IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Не е точно маркет тайминг. Нетната ми къса позиция е към 20% само. Реално, огромната част от хората които са дълги - дори и тези които са предпазливо дълго са заели в момента на много по-агресивна позиция. И една не малка част от тях ще затворят част от нея на загуба - ако пък случайно нещата почнат да се сриват

    Чисто статистически погледнато можеш да се каже че играя за връщане към средното. Т.е. доста по-предпазливата игра. Всеки който е на 100% дълъг в момента, ако е в американски акции поне, прави моментум игра - на рекордни нива на индексите, при спадащи печалби - вече четвърто тримесечие, доста високи коефициенти и сериозна вероятност от близък удар през лихвите.
    За мене пак си е маркет тайминг. Всеки който маркет таймва си има основателната причина за това, било фундаментална, било техническа.

    Коментар


    • поччнаха да тропат съседите, да се разболеят от рак на черния дроп и да пукнат до 2 месеца....как се учи на тропане
      в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        Не виждам как не е маркет тайминг. Ако се окаже неуспешен ще трябва да затвориш на загуба. Не е и моментум трейдиг, защото пазарът не се е сурнал надолу.
        Не е точно маркет тайминг. Нетната ми къса позиция е към 20% само. Реално, огромната част от хората които са дълги - дори и тези които са предпазливо дълго са заели в момента на много по-агресивна позиция. И една не малка част от тях ще затворят част от нея на загуба - ако пък случайно нещата почнат да се сриват

        Чисто статистически погледнато можеш да се каже че играя за връщане към средното. Т.е. доста по-предпазливата игра. Всеки който е на 100% дълъг в момента, ако е в американски акции поне, прави моментум игра - на рекордни нива на индексите, при спадащи печалби - вече четвърто тримесечие, доста високи коефициенти и сериозна вероятност от близък удар през лихвите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Това не е точно маркет тайминг аз си държа все пак и прилечен процент дълги.

          Просто вече ще печеля повече от това ако пазарите падат, а не от това че пазарите се вдигат. Или с други думи на обратното на маркет тайминга който правят хората които купуват в момента - защото и това реално е залог, че в обозримо бъдеще пазарите нямат да падат чувствително.
          Не виждам как не е маркет тайминг. Ако се окаже неуспешен ще трябва да затвориш на загуба. Не е и моментум трейдиг, защото пазарът не се е сурнал надолу.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Маркет таймингът е голяма краста
            Това не е точно маркет тайминг аз си държа все пак и прилечен процент дълги.

            Просто вече ще печеля повече от това ако пазарите падат, а не от това че пазарите се вдигат. Или с други думи на обратното на маркет тайминга който правят хората които купуват в момента - защото и това реално е залог, че в обозримо бъдеще пазарите нямат да падат чувствително.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              вече късите са ми повече от дългите. Айда да вземе да се срути масивно най-накрая
              Маркет таймингът е голяма краста

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Не са ли по-перспективни и секси PayPal ? Това е бъдещето на.

                Аз попогледах данни на компании - май ще предпочета J&J пред P&G. Проктър не ме кефи тенденцията на спад на техните продажби. Могъщи са - но това не ме кефи, а и Жонсън - тоже твърде ного могъщи и силно диверсифицирани, макар браншово - не толкова силно. Проктър емоционално - по примамливи, дивидентно - по-сгодни - но цифрите - важни.
                Банките се кефят да издават Виза и МастърКард. Повечето хора по света все още нямат карти. 80% от ритейл плащанията са в кеш. Виза и МастърКард са едниствените глобани схеми за плащания. Китай наскоро отвори пазара си за чужди схеми.

                Гаранция никога няма. Но потенциалът тука изглежда голям. Те затова са и скъпи.

                Коментар


                • вече късите са ми повече от дългите. Айда да вземе да се срути масивно най-накрая

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Те са растежни (средно 20% растеж на печалбата за последните пет години). Снасят малък, но бързо растящ дивидент. Наблягят повече на бай бека, което им помпа EPS-а и цената на акциите.

                    2011 пак даваха 0.7% дивидент. Но ако беше взел тогава, спрямо парите платени тогава, сега дивидента щеше да ти е 2.1%. Сиреч дивидента им е скочил три пъти. Ако това се повтори следващите пет години (може би е малко оптимистично) дивидента за 2021 ще е 9х това, което са плащали 2011.
                    Не са ли по-перспективни и секси PayPal ? Това е бъдещето на.

                    Аз попогледах данни на компании - май ще предпочета J&J пред P&G. Проктър не ме кефи тенденцията на спад на техните продажби. Могъщи са - но това не ме кефи, а и Жонсън - тоже твърде ного могъщи и силно диверсифицирани, макар браншово - не толкова силно. Проктър емоционално - по примамливи, дивидентно - по-сгодни - но цифрите - важни.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Мишо - защо тия пъпеши не снасят дивидент?
                      Те са растежни (средно 20% растеж на печалбата за последните пет години). Снасят малък, но бързо растящ дивидент. Наблягят повече на бай бека, което им помпа EPS-а и цената на акциите.

                      2011 пак даваха 0.7% дивидент. Но ако беше взел тогава, спрямо парите платени тогава, сега дивидента щеше да ти е 2.1%. Сиреч дивидента им е скочил три пъти. Ако това се повтори следващите пет години (може би е малко оптимистично) дивидента за 2021 ще е 9х това, което са плащали 2011.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от volaswap
                        американците ебат VW, време е и ние да ебем американците
                        +1
                        с тези големи дупета ще видим зор
                        "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                          Аз до колкото разбирам не са плащали данък печалба (под 1%) за цяла Европа в продължение на 11 години Ако това е нормално .............
                          Ами това си между тях и между ония пияндурници - ирландците... хората искат да привличат най-могъщите компании на света, по-добре Ябълчичката да ти плаща 0.5% данък, отколкото някакви сулювци и кекавци да ти плащат 10%. Нямат ли право? Като процент изглежда малко, ама знаеш ли колко уиски може да се купи с тия пари? Allianz тоже - в Ирландия.

                          Тодоров - благодаря

                          Мишо - защо тия пъпеши не снасят дивидент?
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Ти да не мислиш, че ще платят 13 МБ само защото някаква гнусна лесбийка е решила така? Аз ако съм на господарите на Ябълчичката, ще дам само 130 Б на някой килър да и резне чепката - с такива бюрократически свине само така трябва да се действа. Дерат честният бизнес с непосилни данъци, после акционерите като си получат скромният и почтен дивидент: пак дранье - турските дерибеи, откупвали от султанът правото да сбират данъците на раята не са драли дедите ни така страшно !!! Два пъти данък върху една и съща печалба - и какво правят политиците с тия пари? - Подклаждат войни само, угояват орди паразитиращи чиновници, чрез социалната система систематически развъждат подчовеци и дегенерати - ето де отиват парите на хората !!! За мен всеки, който клати данъчните в Европа и САЩ е ГЕРОЙ, не престъпник.
                            Аз до колкото разбирам не са плащали данък печалба (под 1%) за цяла Европа в продължение на 11 години Ако това е нормално .............

                            Коментар


                            • Още Виза на 81.08

                              Коментар


                              • Императоре,това е едно от най-значимите ти изказвания!
                                Може би,не в точната тема,но поздравления!

                                Коментар

                                Working...
                                X