IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.youtube.com/embed/wb3hpmu49OA

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      Te преди секунди TSN ми подмина като селска гара стопа за купуване, но аз съм сложил и лимит.
      не разбрах. Току що сам каза, че ти е подминат стоп. Аз ти обясних подробно с конкретен пример как щеше да се подмине стопа за Intel и да не се активира. Защото стопът се активира при конкретна стойност, която ако не се удари просто няма да се активира, без значение за колко дни е стопът. Дори в рамкоте на ден може да се случи акция да се срине главоломно и да подмине стоп. Това се случи преди няма и 2 месеца с Genmab след което моментално пак тръгна нагоре и умрях от яд, че не я купих, щото сривът беше мноо дълбок.
      А пък това че е активиран и ти се е продало изобщо не значи, че после ще си го купиш по-евтино щото не е ясно колко ще падне след продажбата. А понякога и да падне малко и после тръгне нагоре, ако не си успял да отреагираш и съобразиш кога ще обърне посоката ще си купиш евтино трънки. И това съм го пробвала

      П.С. Разбрах какво имаш предвид за стопа. Може и да има различни видове стоп. Моят трейлинг стоп се задават два процента - единият е на който да се активира стопът, а другият е колко процента след активирането да се продаде. Реално си задал 2 конкретни цени - за активоране и продажба и реално и двете трябва да се уцелят за да се продаде. Ето как звучи формулировката за примерен трейлинг стоп за продажба: "Ако курсът падне с 2% от най-високото си ниво до 25 ноември, ще се пусне поръчка за продаба на 1200 акции на цена 1% под trigger курса."
      Last edited by IvelinaJensen; 29.10.2020, 22:05.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

        Аз говоря за трейлинг стопове които се слагат принципно занапред. ... Така че стоп там стоп за деня не е релевантен щото оптчетът излиза след затваряне на пазара, а аз извън работно време не търгувам. ... дори да бях в течение със спада пак нямаше да продам, защото не очаквах ...
        Te стоповете нямаше да ти трябват ако очакваш. Кой очаква да загуби. Това е един вид защита от неочакваното. Акоимашестоп, щеше вече да си продала на ~7% загуба, а не да гледаш как отива на -15% и да стискаш палци да обърне.По същия начин с NIO - сложи стоп малко над линията на загуба. Ако се продаде, после можеш да си ги купиш обратно, но вече по-евтино.

        Щом е бил валиден и на другия ден стопът, няма как да не се продаде. Стопът се активира под дадена цена. Дали е 1 цент или 100 долара по-ниско от зададената цена, няма значение.

        ---

        И разгледай OTO поръчките.

        --------------

        Te преди секунди TSN ми подмина като селска гара стопа за купуване, но аз съм сложил и лимит.
        Last edited by terziеv; 29.10.2020, 21:17.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Щеше, ако не е само за деня. Стопът винаги се активира, но ти вероятно си му сложила и лимит. Прецаках се така с тази, която ти пусках на лични. 30% срив, а аз бях сложил лимит на 10%. Сега е на -45%... Още един аргумент за стоповете.

          За NIO имаш мощно да черпиш. Къде го оня картинкаджията да дойде да обяснява с проценти.
          Аз говоря за трейлинг стопове които се слагат принципно занапред. Може и месеци срок да им дадеш, а не за деня. Може и ден за ден да се слагат - за това не съм се сещала. Но с Intel кейсът беше, че бях сигурна в добрия им отчет и точно затова ги купих малко преди отчета. Така че стоп там стоп за деня не е релевантен щото оптчетът излиза след затваряне на пазара, а аз извън работно време не търгувам. Да не говорим, че дори да го правех и дори да бях в течение със спада пак нямаше да продам, защото не очаквах пазарът толкова да срути акцията заради някакъв си забавен процесор
          За NIO не бързам да се радвам още въпреки, че милият успя да ми компенсира всизки загуби и от Intel и от CCL че и от други лузъри

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
            Залагайте: Ябълката има отчет тази вечер. Ще хубав или лош?
            По-скоро фалшив.

            Коментар


            • Залагайте: Ябълката има отчет тази вечер. Ще хубав или лош?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                NIO - 15,8%.
                Това със стоповете не винаги работи. Примерно точно преди срива юли беше стигнал Intel 62 долара. Тогава ако бях сложила трейлинг стоп на примерно спад 2% да се активира, то той нямаше да се активира защото на другия ден пазарът отвори на 50 долара и стопът щеше да се прескочи.
                Щеше, ако не е само за деня. Стопът винаги се активира, но ти вероятно си му сложила и лимит. Прецаках се така с тази, която ти пусках на лични. 30% срив, а аз бях сложил лимит на 10%. Сега е на -45%... Още един аргумент за стоповете.

