IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от volatilnia Разгледай мнение
    Лошо лошо приятели нови дъна на индексите ни чакат съвсем скоро
    А защо мислиш така? (Не се заяждам, но ми стана интересно)

    Коментар


    • Лошо лошо приятели нови дъна на индексите ни чакат съвсем скоро

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

        Ники, това може ли реално да стане ако 20 големи мениджъри на активи с няколко трилиона AUM решат едновременно да ребалансират? В смисъл, ще трябва да се намерят много голям брой смелчаци да заемат обратната позиция. Също се чудя дали това би било разумно от гл. точка на мениджърите на активи, защото какво ще стане ако смелчаците започнат масово да губят

        Виж какво стана с AIG които гарантираха ипотечните кредити

        Мисълта ми е, това нещо с продуктите може да свърши работа на малък играч, особено ако той се окаже прав. Но за едно голямо глобално ребалансиране май няма да стигне пазарът на деривати? Или греша?
        Пазара за кредитни деривати и особено индекси остава достатъчно голям. Например itraxx е добър кредит и макро хедж. Volatility futures ги кликват без борсата дори. Истината е че повечето фонд мениджъри имат слабо образование. Това е проблем. aig не знаеха кво правят път и тогава всичко бе otc

        Коментар


        • А всъщност, при много дълбок спад на СиП, няма ли да е по-добре да се вземат акции все пак?

          Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

          Е, аз за точно дългите дюрации говорех, прекалено са рискови в сегашната конюнктура, но при по-дълбок спад ще са добра опция. За следващите месеци ми се струва, че потенциалната инфлация пак ще е тема и златото ми е по-интересната опция.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

            Ми ще си купи продукти с негативна корелация. Кои продукт има наѝ голяма негативна корелация с Equity?? Кои продукт е макро хедж и инверсен НС бондс?
            Ники, това може ли реално да стане ако 20 големи мениджъри на активи с няколко трилиона AUM решат едновременно да ребалансират? В смисъл, ще трябва да се намерят много голям брой смелчаци да заемат обратната позиция. Също се чудя дали това би било разумно от гл. точка на мениджърите на активи, защото какво ще стане ако смелчаците започнат масово да губят

            Виж какво стана с AIG които гарантираха ипотечните кредити

            Мисълта ми е, това нещо с продуктите може да свърши работа на малък играч, особено ако той се окаже прав. Но за едно голямо глобално ребалансиране май няма да стигне пазарът на деривати? Или греша?
            Last edited by Money; 13.10.2018, 08:47.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение
              Едно последно мнение че форумът ми е много бавен по мислене. Първо: разделете с Майн стриим мисленето. Мислете конвексно. Така се правят пари. Второ: къде отива нещо трябва да ви е напълно през оная работа. Не бъдете лонг онли. Представете си портфолио като кола. На една добра кола и трябват добри спирачки (хедж). Представете си че пътя е ебан и трябва не само да спирате и но и да намаляте и ускорявате (скорост или нелинерен хедж). За да сте добър шофюр ви трябва и добра психология: не натискащите газта винаги до дупка а мислете и с кратуната си. Знам че сЯ повечето ще кажат: абе този пак е в някво измерение, но да така мислят повечето добри треидъри: далио, ала бала, дори онзи олигофрен талеб. Пример: имате добри и стабилни акции. Цел 20 години+. Как до го хеджирам този шит? Просто волатилност или ЕТФ върху кредит спредс. Но хеджа е в този случаи е второстеният ( second order effect) и ви пази от black swans. За първи хедж може традиционните неща. Айде дерзайте. Аз отивам да еба пазарите

              Поне съм апокалиптик че кажем.
              При тези нива на дълговете,За следващия мечи пазар че, требва танк.
              Last edited by Todor Sabev; 12.10.2018, 23:36.

              Коментар


              • https://www.youtube.com/watch?v=6Bg7GDP3aKc

                https://www.youtube.com/watch?v=XaP07hYJbaE
                Last edited by HY Spread; 12.10.2018, 22:03.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                  Представи си, че ги голям мениджър на активи и искаш да намалиш теглото на акциите. Мисля, че ще ти се наложи да взимаш трежърис... И понеже дългите дюрации са рискови, вероятно ще взимаш ДЦК с матуритет примерно 2 години

                  За СиП не съм убеден, че ще падне много повече от 20% от върха
                  Ми ще си купи продукти с негативна корелация. Кои продукт има наѝ голяма негативна корелация с Equity?? Кои продукт е макро хедж и инверсен НС бондс?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                    Представи си, че ги голям мениджър на активи и искаш да намалиш теглото на акциите. Мисля, че ще ти се наложи да взимаш трежърис... И понеже дългите дюрации са рискови, вероятно ще взимаш ДЦК с матуритет примерно 2 години

