IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Баш, де. За данъците откога разправям. Ще се радваш, че си спечелила 20-30 хил. и скатовете ще ти връчат сметка за 50 хил. Пълно безумие е, че не търгуваш като българка. Другото, което повтарям до втръсване, че няма смисъл да се търгува рисково с големи компании. Печалбите са твърде ограничени, за да си заслужава.
    Кои скатове? Американските ли?

    Коментар


    • Steepening-а пък ти казва защо банките скачат

      Коментар


      • Пип, радвам се, че като съм повторил нещо около 100 пъти поне ти си го разбал и възприел

        Да, това имам предвид. И като се има предвид срива на златото днес явно не съм разчел индикатора чак толково зле На златарите им писах да продават златото като беше на $2,017 ама... никой не иска да чува защото ги тресе манията

        Федът не може пряко да контролира лихвите по дългосрочната хартия и като цяло се очаква повече емисия на нов дълг отколкото са предвидените покупки на Феда. Анализът на Морган Станли от малките часове на деня - много ценно нещо за търговци на злато

        Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Нещо си се объркал, steepening of the yield curve си е тенеке булиш сичуейшън
        Преди точно година 10-2y си бе негативно, сега е стипирало до 0.45, жълтото е на 35% плюс оттогава.
        Същата работа и 2006-7 ( негативна), до върха на кривата 2010-11 жълтия пораства 2-3 пъти за 4 години, същото и 2000-2003 периода.

        Та - избрал си грешен индикатор, виж ако имаш предвид реалните лихви е друг въпрос, там по си има добра огледална корелация.

        А феда рече лихвите лоу фор лонгъ....няма и как да е иначе, тия нови планини от Т дефицити как се обслужват ?
        Ако все пак се наложи да ги вдигат по някое време то ще е главно поради това че ги притиска инфлацията, а тя в мелницата на кой асет налива вода...

        ПС Аз съм по отдавна в него, ама и тия дето са се "набутали" тая година са едно 30-50-100% ( сребро) на профит вече, зависи на какви нива са влизали...
        Last edited by Money; 11.08.2020, 19:06.

        Коментар


        • Баш, де. За данъците откога разправям. Ще се радваш, че си спечелила 20-30 хил. и скатовете ще ти връчат сметка за 50 хил. Пълно безумие е, че не търгуваш като българка. Другото, което повтарям до втръсване, че няма смисъл да се търгува рисково с големи компании. Печалбите са твърде ограничени, за да си заслужава.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Нищо, от друго ще направиш пачката. Честно да ти река, много ме радваш. Повечето "инвеститори" у нас си вярват, че ги разбират борсите. Не само комикса е така. Ако и да доказано емпирично, че хамстер ли, котка ли беше се справя по-добре от експертите.

            Вземи си направи един акаунт в tipranks, че съвсем да позеленеят от яд и пусни линк да ти следваме резултата. Май имат интеграция със SAXO.

            И все пак, да повторя моето скромно мнение. Не мисля, че е арно да продаваш SPG или други имотни, преди да си направила поне 100% от тях.
            А мерси - публично за смях не искам да ставам. Радвам всички сеирджии с изключение на себе си - всеки ден правя фал и ме е яд за нещо, включително и днес. Ударила съм го на gambling, а все се заричам да ставам сериозна. Принципно винаги купувам с идея да е дългосрочно, но все нещо ми сбърква плановете. Но адът предстои като дойде време за данъците. Не мога да разбера трябва ли да плащам данък печалба от покупкопродажби в щатите или само тук.
            Тия AMD ме унищожиха. Уж с тях да компенсирам загубите от Intel ама взех, че ги удвоих. Не мога д аповервам, че толкова бързо им се спука балона

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

              Първо трябва да разбереш, че тези новини и анализи дето се бълват не е с цел да те направят богата, а точно обратното - да ви вземат паричките. Така, че може да продължиш с новините, но трябва да четеш и между редовете, а пък анализите трябва сама да си ги правиш
              Абсолютно не е така. Доказано е, че при консенсус на анализаторите за покупка, то над 80% от случаите познават. Не е такава ситуацията при консенсус за продажба. Да не говорим, че алгоритмите търгуват почти изцяло бинарно - купуват при положителна, продават при негативна. Неслучайно валю инвестирането, където все пак вкарваш някакво мислене, изостава по резултати.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                Имах предвид, че паднаха след като ги взех баш. Нищо чудно днес да продължи тази тенденция заради лошия отчет. Не казвам, че е лоша компания, а че я купих в лош момент. Особено фактът, че продадох растяща за момента акция NIO за да купя падаща SPG ме яде. Но явно трябва да свиквам.

