IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
    Фаучи днес разочарова пазара, за ваксина след Ноември.

    E, ти пък прекалена тежест му отдаваш на това фаучи...

    Не забеляза ли как се движеше викса последните седмици.
    А и....

    Understanding the September Effect

    Since 1950, the month of September has seen an average decline in the Dow Jones Industrial Average (DJIA) of 0.8%, while the S&P 500 has averaged a 0.5% decline during September.

    Since the Nasdaq was first established in 1971, its composite index has fallen an average of 0.5% during September trading. This is an average exhibited over many years, and September is certainly not the worst month of stock-market trading every year.

    The September Effect is a worldwide phenomenon; it doesn't only affect U.S. markets.
    Some analysts consider the negative market effect may be attributable to seasonal behavioral bias as investors make portfolio changes to cash in at summer's end.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
      Фаучи днес разочарова пазара, за ваксина след Ноември.

      Пазара е много голям балон и му е време да падне повечко

      Коментар


      • Фаучи днес разочарова пазара, за ваксина след Ноември.


        Коментар


        • Някой знае ли как да се докопам до дневен volume of trade на USTs? И то по възможност с разграничение на on-the-run и off-the-run книжа?

          Това май го има в Блумбърг Терминал, но само с абонамент за BrokerTek, а аз това го нямам

          Няма ли тука някой трейдър от банките да каже

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            А дано утре спадовете да продължат, че да приготвим кошничките
            Какви кошници нали сте пълни само с акции ?

            Коментар


            • А дано утре спадовете да продължат, че да приготвим кошничките

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                Мда... ако имах пари определено щях да се кача на CIEN. Може днес утре да падне още 3-4 долара, но средносрочно ще докара много добри пари.
                Четвърта демо сметка и си готов

                Коментар


                • Мда... ако имах пари определено щях да се кача на CIEN. Може днес утре да падне още 3-4 долара, но средносрочно ще докара много добри пари.

                  Коментар



                  • Да, да, смей се ти на ED. Аз пък се смея на вицовете за това, какви пари ти е направило "портмонето" с SO и O. Ти добре ли си, а? Я си премери температурата пак

                    А целия друг шит в кое портмоне прехвърли, а?

                    Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение


                    Друго се чудя. Какво означава, че пасивното ми портмоне от три акции ADM, O и SO е 80%+ с дивидентите, а активното ми е 50%. Засега сравнението определено е в ползва на високодивидентните large cap.
                    Last edited by Money; 04.09.2020, 20:35.

                    Коментар


                    • Не, дедо Бъфет държи едни други BNSF, които ги е изкупил на 100% и си ги държи частно. Но UNP са готин заместител

                      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Тия що не ми ги рекламира/анонсира по ранко, можеше да си ги имам доволно вече няколко годин.
                      Доколкото си спомням и дедо Бъф отколе държеше някаква железница/и, тия ли бяха ?

                      Коментар


                      • Един съвсем сериозен въпрос. Кои компании ще намажат най-много от историята с Навални? Очевидно ще го ползват за нови нови санкции, най-вече срещу тръбата. Шел и ОМВ са от страната на булката, но не съм съвсем сигурен кои ще са от страната на младоженеца.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Днес са решили май да ударят най добрите ми коне, ама не им се получава, по добре съм от сп500 пак, поне засега...
                          Всъщност имам чувството че $ от техите не излизат от пазара , а е в ход ротация към по валю сектори, разни тютюни, индустриални, рифайнъри, рейтове и прочие здраво на зелено, ала най много гледам литнали круизите и авионите.
                          Хехе, засега е най-добрият ми ден от месец поне. 4% над S&P, но всичко ми е реална икономика и 80% в стойност.

                          Друго се чудя. Какво означава, че пасивното ми портмоне от три акции ADM, O и SO е 80%+ с дивидентите, а активното ми е 50%. Засега сравнението определено е в ползва на високодивидентните large cap.

                          Пък Еди да си иска обратно парите за камарата книги, дето е прочел. На ези/тура повече щеше да уцели. Ако може да сподели още "нарисувани шортове", че от MYL, CCL и RTX вече се изкараха нелоши пари и търся други.

                          ---

                          A, да. Ако може и някои други като FE, които аха аха да фалират.
                          Last edited by terziеv; 03.09.2020, 17:43.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Забравил съм Union Pacific (UNP). Също нов рекорд

                            Кой казва, че пари могат да се правят само от тек компании. Ето ти една железница на над 150 години дето още е на гребена на вълната


                            Тия що не ми ги рекламира/анонсира по ранко, можеше да си ги имам доволно вече няколко годин.
                            Доколкото си спомням и дедо Бъф отколе държеше някаква железница/и, тия ли бяха ?

                            Коментар


                            • Днес са решили май да ударят най добрите ми коне, ама не им се получава, по добре съм от сп500 пак, поне засега...
                              Всъщност имам чувството че $ от техите не излизат от пазара , а е в ход ротация към по валю сектори, разни тютюни, индустриални, рифайнъри, рейтове и прочие здраво на зелено, ала най много гледам литнали круизите и авионите.

                              https://www.investor.bg/analizi/91/a...eja-im-311052/

                              Още една късогледо преведена статия от късогледи журналисти.
                              То щото Европата толкова ги разбирала нещата загледана в бъдещето на есгето, че не може стъпи и на малкия пръст на щатите и чайниците, изостава на всички фронтове. Толкова за великите суперпрозорливи регулатори от ЕС...
                              Last edited by pipbel; 03.09.2020, 17:10.

                              Коментар


                              • Забравил съм Union Pacific (UNP). Също нов рекорд

                                Кой казва, че пари могат да се правят само от тек компании. Ето ти една железница на над 150 години дето още е на гребена на вълната

                                Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                GOOGL прави нов рекорд, SPGI прави нов рекорд, MSFT прави нов рекорд, NKE прави нов рекорд.

                                И още няколко други дърпат довално нагоре.

                                Не е лош днешния ден

                                Коментар

                                Working...
                                X