IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

    Склонен съм да вярвам че периода е най близо до 30-те както мисли Далио поради огромното стимулиране от централните банки след финансов крах, възхода на популистите, и огромното неравенство между топ 1% и всички останали. Графиката на 37-ма я виж добре преди да коментираш. Може и да греша за ново дъно но времето ще покаже.



    1905 година.
    И много се опасявам че в някаква смисъл не точно, но САЩ могат да поемат ролята на Германия от тогава.
    Last edited by Todor Sabev; 06.02.2019, 17:30.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Най-мразеното рали. Десет години всеки очаква срив и няма. Някой ден ще познаят, но аз си въобразявам, че няма как да е по-рано от втората половина на 2020 година, което изобщо не означава, че тогава ще започне някакъв разпад на икономиката. Просто евентуалната корекция надолу от зимата на 2019-2020 няма как да се прехвърли по-рано върху икономиката. ФЕД се спря. Опасенията се разсеяха. На лято ще почнат да излизат подобряващи се резултати за световната икономика, което ще даде късна есен или ранна зима възможност на ФЕД да продължи да качва лихвите. ФЕД ще се спира всеки път преди да счупи американските финансови пазари или да спука кредитният балон в Китай, който е без съмнение най-големият в историята на човечеството. На всички е ясно, че рано или късно ще се случи едно от двете събития, но е видимо, че няма да е и този път. Последните десет години ФЕД се справя блестящо. Администрацията на Обама също. Данъчните облекчения на Тръмп създадаха в дългосрочен план огромен риск пред американската икономика и ми е интересно кой американски президент ще си позволи да вдигне данъците за да запуши отворените дупки в бюджета. Но потопа видимо няма да е през мандата на Тръмп. Старата максима а след мен и потоп винаги е работела. Да не забравя. Това не е препоръка за инвестиционни решения. Разни размисли.
      Лично аз от миналата година започнах да говоря за евентуален спад и все пак сп500 падна до дъно около 20% преди месец така че да гледаме трезво на ситуацията. За мен гледайки графиката пак да кажа че прекалено бързо става това възстановяване а и не говоря за нова финансова криза а за по дълбока корекция. ФЕД може и да е спрял вдигането на лихвите но нивата вече са доста по високи а ликвидността продължава да изчезва на фона на CAPE около 30.


      Не е препоръка за търговия с акции!



      Коментар


      • Най-мразеното рали. Десет години всеки очаква срив и няма. Някой ден ще познаят, но аз си въобразявам, че няма как да е по-рано от втората половина на 2020 година, което изобщо не означава, че тогава ще започне някакъв разпад на икономиката. Просто евентуалната корекция надолу от зимата на 2019-2020 няма как да се прехвърли по-рано върху икономиката. ФЕД се спря. Опасенията се разсеяха. На лято ще почнат да излизат подобряващи се резултати за световната икономика, което ще даде късна есен или ранна зима възможност на ФЕД да продължи да качва лихвите. ФЕД ще се спира всеки път преди да счупи американските финансови пазари или да спука кредитният балон в Китай, който е без съмнение най-големият в историята на човечеството. На всички е ясно, че рано или късно ще се случи едно от двете събития, но е видимо, че няма да е и този път. Последните десет години ФЕД се справя блестящо. Администрацията на Обама също. Данъчните облекчения на Тръмп създадаха в дългосрочен план огромен риск пред американската икономика и ми е интересно кой американски президент ще си позволи да вдигне данъците за да запуши отворените дупки в бюджета. Но потопа видимо няма да е през мандата на Тръмп. Старата максима а след мен и потоп винаги е работела. Да не забравя. Това не е препоръка за инвестиционни решения. Разни размисли.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

          Склонен съм да вярвам че периода е най близо до 30-те както мисли Далио поради огромното стимулиране от централните банки след финансов крах, възхода на популистите, и огромното неравенство между топ 1% и всички останали. Графиката на 37-ма я виж добре преди да коментираш. Може и да греша за ново дъно но времето ще покаже.



          https://twitter.com/dlacalle_IA/stat...nD5c7H6pMqdZyY

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

            Привет Сохо , ще ти отговоря сравнително кратко. Мисля че бъркаш времевите рамки. Не може да сме 37 година, щот 37 година индекса 50 процента под върхът. А сега сме почити двойно над него. Относно Далио и трийсете години , прави аналогия с възхода на популизма и крайно десните. Тук нещата са малко по сложни от на пръв поглед , щот всички правят аналогия с голямата депресия и срива на пазарите през 2008. По принцип на пазарите нещата не са точно такива каквито каквито изглеждат.

