IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

    Аа, с този тип шорт ETF тезата на terziev, че тичаш на място си е самата истина.
    По принцип е така, но сега например покри мартенските спадове напълно/+30%, срещу -30% на пазара/, а за 5 годишен период е -30% срещу +150% при QQQ, така че някаква алфа може да се изкопчи от него.

    Коментар


    • Пас. Ликвидността на този е почти като на БФБ. Но дори да не беше така, хич не го виждам като добра пасивна застраховка. Бивало е до преди 2008-ма. Късо на ипотеките също не важи. В интерес на истината аз съм дълъг при ипотеките и даже мисля да добавям.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

        https://seekingalpha.com/symbol/SJB Само внимателно, че доста шамари са изядени досега
        Аа, с този тип шорт ETF тезата на terziev, че тичаш на място си е самата истина.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
          Тамън се зарадва човек, че е ударил 100% профит и го посърнат
          Затова, човек се радва, когато е обърнал профита в кеш

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Хубу де, ама кои са тези чудни активи? Златото определено не е. Иначе според мен дългосрочно всичко (почти) ще расте в абсолютни стойности...

            Не говорим за активната търговия, там не виждам какво значение има посоката на движение, стига да я уцелиш правилно.
            https://seekingalpha.com/symbol/SJB Само внимателно, че доста шамари са изядени досега

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Сметката с банките е много сложна. От една страна по-малки данъци с републикански сенат, от друга по-малки фискални стимули и steepening на кривата (Кубрат дори мисли, че ще има flattening, чух по Блумбърг ТВ същото от анализатор на JP Morgan)

              Трудно ми се вижда да се прецени кое ще надделее. Това с данъците сигурно вече до голяма степен е в цената, а steepening e up in the air

              Освен това, голяма част от дерегулацията на банковия сектор при Тръмп стана на ниво executive orders и па-слаба активност на регулаторите. Сега Байдън може да revers-не това и без Сената

              Според мене по-добре търси нещо друго

              Банките концептуално не са създадени за среда като днешната, в такава среда са излишни и вървят към постепенно изчезване

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                Струва ми се че бъркате negative correlation (-1) и uncorrelated (0). Негативната корелация би трябвало да е полезна ако и двата актива дългосрочно ще растат, а на дневна база са негативно корелирани и се нетират.
                Също може да е полезна от психологическа гледна точка - концентрираш се върху пълната част на чашата.
                Ако търгуваш негативно корелирани активи, и в растящи дни, и в падащи имаш поле за сделки, получаваш си дневната доза адреналин или към каквото там си се пристрастил.
                Следователно, негативната корелация ти позволява да ускориш двойно скоростта си на търгуване.
                Да, на борсата може да се каже че основното е риска - т.е. не се търгуват толкова акции, а по-скоро риск. И затова е важно да можеш да го измерваш, за да не те удрят в кантара.
                Хубу де, ама кои са тези чудни активи? Златото определено не е. Иначе според мен дългосрочно всичко (почти) ще расте в абсолютни стойности...

                Не говорим за активната търговия, там не виждам какво значение има посоката на движение, стига да я уцелиш правилно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                  Иначе това за инвестирането в активи с обратна корелация и аз съм се чудела какъв му е смисъла. Даже лично го пробвах за да се убедя, че няма такъв. Отделно и получих раздвояване на личността. Не мерси - борсите са риск и само рискуващите печелят. Тия с обратните корелации само дето губят wreme в мислене и врътки как да го нагодят, че накрая да излязат на нула. WTF
                  Струва ми се че бъркате negative correlation (-1) и uncorrelated (0). Негативната корелация би трябвало да е полезна ако и двата актива дългосрочно ще растат, а на дневна база са негативно корелирани и се нетират.
                  Също може да е полезна от психологическа гледна точка - концентрираш се върху пълната част на чашата.
                  Ако търгуваш негативно корелирани активи, и в растящи дни, и в падащи имаш поле за сделки, получаваш си дневната доза адреналин или към каквото там си се пристрастил.
                  Следователно, негативната корелация ти позволява да ускориш двойно скоростта си на търгуване.
                  Да, на борсата може да се каже че основното е риска - т.е. не се търгуват толкова акции, а по-скоро риск. И затова е важно да можеш да го измерваш, за да не те удрят в кантара.

