IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • dies vleznah i v edna druga ljubima akcia ION Beam na 19,60

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

      Не. Още много ли ще се качват?
      Tkilata izkara 1000 leva

      Коментар


      • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение
        Ontex lupi li
        Не. Още много ли ще се качват?

        Коментар


        • а не бе, даже вече я продадох. то беше първата стомна за деня

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Соча ти луната с пръст, а ти вместо да видиш луната гледаш пръста.

            Дългосрочното мислене можеш да го приложиш за всеки бизнес, дори за някое хотелче на морето. Можеш набързо да направиш мърляв хотел, с калпава инсталация, с лошо обслужване и т.н. Вадиш бързо някакви пари, оставяш го занемарено. Туристите никога не се връщат пак, защото са недоволни. И така, типично българска история.

            И другият вариант е да имаш идеята да направиш много повече пари, като растеш с 10% в продължение на 30 годни. И тогава и хотелът ти като актив и печалбата да са ти 20х на това, което е било в началото.



            Според мене абсолютно нашият андрешковски манталитет е една от основните причини за бедността.
            Правилен според мен начин на мислене за правене на пари.Тук се изказаха мнения за и против дългосрочното инвестиране и печелене на пари.А ако тази игра ми харесва?Ако ми носи удоволствие?Защо да не я играя 10-20-30 години?Защо да не я играя докато съм жив?Аз харесвам печеленето на пари.Харесвам го заради играта.Парите сами по себе си са израз на добре свършената работа.Може да не ме кефи да обикалям света.Може да ме кефи да наблюдавам как мислите ми бавно година след година се претворяват в действителност.Всичко голямо и здраво е построено за много време.Всички големи и трайни богатства са събирани дълго време.В много от случайте поколения наред.Надграждано е.В крайна сметка всеки прави и вижда това което му харесва и доставя удоволствие.
            Last edited by Hermes73; 08.03.2018, 21:44.

            Коментар


            • Ontex lupi li

              Коментар


              • Соча ти луната с пръст, а ти вместо да видиш луната гледаш пръста.

                Дългосрочното мислене можеш да го приложиш за всеки бизнес, дори за някое хотелче на морето. Можеш набързо да направиш мърляв хотел, с калпава инсталация, с лошо обслужване и т.н. Вадиш бързо някакви пари, оставяш го занемарено. Туристите никога не се връщат пак, защото са недоволни. И така, типично българска история.

                И другият вариант е да имаш идеята да направиш много повече пари, като растеш с 10% в продължение на 30 годни. И тогава и хотелът ти като актив и печалбата да са ти 20х на това, което е било в началото.

                Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                Причината да изглеждат толкова успешни не е че не със манталитета на Българи или че големи стратези. А че са на правилното място в правилното време. По точно СРЕДАТА където могат да се иновират и реализират иновации те си. Мислиш ли че в България биха били токова успешни. Вероятно успешни но не такива звезди. И знаеш историята с Гугъл и опита да я продадат в началото, дали са били стратези. Майрософт купува точно от такива"hit and run" и после ги развива. И последно Джон Атанасов е Българин. Въпроса защо западния модел създава такива условия е за по дълъг разговор. Поздрави
                Според мене абсолютно нашият андрешковски манталитет е една от основните причини за бедността.
                Last edited by Money; 08.03.2018, 21:27.

                Коментар


                • Ей като почнете така...значи

                  Се се сещам за две народни поговорки. Защото мъдростта в тях е непреходна и последствията от несъобразяването с тях напълно предсказуеми.
                  Та едната е:
                  "Три пъти мери, един път режи", а другата:
                  "Един път стомна за вода, втори път стомна за вода, третия път се счупила"

                  Обаче какво предприемаме, ако и двете са верни?
                  Или просто да приемем,че първата е за шивачите, а втората важи за хора, които носят стомните.
                  Last edited by Tkilata; 08.03.2018, 21:38.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    И малко философия от мене.

                    Именно манталитета на бързата печалба обрича България и българите да са бедни. Бизнеси от типа "hit and run" показват липса на стратегическо мислене. Ако Джеф Безос, Стив Джобс или Лари Елингтън мислеха по този начин, всеки от тях щеше да направи по една компанийка тип pets.com, да везме по 3-4 кирливи милиончета и после да разправя какъв велик бизнесмен е. Но те са хора със стратегическо мислене и за това са големи в бизнеса.

