IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
    Купихте ли XPEV
    Нъц, прекалено е печелившо. Сега е моментът за Найк, Адидас, Майкрософт, Виза, Мастер, Епъл... щото нали маратонското влачене

    ---

    San Francisco's Board of Supervisors votes to ban natural gas in new buildings, saying the legislation will help the city cut greenhouse gas emissions and improve safety.

    В пет часа на въртележката

    Коментар


    • Купихте ли XPEV

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Джак Ма им каза правилно че банките им са пенсионерски клуб и нямат бъдеще.
        ДругарЕте го приеха навътре и искат да покажат кой командва парада.
        Ще им набият канчето, леко ще им подрежат крилцата регулаторно и до там...защото знаят много добре че баба и сие ги водят към световна доминация.

        https://www.ft.com/content/3d2f174d-...0-45c2a554e97b

        Напук на някои очаквания някои големи техи ги чака същото и в щатите. Особено Амазоня. В Европа вече ги удрят. И някои демократи са им много набрали, а несъмнено ще получат пълна подкрепа и от републиканците, че имат да си им го връщат на бигтехите.
        Не съм съгласен за Амазон. Безос е американският Пеевски и половината конгрес е негов, вкл. републиканците. А Европа, че ще направи нещо... да, в отговор на доминацията на Амазон ще спре Северен поток 2.

        За Джак Ма го четох и мисля, че си прав. Най-вече се надявам да си прав.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          ....
          Оранжадата не ти ли идва скъпа? Или залагаш на Бидон? FE е все още бая подценена заради разследванията.
          Скъпа е на тази цена, но докато беше 9.5 стисках кеша, за да усреднявам Рено-то ако се наложи.
          Въобще, точно тази акция расте супер мудно до момента, но и аз взех да си давам по-дълги хоризонти. А и ковид-а не мисля, че може да навреди.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Това с бабите е много странно. ККП супер успешно точи американска шума през големите компании и би било доста странно, ако им подреже крилата. Ще покаже, че е рисково да се инвестира в китайчета. Нали уж едно от големите предимства на китайчетата е липсата на почти каквито и да е било регулации. Още повече мравката нямаше да я търгуват на NYSE и по този начин щеше да завлачи допълнителен капитал и към борсите на жълтите. Ако някой има по-конкретни идеи....?
            Джак Ма им каза правилно че банките им са пенсионерски клуб и нямат бъдеще.
            ДругарЕте го приеха навътре и искат да покажат кой командва парада.
            Ще им набият канчето, леко ще им подрежат крилцата регулаторно и до там...защото знаят много добре че баба и сие ги водят към световна доминация.

            https://www.ft.com/content/3d2f174d-...0-45c2a554e97b

            Напук на някои очаквания някои големи техи ги чака същото и в щатите. Особено Амазоня. В Европа вече ги удрят. И някои демократи са им много набрали, а несъмнено ще получат пълна подкрепа и от републиканците, че имат да си им го връщат на бигтехите.
            Last edited by pipbel; 12.11.2020, 14:46.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

              Имаше статия тук, в инвестор-а, че спират първичното предлагане на новата компания на Ма. Става дума за кредити, плащания и т.н.

              Междувременно ми мина поръчката за 107 бр. Ориндж ORA на 10.23.

              Статията: https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...sa-na-dzhak-ma
              Защо падна сега е ясно. Въпросът е дали наистина ККП подготвя секира и затягане на контрола по принцип. Според мен е самоубийствено. Китай дръпна толкова, именно защото там по същество няма регулации.

              Оранжадата не ти ли идва скъпа? Или залагаш на Бидон? FE е все още бая подценена заради разследванията.
              Last edited by terziеv; 12.11.2020, 14:45.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                Това с бабите е много странно. ККП супер успешно точи американска шума през големите компании и би било доста странно, ако им подреже крилата. Ще покаже, че е рисково да се инвестира в китайчета. Нали уж едно от големите предимства на китайчетата е липсата на почти каквито и да е било регулации. Още повече мравката нямаше да я търгуват на NYSE и по този начин щеше да завлачи допълнителен капитал и към борсите на жълтите. Ако някой има по-конкретни идеи....?
                Имаше статия тук, в инвестор-а, че спират първичното предлагане на новата компания на Ма. Става дума за кредити, плащания и т.н.

                Междувременно ми мина поръчката за 107 бр. Ориндж ORA на 10.23.

                Статията: https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...sa-na-dzhak-ma
                Last edited by Никола20; 12.11.2020, 14:27. Причина: допълнение

                Коментар



                • Това с бабите е много странно. ККП супер успешно точи американска шума през големите компании и би било доста странно, ако им подреже крилата. Ще покаже, че е рисково да се инвестира в китайчета. Нали уж едно от големите предимства на китайчетата е липсата на почти каквито и да е било регулации. Още повече мравката нямаше да я търгуват на NYSE и по този начин щеше да завлачи допълнителен капитал и към борсите на жълтите. Ако някой има по-конкретни идеи....?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Уфф, в гинко билоба инвестирай. 100 пъти го обяснявах. С други думи - 37% данък има тук и нямам никаква файда. Написах ти кои/къде са ти с 0% при източника.
                    .

