IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хубав ден за нвидиа ( да видим какво ще рипортнат на рожд.ми ден), както и за единствената ми банка, макар и нещатска, ама сипчо май няма шанс за атн, не и днес... освен ботовете ако не решат да направят голям апгап на затваряне.

    А пък бай Шорош се бил отказал от пазара вече, много бабъл му бил, щял да се отдаде на "общественополезна" дейност

    Коментар


    • How can you quickly make a small fortune on the stock exchange? By starting with a big one


      Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
      Хванах днеска да чета "Stock market rules", на M.Sheimo. И с други книжки съм се обзавела. Ама на тия годинки трудно се чете, хем съм във форма - вечната студентка. От любопитство чета, а не щото се надявам да ми помогне в трейдинга. Смятам да остана в историята като първата успешна трейдърка карала на интуиция Под успешна нямам предвид милионерка, а колкото за живуркане.

      Коментар


      • Хванах днеска да чета "Stock market rules", на M.Sheimo. И с други книжки съм се обзавела. Ама на тия годинки трудно се чете, хем съм във форма - вечната студентка. От любопитство чета, а не щото се надявам да ми помогне в трейдинга. Смятам да остана в историята като първата успешна трейдърка карала на интуиция Под успешна нямам предвид милионерка, а колкото за живуркане. Иначе си прав - много сложни проекти съм правила. С програмиране колко съм се мъчила... Ама по-трудно от трейдинга верно няма
        Last edited by IvelinaJensen; 12.08.2020, 20:51.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

          Мерси. Вече 5 месеца ще станат си изграждам тактика. И колкото повече чета, толкова повече ми падат печалбите. В началото беше най-добре като нищо не знаех и го карах на интуция. Накрая май ще се върна към първоначалната си стратегия, въпреки че след толкова четене ще ми е трудно - то само ме обърка. Лека полека започвам да схващам защо маймуните вземат по-правилни решения от специалистите.
          Казват, че успешното инвестиране е една от най-трудните дейности и че успешни в дългосорчен план са не повече от 1-2% от участниците на пазара.

          Не разбирам защо хората смятат че за да станат добри и успешни лекари, инженери или физици (списъка е дълъг) трябва да се положат усилия с години на усвояване на знания, след това години на практика и подобряване на уменията, а за да станат успешни ИНВЕСТИТОРИ/СПЕКУЛАНТИ им е достатъчно да понаучат тредйинг платформата и да поразцъкат няколко графики.

          Избора се свежда до две опции - 1/ аматьорско и хазартно чешене на крастата или 2/ поемане по пътя на дългогодишно усвояване на умения и непрестанно подобряване.

          Най-добрият съвет, който мога дам е да проучиш кои са най-успешните инвеститори в света и да задълбаеш в стила, на тези които ти допадат - VALUE, TECHNICAL, MACRO, MOMENTUM, ...
          Изписани са томове. Материли колкото искаш, но дали ще имаш желанието и постоянство да тръгнеш на това пътуване.

          Лесни пари от пазара няма да изкараш, това е сигурно
          Last edited by ED; 12.08.2020, 20:20.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            В това, което цитираш става дума за fed funds target, което е лихвата за един ден, даже за една нощ - overnight.

            А до сега говорихме за лихвата по 10г. американски ДЦК и там е малко по-сложно

            И освен това условието е “until the economy has weathered recent events,” което Фед много лесно може да приеме, че е докато не се дигне инфлацията

            Съгласен съм че foreseeable future значи докато обстоятелствата не се сменят. Според мен главното обстоятелство е икономиката не работи и докато това не се промени ФЕД не се интересува наистина от инфлацията.

            Според мен short term лихвите имат огромна корелация с 10 years Treasury yields.
            Macroeconomic theory tells us that long-term interest rates tend to move in the same direction with short-term interest rates.

            В началото на годината 10 y Tresuary имаха доходност 2%, сега 0.68%. Кой месец вярваш, че 10-Year Treasury ще стигнат 1% доходност? Вярваш ли че тази доходност ще се задържи за повече от месец?
            Защото според мен щатите вървят по същия път като Япония, нефалирала Европа, UK, Швейцария. И дори и да има инфлация, ще се правим че я няма.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Федаците коминикираха вече ясно че разглеждат вариант да не пипат лихвите дори и при 3% инфлация, т.е. че са склонни да я толерират в по голям коридор.
              Общо взето са между чука и наковалнята и си го знаят.
              Те оувърнайт лихвата могат лесно да я държат на нулата, но с 10г. лихва ще им е по-трудно, а и е по-опасно за икономиката и за оценката на всички други активи

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                В това, което цитираш става дума за fed funds target, което е лихвата за един ден, даже за една нощ - overnight.

