IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Благодарско на колегите за съветите и информацията.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

      Са да продължа с въпросите,
      ако в България има банкова ваканция , капиталов контрол падане на борда и всякакви неблагоприятни сценарии. Как седят нещата по принцип с достъпа до средствата и възможността да се търгува при такава екстремна ситуация. Примерно ако съм минал през Бенчамарк.
      Въпроса е относно сигурност независимо дали са Саксо, Интерактив. Ако е през български партньор а не директно ще има ли ядове при тези сценарии. кво ще стане ако Бенча и Карол хлопнат кепенци а съм открил сметка през тях.

      Даже и да не съм минал през български партньор вероятно няма да мога да захранвам сметката от от България при така създалата се ситуация.
      Ползвал съм "Бенч", "Елана" също, договорът е с тях, не са на оферта, а "Елана" се зле и като комуникация, изключвам ги, виж директно Saxo. Щом гледаш опции, значи ще правиш оборот и си с по - голяма сума, няма смисъл от посредници. Гаранцията при Saxo e по - малка, 20 000 евро, за по - сериозни суми само IB. За всичко над 10 000 евро и прилични езикови познания - никакви "партньори".
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • UN report says humans must eat less meat and dairy as nitrogen produced by farming 'exceeds the planetary boundary' for the greenhouse gas

        Тия, от ООН, дето плащат рент на сградата си на Рокфелер Център, на вегани ще ни обърнат
        При все, че САЩ, Китай и Индия не са подписали зелената сделка, а и това са най-големите промишлени замърсители.
        Добре де, Европа като прави въздуха над нея чист, на планетата по-леко ли и е ?
        Или пък, да премахне евтините въглища и да се набутва за скъпи енергоизточници ???
        Удара под кръста със дизеловите емисии не беше достатъчен явно.
        Тия, както СЗО, не че са излишни, вредни са.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
          Имате ли идея защо Intel потъват. Странно ми е да е само заради новия процесор на Apple
          Ябълката е новата мода в този сектор Интел са пътници отдавна- АМД също са аут- После ще последва тишйна. Ако има човек ухо нека слуша

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

            Я да използвам случая че се появи препоръчай някоя книга за търговия с оциии да не е некоя тухла и много сложна и мога ли да си я сваля в интернет на PDF. На Български по възможност. Сложни хеджиращи стратегии няма да използвам по скоро за трейдинг и отиграване на малко вероятни сценарии.
            SAXO как са .Въпросите са също и към колегите от форума.
            Книга не знам- Имах кръвен роднина ветеран от Дотком Балона- Каквото поназнайвам по тази материя е от него. Беше блестящ математик. Така, че си намери пътеводна светлина, която да те обучи. Иначе той ги въртеше големите игри тук https://www.eurexchange.com/ Това е Меката и Медината на опциите. Тук и беше лебедовата му песен Мога и да ти дам немски Брокер предлагаше преди всичко, ако искаш ще ти пратя контакта на лични.
            Last edited by Muller; 08.07.2020, 22:29.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
              Имате ли идея защо Intel потъват. Странно ми е да е само заради новия процесор на Apple
              Ако си загубиш един от основните клиенти, който междувременно сам създава предпоставки и други да те изместят от пазара, не е като да няма влияние!

              Коментар


              • Имате ли идея защо Intel потъват. Странно ми е да е само заради новия процесор на Apple

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                  Получих книжките.
                  https://www.cboe.com/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                    Събев, Книги за опции мога да ти пусна в PDF формат, ама кой брокер да ползваш за опции не мога(не знам кой) да ти препоръчам.
                    Ето ги:
                    Guide to trading options (60 стр.)
                    The Options Course - High Profit And Low Stress Trading Methods (500 страници)
                    Получих книжките.

                    Коментар


                    • За съжаление изпуснах бая добри сделки, a един секунден спад на AM ми удари стопа и излязах с едва 20% печалба. След това пак излетя в небесата, ама иди го гони. Много лоша преценка от моя страна за BABA. Не очаквах подобни развития в Китай. Сега беше нарисувана картинката, от самолет се виждаше, но от лакомия сложих да купя на 220. Подобна простотия и с DFS направих. Без да искам да купя едновременно TSN и PPC... Като цяло съм 15% по-добре от акаунта на жената, ама там се влиза веднъж месечно, а с моя си губя времето.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                        Хубава и приятна платформа, удобна е за фючърси, опции не съм търгувал, но разбираемо изглежда, таксите са малко дебели, добри условия при големи обороти предлагат, но говорим за милиони.
                        Са да продължа с въпросите,
                        ако в България има банкова ваканция , капиталов контрол падане на борда и всякакви неблагоприятни сценарии. Как седят нещата по принцип с достъпа до средствата и възможността да се търгува при такава екстремна ситуация. Примерно ако съм минал през Бенчамарк.
                        Въпроса е относно сигурност независимо дали са Саксо, Интерактив. Ако е през български партньор а не директно ще има ли ядове при тези сценарии. кво ще стане ако Бенча и Карол хлопнат кепенци а съм открил сметка през тях.

                        Даже и да не съм минал през български партньор вероятно няма да мога да захранвам сметката от от България при така създалата се ситуация.
                        Last edited by Todor Sabev; 08.07.2020, 18:19.

                        Коментар


                        • Неговата верица TDOC ска, само още 9цента му трябваше ( някакви стотни от %) та да кеширам втори път 50% профит от картона... ма няма де да иде, ще ми кацне, ако не днес-скоро.

                          Keширах пестеливо по около 20% от баш отличниците си дето са на над 100% плюс - jd,aapl, nvdia, paas, от последните повече че доста се бяха раздули, почти на 130плюс съм от тях, а и да се спази рейшото на пм към обикновените акции. Силвъркорп и те са от тях от няколко дни, ма не ги пипнах, по малка е позицията. Бабата също, само на 60% е засега , може да даде доста повече.
                          Все още всички споменати са ми в първата 6ца по тежест.
                          При някоя корекция ще помисля къде да наместя екстракеша..или просто ще се чувствам по добре с него преди изборите, ще видим.

                          Докато го пусна това и теледоктора все пак се продаде на 225$
                          Last edited by pipbel; 08.07.2020, 17:53.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                            Я да използвам случая че се появи препоръчай някоя книга за търговия с оциии да не е некоя тухла и много сложна и мога ли да си я сваля в интернет на PDF. На Български по възможност. Сложни хеджиращи стратегии няма да използвам по скоро за трейдинг и отиграване на малко вероятни сценарии.
                            SAXO как са .Въпросите са също и към колегите от форума.
                            Хубава и приятна платформа, удобна е за фючърси, опции не съм търгувал, но разбираемо изглежда, таксите са малко дебели, добри условия при големи обороти предлагат, но говорим за милиони.
                            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                              Събев, Книги за опции мога да ти пусна в PDF формат, ама кой брокер да ползваш за опции не мога(не знам кой) да ти препоръчам.
                              Ето ги:
                              Guide to trading options (60 стр.)
                              The Options Course - High Profit And Low Stress Trading Methods (500 страници)
                              Пуснах ти ЛС, но може би не работи и ми дава грешка . Ако можеш ги прати на този имейл.

                              todor618@abv.bg

                              Коментар


                              • Бaaaааааа, НИО-то удари 15. SOLO-то близо +20%... Идеята да се вкарват малки суми във всякакви модни простотии май наистина е най-печелившата стратегия. БАБА-та явно ще удари 250 още днес.

                                За опциите хубаво, а конкретно за warrant-ите някой има ли опит, че наистина искам едни на SOLO

                                Коментар

                                Working...
                                X