            Сега, пада голямо чудене дали е започнал мечия пазар и януарското покачване е корективно или имаме формирано дъно и индексите ускоряват към нови върхове. Технически по моите анализи смятам че имаме формирано дъно. Фундаментално Американската икономика в момента е доста силна и не подава сигнали за рецесия. Цялата история с корекцията се върти около делата на Тръм което изключително изнерви инвеститорите примерно в края на декември с коментарите му относно ФЕД.. Но в основата на корекцията е търговската война. В момента инвеститорите бързат преди евентуална сделка с Китай. Но Китайците няма толкова лесно да се съгласят с условията на Америка . Така че очаквам Март месец и евентуално пролетта индексите да върнат без ново дъно, докато текат пазарлъците Отделно с брекзит същата работа.

            Също така фед смекчи тона за лихвите.
            Склонен съм да вярвам че периода е най близо до 30-те както мисли Далио поради огромното стимулиране от централните банки след финансов крах, възхода на популистите, и огромното неравенство между топ 1% и всички останали. Графиката на 37-ма я виж добре преди да коментираш. Може и да греша за ново дъно но времето ще покаже.




            Коментар


            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
              Да попитам ако има техничари в тая тема. Гледах графики на СП 500 за всички спадове около 20% от 1929 насам (не са чак толкова много ). В момента графиката е брутална почти няма аналог - обикновено има retrace 50% преди да тръгне да тества отново дъното. В момента сме на 61.8% retarce което няколко пъти се е случвало но в рамките на месец без да консолидира около дъното аналог е само 1937-ма. Далио също говори че периода му прилича на 37-ма.

              Ако някой може да потвърди или да покаже къде е грешката ми да пише може и на лични!

              Привет Сохо , ще ти отговоря сравнително кратко. Мисля че бъркаш времевите рамки. Не може да сме 37 година, щот 37 година индекса 50 процента под върхът. А сега сме почити двойно над него. Относно Далио и трийсете години , прави аналогия с възхода на популизма и крайно десните. Тук нещата са малко по сложни от на пръв поглед , щот всички правят аналогия с голямата депресия и срива на пазарите през 2008. По принцип на пазарите нещата не са точно такива каквито каквито изглеждат.

              Сега, пада голямо чудене дали е започнал мечия пазар и януарското покачване е корективно или имаме формирано дъно и индексите ускоряват към нови върхове. Технически по моите анализи смятам че имаме формирано дъно. Фундаментално Американската икономика в момента е доста силна и не подава сигнали за рецесия. Цялата история с корекцията се върти около делата на Тръм което изключително изнерви инвеститорите примерно в края на декември с коментарите му относно ФЕД.. Но в основата на корекцията е търговската война. В момента инвеститорите бързат преди евентуална сделка с Китай. Но Китайците няма толкова лесно да се съгласят с условията на Америка . Така че очаквам Март месец и евентуално пролетта индексите да върнат без ново дъно, докато текат пазарлъците Отделно с брекзит същата работа.

              Също така фед смекчи тона за лихвите.
              Last edited by Todor Sabev; 06.02.2019, 08:52.

              Коментар


              • Да попитам ако има техничари в тая тема. Гледах графики на СП 500 за всички спадове около 20% от 1929 насам (не са чак толкова много ). В момента графиката е брутална почти няма аналог - обикновено има retrace 50% преди да тръгне да тества отново дъното. В момента сме на 61.8% retarce което няколко пъти се е случвало но в рамките на месец без да консолидира около дъното аналог е само 1937-ма. Далио също говори че периода му прилича на 37-ма.

                Ако някой може да потвърди или да покаже къде е грешката ми да пише може и на лични!


