IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts


  • Ив, какво ще кажеш за това:
    China has started ranking citizens with a creepy 'social credit' system

    http://www.businessinsider.com/china...plained-2018-4

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Какво би могло да бъде? Това аз го намирам доста наивно или да речем утопично.

      Out of the box мисля, че ще е най-добре човечеството да навлезе в Ерата на Водолея и Рога на Изоблилието, както и да покори няколко съседни галактики Но не е много реалистично.

      Иначе, Ив, ти защо не се преместиш да живееш в Русия. Я другой такой страны не знаю где так вольно дышит человек

      Лично аз не бих отишъл да живея нито в Китай, нито в Русия пред избора да живея в Зп Европа, Северна Америка или Австралия. Нищо, че свободата там е ограничена толкова, че не е свобода. Нещата са относителни.




      Ерата на Воделя. The Age Acquarius



      Несвободна страна е САЩ, но правят страхотни антивоенни филми по време на Виетнамската война.
      Съгласен съм Моней ето какво писах в един пост относно правото на държавата да упражнява власт. Не е свързан точно , но има някаво отношение.

      Малко уточнение , говориме за безконтролна АВТОРИТАРНА ВЛАСТ. независимо дали е държавата или друга структура като църква , мафия, култ или секта. Примерно нацисткия режим , сталиниския режим , бруталния режим на червените хмери. Светата Инквизиция. Картела на Лъки Лучано. В наши дни Северна корея и Ислямска Държава. Но за да съществува такава структура повечето хора трябва да вярват по някакъв начин че това е правилния и ,, справедлив,, начин да ги управляват. Очаквам някой пита защо не споменавам Сащ. Сащ все още не са такава структура, но се се запътили на там и има такива индикации ако погледнем политиката на Тръмп и в частност последните назначения. Но ще мине много време преди да се превърнат в такава устойчива структура. Съществуват и по меки варианти, като диктатурата в България след 1934. И диктатурата има свои фази на терор или е по либерална. Пример терора по време на комунистическия режим в България след 1944 година, и либералния период и след 1980 г. Затова споровете в обществото в България за двата режима , не могат да дадат еднозначен отговор.

      ,,ВСЯКА ВЛАСТ КОРУМПИРА , А АБСОЛЮТНАТА ВЛАСТ КОРУМПИРА АБСОЛЮТНО,,


      Last edited by Todor Sabev; 07.04.2018, 15:32.

      Коментар


      • Какво би могло да бъде? Това аз го намирам доста наивно или да речем утопично.

        Out of the box мисля, че ще е най-добре човечеството да навлезе в Ерата на Водолея и Рога на Изоблилието, както и да покори няколко съседни галактики Но не е много реалистично.

        Иначе, Ив, ти защо не се преместиш да живееш в Русия. Я другой такой страны не знаю где так вольно дышит человек

        Лично аз не бих отишъл да живея нито в Китай, нито в Русия пред избора да живея в Зп Европа, Северна Америка или Австралия. Нищо, че свободата там е ограничена толкова, че не е свобода. Нещата са относителни.

        Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

        Много наивно и шаблонно Мъней.

        Мисли Out of the box.... не мисли за социализма по това какво си видял...а по това какво би могло да бъде. Не мисли за капитализма по това какво си прочел...а какво е в действителност.
        При всички положения хората нямат свобода. Или поне тя е ограничена толкова че само изглежда на свобода.

        Ерата на Воделя. The Age Acquarius



        Несвободна страна е САЩ, но правят страхотни антивоенни филми по време на Виетнамската война.
        Last edited by Money; 07.04.2018, 15:14.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

          ... Нещо трудно намирам надежден източник в интернет.
          Тази статия до известна степен дава отговор: https://www.linkedin.com/pulse/our-b...mies-ray-dalio

          Коментар


          • Впрочем старичокът Дау накрая на сесията - гледам - бие се с мишкунякът


            И за какво хипнотизирване на кучета и котки се разправяте, вие подлудяхте, бе. А да хипнотизирваш пинпин колко е тарифата - десетак ли? А самият внос на пинпинът как се включва в схемата? Паричков е прав - защото иначе е марксизъм: да казваме че работа е само производството в тесен смисъл. Щом някой ти плаща за нещо, дори да се надглеждаш с котката - значи той го смята за работа - тоест: е.
            Last edited by Императорът; 06.04.2018, 23:05. Причина: Хипнотизиран пинпин.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Единственото ми утеха е - че предвидих този период на скокливо воатилство.

              Единият ден бием мишкуняците с метлата, другият ден те ни ръфат по изходящите отверстия. После - пак от същото. Хубаво е, че въпреки негативните новини, пазарите се борят геройски и поне през около ден-два фащат метлата и бият мишкунякът кат` тако`а.

              Скоро ще започнат спадчета по немските и франските пазари - зарад дивидентченцата. Те се отчитат, де - но спадът веднага след обикновено е повече от. Мисля днес затуй се спихна Трилъчестото.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Пак интересна сесия при американците.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                  Естествено, че няма добавена стойност в това да клекнеш срещу едно куче и да се вторачиш в него. Дано не си поел вече ангажимента.
                  Ако се наемеш с това, трябва минимум да го разходиш до парка, да му хвърляш клечка, да му събереш акуто, да го изкъпеш със скъп шампоан, като се приберете, да гу подсушиш, да го нахраниш минимум. Това са доста разходи и трудна за предварително предсказване добавена стойност.
                  Освен това ако наложат 2лв митническа тарифа върху шампоана - се налага да вдигнеш цената от 2лв на 4лв за гледане на кучето по очевидна причина.

