IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Snap записва загубата през първото тримесечие до 2 млрд. заради разходи, свързани с компенсации обвързани с първоначалното публично предлагане през март. От тези разходи главният изпълнителен директор Еван Шпигел получи бонус от 750 млн. Долара, за да привлече обществеността към компанията


    баси бонусите баси чудото...поредната пирамида и понци
    Вся Власть Советам

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

      аз нямам, но кураж ти пожелавам. дано успеят да стъкмят отчети другите ку-та, че иначе много преувеличена цена.
      дано си с малко, за да не боли джоба
      13.3% от портфейла ми са те. Здраве да е.
      От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение
        Има ли някой глупак като мен със SNAP купени седмицата след IPO-то им?
        аз нямам, но кураж ти пожелавам. дано успеят да стъкмят отчети другите ку-та, че иначе много преувеличена цена.
        дано си с малко, за да не боли джоба

        Коментар


        • Има ли някой глупак като мен със SNAP купени седмицата след IPO-то им?
          От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

            Не ,не съм взел,но все още съм на мнение,че гапапа в 260-270 ерията трябва да се запълни.
            Мога да чакам,по добре ми е да дебна добър вход,отколкото да вляза за по-малко,но по-бързо(по безопасно е)
            Като цяла пазара си плаче за изпускане на парата,мисля,ще е тази година още.

            П.С. Михаелис12,много ми намирисваш на Маранди-ти ли си?
            Трябва да има корекция спор няма, но вечния въпрос е кога? ако преди това стигне 400-500 при -50% ще падне на 250, което
            от янурска 2017 гледна точка, ще е fair.

            btw ако не си видял
            http://ir.tesla.com/secfiling.cfm?fi...-1&CIK=1318605
            и е продал веднага едни 109к акции

            On May 8, 2017, the reporting person exercised long held stock options to purchase 119,100 shares of Tesla's common stock. These stock options were set to expire on June 11, 2017 if left unexercised. On May 9, 2017, the reporting person exercised additional stock options to purchase 11,972 shares of Tesla common stock. In connection with these exercises, the reporting person incurred significant exercise costs and tax liability. A substantial portion of the shares sold pursuant to transactions reported on this Form 4 was used to cover such exercise costs and tax liability. The net effect of the transactions reported on this Form 4 is to increase the reporting person's holdings in Tesla by 22,064 shares.

            какви са тия costs за приблизително 30mln

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

              Тоест плана е да си вземаш дивидентите и да въртиш синджирчето. Най-доброто врем за продаване на добра акция е никога Не е лоша тактика, щом текущата дивидентна доходност да те устройва.
              Максимата за държането завинаги не трябва да се приема буквално. По-скоро е противовес на маниакалното трейдърство. По скоро идеята е хората да мислят малко повече като собственици на части от бизнеси, а не държатели на лотарийни билети

              Даже и да оставим дивидентите настрана, примерно човек дори да е взел Адидас на върха през 2008, ако не е продавал, до сега е щял да направи доста пари независимо от срива през 2008-2009. Същата работа е с Гугъл, Виза и даже с Home Depot, които би трябвало да са силно корелирани с пазара на недвижими имоти в САЩ.

              За човек, който зависи от инвестициите си за доход е добре да има поне едни 10-15% в краткосрочни ДЦК или кеш.

