IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Те са растежни (средно 20% растеж на печалбата за последните пет години). Снасят малък, но бързо растящ дивидент. Наблягят повече на бай бека, което им помпа EPS-а и цената на акциите.

    2011 пак даваха 0.7% дивидент. Но ако беше взел тогава, спрямо парите платени тогава, сега дивидента щеше да ти е 2.1%. Сиреч дивидента им е скочил три пъти. Ако това се повтори следващите пет години (може би е малко оптимистично) дивидента за 2021 ще е 9х това, което са плащали 2011.
    Не са ли по-перспективни и секси PayPal ? Това е бъдещето на.

    Аз попогледах данни на компании - май ще предпочета J&J пред P&G. Проктър не ме кефи тенденцията на спад на техните продажби. Могъщи са - но това не ме кефи, а и Жонсън - тоже твърде ного могъщи и силно диверсифицирани, макар браншово - не толкова силно. Проктър емоционално - по примамливи, дивидентно - по-сгодни - но цифрите - важни.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Мишо - защо тия пъпеши не снасят дивидент?
      Те са растежни (средно 20% растеж на печалбата за последните пет години). Снасят малък, но бързо растящ дивидент. Наблягят повече на бай бека, което им помпа EPS-а и цената на акциите.

      2011 пак даваха 0.7% дивидент. Но ако беше взел тогава, спрямо парите платени тогава, сега дивидента щеше да ти е 2.1%. Сиреч дивидента им е скочил три пъти. Ако това се повтори следващите пет години (може би е малко оптимистично) дивидента за 2021 ще е 9х това, което са плащали 2011.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от volaswap
        американците ебат VW, време е и ние да ебем американците
        +1
        с тези големи дупета ще видим зор
        "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
          Аз до колкото разбирам не са плащали данък печалба (под 1%) за цяла Европа в продължение на 11 години Ако това е нормално .............
          Ами това си между тях и между ония пияндурници - ирландците... хората искат да привличат най-могъщите компании на света, по-добре Ябълчичката да ти плаща 0.5% данък, отколкото някакви сулювци и кекавци да ти плащат 10%. Нямат ли право? Като процент изглежда малко, ама знаеш ли колко уиски може да се купи с тия пари? Allianz тоже - в Ирландия.

          Тодоров - благодаря

          Мишо - защо тия пъпеши не снасят дивидент?
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Ти да не мислиш, че ще платят 13 МБ само защото някаква гнусна лесбийка е решила така? Аз ако съм на господарите на Ябълчичката, ще дам само 130 Б на някой килър да и резне чепката - с такива бюрократически свине само така трябва да се действа. Дерат честният бизнес с непосилни данъци, после акционерите като си получат скромният и почтен дивидент: пак дранье - турските дерибеи, откупвали от султанът правото да сбират данъците на раята не са драли дедите ни така страшно !!! Два пъти данък върху една и съща печалба - и какво правят политиците с тия пари? - Подклаждат войни само, угояват орди паразитиращи чиновници, чрез социалната система систематически развъждат подчовеци и дегенерати - ето де отиват парите на хората !!! За мен всеки, който клати данъчните в Европа и САЩ е ГЕРОЙ, не престъпник.
            Аз до колкото разбирам не са плащали данък печалба (под 1%) за цяла Европа в продължение на 11 години Ако това е нормално .............

            Коментар


            • Още Виза на 81.08

              Коментар


              • Императоре,това е едно от най-значимите ти изказвания!
                Може би,не в точната тема,но поздравления!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                  APPL не ги чакат слънчеви дни
                  Ти да не мислиш, че ще платят 13 МБ само защото някаква гнусна лесбийка е решила така? Аз ако съм на господарите на Ябълчичката, ще дам само 130 Б на някой килър да и резне чепката - с такива бюрократически свине само така трябва да се действа. Дерат честният бизнес с непосилни данъци, после акционерите като си получат скромният и почтен дивидент: пак дранье - турските дерибеи, откупвали от султанът правото да сбират данъците на раята не са драли дедите ни така страшно !!! Два пъти данък върху една и съща печалба - и какво правят политиците с тия пари? - Подклаждат войни само, угояват орди паразитиращи чиновници, чрез социалната система систематически развъждат подчовеци и дегенерати - ето де отиват парите на хората !!! За мен всеки, който клати данъчните в Европа и САЩ е ГЕРОЙ, не престъпник.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                    Наѝ омразната ми акция АNF се качи днес та и аз влезнох лонг и путове взех въпреки това. Момо сток
                    това е от 18.07. акциата продалжвам да е даржа с стоп 16. (купена на 20)

                    путовете ги продадох с 50% @ 18.54

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                      Long VFC @ 62.82 /0.47 call

                      http://www.zertifikate.commerzbank.d...512577947&pc=3

                      аиде алонсо. даи гаz
                      Тъкмо щях да питам дали ще влезеш лонг VFC или ще чакаш да падне още

                      Браво за шорта!

                      Коментар


                      • Long VFC @ 62.82 /0.47 call

                        http://www.zertifikate.commerzbank.d...512577947&pc=3

                        аиде алонсо. даи гаz

                        Коментар


                        • Close VFC from 65.10 @ 62.80
                          Close X from 22 @ 19.80

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                            Тези атаки по данъчните споразумения ми се виждат доста късогледи от страна на ЕК, че чак ги обвиняват в "измами" - ми да ги осъдят тогава.
                            Също като антимонополните такива - до преди две-три години още се дъвчеха с Майкрософт и вградения Медия Плейър. Толкова бюрокрация ....

                            Ще е интересно да се види цялото решение на Комисията като излезе. Ето какво казва прес релис-а:

                            The Commission's investigation has shown that the tax rulings issued by Ireland endorsed an artificial internal allocation of profits within Apple Sales International and Apple Operations Europe, which has no factual or economic justification. As a result of the tax rulings, most sales profits of Apple Sales International were allocated to its "head office" when this "head office" had no operating capacity to handle and manage the distribution business, or any other substantive business for that matter. Only the Irish branch of Apple Sales International had the capacity to generate any income from trading, i.e. from the distribution of Apple products. Therefore, the sales profits of Apple Sales International should have been recorded with the Irish branch and taxed there.

                            The "head office" did not have any employees or own premises. The only activities that can be associated with the "head offices" are limited decisions taken by its directors (many of which were at the same time working full-time as executives for Apple Inc.) on the distribution of dividends, administrative arrangements and cash management. These activities generated profits in terms of interest that, based on the Commission's assessment, are the only profits which can be attributed to the "head offices".
                            http://europa.eu/rapid/press-release_IP-16-2923_en.htm

                            Това са го определили като държавна помощ, т.е. ирландците явно селективно са позволили на Епъл да не си плащат данъците. Това не означава, че държавите не могат да имат собствена данъчна политика и да прилагат ниски данъци въз основа на обективни критерии, приложими за всички.

                            Коментар


                            • Тези атаки по данъчните споразумения ми се виждат доста късогледи от страна на ЕК, че чак ги обвиняват в "измами" - ми да ги осъдят тогава.
                              Също като антимонополните такива - до преди две-три години още се дъвчеха с Майкрософт и вградения Медия Плейър. Толкова бюрокрация ....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                -1.69% не е трагедия. Бъдещето им зависи повече от това как ще генерират кеш в бъдеще отколкото дали си плащат данъците.
                                Никой не очаква на 7 септември "да избият рибата", така че не ги виждам цъфнали близките месеци, а ако не измислят нещо - и години.

                                Коментар

                                Working...
                                X