                    За СиП не съм убеден, че ще падне много повече от 20% от върха
                    Е, аз за точно дългите дюрации говорех, прекалено са рискови в сегашната конюнктура, но при по-дълбок спад ще са добра опция. За следващите месеци ми се струва, че потенциалната инфлация пак ще е тема и златото ми е по-интересната опция.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                      Мхм, не бих пипал там преди СП да падне над 20% от върха.
                      Представи си, че ги голям мениджър на активи и искаш да намалиш теглото на акциите. Мисля, че ще ти се наложи да взимаш трежърис... И понеже дългите дюрации са рискови, вероятно ще взимаш ДЦК с матуритет примерно 2 години

                      За СиП не съм убеден, че ще падне много повече от 20% от върха

                      Коментар


                      • И още една гледна точка:
                        Рей Далио - https://www.linkedin.com/pulse/war-c...ing-ray-dalio/

                        Коментар


                        • Едно последно мнение че форумът ми е много бавен по мислене. Първо: разделете с Майн стриим мисленето. Мислете конвексно. Така се правят пари. Второ: къде отива нещо трябва да ви е напълно през оная работа. Не бъдете лонг онли. Представете си портфолио като кола. На една добра кола и трябват добри спирачки (хедж). Представете си че пътя е ебан и трябва не само да спирате и но и да намаляте и ускорявате (скорост или нелинерен хедж). За да сте добър шофюр ви трябва и добра психология: не натискащите газта винаги до дупка а мислете и с кратуната си. Знам че сЯ повечето ще кажат: абе този пак е в някво измерение, но да така мислят повечето добри треидъри: далио, ала бала, дори онзи олигофрен талеб. Пример: имате добри и стабилни акции. Цел 20 години+. Как до го хеджирам този шит? Просто волатилност или ЕТФ върху кредит спредс. Но хеджа е в този случаи е второстеният ( second order effect) и ви пази от black swans. За първи хедж може традиционните неща. Айде дерзайте. Аз отивам да еба пазарите

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                            Tова отбелязаното с червено, наистина ли не го забелязваш или просто ти се иска да е така? За мен, където и да погледна, има изключително много индикатори на "балон във всичко" и сме в последния стадий.
                            PE 11.8 ( EM) и 14 ( развити пазари без сащ) на голям балон ли ти мяза ?

                            Аз лично изключая броени месеци края на миналата година и особено януари тази не съм забелязал всеобща еуфория и оптимизъм за които говори ED. Тоя бул май продължава да си е най мразения.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                              Чайна е в деливъридж след избирането на пожизнения jinping. Не бих сложил и лев там.
                              US маркета ми прилича на 98ма - Сериозна корекция да охлади ентусиазма после още един напън към върха. Мисля че ще направи още един опит защото ми липсват типичните показатели за връх - масова еуфория и оптимизъм, invert yield, excessive leverage, ...
                              Чудя се кой ще е черния лебед този път
                              Точно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                                Чайна е в деливъридж след избирането на пожизнения jinping. Не бих сложил и лев там.
                                US маркета ми прилича на 98ма - Сериозна корекция да охлади ентусиазма после още един напън към върха. Мисля че ще направи още един опит защото ми липсват типичните показатели за връх - масова еуфория и оптимизъм, invert yield, excessive leverage, ...
                                Чудя се кой ще е черния лебед този път
                                Tова отбелязаното с червено, наистина ли не го забелязваш или просто ти се иска да е така? За мен, където и да погледна, има изключително много индикатори на "балон във всичко" и сме в последния стадий. Дали истинския мечи пазар ще започне сега или след известно време, надали е толкова важно. Както и преди сме го казвали, както се видя и онзи ден, ETF-те и пасивното инвестиране само ще засилят нещата още повече. ETF SPDR като разпродаваха онзи ден използваха алгоритъм (то се очакваше) и както коментира по CNBC разпродажбата си беше безмислостна и навсякъде, без чувства, без мисъл - по предварително зададени критерии. Далио, TCW Group, Double Line Capital и други подобни, също използват алгоритми и по скоро е зад тях какви са критериите, но определено са мислени с деситилетия. Те пари няма да изгубят, ние да му мислим ако не сме подготвени. Аз лично пари нямам намерение да губя.
                                Last edited by Minka; 12.10.2018, 15:29.

                                Коментар

                                Working...
                                X