IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Днес яко кърти, чисти, извозва. За Westrock... толкова нарисувано беше. Направо не беше честно за три дни да изкарам 7%, че и дивидента да хвана.

    Tkilata , изпуснах Antero. Не мога да повярвам просто. Не искам да ги гоня, но според теб има ли някакъв шанс да се кача?

    RTX отива на добри нива. Дори да падне още малко, то средно-дългосрочно посоката е ясна. Сделката днес обаче е INGR; особено под 74-75. Пък ако някой вчера взе TALO, вече наистина ще си искам почерпка.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

      Виза и МастърКард имат проблем с бизнес модела. С няколко думи: Те се стремят към мрежа от доволни и лоялни крайни клиенти, а печелбите им в голямата си част идва от търговците. Търговците участват в тази схема с голямо нежелание, а напоследък започват и да се бунтуват, защото ако разшириш малко дефиницията си за рекет - ти ми кажи, какво виждаш.
      Аз не бих участвал в бизнес, в който тези от които ми зависи печалбата ме мразят и се чудят как да ме заобиколят.
      Същото между другото се забелязва и при Eпъл и Гугъл с техните магазини за приложения, а и с други цифрови платформи.
      Рано или късно обществото ще намери начин да регулира това, а най-простото решение е ДКРКП - Държавна Комисия за регулиране на Картовата Платформа.
      Бих могъл да разбера аргумента, че така е от 60 години, но не и да се съглася, че може да продължи още дълго.
      Според мене ще продължи още дълго. В САЩ и ЕС направиха по един пакет от регулации неотдавна. Целият процес беше много сложен, отне много години и не мисля, че ще има апетит тази "глава" да се отваря отново в близко бъдеще

      Освен това, търговците се мръщят предимно на MIF-овете, а те не отиват във Виза или МастърКард, а в банката издател на картата. Така че проблемът е главно за банките
      Last edited by Money; 04.08.2020, 17:38.

      Коментар


      • BP скочи. Как ви се струва?

        Коментар


        • Тука е играта и парите.Който иска да прави нещо сериозно да се заглежда повече в NYSE.Чудесно си мърдат акциите за спекула.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

            На мене точно Дисни са ми най-много под въпрос. При тях, ако правилно си спомням, повече от 50% от печалбата идва от кабелна телевизия. Иначе Дисни студиа - ок, Дисни+ също, но кабеларките ще си свиват и това е един минус за иначе готина компания

            От друга страна нямам почти никакви съмнения за картовите (Виза, МастърКард)
            Виза и МастърКард имат проблем с бизнес модела. С няколко думи: Те се стремят към мрежа от доволни и лоялни крайни клиенти, а печелбите им в голямата си част идва от търговците. Търговците участват в тази схема с голямо нежелание, а напоследък започват и да се бунтуват, защото ако разшириш малко дефиницията си за рекет - ти ми кажи, какво виждаш.
            Аз не бих участвал в бизнес, в който тези от които ми зависи печалбата ме мразят и се чудят как да ме заобиколят.
            Същото между другото се забелязва и при Eпъл и Гугъл с техните магазини за приложения, а и с други цифрови платформи.
            Рано или късно обществото ще намери начин да регулира това, а най-простото решение е ДКРКП - Държавна Комисия за регулиране на Картовата Платформа.
            Бих могъл да разбера аргумента, че така е от 60 години, но не и да се съглася, че може да продължи още дълго.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

              Единствено Дисни ми хваща окото. Най силния тренд който усещам през последните години е стремежът към преживявания. А пандемията държи този стремеж в тенджера под налягане.

              Току що забелязах, че невероятният ми ум е закупил днес Virgin Galactic. Нещо, което очевидно съм искал, но не съм знаел, че съществува
              На мене точно Дисни са ми най-много под въпрос. При тях, ако правилно си спомням, повече от 50% от печалбата идва от кабелна телевизия. Иначе Дисни студиа - ок, Дисни+ също, но кабеларките ще си свиват и това е един минус за иначе готина компания

              От друга страна нямам почти никакви съмнения за картовите (Виза, МастърКард)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Абе то и с Дау може, ама трябва доста селективно.

                Аз от тях имам следните и ги препоръчвам всичките, може би с изключение на JPM:

                Виза
                Найк
                Майкрософт
                Home Depot
                Дисни
                JP Morgan

                Според мене банките не са добър залог и JPM въпреки, че са банка трепач e по-добре да са вземе друго на нейно място.



                От Дау мисля, че може да се вземе още и

                Епъл
                United Health




                Кофтито е, че точно тези изглеждат скъпи и повечето са по върхове или близо до върховете. Но ако имаш стратегията да държиш дългосрочно, можеш да ги взимаш и така.

                Иначе днес направих една болезнена промята. Продадох Wells Fargo на загуба на $24.16 и взех още MasterCard на $311.50
                Единствено Дисни ми хваща окото. Най силния тренд който усещам през последните години е стремежът към преживявания. А пандемията държи този стремеж в тенджера под налягане.