                А златото го разкарах на лек минус. Беше ме яд, че избързах, ама като гледам сега - не съм. Лъгаха че ще скочи над 2100 и подвеждат хората. Не че е късно де. Само от четене на новини и анализи може да полудееш
                Първо трябва да разбереш, че тези новини и анализи дето се бълват не е с цел да те направят богата, а точно обратното - да ви вземат паричките. Така, че може да продължиш с новините, но трябва да четеш и между редовете, а пък анализите трябва сама да си ги правиш

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                  бегай че неам кръв. Поне да бях изчакала 1 ден с продажбата на NIO. Избегах от лесни 2000 долара като последния глупак. Тоя номер с бягство от печалби непрекъснато го правя.
                  Нищо, от друго ще направиш пачката. Честно да ти река, много ме радваш. Повечето "инвеститори" у нас си вярват, че ги разбират борсите. Не само комикса е така. Ако и да доказано емпирично, че хамстер ли, котка ли беше се справя по-добре от експертите.

                  Вземи си направи един акаунт в tipranks, че съвсем да позеленеят от яд и пусни линк да ти следваме резултата. Май имат интеграция със SAXO.

                  И все пак, да повторя моето скромно мнение. Не мисля, че е арно да продаваш SPG или други имотни, преди да си направила поне 100% от тях.

                  Коментар


                  • Каkво мислите дали пазара ще задържи нивата си?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Купи я в последния подходящ момент. Оттук REIT-овете са само нагоре и ще останеш да гледаш последния вагон. В трицифрени проценти ще е ръстът. Дори облъчвания с ковидиотщини ще имат ефимерен ефект. Единствено някои от газа могат да ги бият по доходност. Малко ме е яд, че нямам достатъчно свободни пари в момента. Толкова евтинджос бонбони има на пазара. Даже във финансовия сектор има останали. Докато разкарам CXW, то промоцийти ще са минали.
                      бегай че неам кръв. Поне да бях изчакала 1 ден с продажбата на NIO. Избегах от лесни 2000 долара като последния глупак. Тоя номер с бягство от печалби непрекъснато го правя.

                      Коментар


                      • Както и предполагах след стимулите от правителството авиокомпаниите излетяха.Юнайтед дръпна добре нагоре.

                        Коментар


                        • https://www.investor.bg/novini/444/a...miiata-309926/

                          NIO почти насила искаше да направи някои богати, ама няма как акциите сами да се купят. Нищо, от "Адидас".

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Златото е най-добре да се разкара. От тук насетне се очаква увеличение на лихвите и steepening of the yield curve.

                            Ако стане така, а то най-веротяно ще стане, златните буболечки отново ще бъдат прецакани, специално тези дето са се набутали тази година


                            Нещо си се объркал, steepening of the yield curve си е тенеке булиш сичуейшън
                            Преди точно година 10-2y си бе негативно, сега е стипирало до 0.45, жълтото е на 35% плюс оттогава.
                            Същата работа и 2006-7 ( негативна), до върха на кривата 2010-11 жълтия пораства 2-3 пъти за 4 години, същото и 2000-2003 периода.

                            Та - избрал си грешен индикатор, виж ако имаш предвид реалните лихви е друг въпрос, там по си има добра огледална корелация.

                            А феда рече лихвите лоу фор лонгъ....няма и как да е иначе, тия нови планини от Т дефицити как се обслужват ?
                            Ако все пак се наложи да ги вдигат по някое време то ще е главно поради това че ги притиска инфлацията, а тя в мелницата на кой асет налива вода...

                            ПС Аз съм по отдавна в него, ама и тия дето са се "набутали" тая година са едно 30-50-100% ( сребро) на профит вече, зависи на какви нива са влизали...
                            Last edited by pipbel; 11.08.2020, 12:28.

                            Коментар


                            • Купи я в последния подходящ момент. Оттук REIT-овете са само нагоре и ще останеш да гледаш последния вагон. В трицифрени проценти ще е ръстът. Дори облъчвания с ковидиотщини ще имат ефимерен ефект. Единствено някои от газа могат да ги бият по доходност. Малко ме е яд, че нямам достатъчно свободни пари в момента. Толкова евтинджос бонбони има на пазара. Даже във финансовия сектор има останали. Докато разкарам CXW, то промоцийти ще са минали.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                Разбирам те напълно. 5% ръст / ден и 8% дивидент / годишно не стигат и за тоалетна хартия. Нищо, утре го продай. Данти задръства екрана.
                                Имах предвид, че паднаха след като ги взех баш. Нищо чудно днес да продължи тази тенденция заради лошия отчет. Не казвам, че е лоша компания, а че я купих в лош момент. Особено фактът, че продадох растяща за момента акция NIO за да купя падаща SPG ме яде. Но явно трябва да свиквам.

                                А златото го разкарах на лек минус. Беше ме яд, че избързах, ама като гледам сега - не съм. Лъгаха че ще скочи над 2100 и подвеждат хората. Не че е късно де. Само от четене на новини и анализи може да полудееш

                                Коментар

                                Working...
                                X