IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение


    Не е от Ковида на Тръмпя .......... Що за новина е това , която да отмести индекса .................... Просто си му е време да корегира ........

    Започна още вчера следобяд - когато новината не беше факт


    .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ...
    Какво стана , бе...... Сутрешната НОВИНА , която срина парите ......... не е ги мръдна повече от момента в който качих графиката с поставеното ( с )............
    Явно Тръмпоня се е издухал и засега сополи нема ................. Щото иначе требваше да сме вече доста надолЕ .....

    Last edited by Correctively objective; 02.10.2020, 14:44.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

      Бъзика настрана обаче ми е странно, че компаниите в портфейла се катерят, а петрола пада засега.
      Все ми се струва че трябваше да видим още един спад на индексите за изхвърляне на цацата преди да поднови нагоре.
      Цацата се нашива на върхът, така че вероятно няма да бъде изхвърлена, мислим ще още цаца ще влезе у мрежата за да се сформира връх 2021 , преди да почне същинския мечи пазар. Безпрецедентната ликвидност и ултра ниските лихви от големите централни банки докарва всекви нови играчи на борсата и това не случаен феномен. И така трябва да бъде на върхът ще се набият всички кой чул за борса кой разбрал че може да се печели на борсата.
      Предполагам че значителни понижения преди ускорението на горе няма да има по скоро рейнж съпроводен с висока волатилност.

      ПП . Така че ,, изненадващата,, появата на колегите на които се дразните си е в редът на нещата, ако ги нямаше щях да съм малко притеснен.
      В тая история скоро ще има роля и биткойн.
      Last edited by Todor Sabev; 02.10.2020, 14:20.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

        Ивето я предупредих преди седмици да има едно наум, че се заформя интересен сетъп.
        А иначе за вътрешното инфо един юнак в твитъра ми праща всички хрумки на перуката още преди да е натиснал бутона сенд
        Та така ...
        да бе - то кой и кога и да го каже по тоя начин все ще е познал щото така написано не казва НИЩО. Но явно или не можеш или не искаш да кажеш нещо конкретно и полезно, а предпочиташ да говориш завоялирано за да ти е по-лесно после да се биеш в гърдите, че си големия трейдър. Аз се изнасям от тази безполезна дрисня, мерене и избиване на комплекси.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

          Мани го Терзиев, кажи са откъде се сдоби с вътрешна информация за да шортнеш петрола преди да се разбере че вируса е налазил Тръмп.
          Не за друго щот Ивето пита .
          Бъзика настрана обаче ми е странно, че компаниите в портфейла се катерят, а петрола пада засега.
          Все ми се струва че трябваше да видим още един спад на индексите за изхвърляне на цацата преди да поднови нагоре.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от macedonian
            Дали некои тргува со индекси, а не со индивидуални акции
            Търгуват много хора со индекси, чрез ETF - и, особено когато се управляват големи пари, а собственика на парите е по-консервативен към риска, то е нормално да се заложи на индекси

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Сравнявай ги ако искаш и с перигея на Меркурий. Аз сравнявам пари преди / пари след.
              Като започнеш да приказваш, разсейваш всички съмнения

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                Мани го Терзиев, кажи са откъде се сдоби с вътрешна информация за да шортнеш петрола преди да се разбере че вируса е налазил Тръмп.
                Не за друго щот Ивето пита .
                Ивето я предупредих преди седмици да има едно наум, че се заформя интересен сетъп.
                А иначе за вътрешното инфо един юнак в твитъра ми праща всички хрумки на перуката още преди да е натиснал бутона сенд
                Та така ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                  ако се сравняват с risk adjusted return
                  Сравнявай ги ако искаш и с перигея на Меркурий. Аз сравнявам пари преди / пари след.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                    Ако си беше направил труда щеше да разбереш, че доходността от споменатите компании е близо 30% (годишно). Всеки с малко мозък и опит е наясно че такива резултати са трудно постижими особено ако се сравняват с risk adjusted return – шарп е близо 3 пъти по-голямо от това на пазара.

                    С лафчета за хиляди печалби може да си вървежен пред балъците.

                    Започни да обявяваш реални трейдове с цена, дата, стоп, таргет и % от капитала може и да те вземат на сериозно след години.
                    Мани го Терзиев, кажи са откъде се сдоби с вътрешна информация за да шортнеш петрола преди да се разбере че вируса е налазил Тръмп.
                    Не за друго щот Ивето пита .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      [SIZE=12px]

                      Самочувствието ми идва от това, че и моите собствени идеи, пускани в този форум, ми донесоха почти удвояване на началната инвестиции. Може да съм пропуснал, но не знам някой друг да сподели акъл за неща като WES, AM или NIO. Който има време да гледа какво казваха умниците тук за NIO.

                      Естествено, че най-печелившите залози ще са в падналите и силно ударени компании. Стига да не скача човек като идиот. Това има икономически, психологически и дори социални основания.
                      Ако си беше направил труда щеше да разбереш, че доходността от споменатите компании е близо 30% (годишно). Всеки с малко мозък и опит е наясно че такива резултати са трудно постижими особено ако се сравняват с risk adjusted return – шарп е близо 3 пъти по-голямо от това на пазара.

                      С лафчета за хиляди печалби може да си вървежен пред балъците.

                      Започни да обявяваш реални трейдове с цена, дата, стоп, таргет и % от капитала може и да те вземат на сериозно след години.

                      Коментар


                      • ........................ ...................................

                        Току що казаха и по ТИЛИВИЗИЯТА .... световната новина .............
                        Американските индекси се сринаха заради положителен тест на Доналд Тръмп .................
                        Мисля че до довечера ....утре ..... ще се върнем на нивата , преди да му текнат сАполете на Тръмпа ...........

                        Това , не означава че ще му е минало , обаче ................

                        Коментар


                        • Да, тъпото и упорито държане на тези компании не носи пари. Всеки може да се убеди като погледне графиките им

                          Някои хора правят пари с малко на брой транзакции, които ги има пуснати тука във форума в реално време. Други "трейдват" истерично без да пускат в реално време, защото ги е шубе, лапат мухите и тролят за утеха


                          Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          [SIZE=12px]Идиоти са тези, които се правят на умници, а техните велики стратегии не носят пари. Да не говорим, че тъпото и упорито държане на V, MA, Епъл и Найк не може да бъде стратегия на човек, който следи активно пазара. Добра стратегия може и да е за някоя американска бабичка.

                          Коментар


                          • Тоя път е заради ковида на Тръмп. Нафтата вчера падна уж безпричинно, а ето сега стана ясно защо - някой е подочул за новината преди мен

                            Коментар


                            • Вчера - друго. Не можаха да се споразумеят за фискалните стимули

                              Е, инсайдърчета сигур е имало също

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение


                                А вчера ............. няма фундаменталистче , което да е преполагало че на Тръмпя ще му текнат сополете ..........


                                То това ясно, ама поне 1 инсайдърче с връзки е знаело че на ХХ и текат и се чака потвърждение от втори тест след бързия.

                                То и без никакви новини си се саморазбира че в периода до изборите (а и известно време след тях) индексите ще играят пинг понг, нищо ново.

                                Коментар

                                Working...
                                X