                За NIO имаш мощно да черпиш. Къде го оня картинкаджията да дойде да обяснява с проценти.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

                  Това със стоповете малко не го разбирам. Нали ако ти удари стопа ще претърпиш загуба?
                  Например купил си на 25, имаш стоп на 23 и според големината на позицията и съответната загуба.
                  Това ли се случва?
                  Питам, защото Рено-то е много волатилно. 20% надолу ги сваля за 2-3 дни, а катеренето нагоре отнема 2,5 до 4 пъти по-дълго време.
                  Просто няма да слагаш стоп на 23, а на 18. Зависи колко можеш да си позволиш да загубиш. За мен лично до 300 долара са приемлива загуба и съответно слагам стопа съобразно тази сума.

                  Днес обаче се преебах мощно. Успях да взема TSN на 56,80 и се направих на тарикат баш със стоп... Качи доста и сложих стоп на 57,45. После слезе... 55 долара печалба, ама сега ходи да я гониш по баирите. Лоша преценка от моя страна. Викам си, че в тази ситуация по-важното е да не загубя пари.

                  Коментар


                  • NIO - 15,8%.
                    Това със стоповете не винаги работи. Примерно точно преди срива юли беше стигнал Intel 62 долара. Тогава ако бях сложила трейлинг стоп на примерно спад 2% да се активира, то той нямаше да се активира защото на другия ден пазарът отвори на 50 долара и стопът щеше да се прескочи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                      Не знам и аз вече - сменям си мнението почти всеки ден, в зависимост от кво си причиня. Intel ме унищожи - не знам кво да го правя
                      аз ще замълча многозначително, защото вече няколко пъти ти писах какво се прави в такава ситуация, но от коментарите ти на моите, разбирам че не схващаш какво ти пиша

                      карай смело през просото
                      пък каквото стане
                      ако си загубиш парите ще си нахранила брокерите и другите спекуланти, ако това е някакво успокоение де...

                      чета какво правиш и пак казвам "класика"
                      късметът на начинаещият и после ела да видиш
                      а иначе има и втора "класика", при нея губиш от раз и се отказваш. Тя дори е по хуманна, защото при късмета на начинаещият, много си повярва човек и вкара още пари и тогава си такова таковата

                      С една дума "класика"

                      Да го кажа така, МОМЕНТЪТ ЗА МИСЛЕНЕ ВЕЧЕ Е НАЗРЯЛ, да не кажа, че е ПРЕЗРЯЛ

                      не е препоръка

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Затова: стопове, стопове, стопове! Може понякога да водят до пропуснати печалби, но обикновено спасяват от "унищожение".
                        Това със стоповете малко не го разбирам. Нали ако ти удари стопа ще претърпиш загуба?
                        Например купил си на 25, имаш стоп на 23 и според големината на позицията и съответната загуба.
                        Това ли се случва?
                        Питам, защото Рено-то е много волатилно. 20% надолу ги сваля за 2-3 дни, а катеренето нагоре отнема 2,5 до 4 пъти по-дълго време.
                        Last edited by Никола20; 29.10.2020, 19:49.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                          Не знам и аз вече - сменям си мнението почти всеки ден, в зависимост от кво си причиня. Intel ме унищожи - не знам кво да го правя
                          Да се адаптираш към ситуацията не е лошо, ама да се въртиш като муха без глава е. Ако беше сложила стоп на Интел, сега можеше да си го купиш на много по-ниска цена. Затова: стопове, стопове, стопове! Може понякога да водят до пропуснати печалби, но обикновено спасяват от "унищожение".

                          Не бих продал Intel точно сега, но може да пада и още.

                          Коментар


                          • Не знам и аз вече - сменям си мнението почти всеки ден, в зависимост от кво си причиня. Intel ме унищожи - не знам кво да го правя

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                              тия стопове прецакват яко особено на американските пазари. Датските акции не скачат толкова и там имат някакъв смисъл. Факт е, че ако искаш да печелиш пари само на стопове не може да се разчита - иска си кибичене
                              Стоповете не са идеални, но е далеч по-добре от нищо. Кибиченето по сто часа на ден е тъп вариант. Особено, ако имаш акции на няколко борси, в различни часови пояси.

                              ... да не говорим, че понякога няма начин да реагираш толкова бързо. Трябва си автоматизация. В този пазар в момента следващите поръчки за покупка са чудо.
                              Last edited by terziеv; 29.10.2020, 18:47.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                                тия стопове прецакват яко особено на американските пазари. Датските акции не скачат толкова и там имат някакъв смисъл. Факт е, че ако искаш да печелиш пари само на стопове не може да се разчита - иска си кибичене
                                Да така е.

                                Коментар

                                Working...
                                X