                    Да, казал си ми че ако е LP (OMP са точно LP) е без такса дивидент в Револут. Но не разбрах защо точно в Револут. Ето това е от сайта на OMP по темата, но не му разбирам смисъла. Ако може на проЗ бъргарски някой да го преведе, не буквално, щото буквално и аз си го превеждам, а понятно:

                    A partner in a publicly traded partnership owns units of the partnership rather than shares of stock and receives cash distributions rather than dividends. Any cash distributions made by a partnership are not taxable as long as the partner’s tax basis in that partnership exceeds zero.

                    Последната част на изречението по-конкретно не ми е ясна. И означава ли, че ако купувам през моя брокер ще плащам такса източник понеже не е Револут?

                    Според мен Pfizer ще расте дългосрочно като почнат да ваксинират наред, което много вероятно ще е всяка година заради нестабилен имунитет...

                    Коментар


                    • Отново за умните пазари:

                      CEO of PFE Albert Bourla on Monday sold 132.5K shares of company stock for $41.94 each. Executive VP Sally Susman sold 43.66K shares at the same price. Added up, that's nearly $7.5M worth of stock.

                      Both sales were made under 10b5-1 programs, Bourla having adopted his trading plan in August, and Susman one year ago.

                      The sales came a few hours after the company announced positive preliminary results for its Covid-19 vaccine candidate, sending Pfizer shares (and the major averages) sharply higher.

                      Защо ли са толкова нагли? Може би защото номерът си върви от време оно.

                      ---

                      Иначе разкарах по-голямата част от позицията във PFE на почти същата цена. Проблемът е, че нищо друго не ми се продава, а посоката очевидно е ↓

                      Да не говорим, че ако Тръмп продължи да се инати, Ковидът изведнъж ще стане още по-смъртоносен. Ако ЕТ пак отиде под 5, ще пазарувам.
                      Last edited by terziеv; 12.11.2020, 09:20.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
                        Ми аз съм малко резервиран към техническите с тези ръстове от преди това. Имах няколко амазончета от вчера и днес ги продадох като скокнаха на 3122$ (не дочаках края на деня). Нещо май няма тенденции за ръст. Освен ако не споменат нещо за стимулите тези дни пак. Като цяло почнаха да заливат с новини за вируса и проблемите около изборите. Според мен шанса да върне надолу пазара е по-голям от колкото да тръгне нагоре тези дни ако продължи така с тези лоши новини само.

                        @Ташунко със сапа ти през коя платформа търгуваше ?
                        Борсата ще върне.Днес шортнах 700 Ейпъла на 119.5 $ и още 700 бр от една друга акция на цена 22.5 $ .Държа кеша и наблюдавам цирка.Тук в САЩ е затишие пред буря около изборните резултати.Демократите мълчат като гъзове а Тръмп задейства прокурорите на страната.Нещо мътно има около изборите.Пазара ще падне скоро.Добре че се вдигна последните няколко дена да изчистя всичко и изляза на кеш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
                          Ми аз съм малко резервиран към техническите с тези ръстове от преди това. Имах няколко амазончета от вчера и днес ги продадох като скокнаха на 3122$ (не дочаках края на деня). Нещо май няма тенденции за ръст. Освен ако не споменат нещо за стимулите тези дни пак. Като цяло почнаха да заливат с новини за вируса и проблемите около изборите. Според мен шанса да върне надолу пазара е по-голям от колкото да тръгне нагоре тези дни ако продължи така с тези лоши новини само.

                          @Ташунко със сапа ти през коя платформа търгуваше ?
                          E’Trade

                          Коментар


                          • Ми аз съм малко резервиран към техническите с тези ръстове от преди това. Имах няколко амазончета от вчера и днес ги продадох като скокнаха на 3122$ (не дочаках края на деня). Нещо май няма тенденции за ръст. Освен ако не споменат нещо за стимулите тези дни пак. Като цяло почнаха да заливат с новини за вируса и проблемите около изборите. Според мен шанса да върне надолу пазара е по-голям от колкото да тръгне нагоре тези дни ако продължи така с тези лоши новини само.

                            @Ташунко със сапа ти през коя платформа търгуваше ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                              що бе - който е купил снощи технически днеска се облажил. Дау много скочи и е нормално леко да коригира днес. Аз съм доволна - върнах си вчерашната загуба
                              Спекулката малко трудно вървеше.До тук за днес само 790 $ кеширана печалба.трябваше да е повече.Ама има още време докато приключи афтърмаркета и може да направя хилядарка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                                Не го бива днес.Измъчена работа.Виждаш ли как изгуби интусиазъм пазара.Обикновенно след това следват разпродажби .
                                що бе - който е купил снощи технически днеска се облажил. Дау много скочи и е нормално леко да коригира днес. Аз съм доволна - върнах си вчерашната загуба

                                Коментар

                                Working...
                                X