IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

    Ми аз не мога да преценя P/E дали им е високо. При мен показва 14,29 което не ми изглежда високо пък и не знам с какво да го сравнявам. Иначе не съм чела нищо за тях признавам си, но и не мога да разбера защо като толкова добре са вървели до преди кризата топръв ще търпят големи загуби.
    Уфф..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

      Високо p/e, очаквания за намаляващ оборот и EPS, ниско ROE, очаквания рязане на дивидент, намаляване от Fidelity и покупка от световно неизвестни малки фондове

      А ти какво точно виждаш в тях?
      Ми аз не мога да преценя P/E дали им е високо. При мен показва 14,29 което не ми изглежда високо пък и не знам с какво да го сравнявам. Иначе не съм чела нищо за тях признавам си, но и не мога да разбера защо като толкова добре са вървели до преди кризата топръв ще търпят големи загуби.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Money, за WELL... под 44 ми е сумарно цената. Според мен имаш проблем с разчитането на финансовите показатели на рейтовете.
        Значи нищо не правиш. Направил си едни келяви 18%, които много скоро могат да станат и по-малко. А подмяташ тука около 30 различни тикъра на какви ли не други шитове, които не перформват никак откакто си ги споменал

        Ако приемем, че всичко ти е equal weighted не е сигурно дали портфейла щеше да ти излезе на плюс

        Почни реална търговия и тогава нещата ще ти се изяснят. Така с демото си в света на фантазиите
        Last edited by Money; 23.07.2020, 12:27.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

          Защо си толкова скептичен към WELL? Че и аз ги имам и разбира се съм на дълбок минус И с тях.
          Високо p/e, очаквания за намаляващ оборот и EPS, ниско ROE, очаквания рязане на дивидент, намаляване от Fidelity и покупка от световно неизвестни малки фондове

          А ти какво точно виждаш в тях?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

            WELL го погледнах за 3 минути — разкарай го. Особено ако си още на плюс
            Защо си толкова скептичен към WELL? Че и аз ги имам и разбира се съм на дълбок минус И с тях.

            Коментар


            • Вчера, стана дума за Майкрософт, изкараха добри резултати, по-добри от очакванията приходи и печалба, а след сесията слезна надолу 5-6 $ (по спомен, гледам го на телевизора). Тая сутрин - някаква статия, че облачния бизнес не бил се увеличил достатъчно. Ама общите резултати са по-добри от оччакванията. Вероятно е повод за покупка.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                например разследване за пране на пари, няколко от директорите много вероятно да влезат в затвора, и това на регулиран производител на ток, който е доста вероятно да остане без разрешения. Ти изобщо гледаш ли какво купуваш. Без да я следя тази компания ми трябваха точно пет минути да схвана защо се срутва

                Не казвам че е лошо да се отиграват потенциални банкрути, които може и да не се случат. И аз съм го правил няколко пъти - но всеки път съм знаел какво правя и какво рискувам
                Позицията е рискова, но рискът е умерен към нисък. Дори да вкарат целия борд в кауша. Неслучайно споменавам Екселон, защото за подобен случай преди година им турнаха двеста триста млн. глоба. Виж им движението на акциите след това. Вариантът фалит е напълно изключен дори при един два млрд. глоба. Това са електроцентрали, десетки хиляди работни места, де факто няма конкуренция. Дивидентните вложители отделно. Не са офиси за игри за телефон! Не съм врачка, остава ни да видим как ще се развие.

                Напоследък имам възможност да следя пазара и новините и колкото повече го правя, толкова повече не разбирам "инвеститорите" в широки ETF. Поне да бяха секторни. ЗА бондови ETF нямам думи, те това е чист хазарт. Неслучайно няма истинска корелация между цената на самите облигации и фондовете, които ги държат. Разгледай графиките, ако не ми вярваш. Иначе и аз дръпнах добра печалба от DBZB, но да го държиш това дългосрочно е напълно неоправдано откъм риск/печалба.

