IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ок, бях се зарекал да не давам конкретни идеи, но като пуснах толкова негативни коментари може би е редно.

    Като времеви диапазон може би за три години ще се разгърне изцяло

    https://finance.yahoo.com/quote/OTGL....tsrc=fin-srch

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
      Хайде спрете да се заяждате. Това няма смисъл.

      Някой, има ли някакви идеи за борсата за до края на седмицата ? Защото в момента аз мисля, че сме в равновесие . И утре може да е доволно зелена или доволно червена, като гледам каква воатилност има последните дни.

      Просто някой ако има някакви идеи ( все пак да си играем със спекулативните акции ) ? Ясно, че някой ще познае ... някой не, да не вземете пак да си мерите ....
      Аз си казах прогнозите. Имотни / нафта са все още на далавера само. Чисти молове/офиси обаче не бих взимал. От моите бих взел пак UBA, ама там не е за спекула, а по-скоро да закотви портфейла, да не ти скъсва нервите със скокове/спадове от по 20%. За пари - Спаците... колкото и да не ми се иска, но е факт. Варънтите им са добра спекула. За чиста спекула може и BA... и чакаш "добри" новини.

      ... ама вече не знам. Почвам да си мисля, че най-добре да купиш по малко от всичко, което е безумно евтино, да не ги мислиш много парите и просто да чакаш някъде джакпот.

      Иначе при APT няма нищо специално днес, просто късите бягат.

      ===

      Другото - затворите (GEO, CXW) са интересна игра, но ако имаш нерви. Може да стане бая по-зле, преди да стане по-добре. Aве, май най-добре спаците. Ето няколко, които имат варънти:

      LGVW, VIH, VGAC, EXPC, BFT, NPA...

      БФТ ще изкара Paysafe на пазара...
      Last edited by terziеv; 03.02.2021, 21:09.

      Коментар


      • Ако някой се е засегнал с коментара ми че не може да открие дъна ако иска пак да се пробва - ще пусна 6 реални картинки, ако познае 5 от 6 дъна ще му се извиня

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Равновесното таман поспря с глупостите, ама не издържа и пак отвори чекмеджето с лайната. Стига квалифицира хората, дееба! Някой казва и ти скачаш да обясняваш как бил тъп. Дай няколко КОНКРЕТНИ идеи за правене на пари, пък тогава се прави на разбирач.
          Когато някой говори тъпотии не може да сърди че му казвам че говори тъпотии - поне не във форум за финанси. Ако иска душевна подкрепа да ходи в бгмама

          Коментар


          • Не знам... това да искаш бърза печалба е дълбоко заложено в човешката психика, особено ако човек "вижда" други уж да го правят, па макар и това да е само цирк. Така че може да подведат някой за трейдване

            Не знам колко е КПД-то на цялата работа. И аз мисля, че си губят времето. Но може и освен това троленето да им доставя удоволствие

            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Лошо място да го правят - няма ли групи с фенове на Криско, Манчестър Юнайтед или нещо там конспиративно - трябва да са кръгли идиоти да продават глупости на място където хората разбират какво правят

            Коментар


            • Равновесното таман поспря с глупостите, ама не издържа и пак отвори чекмеджето с лайната. Стига квалифицира хората, дееба! Някой казва и ти скачаш да обясняваш как бил тъп. Дай няколко КОНКРЕТНИ идеи за правене на пари, пък тогава се прави на разбирач.

              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

              Лошо място да го правят - няма ли групи с фенове на Криско, Манчестър Юнайтед или нещо там конспиративно - трябва да са кръгли идиоти да продават глупости на място където хората разбират какво правят
              <==================

              Това даже не го бях видял. Ходи си играй в пясъчника.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Спориш с цяла тролска група, която реално не търгува

                Според мене не е случайна, че знаят наизуст кой брокер с какви такси е и т.н. Идеята е да се насърчи хаотичния трейдинг


                Лошо място да го правят - няма ли групи с фенове на Криско, Манчестър Юнайтед или нещо там конспиративно - трябва да са кръгли идиоти да продават глупости на място където хората разбират какво правят

                Коментар


                • Хайде спрете да се заяждате. Това няма смисъл.

