IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

    Без марджин не може да продадеш акция в същия ден, защото още не е станала твоя.
    В IBKR не може, но не всички останали са толкова рестриктивни. To в IBKR трябва да чакаш след реален FX. Toва в pro версията. За light-a нямам идея.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
      еми ето - не го продадох. Не ползвам марджин.
      Ползваш някакви заеми от банката. Колко е максималния заем който биха ти дали разделен на стойността на сметката?
      Без марджин не може да продадеш акция в същия ден, защото още не е станала твоя. А май правиш и шорт, което не може без марджин.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        Един шибан малък спад на бабата, след резкия скок в началото на сесията, ми е ударил trailing-а. Нещо все не успявам да я наглася както трябва и обирам само огризките.
        Ташунко със сапа ти ползваш ли trailing stop или сапа ти е стопа?
        Last edited by jori; 01.10.2020, 22:03.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
          Добър пример за максимата “Don't catch a falling knife”. Направо не ми побира главата защо хората се опитват да ловят дъна, вместо да пълнят портфейла с компании в растеж.
          [ATTACH=CONFIG]n3657652[/ATTACH]
          Защото търгуват по графиката, където растежът е uncharted territory, търсят ниско P/E или имат проблеми с дисконтирането на потоците.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Моето мнение съм го казвал - няма компания, която да е читава. Въпросът е дали може да се изкарат пари. Давайте го по-цинично, не се влюбвайте предколедно в свинята.

            [ATTACH=CONFIG]n3657675[/ATTACH]

            Ето RR от 28-ми. На върха на тоз кур някой сигурно е успял да се пенсионира.
            Ти изкарваш ли пари от цялата тая логорея която бълваш . Или само си пишеш тук от нямане какво да правиш .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
              Какво го гледате тоя Rolls royce избушена работа, английска компания, тепърва там ще има проблеми. Не е за акционери.
              Ролс ройса - е като за Николай Банев - опоскваш и източваш предприятия и си караш ролса, виждал съм го един път на хиподрума край Банкя, беше на един Тодоров ден преди 10-ина години. Хората зарязаха конете, слязоха от трибуните, да видят Ролс Ройса на Банев.
              Моето мнение съм го казвал - няма компания, която да е читава. Въпросът е дали може да се изкарат пари. Давайте го по-цинично, не се влюбвайте предколедно в свинята.

              Click image for larger version

Name:	Screenshot 2020-10-01 195850.jpg
Views:	1
Size:	12.3 КБ
ID:	3657675


              Ето RR от 28-ми. На върха на тоз кур някой сигурно е успял да се пенсионира.
              Last edited by terziеv; 01.10.2020, 19:59.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                Terziev абе бай цървул да няма психични проблеми? Нередовен ми се вижда.
                За съжаление нямам достатъчно енергия, за да го издирвам. Не е съвсем да махнеш с ръка, защото ми коства пропуснати ползи. От форума досега съм взимал няколко печеливши идеи, а тази педеруга разсипа седянката. От друга страна погледни уникалните статии на главната. Потрес. Все едно същата принцеса пише за инвестора.

                В интерес на истината от форума за златото открих как да не му виждам мненията. И там има едно огледално копие, което пише по 5 мнения на страница и осира пейзажа за всички.

                Иначе днес AM достигна цена за дългосрочно пълнене. Единствено не разбирам защо от средата на септември толкова различно върви с AR. Преди това има бая синхрон.



                И ас да се направя на художник.

                А на теб Ташункич колко ти е % на марджина?

                ---

                И ще го играеш ли още енергото, че това няма спирка към дъното, ако и да прави атрактивни спайкове.
                Attached Files
                Last edited by terziеv; 01.10.2020, 19:50.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                  /CL (nov) sold 39.10 /Stop 40.90

                  От risk/reward гледна точка е много атрактивно. 1/6
                  STOP moved to entry point. Free rolling onwards

                  Коментар


                  • Terziev абе бай цървул да няма психични проблеми? Нередовен ми се вижда.

                    Коментар


                    • Какво го гледате тоя Rolls royce избушена работа, английска компания, тепърва там ще има проблеми. Не е за акционери.
                      Ролс ройса - е като за Николай Банев - опоскваш и източваш предприятия и си караш ролса, виждал съм го един път на хиподрума край Банкя, беше на един Тодоров ден преди 10-ина години. Хората зарязаха конете, слязоха от трибуните, да видят Ролс Ройса на Банев.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Терзич, гений, Rolls Roys (RR) няма накъде повече да падат, нали така каза преди две-три седмици?
                        Добър пример за максимата “Don't catch a falling knife”. Направо не ми побира главата защо хората се опитват да ловят дъна, вместо да пълнят портфейла с компании в растеж.

                        Click image for larger version

Name:	RR.jpg
Views:	1
Size:	15.1 КБ
ID:	3657652

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Аве, не да казвам нещо, ама казах ли ти да не продаваш NIO и че там няма горна граница. И за стоповете също, че човек няма как да следи всичко и по всяко време.

                          ---

                          При теб колко е марджинът?
                          Terziev вчера пуяка голям рев рева на сцената дали е по по най хихихихи !!! Има разковани дъски обекта ми се струва.Ти как мислиш?
                          Last edited by Ташунко със сапа; 01.10.2020, 16:22.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Аве, не да казвам нещо, ама казах ли ти да не продаваш NIO и че там няма горна граница. И за стоповете също, че човек няма как да следи всичко и по всяко време.

                            При теб колко е марджинът?
                            еми ето - не го продадох. Не ползвам марджин.

                            Не съм имала иначе конкретни планове за Модерна - идеята ми беше да следя графиката и като ми се стори, че много е скочила и е време да пада, да я джитна. Ама се забих в кухнята и нямаше как да следя. Абе трябва да си си нон стоп в екрана иначе не върви трейдинга. И ето - днеска продължава надолу. Скоро на минус ще мина ама не искам да я продавам на малък плюс - стига съм хранила банките

                            Коментар


                            • Повечето от тези ситуации намират дъно, а понякога не намират дъно с години. Виж например Deutsche Bank. Commerzbank същата работа. Много хора си изгориха ръцете, вкл. тука във форума

                              Който мисли, че е лесно да се намери дъното много греши. Ролс Рой е на почти -30% откак терзиев ги препоръча и може да се наложи да чака година или две за да излезе на нулата. Божа работа

                              Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                              Гледайки ги, се сещам за CCL, подобна ситуация, ще намери обаче дъно и после ще тръгне да катери нагоре, вероятно има още около 10-20% да пада, но е трудно в момента да се прогнозира, ще следя по графиката за обръщане на тренда.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Терзич, гений, Rolls Roys (RR) няма накъде повече да падат, нали така каза преди две-три седмици?
                                Гледайки ги, се сещам за CCL, подобна ситуация, ще намери обаче дъно и после ще тръгне да катери нагоре, вероятно има още около 10-20% да пада, но е трудно в момента да се прогнозира, ще следя по графиката за обръщане на тренда.
                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X