                А до сега говорихме за лихвата по 10г. американски ДЦК и там е малко по-сложно

                И освен това условието е “until the economy has weathered recent events,” което Фед много лесно може да приеме, че е докато не се дигне инфлацията
                Федаците коминикираха вече ясно че разглеждат вариант да не пипат лихвите дори и при 3% инфлация, т.е. че са склонни да я толерират в по голям коридор.
                Общо взето са между чука и наковалнята и си го знаят.

                Коментар


                • В това, което цитираш става дума за fed funds target, което е лихвата за един ден, даже за една нощ - overnight.

                  А до сега говорихме за лихвата по 10г. американски ДЦК и там е малко по-сложно

                  И освен това условието е “until the economy has weathered recent events,” което Фед много лесно може да приеме, че е докато не се дигне инфлацията

                  Първоначално изпратено от Зеления Разгледай мнение

                  Мишо склонен съм да не се съглася че лихвите отиват нагоре. В предвидимо бъдеще ("бъдеще неопределено") лихвите ще стоят на 0 или -.

                  The Federal Reserve at its recent FOMC meeting recommitted itself to keeping short-term rates near zero “until the economy has weathered recent events,” i.e., for the foreseeable future. The Fed is also continuing to purchase $80 billion of Treasury securities and $40 billion of mortgage-backed securities every month, adding to its balance sheet. The Fed is “all in” to do whatever it takes to support the economy.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Значи проблемът е, че хем неочаквано големи емисии на дълг се задават на хоризонта, хем вчера инфлацията тръгна нагоре, което значи, че Федът може да е под преса леко да затегне политиката и лихвите отиват нагоре
                    Мишо склонен съм да не се съглася че лихвите отиват нагоре. В предвидимо бъдеще ("бъдеще неопределено") лихвите ще стоят на 0 или -.

                    The Federal Reserve at its recent FOMC meeting recommitted itself to keeping short-term rates near zero “until the economy has weathered recent events,” i.e., for the foreseeable future. The Fed is also continuing to purchase $80 billion of Treasury securities and $40 billion of mortgage-backed securities every month, adding to its balance sheet. The Fed is “all in” to do whatever it takes to support the economy.

                    Коментар


                    • Значи проблемът е, че хем неочаквано големи емисии на дълг се задават на хоризонта, хем вчера инфлацията тръгна нагоре, което значи, че Федът може да е под преса леко да затегне политиката и лихвите отиват нагоре



                      Up to now, bond investors have largely ignored the global pick-up in government debt issuance, wagering that it will be offset by central banks’ similarly vast bond-buying programmes.

                      But the magnitude of the latest issuance increase took market participants by surprise.

                      Immediately after the announcement, 10-year Treasury prices dropped, sending yields higher from the record low levels reached on Tuesday. The yields on 20- and 30-year bonds also rose, as did those for notes maturing in seven years.

                      At the height of the financial panic in March, the Fed pledged to buy an unlimited quantity of government debt, seeking to tame strains that had emerged in the world’s largest bond market.

                      Having once purchased as much as $75bn of Treasuries a day, the Fed has since scaled back the pace of its bond-buying. It now buys roughly $80bn a month across all maturities. Analysts say the need to shift purchases is not urgent, but it could become more pressing as the year progresses.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Знам, че ти ги ползваш доста. Това не съм го възприел. И пеперудата не мога да я възприема, както и концепцията за хеджиране. С някои изключения.

                        Другото, което отказвам да възприема са дцк и облигациите, особено в etf варианта им. Знам, че имаш типсове. Ето, днес обявиха едно и половина инфлация на годишна база, което е пълен ташак. Ако можеш с две три думи да ми кажеш защо държиш такива фондове или линк към актуално обяснение. Предполагам са ти от B+ нагоре, а не високорискови. Защото всичко, което съм чел по въпроса, ми изглежда като повторение на неща от 50-години.

                        добавка - и кажи за бирите. Добре ли е да се допълва?
                        Отговора е елементарен.
                        Едно е да си джиткаш с 20-30к$ друго с толкова х10, една е играта и толеранса към риска когато си 5цифрен, съвсем друга когато си 6ц. и не може да си позволиш да ги загубиш.
                        За мене риск мениджмънта е на 1 място.

