IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

    Не знам що си решил, че човек може да има само един проблем и той е в дъното и причина за всички останали. Данъците ми са големи - факт - 42%. Това не е мой личностен проблем, а на цяла Дания. И може да се реши с фирма в БГ примерно. Другият проблем с каръщината не знам има ли решение. Но това, че не мога него да реша, не значи, че ще изпадна в самосъжаление и ще престана да решавам и всички останали иначе решими проблеми. Каръщината ми не е свързана в конкретни проценти загуби и печалби и не се опраделя от тях, а примерно защото винаги ми се объркват плановете. С пример ще ти го обясня. Ако имам конкретен и печеливш план как да спечеля 10 000% тази година, но се самосаботирам и спечеля 1000% тогава се ядосвам на каръщината си. Капиш ?
    Не е важно какво ти се случва, а как го възприемеш. Самосаботажът ти се състои в поставянето на неизпълними цели.
    Доколкото си споделила имаш прекрасен годишен резултат от 70%. Някои сделки обаче, не ги познаваш и губиш от тях. Е кой човек на земята познава всяка сделка?
    Това със свръх амбициите е български синдром - изстрадала нация сме, но имаме много високи цели - шампиони по бокс, измислили компютрите, България на три морета, нация космическа, дали азбука на стотици милиони, геостратези, форумни съветници на Тръмп, вирусолози, а сега и "10 000% тази година".
    Схемата е следната - ако имам 1% шанс да спечеля 10000%, това прави present value 100% - значи в момента съм на двойна печалба, само със силата на мисълта, в страната на фантазиите. После като се върнем в реалността, се чувстваме каръци. Това е емоционална волатилност - не съм сигурен, че ти е приятно, но знае ли човек. Но да правиш фирма и счетоводство - няма как да е забавно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
      Ето това е основната причина да не правиш фирма - ако не си уверена, че ще печелиш много занапред, данъците не са ти проблем. Ниска очаквана печалба, ниски данъци. Фокусирането в данъците означава че търсиш проблема извън себе си. Същото ти се случва и с експериментирането ти с leverage - мислиш, че причината, че не продължаваш да печелиш е в това че не ползваш leverage. Основният актив на трейдърска фирма, е know how/работеща стратегия. Нисък данък от 10%, не може да бъде актив.
      Имаш някакъв проблем, който смяташ че ще решиш като правиш по 50% печалба всяка година.
      Е по-вероятно да си решиш/приемеш първоначалния проблем, отколкото да откриеш начин да печелиш 50% всяка година.
      Колко процента ежегодна печалба би те накарала да спреш да се чувстваш карък?
      Не знам що си решил, че човек може да има само един проблем и той е в дъното и причина за всички останали. Данъците ми са големи - факт - 42%. Това не е мой личностен проблем, а на цяла Дания. И може да се реши с фирма в БГ примерно. Другият проблем с каръщината не знам има ли решение. Но това, че не мога него да реша, не значи, че ще изпадна в самосъжаление и ще престана да решавам и всички останали иначе решими проблеми. Каръщината ми не е свързана в конкретни проценти загуби и печалби и не се опраделя от тях, а примерно защото винаги ми се объркват плановете. С пример ще ти го обясня. Ако имам конкретен и печеливш план как да спечеля 10 000% тази година, но се самосаботирам и спечеля 1000% тогава се ядосвам на каръщината си. Капиш ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

        Ебаси, кво си пил по Нова година.
        Интуицията ми говори, че ще станат много яки интервюта!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
          Само научих, че съм карък, а борбата с това за сега ми изглежда невъзможна.
          Ето това е основната причина да не правиш фирма - ако не си уверена, че ще печелиш много занапред, данъците не са ти проблем. Ниска очаквана печалба, ниски данъци. Фокусирането в данъците означава че търсиш проблема извън себе си. Същото ти се случва и с експериментирането ти с leverage - мислиш, че причината, че не продължаваш да печелиш е в това че не ползваш leverage. Основният актив на трейдърска фирма, е know how/работеща стратегия. Нисък данък от 10%, не може да бъде актив.
          Имаш някакъв проблем, който смяташ че ще решиш като правиш по 50% печалба всяка година.
          Е по-вероятно да си решиш/приемеш първоначалния проблем, отколкото да откриеш начин да печелиш 50% всяка година.
          Колко процента ежегодна печалба би те накарала да спреш да се чувстваш карък?
          Last edited by jori; 01.01.2021, 19:57.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Чудесна идея, ако и бая закъсняла. Има невероятна ниша да дръпнеш и други хора. Отвори нова тема обаче. Иначе първо направи фирмата, после отваряй акаунт.