                  Коментар


                  • Интресно преди 1 час и малко, обема на QQQ и SQQQ беше равен, интересното е кои са балъците и кои са умниците .

                    В момента SQQQ води с 3х. А за този 1 час и малко QQQ мина от -1.04% на -0.87%
                    Last edited by pantaleev; 06.11.2020, 15:31.

                    Коментар


                    • Сметката с банките е много сложна. От една страна по-малки данъци с републикански сенат, от друга по-малки фискални стимули и steepening на кривата (Кубрат дори мисли, че ще има flattening, чух по Блумбърг ТВ същото от анализатор на JP Morgan)

                      Трудно ми се вижда да се прецени кое ще надделее. Това с данъците сигурно вече до голяма степен е в цената, а steepening e up in the air

                      Освен това, голяма част от дерегулацията на банковия сектор при Тръмп стана на ниво executive orders и па-слаба активност на регулаторите. Сега Байдън може да revers-не това и без Сената

                      Според мене по-добре търси нещо друго

                      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Не визирам точно тия двете, ама почвам се запитвам дали не е добре и някоя уса банка да добавя за компания на корейчето си, че самотно.
                      С реп.сенат трудно куку и ко ще вдигнат таксите.

                      Пък и коя да е...отделна чуденка.

                      ПС Доволен от КВ, моментума е там, 6м си бие харно не само сп500, а и наско дори. Дали пък друга ЕМ банка не е по добра идея...къде го Равния ?

                      Коментар


                      • Тамън се зарадва човек, че е ударил 100% профит и го посърнат

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          Не визирам точно тия двете, ама почвам се запитвам дали не е добре и някоя уса банка да добавя за компания на корейчето си, че самотно.
                          С реп.сенат трудно куку и ко ще вдигнат таксите.

                          Пък и коя да е...отделна чуденка.

                          ПС Доволен от КВ, моментума е там, 6м си бие харно не само сп500, а и наско дори. Дали пък друга ЕМ банка не е по добра идея...къде го Равния ?
                          Благодарско за КБ, жалко че не влязох с по-добра сума. Не те разбрирам защо не уважаваш WASH - една от най-старите банки в Америка, не намалиха дивидента 2008-2009-та и засега е на супер плюс, дори без дивидента. Може да почакаш да върне, но по-сигурна американска банка трудно. По-назад пусках списък с добрите регионални.

                          WFC - опции, BAC за държане... но ще гръмне при системен проблем

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            За някой, който е наблъскал [.. WFC и WASH,
                            Не визирам точно тия двете, ама почвам се запитвам дали не е добре и някоя уса банка да добавя за компания на корейчето си, че самотно.
                            С реп.сенат трудно куку и ко ще вдигнат таксите.

                            Пък и коя да е...отделна чуденка.

                            ПС Доволен от КВ, моментума е там, 6м си бие харно не само сп500, а и наско дори. Дали пък друга ЕМ банка не е по добра идея...къде го Равния ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              За някой, който е наблъскал WELL, XOM, O, NOC, WFC и WASH, не е здравословно, защото като цяло нищо не прави от доста време и само гледа отстрани
                              айде стига с тая злоба. Излагаш се, сериозно ти говоря.

                              Коментар


                              • За някой, който е наблъскал WELL, XOM, O, NOC, WFC и WASH, не е здравословно, защото като цяло нищо не прави от доста време и само гледа отстрани

                                Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                                Дали са здравословни не знам, но определено ми харесват тези ръстове...
                                Last edited by Money; 06.11.2020, 11:47.

                                Коментар

                                Working...
                                X