IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

    GME съм го отписала. Просто толкова ме е яд че слязох от него, че вече не искам да го виждам. Сърдита съм му
    Не си сърдитата само ти, и мене ме е яд че не си оставих позицията

    За шортаджиите не си права. Не забравяй, че когато искаш да купиш - някой трябва да ти продаде! Те създават ликвидност и са абсолютно необходими за добре работещ пазар. Това което трябва да се регулира, са дупките които позволяват на големи играчи да продават голи акции, без никога да са ги взели под наем от реални собственици. Според щатския закон това е равносилно на фалшифициране на пари, но е очевидно че се прави. Обикновено тия измами се правят на OTC пазара, но сега лъсва че и на NYSE е възможно. Никой за момента официално не пожела да коментира как е възможно при GME "short interest = 140%. ". Как е възможно да има повече акции продадени на късо от всички пуснати в обращение? Мирише та смърди!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
      Kak я виждате сесията в Америка до края - продавачите изпродадоха ли каквото имат и сега идва време за растеж до края на сесията ?
      American airlines group също подскочи 10-11% което е изненадващо ?
      Ограничете коментарите за Game stop - ясно е, че вече не може да се влиза където движенията само в рамките на деня са убийствени - двойно нагоре, двойно надолу
      Пич, ти май се ебаваш. Движението е само нагоре и ти упорито продължаваш да не искаш да изкарваш пари. Цялата борса в момента се движи от това; изключение са микрокаповете, ама ти и тях не гледаш.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

        GME съм го отписала. Просто толкова ме е яд че слязох от него, че вече не искам да го виждам. Сърдита съм му
        Не разбирам. Казах вчера на 100 да купиш, казах днес на 200 да вземеш. Колко пъти още ще пренебрегнеш печелившия съвет? Имаш сигурна печалба с gme, а търсиш да гониш дивото. Ти чете ли ми постовете изобщо?

        изобщо не разбирам как може при положение, че няма нещо да съм ти казал и да не си изкарала пари.
        Last edited by terziеv; 27.01.2021, 18:13.

        Коментар


        • Kak я виждате сесията в Америка до края - продавачите изпродадоха ли каквото имат и сега идва време за растеж до края на сесията ?
          American airlines group също подскочи 10-11% което е изненадващо ?
          Ограничете коментарите за Game stop - ясно е, че вече не може да се влиза където движенията само в рамките на деня са убийствени - двойно нагоре, двойно надолу
          Last edited by ПИЧ; 27.01.2021, 18:09.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            При положение, че може да се качиш и на gme e глупаво.
            GME съм го отписала. Просто толкова ме е яд че слязох от него, че вече не искам да го виждам. Сърдита съм му

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
              да скоча ли в AMC ?
              При положение, че може да се качиш и на gme e глупаво.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                Добре. Може да са хубави, но са много скъпи бе Ивелина.
                А дойдоха в последните години добре образовани и добре платени хора, които също имат нужда да помислят за спестяванията си.
                И Уолстрийт, добре разбирайки това, наду оценките им и потри ръце, поставяйки ги в тази кофти ситуация.
                Най-рациалното решение, ако питаш Мъни, е да продължат да купуват същото.
                Но животът не търпи такива конфликти дълго време и намира начин.
                Глей ся, аз съм инвестирала във Vestas и Ørsted. За мен са хубави. Освен това не мога да имам контрол и върху шортери, които също са си ги закупили и сега ги продават за да покриват загуби от шортовете си. Shit happens

                Коментар


                • да скоча ли в AMC ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Така....

                    1. голям четвъртит слонски за изпълнения тип Мунчо. Или пиши чаршафи с обяснения или пусни линк с цялата статия.

                    2. Статията е пълна лъжа. Късите не са покрили. Не е възможно просто. Егати гнусната манипулация.

                    3. Лъвове или мухльовци!
                    Нямам линк - това го полкучих на маила и затова го копирах. Друго няма - това е всичкото.
                    GME запецна или само на мен така ми се струва?

                    Я кажи честно, ти наистина ли на демо с GME. Трудно ми е да повярвам, че толкова се вживяваш ако си на демо. Пък и лъвове на демо къде се е чуло и видяло

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                      в какво са дълги не разбрах? В хубави компании
                      В компании ти Едко - лайна, които се пробутват с фалшименто анализи за първокласни, за да рипат нагоре. Най-добър пример от "моите" - ABBV.

                      Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                      Добре. Може да са хубави, но са много скъпи бе Ивелина.
                      А дойдоха в последните години добре образовани и добре платени хора, които също имат нужда да помислят за спестяванията си.
                      И Уолстрийт, добре разбирайки това, наду оценките им и потри ръце, поставяйки ги в тази кофти ситуация.
                      Най-рациалното решение, ако питаш Мъни, е да продължат да купуват същото.
                      Но животът не търпи такива конфликти дълго време и намира начин.
                      Сега го видях - точно. Всичко си има точната цена, дори скрапът струва пари и си заслужава, ако е евтин. Само не е заради "добре образовани и добре платени хора", а заради де факто задължителното пасивно инвестиране + войната срещу спестителите.
                      Last edited by terziеv; 27.01.2021, 17:06.

                      Коментар


                      • Днес използвах хубавия дроп при PSTH и си удвоих позицията на около 25.40. Стана вече много голяма част от портфейла и се надяваме на Бил Акман да деливърне. Има доста косвени улики, за Страйп и дано да се случи.
                        Letter of intent се очаква Q1, като на 18.02 има среща на акционерите на PSH, и няма да се учудя ако по това време се обяви сделка.

                        Въпреки това не рискувам с къси колове, а всичките ми са за Юни.
                        Better safe than sorry

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                          в какво са дълги не разбрах? В хубави компании
                          Добре. Може да са хубави, но са много скъпи бе Ивелина.
                          А дойдоха в последните години добре образовани и добре платени хора, които също имат нужда да помислят за спестяванията си.
                          И Уолстрийт, добре разбирайки това, наду оценките им и потри ръце, поставяйки ги в тази кофти ситуация.
                          Най-рациалното решение, ако питаш Мъни, е да продължат да купуват същото.
                          Но животът не търпи такива конфликти дълго време и намира начин.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Дори с junk компания като IRM. Последната е в дългосрочния портфейл, който не пипам, но се замислям да разкарам позицията.
                            Пфуу, за секунди изпуснах шипа! Докато се логна и върна яко.

                            Коментар


                            • Архивите говорят:

                              17.01.2021, 12:43

                              Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Като цяло в момента най-интересни са ми ТR (стабилни, стари, дивидентни, добър баланс, почти сигурна 15% капиталова за година) и PPC - подценена, проблемна, спрян дивидент, но почти невероятно да фалира.
                              цена 17.01 - 30
                              цена 27.01 - 58

                              Това при риск по-нисък от доста ДЦК

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                                Ами ето ти обратната (моята) гледна точка. Благодарение на шортенето пазара най-после има шанс да погледне по-рационално на пазарните оценки.
                                Може да ти звучи парадоксално, но само докато погледнеш в какво са дълги фондовете, които шортят Game Stop. И което вероятно сега им се налага да продават.
                                в какво са дълги не разбрах? В хубави компании

                                Коментар

                                Working...
                                X