            всеки знае, че е по-песрпективно да се купува евтино. : От което чета, ти правиш абсолютно обратното. Как тогава знаеш?
            Правя обратното не щото го искам и мисля, че е правилно, а въпреки, че знам, че са глупости - саботирам се сама и не мога да спра и това ме подлудява. Отчаяна съм.
            Какво имаш предвид с това да дръпна и други хора. Както и с това, че съм закъсняла?
            Продаваш путове? Заемаш ги демек? Не е ли малко рисковано?

            Иначе да, ясно е, че ще имам счетоводител - няма как да го заобиколя. Има доста за проучване преди да се реша. Много ме е страх щото материята ми тъмна Индия.


            Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
            За много години! Да бъдем здрави и ако може щастливи

            Искам да поканя Терзиев, Ташунко и Ивелина да ми дадат интервю за Investor.bg.

            Ето няколко стари интервюта с форумци

            Alonso: Нужно е търпение, за да се купи дял от добра компания на добра цена
            https://www.investor.bg/mneniia-i-sy...a-cena-193145/

            Веселин Иванов: Не се притеснявам вложенията ми да са в една акция
            https://www.investor.bg/blogosfera/3...akciia-192838/

            Инвеститор: Непоправим оптимист съм за БФБ и за България като цяло
            https://www.investor.bg/blogosfera/3...cialo--191353/

            Ако сте съгласни, моля пишете ми ЛС
            Благодаря за вниманието, но аз специално се срамувам от глупостите, които свърших по време на краткия ми и лузърски трйдърски стаж и дори обявих тук публично много от тях (щото има и още много) и нямам никакво желание още по-публично да се излагам. Освен това все още не съм си изградила твърда стратегия и продължавам да се чудя коя е най-удачната. В интерес на истина за тия почти 9,5 месеца не научих много повече за инвестирането и трейдинга от това, което си знаех и преди. Само научих, че съм карък, а борбата с това за сега ми изглежда невъзможна. Не че не искам да съм полезна, но наистина не виждам кой и как би могъл да се възползва от личния ми опит с личната ми каръщината

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
              За много години! Да бъдем здрави и ако може щастливи

              Искам да поканя Терзиев, Ташунко и Ивелина да ми дадат интервю за Investor.bg.

              Ето няколко стари интервюта с форумци

              Alonso: Нужно е търпение, за да се купи дял от добра компания на добра цена
              https://www.investor.bg/mneniia-i-sy...a-cena-193145/

              Веселин Иванов: Не се притеснявам вложенията ми да са в една акция
              https://www.investor.bg/blogosfera/3...akciia-192838/

              Инвеститор: Непоправим оптимист съм за БФБ и за България като цяло
              https://www.investor.bg/blogosfera/3...cialo--191353/

              Ако сте съгласни, моля пишете ми ЛС
              Ебаси, кво си пил по Нова година.

              Коментар


              • За много години! Да бъдем здрави и ако може щастливи

                Искам да поканя Терзиев, Ташунко и Ивелина да ми дадат интервю за Investor.bg.

                Ето няколко стари интервюта с форумци

                Alonso: Нужно е търпение, за да се купи дял от добра компания на добра цена
                https://www.investor.bg/mneniia-i-sy...a-cena-193145/

                Веселин Иванов: Не се притеснявам вложенията ми да са в една акция
                https://www.investor.bg/blogosfera/3...akciia-192838/

                Инвеститор: Непоправим оптимист съм за БФБ и за България като цяло
                https://www.investor.bg/blogosfera/3...cialo--191353/

                Ако сте съгласни, моля пишете ми ЛС

                Коментар


                • Още съм на вълна затвори. Дебна leaps за CXW (10 / 2022) по 0,65, ще видим дали ще върже. Иначе за GEO продажбата на февруарски путове със страйк 7 е на страхотни цени. Да падне 20% под нивата от март ми се вижда невероятно, ако и бай Бидон да направи глупости.

                  Коментар


                  • Баси Теслата.... Опитват се да изгонят всички къси, това минава вече в категорията на най-големия балон и идиотия на всички времена. Ще се видим следващата година!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                      Ми кажи как да върна времето назад. Иначе все едно нищо не си казал - всеки знае, че е по-песрпективно да се купува евтино. Но аз друго попитах - в момента не е релавантно да се говори за цена 15 долата при положение, че е 65

                      Мисля да си направя фирма БГ за да си спестя 42% данъци тук и да инвестирам през Interaktive Brokers. Гледам вариантите за поръчване на фирмен акаунт през тях и се чудя кой да избера. Мисля си Small Business. Правилно ли разсъждавам?
                      Small Business изглежда добре, но прецени дали си струва разправията - трябва да имаш счетоводител евентуално с ДДС, което е по-скъпо на месец, и свои хора, които да ти свършат административната работа. Може и да те глобят за някоя глупост бюрократите. Всичко това срещу евентуално спестени данъци, но докато държиш парите във фирмата, ако решиш да ги харчиш, може би пак ще дължиш 42%. А няма гаранция, че догодина ще си с толкова голяма печалба. Счетоводителите обичат да си определят цената на брой фактури (сделки), например 3 лв/фактура.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение


