IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • от голдман

    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Абсолютно, това е.

      Последните 5-6 години наблюдавам как реагират цените на акциите на компаниите при налагане на глоба. В повечето случаи цените не помръдват и дори понякога вървят нагоре. Това е защото за разследванията се знае предварително и пазараът си включва в цената глобата. Компаниите също в повечето случаи правят провизии за глоби. Много често дори пазарът си отдъхва като се наложи глоба, казва си, един вид, "е, за това ли беше цялата дандания". Оценката на компаниите зависи много повече от бъдещите печалби отколкото от някаква глоба, особена ако имаш планини то кеш.
      Last edited by Misho ILIEV; 25.07.2017, 11:57.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

        Не мисля, че глобата е основен фактор. Все едно не са знаели за нея
        много ясно, проблема е в това

        "Aggregate paid clicks were up 52% on the year and 12% on the prior quarter. Aggregate cost-per-click was down 23% on the year and down 6% on the quarter."


        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

          погледни after hours

          After Hours:
          949.00
          -31.34
          (-3.20%)
          Не мисля, че глобата е основен фактор. Все едно не са знаели за нея

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

            Виж, има две ясни тенденции
            Първата, в Европа - да санкционира нарушенията с лични данни чрез глоби и принуда за промяна в алгоритмите. Води едновременно до намаляване на оборота и увеличение на разходите за поддръжка на дейността
            Втората, в Щатите - да окуражава търговията с лични данни премахвайки пречките за това пред конкуренти на Гугъл и Фейсбук. Пак не е добре.

            Колкото до огромният недовършен пазар на безплатната телевизия и вестници - може да съм в грешка. Понеже не съм включвал телевизор от Коледа и вероятно автоматично прехвърлям това отношение, като разбиране какво правят всички останали.
            Законодателството в ЕС за личните данни не е новина. И няма гаранция, че Гугъл го нарушава. Аз ако бях на тяхно място нямаше да го нарушавам, за да няма глоби. И пак ти казвам, глобите нямат особено значение освен ако не са огромни, като при Фолксфаген примерно - там беше и обезщетение за вреди.

            Промяната на алгоритъма може и да води до по-ниски печалби, но как? От това, че Гугъл няма да могат да си пробутват на първо място техни си компании ли?

            Не е необходимо да включваш ТВ-то. Аз нямам от 2004 насам. Бетер милениълс съм

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

              Защо не пада Гугъл?
              погледни after hours

              After Hours:
              949.00
              -31.34
              (-3.20%)
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                Защо не пада Гугъл? Защото генерира печалба почти изключително от рекламни кликове. Това е бързо растящ пазар и има още ехе, стотици милиарди долари оборот, които Гугъл и Фейсбук могат потенциално да "откраднат" от телевизията и вестниците в САЩ и в глобален мащаб

                Глобата сама по себе си е без особено значение. Виж планините от кеш колко са на Гугъл. А алгоритъма за търсене може би ще трябва да го променят. Но какво от това? Всъщност жалбоподателят слещу Гугъл вече е фалирал и няма да се върне на пазара.
                Виж, има две ясни тенденции
                Първата, в Европа - да санкционира нарушенията с лични данни чрез глоби и принуда за промяна в алгоритмите. Води едновременно до намаляване на оборота и увеличение на разходите за поддръжка на дейността
                Втората, в Щатите - да окуражава търговията с лични данни премахвайки пречките за това пред конкуренти на Гугъл и Фейсбук. Пак не е добре.

                Колкото до огромният недовършен пазар на безплатната телевизия и вестници - може да съм в грешка. Понеже не съм включвал телевизор от Коледа и вероятно автоматично прехвърлям това отношение, като разбиране какво правят всички останали.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                  Ако е така, то ще минат години докат разберат, че Гъгъл му се налага да промени някои от досегашните си практики, което обаче ще намали и печалбата. има ли начин да им го съобщим докато не са счупили здравето на хората с къси в Насдак.
                  Защо не пада Гугъл? Защото генерира печалба почти изключително от рекламни кликове. Това е бързо растящ пазар и има още ехе, стотици милиарди долари оборот, които Гугъл и Фейсбук могат потенциално да "откраднат" от телевизията и вестниците в САЩ и в глобален мащаб.

