъждаваш

              Коментар


              • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                Мисля че много мислиш. Направо ме заболя главата
                Аз не мисля. Аз знам! Човека е мислещо същество. За копането си има машини Въпроса е вие как разсъждавате. За мен тези въпроси за важни. Много по-важни от книгите на нобеловите лауреати. Пък ако толкова не те кефи какво пиша ме слагай в игнора. Няма да се обидя. Все пак не си длъжен да се вълнуваш от това
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  не мога да ти кажа кое е хубаво и кое не е. Ако си щастлив значи всичко е ОК. Аз пък имам мечти да правя велики неща. Комплекси какво да правя. Няма как да се боря с тях. Не знам дали ще ми повярваш, но съм правил инвестиция, която се избива три пъти за месец и така в продължение на 10 години, без да инвестирам повече и то не знам дали има по-сигурна инвестиция от нея. Вероятно за това от моя гледна точка разговорите за 2-3-4 % са безсмислени. Тези дни четох в една книга за един експеримент. Взели две групи хора. Едните твърдели че са късметлии а другите че нямат късмет. Поставили им задача да преброят снимките в едно списание. Още на втора страница в една от рамките пишело колко са снимките и че няма смисъл да продължават да четат. Хората, които считали себе си за късметлии видели и спрели да броят, а тези които смятали че нямат късмет броили до края и естествено половината объркали точната бройка. За мен този пример е доста показателен за това как трябва да се разсъждава в инвестирането. Ти какво мислиш по въпроса?
                  Мисля че много мислиш. Направо ме заболя главата

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                    А за мечтите, ако говорим за финансите, наистина имам скромни цели. Но мене това ме устройва.
                    не мога да ти кажа кое е хубаво и кое не е. Ако си щастлив значи всичко е ОК. Аз пък имам мечти да правя велики неща. Комплекси какво да правя. Няма как да се боря с тях. Не знам дали ще ми повярваш, но съм правил инвестиция, която се избива три пъти за месец и така в продължение на 10 години, без да инвестирам повече и то не знам дали има по-сигурна инвестиция от нея. Вероятно за това от моя гледна точка разговорите за 2-3-4 % са безсмислени. Тези дни четох в една книга за един експеримент. Взели две групи хора. Едните твърдели че са късметлии а другите че нямат късмет. Поставили им задача да преброят снимките в едно списание. Още на втора страница в една от рамките пишело колко са снимките и че няма смисъл да продължават да четат. Хората, които считали себе си за късметлии видели и спрели да броят, а тези които смятали че нямат късмет броили до края и естествено половината объркали точната бройка. За мен този пример е доста показателен за това как трябва да се разсъждава в инвестирането. Ти какво мислиш по въпроса?
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                      Да, тъкмо това имах предвид. За мен проблемът с аутсорсинга на производството е вече минал.
                      Преди критикуваха Адидас, че експлоатира филипинците. Сега, че няма да им дава работа... Иди че разбери

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Между другото, Адидас ги прави тези маратонки с роботи. Ще прибират в Германия все по-голяма част от производството.
                        Да, тъкмо това имах предвид. За мен проблемът с аутсорсинга на производството е вече минал.
                        А много държави, които разчитаха да се качат на този влак, ще трябва да си търсят нов модел на развитие - включително и нашата.
                        Last edited by Pronto; 28.08.2016, 11:33.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
                          Запада я е докарал дотам, че вече не може да произведе и една вилица.
                          Не могат или не искат, защото не им е изгодно?

                          Ето какво става, когато им е изгодно. Заводът на Епъл в Аризона: http://www.apple.com/mac-pro/video/
                          Last edited by Misho ILIEV; 28.08.2016, 13:21.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                            Чакай че тъкмо Адидас почна вече да прави маратонки в Германия а скоро ще отваря завод и в Америка. Повечето развиващи се държави са в такива кризи, че проблемите на Еврозоната са приятна занимавка да имаш
                            Между другото, Адидас ги прави тези маратонки с роботи. Ще прибират в Германия все по-голяма част от производството.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
                              Запада я е докарал дотам, че вече не може да произведе и една вилица. Докато не се ограничи глобализацията няма да има инфлация. Производството и работната ръка ще бъдат другаде. Изглежда, че вече има разбиране ( Тръмп ) и скоро ще има бариери и вдигане на мита.
                              Чакай че тъкмо Адидас почна вече да прави маратонки в Германия а скоро ще отваря завод и в Америка. Повечето развиващи се държави са в такива кризи, че проблемите на Еврозоната са приятна занимавка да имаш

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
                                Когато бяхме малки и се връщахме от училище се отбивахме в една сладкарница за да се закачаме със сладкаря. Единия от нас казваше.
                                - Бай Милкан дай една боза. - Човека отговаря.
                                - Няма боза. - Втория без да се бави казва.
                                - Бай Милкан тогава дай две бози. - Сладкаря се ядосваше и ни погваше.
                                - Мама ви стара колко пъти да ви кажа, че няма боза.
                                Та и Еconomist още не са разбрали че няма боза, явно си правят майтап.
                                Като се има предвид, че икономиката се движи предимно от очакванията (и очакванията за очакванията, какво другите очакват), което си е отчасти психология, мисля, че 4% може и да проработи. При 4% таргет реалният процент пада на минус 4%, което звучи апетитно.

                                Коментар

                                Working...
                                X