                  Някой, има ли някакви идеи за борсата за до края на седмицата ? Защото в момента аз мисля, че сме в равновесие . И утре може да е доволно зелена или доволно червена, като гледам каква воатилност има последните дни. А и като че ли са по изчерпани положителните новини, които да я дърпат напред. Ясно че за стимулите скоро няма да се разберат след като отказаха по-малкия план от Републиканците.


                  Просто някой ако има някакви идеи ( все пак да си играем със спекулативните акции ) ? Ясно, че някой ще познае ... някой не, да не вземете пак да си мерите ....


                  Last edited by pantaleev; 03.02.2021, 21:02.

                  Коментар


                  • Спориш с цяла тролска група, която реално не търгува

                    Според мене не е случайно, че знаят наизуст кой брокер с какви такси е и т.н. Идеята е да се насърчи хаотичния трейдинг

                    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Тъй като ми е ясно че няма как някой да знае дали е било дъно или не - което ми е и тезата - пускам и цялата история за откриване на дъна

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                      Дъната на VIX изглеждат безбройни, защото ETF-а който реално можеш да купиш се образува на база фючърсите върху VIX, а при ролването новия контракт обикновено е в contango спрямо стария, т.е. новия е по-скъп и води до загуби и понижения в ETF-а. Който разбира нещо от фючърси, винаги ще се ориентира. Както и да е, повече няма да давам мнения, то се вижда че и тука "разбирачите" са в повече. Ама никой не даде алтернатива, камо ли да покаже резултати, както аз съм показвал.
                      И като влезеш на ниското в ЕТФ гориш само по 20% на месец, иначе да- имаше периоди, в които седмица-две преди ролването викса вече беше паднал толкова ниско, че си струваше влизането за кратко, но май няма да ги видим скоро отново.

                      Коментар


                      • Тъй като ми е ясно че няма как някой да знае дали е било дъно или не - което ми е и тезата - пускам и цялата история за откриване на дъна
                        Attached Files

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
                          Terziev Браво на Терзиев! APT проби $16.25, много добре се движи. Освен, че ти приспадам бозата, имаш и едни пържени картофки. Остава да видим дали ще са със сирене обаче (ако стигне $17), че там ще ги продам за момента
                          Аве... вече в нищо не съм сигурен. Очевидно могат да я натискат надолу с години, ако и да е печатница за пари. Moят кол е на 17,50, за другата порция опитвам да шитна кол на 25, ама много стиснат народът

                          При такава малка капитализация, един хедж фонд може да ги направи сами да си говорят.

                          Коментар


                          • подсказка какво става в последствие вече и с нивата - да не кажеш че крия важна информация

                            сега струва ли ти се че е минало
                            Attached Files

                            Коментар


                            • Terziev Браво на Терзиев! APT проби $16.25, много добре се движи. Освен, че ти приспадам бозата, имаш и едни пържени картофки. Остава да видим дали ще са със сирене обаче (ако стигне $17), че там ще ги продам за момента

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                                Дъната на VIX изглеждат безбройни, защото ETF-а който реално можеш да купиш се образува на база фючърсите върху VIX, а при ролването новия контракт обикновено е в contango спрямо стария, т.е. новия е по-скъп и води до загуби и понижения в ETF-а. Който разбира нещо от фючърси, винаги ще се ориентира. Както и да е, повече няма да давам мнения, то се вижда че и тука "разбирачите" са в повече. Ама никой не даде алтернатива, камо ли да покаже резултати, както аз съм показвал.

                                как смяташ минало ли е дъното или не - графиката е реална
                                Attached Files

                                Коментар

                                Working...
                                X