                  Глобата сама по себе си е без особено значение. Виж планините от кеш колко са на Гугъл. А алгоритъма за търсене може би ще трябва да го променят. Но какво от това? Всъщност жалбоподателят слещу Гугъл вече е фалирал и няма да се върне на пазара.
                  Last edited by Misho ILIEV; 25.07.2017, 00:04.

                  Коментар


                  • Наистина сте голяма работа
                    Днес към края на сесията, когато почти докоснахме 5950, всичките 28 пункта растеж на Насдак 100 бяха генерирани от 4 компонента: Apple, Amazon, Facebook & Google

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                      Мише, не разбирам
                      Инвеститорите в Гугъл едва сега ли разбраха, че са ги глобили в Европа?
                      Даваха го по телевизията за бога.
                      В смисъл? Не виждам Гугъл да е паднал сега

                      Коментар


                      • Ако е така, то ще минат години докат разберат, че Гъгъл му се налага да промени някои от досегашните си практики, което обаче ще намали и печалбата. има ли начин да им го съобщим докато не са счупили здравето на хората с къси в Насдак.

                        Коментар


                        • Мише, не разбирам
                          Инвеститорите в Гугъл едва сега ли разбраха, че са ги глобили в Европа?
                          Даваха го по телевизията за бога.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение

                            Ако беше100% в акции щях да се съглася на тези 2%. След като присъстват и облигации, по-реалистично е около 0%, да не кажа нещо повече. Иначе това tactical asset allocation не ми говори много, пък и сложно ми изглежда за мен.
                            Според мене означава трейдинг, краткосрочно. Няма какво друго да е.

                            За двата процента, предполагам имат предвид номинално. Облигациите и сега дават над 2% доходност. Ако си ги държиш до матуритет имаш някаква доходност от тях.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                              Pictet Wealth Managment, казват че expected returns of a traditional 60/40 stocks and bonds portfolio е 2% заради високите оценки в момента и очакванията за нисък растеж. И че в тази обстановка the best approach is active tactical asset allocation, trading volatility tactically in order to boost returns. Също казват да се инвестира в private equity.

                              Ето ти стратегия за сегашната обстановка. Според мене стратегията им не е добра и просто искат да примамят клиентите си. Дори private equity се съмнявам да има същия перформанс в бъдеще, защото прекалено много маймуни се събраха на този клон.
                              Ако беше100% в акции щях да се съглася на тези 2%. След като присъстват и облигации, по-реалистично е около 0%, да не кажа нещо повече. Иначе това tactical asset allocation не ми говори много, пък и сложно ми изглежда за мен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение

                                Интересна теза. Аз винаги съм считал, че предвиждането на такива огромни процеси е трудно - не само по отношение на тяхната посока, но и времевото рамкиране. Иначе, икономистите щяха да бъдат най-добрите инвеститори.

                                Ти как моделираш инвестиционната си стратегия на база тези възгледи? Би ми било интересно конкретно какво присъства в личния или корпоративния портфейл (струва ми се, че беше част от някакъв фонд).
                                Pictet Wealth Managment, казват че expected returns of a traditional 60/40 stocks and bonds portfolio е 2% заради високите оценки в момента и очакванията за нисък растеж. И че в тази обстановка the best approach is active tactical asset allocation, trading volatility tactically in order to boost returns. Също казват да се инвестира в private equity.

                                Ето ти стратегия за сегашната обстановка. Според мене стратегията им не е добра и просто искат да примамят клиентите си. Дори private equity се съмнявам да има същия перформанс в бъдеще, защото прекалено много маймуни се събраха на този клон.

                                Коментар

                                Working...
                                X