IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да, риск мениджмънт става важен ако не искаш да има големи дропдауни, но и искаш да взимаш доходността на пазара ако расте. Т.е. движението на портфейла да е относително симетрично спрямо бенчмарка, като човек да е наясно кога расте заради алфа - което е малко вероятно при диверсифиран портфейл. И кога заради бета - което е общия случай. Ако пък има и ливъридж в портфейла риска мениджъмнта си става задължителен.

    Но реално това управление на риска дава огромно предимство ако се върши както трябва, спряво тогава когато не се върши или се прави проформа. Не е кой знае каква драма ако някой не си го прави, но така като цяло се прецаква. 70% дропдаун му трябва 300% ръст за да се компенсира, а ако може да бъде намален до 40% - което не е кой знае колко зор - ще иска само 150% ръст за компенсация. Ако да се направи 150% ръст от сериозен мечи пазар е лесно, да се направи 300% не е никак лесно. Особено ако експозицията към рисковете от преди спада не върши вече работа след спада. Доста участници на българсккия пазар 2007 година точно това им се случи следващите години. Продължиха да залагат на висока бета която им е вършела работа при балонизирането и вече 15 години след срива още не са компенсирали и 10% от парите на върха.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      Имам. Но рискът не се определя по начина, по който са ти казали "умните" сайтове и ти го папагалстваш. Синтезът не е за всяка глава
      Колко ти е средната бета на портфейла - поне горе долу. Секторната ти експозиция как ти се връзва с това което си си приел за бенчмарк. Кои са ти основните външни фактори които ти движат портфейла - като инфлация, лихви, валутни курсове, цени на суровини. Каква диверсификация си направил за да намалиш експозицията към най-сериозните външни заплахи

      Не го казах като упрек че не разбираш от риск мениджмънт. Почти никой не разбира. Но повечето схващат че е това им е проблем, а не отричат уравлението на риска

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

        Защото си нямаш идея как да си управляваш риска.
        Имам. Но рискът не се определя по начина, по който са ти казали "умните" сайтове и ти го папагалстваш. Синтезът не е за всяка глава

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          За мен "анализ на риска" е обикновена педерастия, а шарпея олигофрения. Обаче това не означава, че човек няма нужда от глава на раменете. Най'простото при голяма печалба е да покриеш началните разходи. Аз оставам с позиция в gme и активно продавам путове. Играта не е съвсем свършила.
          Защото си нямаш идея как да си управляваш риска.

          Коментар


          • За мен "анализ на риска" е обикновена педерастия, а шарпея олигофрения. Обаче това не означава, че човек няма нужда от глава на раменете. Най'простото при голяма печалба е да покриеш началните разходи. Аз оставам с позиция в gme и активно продавам путове. Играта не е съвсем свършила.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Дето вика Равновесие, в щатите има много хора, които могат да си позволят да губят по $100 месечно

              То хубаво, че има ама ако един 20 годишен младеж това го прави докато стане на 65 ще е на минус $54 000. А ако същия младеж блъска по $100 месечно в SPY като стане на 65 ще има $1 милион, което криво-ляво в САЩ стига за пенсия

              Та такива ми ти работи... нека си плащат за мразенето, щом им е толкова акъла

              Те ще си загубят парите и в СП да ги влагат.

              Знаеш ли какъв е средния период на държане на SPY

              Не можеш да познаеш

              3.3. ДЕНА

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение


                пазарите са за индивидуалисти
                не може да следваш никого щото ще фалираш
                следвай себе си
                своите цели
                своя ритъм
                ++

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                  Все се заричам само себе си да слушам... кога ли ще почна.... Бия си шута докато не сте ме разорили съвсем
                  +1
                  пазарите са за индивидуалисти
                  не може да следваш никого щото ще фалираш
                  следвай себе си
                  своите цели
                  своя ритъм
                  иначе не става
                  от много време ти се чудех как очакваш от друг идеи за инвестиции
                  а доре не знаеш тези хора дали са фалирали или не
                  дали са на демо и т.н....
                  аз от опит ти казвам че фалиралите дават акъл най агресивно
                  успяващите си трайкат
                  защото успелите не търсят одобрение
                  фалиращите си мислят че като са форумни лидери ще обърнат пазара в тяхна полза
                  и успешните пишат но не агресивно и не се забелязват от лаладжиите, защото са умерени и кротки
                  даже много от успялите нищо не пишат какво правят, защото не търсят потвърждение от форума. Защото са си потвърдили какво и защо правят !!!
                  аз отдавна пиша че лаладжиите са опасни, защото подвеждат неопитните, но кой ли ме слуша.
                  Това са его маниаци, които искат трибуна.
                  Last edited by mpy_yordanov; 03.02.2021, 12:08.