                        Бирите - както си решиш, на корем ...имам едно чакало на 2.3

                        Коментар


                        • е тоя прави 10 000% годишно: https://www.youtube.com/watch?v=32ADrJI7m4w
                          Ние тук само си лаем

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от stefan_penev Разгледай мнение
                            Ивелина, косвеното ми впечатление е, че имаш добър нюх и намираш добри дружества. Но според мен влагаш прекалено много емоции на база на текущите ежедневни движения на акциите. Като купиш дадени акции, добре е да допускаш и не драматизираш ако останат дълго твои, точно в тези си съвети Бъфет е много прав. Като знаеш, че си купила добро дружество, не трябва да се влияеш от моментните ситуации. Ето за акциите с Интел, купила си ги на по-висока цена, пазарът преекспонира лошата новина и ацията падна доста. Същевременно АМД и някои други производители се надуха балонно, пак на база на същата новина. При това, акцията на Интел започва да става още по-привлекателна, защото дава добри възможности за покупки и намаление на цената. По-добре покупки на Интел, отколкото надутите АМД. Просто трябва малко търпение, следващ отчет, позитивна новина и нещата ще си дойдат на мястото. Аз изпаднах в същата ситуация с Интел, но за разлика от теб, не го гледам като издънка, а като възможност., която до 3-4 месеца очаквам, че ще ми донесе много прилична възвръщаемост и отплата за търпението.
                            остави - при мен винаги всичко се обърква. Съдба. Дори правилна сметка да направя нещо ще се обърка, защото просто няма как всичко да се предвиди и ако късметът е решил да ти изневери винаги ще намери пролука. При мен четене и знания не помагат. В един хороскоп четох, че ми е писано много неща да науча, но да не мога да се възползвам от знанията си. И това е факт. Ако нещо ми помага това е интуицията. Още се уча да я слушам, но правя грешка да чета кво казват хората и се влияя от тях. Иначе само с големи компании се занимавам щото новоизлюпените са ми прекалено рискови

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                              Не съм съгласен. Има си своето място и то поне за мен в порядък от поне половината от портфейла.

                              ПС Пък за лоши стокпикъри ( хич не са малко) да не кажа и 100% е добре да е в такива. Както и за хора просто без физическо време да се занимават с борсата и/или с доста дълъг хоризонт.
                              Знам, че ти ги ползваш доста. Това не съм го възприел. И пеперудата не мога да я възприема, както и концепцията за хеджиране. С някои изключения.

                              Другото, което отказвам да възприема са дцк и облигациите, особено в etf варианта им. Знам, че имаш типсове. Ето, днес обявиха едно и половина инфлация на годишна база, което е пълен ташак. Ако можеш с две три думи да ми кажеш защо държиш такива фондове или линк към актуално обяснение. Предполагам са ти от B+ нагоре, а не високорискови. Защото всичко, което съм чел по въпроса, ми изглежда като повторение на неща от 50-години.

                              добавка - и кажи за бирите. Добре ли е да се допълва?
                              Last edited by terziеv; 12.08.2020, 18:35.

                              Коментар


                              • Така де, ама за тая работа трябва да вярваш във "фундамента" на въпросната компания. А за това трябва да прочетеш малко, да разбираш поне малко от счетоводство, да видиш кои са конкурентите, какво става на пазара и най-важното да имаш търпение и да не се шашкаш, което пък няма как да стане ако дори не разбираш какво правиш и защо го правиш



                                Първоначално изпратено от stefan_penev Разгледай мнение
                                Ивелина, косвеното ми впечатление е, че имаш добър нюх и намираш добри дружества. Но според мен влагаш прекалено много емоции на база на текущите ежедневни движения на акциите. Като купиш дадени акции, добре е да допускаш и не драматизираш ако останат дълго твои, точно в тези си съвети Бъфет е много прав. Като знаеш, че си купила добро дружество, не трябва да се влияеш от моментните ситуации. Ето за акциите с Интел, купила си ги на по-висока цена, пазарът преекспонира лошата новина и ацията падна доста. Същевременно АМД и някои други производители се надуха балонно, пак на база на същата новина. При това, акцията на Интел започва да става още по-привлекателна, защото дава добри възможности за покупки и намаление на цената. По-добре покупки на Интел, отколкото надутите АМД. Просто трябва малко търпение, следващ отчет, позитивна новина и нещата ще си дойдат на мястото. Аз изпаднах в същата ситуация с Интел, но за разлика от теб, не го гледам като издънка, а като възможност., която до 3-4 месеца очаквам, че ще ми донесе много прилична възвръщаемост и отплата за търпението.

                                Коментар

                                Working...
                                X