                Money, за WELL... под 44 ми е сумарно цената. Според мен имаш проблем с разчитането на финансовите показатели на рейтовете.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Каква е тази стабилност, дето зависи от договаряне на несъществуващи ваксини. Не че се оплаквам - най-големите ми позиции са PFE и WELL, но нещата са всичко друго, но не и стабилни. С някакво неистово настъвение самите САЩ опитват да прецакат долара. Неслучайно DG е във висините.
                  WELL го погледнах за 3 минути — разкарай го. Особено ако си още на плюс

                  Коментар


                  • А за добри позиции - ми то на мен 80% са ми в etf половината от тях в бонд etf - от доста време инвестирам много скучно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Можеш ли поне да опиташ да се обосновеш, моля? Ей така, за спорта. Показатели нещо? Сравнение с Екселон например? И сакън, не ни разкривай идеите си за добри позиции, че можем да ти откраднем гърнето със злато.
                      например разследване за пране на пари, няколко от директорите много вероятно да влезат в затвора, и това на регулиран производител на ток, който е доста вероятно да остане без разрешения. Ти изобщо гледаш ли какво купуваш. Без да я следя тази компания ми трябваха точно пет минути да схвана защо се срутва

                      Не казвам че е лошо да се отиграват потенциални банкрути, които може и да не се случат. И аз съм го правил няколко пъти - но всеки път съм знаел какво правя и какво рискувам

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                        Компанията е златна възможност да се отиграе потенциален банкрут.
                        Можеш ли поне да опиташ да се обосновеш, моля? Ей така, за спорта. Показатели нещо? Сравнение с Екселон например? И сакън, не ни разкривай идеите си за добри позиции, че можем да ти откраднем гърнето със злато.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Взет на тази цена през май Фортум почти ти е донесъл тези 7%/мес и то без зор и нерви. Това без дивидент. Сметни. Според мен не слагаш достатъчно ясна линия между чисто спекулативните позиции и стабилните компании. Аз днес се прецаках мощно с FE. Не защото купих, а защото избързах премаркет. Компанията продължава да е златна възможност на това ниво. Направо е нереално. Риск има, но е сравнително нисък.
                          Компанията е златна възможност да се отиграе потенциален банкрут.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                            Ей го Dow мина 27 хиляди, цял ден го мъчиха, надолу нагоре 300 пункта, но накрая е нагоре. Америка си е Истински капиталов пазар. Там е богатството на нацията.
                            Това стъпване на 27 К е по стабилно, не както беше преди месец и нещо.
                            Каква е тази стабилност, дето зависи от договаряне на несъществуващи ваксини. Не че се оплаквам - най-големите ми позиции са PFE и WELL, но нещата са всичко друго, но не и стабилни. С някакво неистово настъвение самите САЩ опитват да прецакат долара. Неслучайно DG е във висините.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                              На 15,87 съм го взела. Освен това казах да го продам и като падне малко пак да го купя. Просто много бавно пълзи нагоре и ме дразни - обичам да се случва нещо Въпреки че с Rheinmetal се прецаках щото хубаво продадох на 82,3 преди няколко дни и като падна на 71 и понечих да го купя се оказа, че без да искам съм похарчила парите за друго - което губещо се оказа в последствие. И Rheinmetal после много бързо стигна до 85. Най-дразнещото е, че че със Sandvik успях да направя номера с продаване и после купуване на по-евтино. Нямаше никакви признаци, че няма да продължи нагоре. Да ама не - излязоха с лош отчет и тръгнаха надолу. Абе... квото и да направя все няма да уцеля.
                              AMD правят доста сносни процесори. Предимството им е, че са по-евтини от Интел и по-бедната част от населението на тях наблягат. Напълно реално е да имат силен оборот още повече покрай кризата, когато бая народ беше принуден да си купи комютри
                              Взет на тази цена през май Фортум почти ти е донесъл тези 7%/мес и то без зор и нерви. Това без дивидент. Сметни. Според мен не слагаш достатъчно ясна линия между чисто спекулативните позиции и стабилните компании. Аз днес се прецаках мощно с FE. Не защото купих, а защото избързах премаркет. Компанията продължава да е златна възможност на това ниво. Направо е нереално. Риск има, но е сравнително нисък.

                              Коментар


                              • Ей го Dow мина 27 хиляди, цял ден го мъчиха, надолу нагоре 300 пункта, но накрая е нагоре. Америка си е Истински капиталов пазар. Там е богатството на нацията.
                                Това стъпване на 27 К е по стабилно, не както беше преди месец и нещо.
                                Last edited by ПИЧ; 22.07.2020, 23:03.

                                Коментар

                                Working...
                                X