IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

    ALK ги искам на 34, но те упорито се дърпат от това ниво. SPR са с много дълг за моят вкус.

    Други, за които се колебая са MU, WBA и EHTH, но за всички повече негативи мога да изпиша, то не случайно и цената им е наглед изгодна.
    Можеш да погледнеш надолу (и на юг) и пак да останеш в сектора. OMAB. Дивидент тази година няма, но иначе и там е 10% удръжката. Практически е невъзможно да фалира, пък и мъничко намаляваш политически риск покрай изборите в САЩ.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

      Графично няма какво да ги харесам RTX, а пък Netflix много конкуренция пъкна около тях и не бих взел, изобщо ми е трудно да намеря фаворит да се вкара някое евро, скъпи или със слаби перспективи.
      Нетфликса е монстър в сравнение с останалите фангове. Въпросът е да се влезе от добри нива със сравнително нисък риск.
      Click image for larger version

Name:	NFLX.jpg
Views:	1
Size:	57.5 КБ
ID:	3643273

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        ALK е с повече потенциал за капиталова, но RTX e далеч по-диверсифицирана и не вярвам да отрежат дивидента. Зависи колко ти се рискува. Ако наистина вярваш в летенето и ти се рискува умерено - SPR. Не мисля, че след тази вечер ALK е толкова добра сделка. Това за хоризонт > седмица. Иначе може и по картинка да решаваш.
        ALK ги искам на 34, но те упорито се дърпат от това ниво. SPR са с много дълг за моят вкус.

        Други, за които се колебая са MU, WBA и EHTH, но за всички повече негативи мога да изпиша, то не случайно и цената им е наглед изгодна.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • NIO пак запецнаха. Яд ме е че не взех Nikola тогава когато писах че е за купуване. Явно си беше - скочи с поне 3% от тогава. Веднъж от нея в рамките на 24 часа спечелих около 3000 кинта. Късмет, с който явно от време на време се удостояваме и ние каръците щото ако все е надолу ще вземем да се откажем.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

            То още не сме се научили да летим, един път да пуснат някаква ваксина и ще е ударно, работа само онлайн по Teams или Zoom не може да се върши, отделно жаждата за пътуване към по - далечни дестинации.

            Колебая се между тях и ALK, най - стабилните авиолинии, почти без дълг в сравнение с останалите.
            ALK е с повече потенциал за капиталова, но RTX e далеч по-диверсифицирана и не вярвам да отрежат дивидента. Зависи колко ти се рискува. Ако наистина вярваш в летенето и ти се рискува умерено - SPR. Не мисля, че след тази вечер ALK е толкова добра сделка. Това за хоризонт > седмица. Иначе може и по картинка да решаваш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

              Ако търсиш дийп велю и ти се чака години ...

              когато видя компания да ъндърпърформва маркета не поглеждам по-нататък. Грозна картинка:
              [ATTACH=CONFIG]n3642894[/ATTACH]


              Виж такава картина вече предизвиква сериозен интерес в мен:
              [ATTACH=CONFIG]n3642895[/ATTACH]


              Не е препоръка, но от risk/reward гледна точка втората опция е ЧУК.
              Нетфликса също е много обещаващ.

              Но както са казали хората на вкус и цвят тавариш нет.
              Графично няма какво да ги харесам RTX, а пък Netflix много конкуренция пъкна около тях и не бих взел, изобщо ми е трудно да намеря фаворит да се вкара някое евро, скъпи или със слаби перспективи.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Твърде малко фондове има вързани към DJIA, така че може да ги изпуснеш. Всичко под 60 е невероятна сделка. Всичко под 65 е много добра. Въпросът е дали вярваш във възстановяване на въздухоплаването. Аз лично - да.
                То още не сме се научили да летим, един път да пуснат някаква ваксина и ще е ударно, работа само онлайн по Teams или Zoom не може да се върши, отделно жаждата за пътуване към по - далечни дестинации.

                Колебая се между тях и ALK, най - стабилните авиолинии, почти без дълг в сравнение с останалите.
                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Какво ли ще изскочи от дупката на Джаксън, да видим.....
                  Реално абсолютно нищо интересно/ново, дупка на дупката.

                  Тия 3500 май трудничко ще се сдадат...

                  Коментар


                  • 7 TMO @ 406.300
                    87 GSK @ 15,02
                    с това паричките в недемо сметката свършиха

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                      NKLA скоро ще е buy. И SE са леко надолу
                      Много внимавай с NKLA.Никак не е хубава и за спекула.Може да те извърти яко.