                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Soho, aз си въобразявам, че на есен пак ще е надолу но преди това ще минем през нов връх. Но това надолу вероятно няма да стигне декемврийското дъно. Напоследък имаме доста големи разлики в нагласите.
                  Естествено това не е препоръка за нищо.
                  Възможен е и такъв сценарий но за мен възможността за нов връх е по малко вероятна. Пазарите са много волатилни виждаш последните два месеца и поне аз клоня в момента към ново дъно доста по надолу от Декември. Ще изглежда доста странно без консолидиране по дъното известно време да тръгнем към нови върхове и да кажем всичко е тип топ. Графиката ми прилича на добре подготвен бичи капан

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Дъ бест Януари за 30+г....ама след най лошия Декември за столетие.

                    Кратък ретест на 2700 нивото и пак нагоре.
                    И за разлика от света къде са забили носове индустриалните индекси при усата не е така.



                    Ма да видим глобалното "затопляне" сега там дали ще има отражение след месец. То и по традиция Q1 си е по слабичко.
                    Pip, ти смяташ че сме видели вече дъното при дау ли ? Дано да е така

                    Коментар


                    • Soho, aз си въобразявам, че на есен пак ще е надолу но преди това ще минем през нов връх. Но това надолу вероятно няма да стигне декемврийското дъно. Напоследък имаме доста големи разлики в нагласите.
                      Естествено това не е препоръка за нищо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Дъ бест Януари за 30+г....ама след най лошия Декември за столетие.

                        Кратък ретест на 2700 нивото и пак нагоре.
                        И за разлика от света къде са забили носове индустриалните индекси при усата не е така.



                        Ма да видим глобалното "затопляне" сега там дали ще има отражение след месец. То и по традиция Q1 си е по слабичко.
                        Има много пари и инструменти и играта върви бързо в САЩ. Европа по бавно загрява а пък ние не можем да запалим колата още
                        До към 2,800 да го закарат но мисля че следващото голямо основно движение отива към ново дъно. Мисля че мечките не са се наиграли още



                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                          ХАНУКЯЯЯЯЯЯЯРИИИИИИИИИИИИИ. ВСЕКИ ЗНАЕ ЧЕ НЯМА ПЪТ НАДОЛУ БЕЗ ТЕСТВАНЕ НА БОМБА.

                          ВИЕ МНОУЕ ДИГНАХТЕ ОТ 22222 И 2345 БЕ ХАНУКЯРИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ

                          КЪСО ОТ БОМБАТА . ФЕВРУАРИ Е НАЧАЛОТО НА АПОКАЛИПСИСА БЕ АЛОУУУУУУУУУУУУУУ

                          ХЯХЯХЯХЯХЯХЯХЯХ

                          Арки, "бомбата" беше пресечката на чарта със синята крива ли ? Има и такава вероятност за която казваш.
                          Старият Дау засега умело се крепи, но ако от паркинсона се разтрепери повечко ... дано не изтърве и бастуня

                          Коментар


                          • Дъ бест Януари за 30+г....ама след най лошия Декември за столетие.

                            Кратък ретест на 2700 нивото и пак нагоре.
                            И за разлика от света къде са забили носове индустриалните индекси при усата не е така.

                            The ISM manufacturing index indicated expansion in December. The PMI was at 56.6% in January, up from 54.3% in December. The employment index was at 55.5%, down from 56.0% last month, and the new orders index was at 58.2%, up from 51.3%.
                            Ма да видим глобалното "затопляне" сега там дали ще има отражение след месец. То и по традиция Q1 си е по слабичко.

                            Коментар


                            • ХАНУКЯЯЯЯЯЯЯРИИИИИИИИИИИИИ. ВСЕКИ ЗНАЕ ЧЕ НЯМА ПЪТ НАДОЛУ БЕЗ ТЕСТВАНЕ НА БОМБА.

                              ВИЕ МНОУЕ ДИГНАХТЕ ОТ 22222 И 2345 БЕ ХАНУКЯРИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ

                              КЪСО ОТ БОМБАТА . ФЕВРУАРИ Е НАЧАЛОТО НА АПОКАЛИПСИСА БЕ АЛОУУУУУУУУУУУУУУ

                              ХЯХЯХЯХЯХЯХЯХЯХ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от HSBC Разгледай мнение

                                Пенсионите фондове не са от най-смарт мънитата, ама карай
                                Всъщност са обратен индикатор.

                                Коментар

                                Working...
                                X