                        всеки знае, че е по-песрпективно да се купува евтино. : От което чета, ти правиш абсолютно обратното. Как тогава знаеш?
                        Ивче прави като терзича, изброй 20тина компании и после която най мн се вдигне кажи че си я купила на дъното и си направила луди пари

                        ​​​​​​

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                          Ми кажи как да върна времето назад. Иначе все едно нищо не си казал - всеки знае, че е по-песрпективно да се купува евтино. Но аз друго попитах - в момента не е релавантно да се говори за цена 15 долата при положение, че е 65

                          Мисля да си направя фирма БГ за да си спестя 42% данъци тук и да инвестирам през Interaktive Brokers. Гледам вариантите за поръчване на фирмен акаунт през тях и се чудя кой да избера. Мисля си Small Business. Правилно ли разсъждавам?
                          Чудесна идея, ако и бая закъсняла. Има невероятна ниша да дръпнеш и други хора. Отвори нова тема обаче. Иначе първо направи фирмата, после отваряй акаунт.

                          всеки знае, че е по-песрпективно да се купува евтино. : От което чета, ти правиш абсолютно обратното. Как тогава знаеш?
                          Last edited by terziеv; 31.12.2020, 14:23.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Дори твоят късмет може да се озори тука. Мисля, че юни-юли, когато ги рекламирах тука и бяха по 15 долара щеше да е малко по-перспективно. Ама знае ли човек.
                            Ми кажи как да върна времето назад. Иначе все едно нищо не си казал - всеки знае, че е по-песрпективно да се купува евтино. Но аз друго попитах - в момента не е релавантно да се говори за цена 15 долата при положение, че е 65

                            Мисля да си направя фирма БГ за да си спестя 42% данъци тук и да инвестирам през Interaktive Brokers. Гледам вариантите за поръчване на фирмен акаунт през тях и се чудя кой да избера. Мисля си Small Business. Правилно ли разсъждавам?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                              Така, така, и хората ще лежат до лятото и чековете ще пристигат по пощата, колко още чека не каза ??? Даже и ако Сената остане разделен, дали ?
                              Надявам се не си инвестирал повече от жълки стотинки на борсата на тия цени и да го чакаш тоя бумтеж, особено с някои от твойте тикъри дето са кухи фантоми и без печалба.
                              Изобщо прочете ли цялата ми статия ?
                              Извинявай, но то не е даже статия, а наброски. И даже е препечатка от друг сайт. Защо не опиташ да напишеш ТИ какво мислиш. Дефлация ли чакаш, спад на индексите ли? Кои са моите "кухи" и "без печалба" компании? Сериозно питам. Поддържам изключително консервативен портфейл. Дай да стане някакъв разговор, а не да се замеряме с линкове и чужди мисли. Да вкараме малко конкретика; в твоя вариант няма ли "защитни" компании?

                              Иначе съм точно 120% на борсата и ката ден продавам путове. Алтернативата е шумата да гори. Явно съм внимавал по история и виждам доста сходни моменти с периода след ПСВ и невъзможните за обслужване дългове.

                              ----
                              Нещо такова. Но то по интернет мога да намеря мнение в подкрепа на всякакви тези.

                              Billionaire investor Ray Dalio warned investors about the “flood of money and credit” and argued that asset prices will hold up against devaluing money. He wrote:

                              “Assets will not decline when measured in the depreciating value of money… I believe that with the enormous amounts of debt and money that has been created and will be created in the future, the most important thing to pay attention to is the value of debt and money relative to the value of assets and other currencies.”

                              For this reason, the legendary hedge fund manager sees no reason why stocks couldn’t trade at higher valuations.
                              Last edited by terziеv; 31.12.2020, 13:40.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                                Братчед, не вярвай на подобни материали, продай де що имаш, вземи и кредит и го вкарай на сегашните цени да не изтървеш и ти бумтежа.
                                Де да си чувал за бизнес цикли, просто тоя трая много дълго (15 год), явно 2000 и 2008 са били някакво много лошо недоразумение, ама вече има решение за това- unlimited printing
                                Естествено, че думата е МОЖЕ.
                                За това се правят застраховки нали, макар че никой не иска нещо лошо да се случва, ама то се случва.
                                Абе я стане този бумтеж, я не стане... Само Архитекта знае какво ще стане и слага бомби!

                                Коментар

                                Working...
                                X