                      Коментар


                      • NKLA скоро ще е buy. И SE са леко надолу

                        Коментар


                        • MRNA е отново в игра за шорт сел.За сега шорт 68.35 покриване на 67.85 става идеално .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                            ED, от технически анализ не разбирам и в интерес на истината нямам и много желание да разбирам, защото се нагледах на сбъркани прогнози от ентусиасти в tradingview. И как да вярвам на технически анализ когато целият пазар е резултат от новини, а не от анализ на графики. Как според теб графиката на Intel преди последния срив е предричала срива? Според мен - никак - той се случи заради новина, която трябва да си или врачка или вътрешен човек за да предвидиш. Така че сори, ама графики гледам от любопитство и ориентировъчно, но не бих се водила от тях. Добре ли се обосновах? CCL имат връзка единствено с вируса и лечението му. Колкото по-бързо го намерят толкова по-малко вероятно е да фалират. И пак не е сигурно - може вече дори да обмислят фалит ама да не бързат да го обявяват. За Intel фалит изобщо не допускам.
                            Така де и аз това казвам, че всеки гледа от призмата на своя опит и разбирания и понеже твоя не е много богат не бързай да обобщаваш какво работи и какво не.

                            БТВ за технически анализ не става въпрос. Картинките показват просто и ясно пътя на най-малкото съпротивление UP or DOWN. И не, цените не се движат от новините, а от капитала, който влиза или излиза от дадена компания. Новините са бейкнати в цената, когато ги четеш или интерпретираш вече е късно.

                            Виждам, че всичко е ясно, имаш стратегия и ясен план да се издържаш от трейдинг. Освен да ти пожелая късмет и добро здраве.

                            Коментар


                            • ED, от технически анализ не разбирам и в интерес на истината нямам и много желание да разбирам, защото се нагледах на сбъркани прогнози от ентусиасти в tradingview. И как да вярвам на технически анализ когато целият пазар е резултат от новини, а не от анализ на графики. Как според теб графиката на Intel преди последния срив е предричала срива? Според мен - никак - той се случи заради новина, която трябва да си или врачка или вътрешен човек за да предвидиш. Така че сори, ама графики гледам от любопитство и ориентировъчно, но не бих се водила от тях. Добре ли се обосновах? CCL имат връзка единствено с вируса и лечението му. Колкото по-бързо го намерят толкова по-малко вероятно е да фалират. И пак не е сигурно - може вече дори да обмислят фалит ама да не бързат да го обявяват. За Intel фалит изобщо не допускам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                                Новак съм - да ме е срам ли? Когато няколко пъти си продал на загуба след като си чакал месеци и малко след това продаденото е скочило започваш да внимаваш повече преди да продадеш на минус. Особено ако си на мноооого дълбок минус с мнооог голям дял.
                                Добре де, кажи ми сериозно - смяташ ли че трябва да продам Carnival и Intel на минус? Съвсем ли си отписал вероятността да тръгнат нагоре? Carnival са ми на -34,84%, а Intel - на -21,26%.

                                И да - мисля, че съм карък. Защото в началото ми вървеше повече, а не знаех хептен нищичко
                                If you are not willing to take a small loss sooner or later you are gonna take the mother of all losses”

                                Не помня кой го беше казал, но смисъла е че делът на успешни/неуспешни сделки едва ли ще надхвърля 50% дългосрочно (всяка втора сделка ще е на загуба). Въпросът е дали загубата ще е малка или голяма! Позитивният резултат се генерира от печелившите сделки, при които възвръщаемостта изпреварва значително губещите сделки.

                                Като гледаш CCL според теб на къде е по-вероятно да върви?

                                Click image for larger version

Name:	CCL.jpg
Views:	1
Size:	48.9 КБ
ID:	3643070


                                Кажи-речи същата работа с Интел:

                                Click image for larger version

Name:	INTC.jpg
Views:	1
Size:	44.5 КБ
ID:	3643071


                                На първо място не бих ги взел и двете, но това е мое мнение и не ангажирам с него. Ако сравниш Интел с AMD, коя акция е по-вероятно да върви нагоре (отново не е препоръка)?

                                Click image for larger version

Name:	amd.jpg
Views:	1
Size:	46.8 КБ
ID:	3643072



                                P.S. не мисля че някой от форума се присмива, че нямаш опит. Даже напротив, опитват се и аз включително да дадем що годе полезен съвет откъде да започнеш и как да се обогатиш със знания и опит, обаче ти си си втълпила, че всичко е късмет. Ако ти самата не пожелаеш никой не може да те убеди в обратното.

                                Каръка няма нищо общо, просто пазара се еб.ва с голяма част от участниците през повечето време.

                                Коментар

                                Working...
                                X