IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ивелина, тактиката се прави по човека. Тя е индивидуална и е въз основа на целите и ресурса на човека. Под ресурс не разбирам само финансов такъв. Говоря и за психология и знания. Правилната тактика за мен вероятно би била грешна за теб. Важното е да не правиш глупости и да си загубиш парите преди да си научила как работят пазарите, що за човек си и какви са базовите принципи на финансите. Успех, но като те чета имаш още много път да извървиш докато стигнеш до нещо което е устойчиво.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

      това противоречи на дето казваш. че се стремиш да си дългосрочна
      Искам да съм дългосрочна, но същевременно виждам и осъзнавам, особено в настоящата ситуация колко лузърска тактика е. От вчера до сега съм на -4% профит за годината. Ако бях продала вчера както получавах напъни да направя, ама се сдържах, сега щях да съм си запазила профита. А не да тръгвам пак от нулата. Даже от минус, защото тоя месец профита ми вече на минус. Всичко това в рамките на по-малко от 12 часа. Прецени си сам коя тактика е печеливша

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение

        Една пирамида винаги има нужда от все повече убитаци в долната и част, за да съществува . Какво по-добро решение от сплит, за да привлечеш такива?
        Не схванахте, че "Тесла" е Америка и не бива да и гледате финансовите показатели. Дял в компанията е все едно дял от САЩ. То и САЩ са уж пирамида, ама всички там си слагаме парите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
          Какво мислите за тази новина?

          Tesla обяви сплит на акциите
          Купувай оллл инннн. На лост 200 към 1 Всичко в Насдака- Хахххххххххххх

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
            Какво мислите за тази новина?

            Tesla обяви сплит на акциите
            Една пирамида винаги има нужда от все повече убитаци в долната и част, за да съществува . Какво по-добро решение от сплит, за да привлечеш такива?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

              Проблемът е, че съм принудена да ги чета и да се съобразявам с тях, защото те влияят на маркета. Може да са подвеждащи, ама народът като се юрне да им реагира и аз съм безсилна. Така че по-добре да съм ги чела и ако може да съм първата реагирала им
              това противоречи на дето казваш. че се стремиш да си дългосрочна

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                Първо трябва да разбереш, че тези новини и анализи дето се бълват не е с цел да те направят богата, а точно обратното - да ви вземат паричките. Така, че може да продължиш с новините, но трябва да четеш и между редовете, а пък анализите трябва сама да си ги правиш
                Проблемът е, че съм принудена да ги чета и да се съобразявам с тях, защото те влияят на маркета. Може да са подвеждащи, ама народът като се юрне да им реагира и аз съм безсилна. Така че по-добре да съм ги чела и ако може да съм първата реагирала им

                Коментар


                • Какво мислите за тази новина?

                  Tesla обяви сплит на акциите

                  Коментар


                  • Айде кажете сега няма ли манипулация. Понеже дебна нафтата и видях снощи, че тръгна надолу. До към 20 часа, когато затварят борсата все падаше и си викам "Дай да купя, че утре сутрин може да се е качила и да не мога да взема евтино". Та купих минути преди да затвори пазара. Но тя продължи да си пада след това. Викам си "Карай, ако още е паднала утре сутрин ще допълня с по-евтино. Ако се е качила няма да мога да купя ама пак е ОК, щото вече съм купила малко".
                    Обаче познайте какво. Като отвориха пазара тази сутрин нафтата мистериозно беше достигнала точно същата цена, на която беше затворила предния ден. Един вид ни е да купиш, ни да продадеш. Цяла нощ е била на минус и в 8 сутринта достигна цената на затваряне - ама точно до цент.
                    Е това ако не е нагласено здраве му кажи

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                      Па като гледам май да. И още 2 шведски които купих същия ден. И трите покупки едва кретат като едната шведска ми е даже на +4,74% . Третото е шведски индекс на +17,34%. Качваха се, падаха и те ти резултата от 8 май до днес.
                      Яд ме е че не продавах днес. В рамките на 2 часа тази вечер профита ми от 60,62% спадна на 58,2%
                      абе за 2% няма да го тъниме толкова, ще продадеш утре и ще почерпиш .. само кажи къде да дойдем

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                        . Какво купува народът с парите?
                        VHS касетки с Робинята Изаура

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Същи охлюф безобразен... няма и 5% на месец. Няма нужда даже да броим тоз мижав дивидент. Коя ти е най-дълго държаната акция? Тази ли?
                          Па като гледам май да. И още 2 шведски които купих същия ден. И трите покупки едва кретат като едната шведска ми е даже на +4,74% . Третото е шведски индекс на +17,34%. Качваха се, падаха и те ти резултата от 8 май до днес.
                          Яд ме е че не продавах днес. В рамките на 2 часа тази вечер профита ми от 60,62% спадна на 58,2%

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                            ADM като ракета, която едвам крета. За 3 месеца ми е на +14,26%. Какво му стана на маркета пък сега - добре си вървеше до одеве
                            Същи охлюф безобразен... няма и 5% на месец. Няма нужда даже да броим тоз мижав дивидент. Коя ти е най-дълго държаната акция? Тази ли?

                            Коментар


                            • ADM като ракета, която едвам крета. За 3 месеца ми е на +14,26%.
                              Всичко продава и пада дори и златото. Какво купува народът с парите?
                              Last edited by IvelinaJensen; 11.08.2020, 22:56.

                              Коментар


                              • Не знам как някой може да си мисли, че няма да има инфлация на реалните активи. Единственият въпрос е дали ще бъде инфлация при ръст - тип италианското икономическо чудо; или инфлация, породена от дефицити - тип Германия 1923 г.

                                Залагам на първия вариант. Без война няма как да има дефицити. Наблъскал съм се в манджа, която засега върви като ракета - ADM, NTR, TSN, PPC... Медта и желязото не ги разбирам толкова, но няколко пъти ви рекламирах една уникална комбинация - CLF. Не успях да вляза там, но резултатите и там са страхотни. За газовите, които смятам, че ще доминират следващите години, писах до припадък. Eл. и производство и вода - но там има голям риск от национализации, дори в държави като ОК. Рейтовете - ясно. 90%+ съм в "дефанзивни".

                                В моя вариант златото се покачва, но значително изостава от посочените активи и не разбирам защо да заложа сериозно на него. В другия вариант, тип 23-та, борсовото злато изобщо не важи.

                                Много ме е яд, че изпуснах среброто, защото отдавна бях напълно повярвал на анализите, че е исторически подценено. Голям плюс за него са фотоволтаиците. Мисля, че на една по-ниска цена, добивните са добър вариант. Да не говорим, че те вадят не само злато/сребро. От добивните дебна Ямаха - любимата на робинхудовците.
                                Last edited by terziеv; 11.08.2020, 22:11.

                                Коментар

                                Working...
                                X