              Иначе, аз просто не вярвам в маркет тайминга. Почти никой не успява систематично да го прави успешно, дори асовете в инвестирането. Защо тогава ние да се опитваме.
              Last edited by Misho ILIEV; 11.05.2017, 09:29.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                Тоест плана е да си вземаш дивидентите и да въртиш синджирчето. Най-доброто врем за продаване на добра акция е никога Не е лоша тактика, щом текущата дивидентна доходност да те устройва.
                Това е голяма дилема ... Сигурен ли си ?
                И аз мислех така преди време. При корекция е ок, но при срив няма да ми е безразлично и да си казвам :
                - какво като падат, акцията е желязна и все ще върне нивата .
                И да гледам как се рути с 10-20% на ден ... щото държа предимно банки
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • snap disappoints - sell

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                    Сигурен съм, че няма да резбера кога ще започне мечия пазар. Не мога да кажа, че няма да ми пука, но идеята е да не продавам при спад заради самия спад.
                    Тоест плана е да си вземаш дивидентите и да въртиш синджирчето. Най-доброто врем за продаване на добра акция е никога Не е лоша тактика, щом текущата дивидентна доходност да те устройва.
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                      Това е много интересно. Смяташ ли че ще разбереш точно кога ще паднат за да продадеш или не би ти пукало и би си държал акциите дори и при спад ?
                      Сигурен съм, че няма да резбера кога ще започне мечия пазар. Не мога да кажа, че няма да ми пука, но идеята е да не продавам при спад заради самия спад.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                        Индексите и без него ще паднат над 20% в един момент, но може и да минат години до тогава. А да търгуваш злато като се надяваш на него - не ми се вижда много смарт.
                        Това е много интересно. Смяташ ли че ще разбереш точно кога ще паднат за да продадеш или не би ти пукало и би си държал акциите дори и при спад ?
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение

                          У тоз се кълнем да изпрати златото над 1300 и индексите поне 20% надоле
                          Индексите и без него ще паднат над 20% в един момент, но може и да минат години до тогава. А да търгуваш злато като се надяваш на него - не ми се вижда много смарт.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            У тоз се кълнем да изпрати златото над 1300 и индексите поне 20% надоле
                            Вся Власть Советам

                            Коментар


                            • Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                                По стандарт на човек ние сме на около 65-то място в света а САЩ са в топ 10 тоест няма как изобщо да се сравняваме .Техният стандарт е около 3 пъти по висок. Нашата цел я виждам да влезем в топ 50 при силен ръст на икономиката в следващите десет години и това е напълно постижимо ако сме в ЕС и има спад на корупцията. Тоест да се доближим до стандарта на страните от централна Европа и тогава ще има и подобряване на демографията.

                                Концентрацията на богатство в САЩ в топ 10% от населението до голямо степен е заради голямото прахосничество на средната класа. Хората вадят добри пари (средна годишна заплата е около 40 хиляди долара) но са затънали в кредити заради скъпи коли, къщи................... свикнали са да живеят на кредит. Но това си е личен избор - или ще стискаш дупе да станеш независим или ще робуваш на стоките - никой на сила не ги кара да пръскат толкова безразсъдно Затова и средната класа в Европа има повече активи от САЩ просто в Европа хората са по спестовни. За сметка на това топ 1% в САЩ държат огромна част от световното богатство

                                Не можеш да сравняваш 1:1 защото онея са на почти цял континент площ с всякакъв ресурс и са 325 млн. плюс валута световен резерв, плюс военен арсенал за 700млрд. на година и т.н. и т.н. ..... За тва те бяха топ 1 в света а ние топ 26, сега са в десятката
                                Алллооо най-мощната държава в света е на некво си 6-7мо място, а не номер 1 ако искаш си го запиши на челото .....

                                мда сигурно напрао 18 пъти по-висок особено с наеми на некви си 30 кв в Ню Йорк от 3 бона напрао са цъфнали и вързали .... Благодарение на прахосничестово на средната класа како я пак и за тва са обеднели ?!? Ти в коя планета живееш бе Сохо ?!?

                                Това последното изречение е вярно, а защо е така него ти го остаям за домашно и не искам да слушам повече за прахосничество на средната класа ..... Щи дам един жокер, средната класа в САЩ има да изплаща и плаща едни 10 трилиона сметки от безмислените им войни ......
                                Last edited by michaelis12; 09.05.2017, 21:58.

                                Коментар

                                Working...
                                X