                  На мен ми е интересно обаче как Алонсо, след като му вдигнеш цената за гледане на кучето от 2лв на 4лв - ще ти вдигне цената за гледане на котката от 2лв на 4лв при условие, че е поел единствено ангажимент да я научи да свири на пиано или да говори на италиански.

                  П.С. Щото той е някаква затворена икономика, дето само свирят на пиано и си говорят на италиански и дотук никакви проблеми
                  )))

                  Според мен Алонсо искаше да каже нещо много просто...а това е че ...кво му пука на бедния че БВП се увеличавал? Той пак ще си е беден..дори е твърде възможно да стане по беден.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    В началото мислих, че Алонсо избива в следната посока:

                    Един българин преди 10г. ако се е почувствал “депресиран” - отива и говори с приятели в кръчмата и му минава. Един американец обаче, отива на психолог и плаща за същото нещо (от което ползата може и да е по-малка от кръчмата) 100 долара на психолог.

                    Първото не увеличава БНП, освен добавената стойност от продажбата на услугата “бири изпити в кръчма”, а второто прави 100 долара БНП. Къде дават така!
                    )))))

                    това е яко

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от d.j.T. Разгледай мнение

                      Това, което изпускаш е че хората не си харчат парите като 'се разбират'. В идеалния ти свят ако всички харчат всички пари които получават и никой не спестява нищо - никога няма да има криза. Но в реалния потребителите спестяват и БВТ отчита разходите които са направени след икономически обоснован избор.
                      Икономически обоснован избор имаш в учебника. Реално е икономически възможен избор.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Този спор трудно може да е абсолютно обективен. Идеологическият сблъсък е неизбежен. Някои хора вярват в силната държава, която мачка хората. Но това е окей, защото при този мироглед отделните хора са без значение. Щастието се черпи от усещането за принадлежност към “силна”, централизирана държава.

                        Други хора вярват в хората и тяхната свобода. Силата там идва от мотивацията на всеки един отделен човек да е креативна част от едно свободно общество.

                        Човек може и да е някъде по средата, но това не е лесно.

                        И от там вече следват икономическите теории в една или друга посока.
                        Много наивно и шаблонно Мъней.

                        Мисли Out of the box.... не мисли за социализма по това какво си видял...а по това какво би могло да бъде. Не мисли за капитализма по това какво си прочел...а какво е в действителност.
                        При всички положения хората нямат свобода. Или поне тя е ограничена толкова че само изглежда на свобода.

                        Коментар


                        • Ха-ха, не съм гледач на кучета все още, ама не се знае, може един ден така да почна да “добавям стойност”

                          Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                          Дано не съм те обидил. Ако е така - хич да не ти пука.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Виж сега, ако някой ти плаща за да клечиш и да гледаш кучето в очите, значи има добавена стойност. Ти така ще кажеш, че и един футболист дето рита топка и го дават по телевизията не добавя стойност.
                            Дано не съм те обидил. Ако е така - хич да не ти пука.
                            Сега се сетих, че в БНП вероятно влизат ДДс-то и акцизите.
                            Тези тарифи новите и те ще влязат. Дефакто Тръмп ще си вдигнат БНП-то много хитро.
                            Освен това тарифите ще подкрепят бюджетния му баланс и току виж свалили доходността по облигациите.
                            Нищо чудно накрая да обложи целия внос от света.
                            Last edited by Tkilata; 06.04.2018, 02:12.

                            Коментар


                            • Виж сега, ако някой ти плаща за да клечиш и да гледаш кучето в очите, значи има добавена стойност. Ти така ще кажеш, че и един футболист дето рита топка и го дават по телевизията не добавя стойност.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Снейки, тука всеки говори за различни неща, включително и ти.

                                Алонсо после поясни, че миенето на кола в България е 10лв., а в Германия 100лв. И това е проблемът. То е проблем на traded and non-traded goods. Но си има PPP индекси.

                                Ако ти предоставям услугата гледане на куче срещу 10лв. на час това не е ли добавена стойност? Или трябва да приспаднем разходите за изтриване на подметките на обувките ми
                                Естествено, че няма добавена стойност в това да клекнеш срещу едно куче и да се вторачиш в него. Дано не си поел вече ангажимента.
                                Ако се наемеш с това, трябва минимум да го разходиш до парка, да му хвърляш клечка, да му събереш акуто, да го изкъпеш със скъп шампоан, като се приберете, да гу подсушиш, да го нахраниш минимум. Това са доста разходи и трудна за предварително предсказване добавена стойност.
                                Освен това ако наложат 2лв митническа тарифа върху шампоана - се налага да вдигнеш цената от 2лв на 4лв за гледане на кучето по очевидна причина.

                                На мен ми е интересно обаче как Алонсо, след като му вдигнеш цената за гледане на кучето от 2лв на 4лв - ще ти вдигне цената за гледане на котката от 2лв на 4лв при условие, че е поел единствено ангажимент да я научи да свири на пиано или да говори на италиански.

                                П.С. Щото той е някаква затворена икономика, дето само свирят на пиано и си говорят на италиански и дотук никакви проблеми
                                Last edited by Tkilata; 06.04.2018, 01:25.

                                Коментар

                                Working...
                                X