                Току що забелязах, че невероятният ми ум е закупил днес Virgin Galactic. Нещо, което очевидно съм искал, но не съм знаел, че съществува

                Коментар


                • И още от същия Gavyn Davies



                  What, then, accounted for the dramatic events? If the path for earnings or dividends was not enough, the discount rate applied to that path must have risen to explain the bear market. Professors Landier and Thesmar indicate that the discount rate had grown 3 percentage points by 23 March.

                  Given that the risk-free rate on US treasury bills dropped by around 1.5 percentage points over that time, the equity risk premium must have jumped by nearly 4.5 points in the market collapse. Furthermore, almost all the recovery in the market was driven by the ERP returning to normal.

                  Коментар



                  • Пазарният срив от март месец за фундаметалисти...




                    The first question is whether the market behaved “rationally” in the sense that the entire decline and rebound in equity prices can be explained by alterations in growth expectations, driven by the economic shutdowns to control the virus in March, followed by the start of unlocking in April and May. That does not appear to be the case.

                    To understand why, start with the idea that the stock market’s total value equals the present value of the benefits equity holders expect in the future. This changes for two reasons. First, expectations about the size of the benefits — corporate earnings and dividends — rise and fall. Second, the present value of these future benefits is affected by what is known as the equity discount rate. This is equal to the return on safe assets like Treasuries plus what investors expect to be paid for the extra risks — losses, bankruptcy — of owning shares.

                    Augustin Landier and David Thesmar have presented evidence that suggests only a small part of the US equity price changes were explained by corporate earnings expectations. In the downward leg, a survey of investment analysts’ earnings forecasts for 2020-23 shows that the present value of these earnings fell only a few per cent from the start of the year, assuming the discount rate remained the same as that pre-Covid-19. During the equities recovery, earnings expectations continued to decline, thus explaining none of the bounceback.

                    Коментар


                    • На О отчетите не са толкова зле. Защо им паднаха акциите?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                        Различен е кюртажа за различните акции. За американските минимума за сделка е 11 долара и над тях е 0,1%. За датските ми е 0,05%. За немските ми е минимум 10 евро за сделка и пак 0,1% след това.
                        Иначе за протокола от днешния трейдинг съм на +3,86% от NIO и на +14,79% от Nikola. И пак много време ги гледах как хвърчат и се чудих да купя ли.
                        Ужасни комисиони, веднага бих ги сменил. Защо не отидеш в IB? Дори за европейските борси са по-изгодни.

                        Коментар


                        • Абе то и с Дау може, ама трябва доста селективно.

                          Аз от тях имам следните и ги препоръчвам всичките, може би с изключение на JPM:

                          Виза
                          Найк
                          Майкрософт
                          Home Depot
                          Дисни
                          JP Morgan

                          Според мене банките не са добър залог и JPM въпреки, че са банка трепач e по-добре да са вземе друго на нейно място.



                          От Дау мисля, че може да се вземе още и

                          Епъл
                          United Health




                          Кофтито е, че точно тези изглеждат скъпи и повечето са по върхове или близо до върховете. Но ако имаш стратегията да държиш дългосрочно, можеш да ги взимаш и така.

                          Иначе днес направих една болезнена промята. Продадох Wells Fargo на загуба на $24.16 и взех още MasterCard на $311.50

                          Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                          Money, дори не знам какво е convergence arbitrage и как се прави. Причината е проста, не съм си подбрал добре портфолиото, повече са Dow книжа и само еднo от Nasdaq и нещата буксуват, много е просто. Ама какво да се прави, от акъла си патим...
                          Дори само в един ETF на Насдк ше е по-добре от маса Dow книжа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                            Как си пише това кюртажен? Колко плащаш за 1 сделка?
                            Различен е кюртажа за различните акции. За американските минимума за сделка е 11 долара и над тях е 0,1%. За датските ми е 0,05%. За немските ми е минимум 10 евро за сделка и пак 0,1% след това.
                            Иначе за протокола от днешния трейдинг съм на +3,86% от NIO и на +14,79% от Nikola. И пак много време ги гледах как хвърчат и се чудих да купя ли.

                            Коментар


                            • TALO е все още много добра сделка. AR... за няколко цента го изпуснах. Очертава се до 80-тата ми годишнина (поне) да се будя потен и да си бия главата, защо съм изпуснал AR/АМ. Не ме е яд толкова, когато губя. Яд ме е, когато нещата са просто нарисувани. Остава да чакам годо, т.е. недостиг на хранилища. Меркел клекне ли за потока, цената отива на 10+.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                                NIO и Nikola се надпреварват. Какво ли толкова е eнтусизирало феновете им. Аз си взех и от двете по малко, колко за семе де се вика. А за STOR отчета в моята банка е дадена датата 31 юли. Пак са сгафили - датска им работа - хоби им е да правят грешки. Назначиха ми и грешния кюртажен план явно с надежда да не обърна внимание. Ама аз всичко виждам и им направих забележка и тоя път просто нямаше как да се измъкнат та се наложи да си коригират "грешката".
                                Как се пише това кюртажен? Колко плащаш за 1 сделка?
                                Last edited by jori; 03.08.2020, 23:21.

                                Коментар

                                Working...
                                X