IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
    паднаха
    След Дау 22 000 е време да мислим за Дау 23 000

    Коментар


    • паднаха

      Коментар


      • Слабият долар привлича чуждестранни купувачи на американски корпоративен дълг и дърпа надолу лихвите, които американските корпорации плащат за нов дълг или рефинансиране на стар. Как няма да растат индексите, не само, че имаме глобален растеж във всички географии за първи път от 2006г. насам, не само корпоративните печалби растат, но и цената на кредита пада.



        While the market has been helped by the resilience of global growth, the expansion has not been fast enough to prompt either the Bank of Japan or even the European Central Bank to end bond-buying programmes that have forced investors to hunt globally for returns. Now the dollar’s weakness is adding to the sweet spot the market is in, say money managers, by further sharpening its appeal to foreign investors.

        “There is a lack of yield opportunities abroad,” says Hans Mikkelsen, a strategist with Bank of America Merrill Lynch. “Foreign investors don’t have a choice but to come to our market.” Interest from foreign buyers is accelerating again, with $26bn of corporate bonds bought in May — the largest monthly inflow since 2009, new data from the Treasury showed this month. Analysts at Goldman Sachs say that it “provided further confirmation that foreign demand [has] rebounded”.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

          какво точно ти харесва в компанията?
          При Старбъкс не ми харесва това, че пазарът в САЩ е наситен и че растежът извън САЩ в момента се забавя. Не ми харесва и това, че взеха Тевана и сега се чудят за какво им е, както и това, че е възможно да направят още някой глупав тейк оувър.

          Иначе силният бранд, перфектният мениждмът, агресивната стратегия на разрастване, реалният органически растеж на печалбите и на обората, ненадминатият марж на печалбата за този бранш няма как да не ме радват.

          Чисто тактически, ме радва това, че днес акциите скочиха с 1.39% при 18 милиона акции оборот, като средният е 8.6 млн. За мене е сигнал, че утре е много вероятно да възстанови още малко.
          Last edited by Misho ILIEV; 02.08.2017, 00:09.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение

            Вероятно имаш предвид производство на органи.

            Да, една от моите компании прави проучвания в този сегмент. За съжаление, напредъкът е доста бавен и първите реални резултати се очакват след поне 10 години. Причина за това е, че проучванията са сложни и изискват много финансови ресурси без абсолютно никаква гаранция за възвръщаемост.
            да езентуялно и зa оргaни стязя на въпрос, но както казваш това е за поне след 10 години. В момента са на ниво тъканни, кожа и други подобни.
            органово там работят но имат и доста конкуренция та затова се оглеждам

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Дискусията много силно се измества от пъроначалния въпрос за ефекта от свиване на баланса на Феда върху множителите. За да се даде отговор на подобен въпрос трябва да се гледат релевантине фактори.
              Прав си, отплеснах се, но нещата за мен са свързани в една доста комплексна система.

              А що се отнася до ликвидността - вероятно има нюанси, които предотвратяват директната връзка между действията на Фед и цените на активите, но за мен тенденцията е кристално ясна. При толкова много изписани пари в икономиката последното десетилетие, няма как настоящите нива на множителите да се дължат само и единствено на ниските дисконтиращи стойности на бъдещите потоци. И още по-малко на подобряващата се икономика.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение
                някой тук да се интерсувал от биотех? и по=спецялно органово?
                Вероятно имаш предвид производство на органи.

                Да, една от моите компании прави проучвания в този сегмент. За съжаление, напредъкът е доста бавен и първите реални резултати се очакват след поне 10 години. Причина за това е, че проучванията са сложни и изискват много финансови ресурси без абсолютно никаква гаранция за възвръщаемост.

                Коментар


                • да не вземе да урочаса нещата

                  https://twitter.com/realDonaldTrump/...at-ugly-bubble
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • някой тук да се интерсувал от биотех? и по=спецялно органово?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                      Не, не е заради сделката. Харесва ми компанията по принцип. Имам от тях и от преди. Лошите резултати ги правят по-привлекателни за мене. Аз не търся някакъв моментум в следващите месеци. Въпреки че смятам, че заелите тактически позиции в последните месеци и седмици, като разпродадат след разочарованието и цената може да тръгне нагоре към 57-58 до два-три месеца.

                      Но моят времеви хоризонт е доста по-дълъг.
                      какво точно ти харесва в компанията?
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                        Не, не е заради сделката. Харесва ми компанията по принцип. Имам от тях и от преди. Лошите резултати ги правят по-привлекателни за мене. Аз не търся някакъв моментум в следващите месеци. Въпреки че смятам, че заелите тактически позиции в последните месеци и седмици, като разпродадат след разочарованието и цената може да тръгне нагоре към 57-58 до два-три месеца.

                        Но моят времеви хоризонт е доста по-дълъг.
                        Е това не мога да разбера – когато някой оправдава неподходящата цена на която купува с дълъг хоризонт …
                        И на мен ми се случва купувайки при падащи цени (щото пазарувам само при низходящо движение) … но ги местя в графата „прееб..х се“ и стоят с такъв етикет докато не светнат в зелено …
                        И що купуваш на сегашните цени когато ги очакваш на по-ниски ?
                        Всъщност аз разбирам израза „опасно е да се влюбваш в дадена акция“ така :
                        • когато я притежаваш и не искаш да се разделиш с нея защото била Priceless … и ставаш като Aм-гъл
                        • когато искаш да я имаш на всяка цена – сега и веднага … като жената и децата
                        Или казано с по-прости думи и от по-умни хора

                        In the end, only three things matter in investing for the long term:
                        • The price you pay.
                        • When you sell.
                        • The risk you take.

                        http://www.marketwatch.com/story/if-...oor-2017-07-26

                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                          заради сделката в китай ли ти харесват? защото шестмесечните резултати бяха слаби
                          Не, не е заради сделката. Харесва ми компанията по принцип. Имам от тях и от преди. Лошите резултати ги правят по-привлекателни за мене. Аз не търся някакъв моментум в следващите месеци. Въпреки че смятам, че заелите тактически позиции в последните месеци и седмици, като разпродадат след разочарованието и цената може да тръгне нагоре към 57-58 до два-три месеца.

                          Но моят времеви хоризонт е доста по-дълъг.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Добавих още мъничко Старбъкс на $54.58.
                            заради сделката в китай ли ти харесват? защото шестмесечните резултати бяха слаби
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Добавих още мъничко Старбъкс на $54.58.

                              Коментар


                              • и ако това не е сел сигнал

                                https://twitter.com/realDonaldTrump/...rous-obamacare
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X