                    Отделно от това, идеята за бързата печалба на капиталовия пазар пък е абсолютно вредна.
                    Причината да изглеждат толкова успешни не е че не със манталитета на Българи или че големи стратези. А че са на правилното място в правилното време. По точно СРЕДАТА където могат да се иновират и реализират иновации те си. Мислиш ли че в България биха били токова успешни. Вероятно успешни но не такива звезди. И знаеш историята с Гугъл и опита да я продадат в началото, дали са били стратези. Майрософт купува точно от такива"hit and run" и после ги развива. И последно Джон Атанасов е Българин. Въпроса защо западния модел създава такива условия е за по дълъг разговор. Поздрави
                    Last edited by Todor Sabev; 08.03.2018, 21:12.

                    Коментар


                    • И малко философия от мене.

                      Именно манталитета на бързата печалба обрича България и българите да са бедни. Бизнеси от типа "hit and run" показват липса на стратегическо мислене. Ако Джеф Безос, Стив Джобс или Лари Елингтън мислеха по този начин, всеки от тях щеше да направи по една компанийка тип pets.com, да везме по 3-4 кирливи милиончета и после да разправя какъв велик бизнесмен е. Но те са хора със стратегическо мислене и за това са големи в бизнеса.

                      Отделно от това, идеята за бързата печалба на капиталовия пазар пък е абсолютно вредна.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                        the question is exactly what u can do, couse if u do what u can do u will make your future. The problem is when people do what they cant do. Like to play in market. When u have enough money and knowledge ...then u will know exactly what have to do to help others
                        Не виждам как Алонсо дава съвет на един средностатистически инвеститор с дълъг хоризонт. Изказвания от рода аз мога да си позволя или не търгуваите не са от полза. Форума е медиум за помощ, да философствам и аз мога

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                          the questions is not what you can do, but when you have money and knowledge, how you could help other to excel.
                          the question is exactly what u can do, couse if u do what u can do u will make your future. The problem is when people do what they cant do. Like to play in market. When u have enough money and knowledge ...then u will know exactly what have to do to help others

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                            Ами да. Точно върху това съм се концентрирал в момента. Ама защото мога да си го позволя. Защото много пъти съм правил много пари за кратко време. И някой ден пак ще го правя, но според мен сега не е момента за това. И ще го правя не защото ми трябват пари а защото ме кефи да играя играта. Най-добрата и истинска игра, която може да се играе на тази планета
                            Какво ли щяха да постигнали сега хора като Гейтс, Джобс и Мъск ако разсъждаваха като вас?
                            the questions is not what you can do, but when you have money and knowledge, how you could help other to excel.

                            Коментар


                            • В конспект на всички менния по долу.

                              Разни хора - Разни идеали.

                              Всички са прави от своята гледна точка.

                              Аз за себе си съм прав след като съм видял....какво представлява пазара в действителност и вече не вярвам в думата инвестиция, Алонсо е прав щото той е праивл бизнес през годините и мисли по друг начин от средностатистическия човек, HY е прав щото наистина хората нямат инвестиционна култура и с излишните пари е добре да направят нещо, Мъней е прав щото пък едни други хора ги е страх и държат кеш и злато...пък и е прав че хората някой от тях искат бързо да забогатеят...и в това между другото няма лошо според мен стига да притежават качества. Щото всъшност друг начин за забогатяване няма - освен бързото забогатяване. Мъней е и прав за това че някой може просто да ги забавлява.....сега силно е казно управлението на парите....ама айде...да допуснем че това е така.


                              Така че всички са прави. Живота е различен - но изхода от него е 100 процентов. Ще умрем. Въпроса е как ще живеем. И всеки живее как може.

                              Ако има някаква полза от това че въобще говорим...би трябвало това да е ползата че всеки трупа някаква информация в зависимост от гледната точка и различния живот на друг. Което на даден етап пък...натрупването на информация ....може да доведе до различен начин на мислене - кой знае?

                              Честно казано на мен най яките идеи са ми идвали случайно....до като съм трупал опит и съм говорил с различни хора.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                                Този факт ми е ясен. При малък доход едва ли едно семейство мисли за алтернативни източници на доход през капиталовия пазар. Тои и в Германия и много други страни е така. Но манталитета долу 4е всичко бързо трябва да стане щото живота бил кратък, говори колко слабо е образован този човек и че трябва да се концентрира да обикаля по храмовете в Азия и да пуши трева там, вместо да му чета глупостите.
                                Ами да. Точно върху това съм се концентрирал в момента. Ама защото мога да си го позволя. Защото много пъти съм правил много пари за кратко време. И някой ден пак ще го правя, но според мен сега не е момента за това. И ще го правя не защото ми трябват пари а защото ме кефи да играя играта. Най-добрата и истинска игра, която може да се играе на тази планета
                                Какво ли щяха да постигнали сега хора като Гейтс, Джобс и Мъск ако разсъждаваха като вас?
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X