                  Коментар


                  • Пак ще изляза права, че няколко манипулаторчета от голяма група намериха начин да оберат стотинките на една купчина жадни за бързи печалби наивници. От как ракетите им тръгнаха надолу се измъкнаха като пръдня от гащи ни лук яли ни лук мирисали и се потулиха все едно нищо не е било. Уж от фондовете щели пари да измъкват, а накрая обраха глупаците. Все са ми пред очите вандалите дето обират американски магазини използвайки идеализма на други. Все се заричам само себе си да слушам... кога ли ще почна.... От тоя форум файда никаква. Използва се предимно за обиди и нападки и за перчене със знания и профити. Бия си шута докато не сте ме разорили съвсем

                    Коментар


                    • http://themostimportantnews.com/gues...amestop-story/



                      Ни най малко не могат ме учудят фейкмедиите с това кои за тях са лошите и кои добрите.
                      Естествено дори и Тръмп и Кремъл били набъркани дълбоко, има си хас.....

                      Just within the past few days, the New York Times has called the “Reddit army” a “rebellion”, Investing Daily has referred to it as an “insurrection”, and NBC News has used the word “insurgency” to describe it.

                      But first prize actually goes to the Washington Post. They had the gall to run a story entitled “The good guys in the GameStop story? It’s the hedge funds and short sellers”…

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Не мога да знам на каква цена ще отиде. Няма как по-ясно да ти го кажа. Според мен може да падне още доста, но в същото време има бая потенциал да се върне над 100. Ако АЗ съм сложил много пари там, щях да бягам с поне половината позиция.
                        да разбирам ли, че си продал половината поне от твоите позиции?
                        Много се изложи Терзиев, изпусна момента когато трябваше да насърчиш хората да продават. Надъхваше ги да купуват до последно, но сега изведнъж не знаеш. Дано си си взел поука и друг път не се изказваш като експерт за неща, от които нямаш понятие.
                        Last edited by IvelinaJensen; 03.02.2021, 10:35.

                        Коментар


                        • Дето вика Равновесие, в щатите има много хора, които могат да си позволят да губят по $100 месечно

                          То хубаво, че има ама ако един 20 годишен младеж това го прави докато стане на 65 ще е на минус $54 000. А ако същия младеж блъска по $100 месечно в SPY като стане на 65 ще има $1 милион, което криво-ляво в САЩ стига за пенсия

                          Та такива ми ти работи... нека си плащат за мразенето, щом им е толкова акъла


                          Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Когато от една страна са хора мотивирани да спечелят а от друга страна са хора, които искат да си излеят омразата е лесно да се предположи кой ще плати сметката накрая. Аз продължавам да се чудя защо някой решава да си плаща да мрази, когато може да мрази безплатно. Има толкова много хубави неща по света, които могат да се купят с пари.
                          Това е игра на груба сила където основната стратегия за печалба на дългата страна се състои в това някой поради етични причини да плати сметката. Класическа pump&dump схема. Някой си купува акции защото вижда че има доста къси позиции. Надъхва публиката в reddit. Когато силата се изчерпва почва да налага омраза с която да мотивира баламурници да му платят сметката. В общи линии това е. Влизат хора без цел да спечелят. Те са с ясното съзнание, че ще загубят пари за добра кауза. Но реално каузата е да нагушат авторите в схемата в reddit. Най-якото за тях е, че след като прекарат баламурниците те няма да се обърнат с гняв към тях а към хедж фондовете, които пак били прекарали дребните и беззащитни хорица. Но в цялата схема се забравя едно нещо. Точно тези хора решиха че могат да успеят от позиция на силата да се преборят с пазара. Но винаги някой трябва да плати сметката. Това ще са точно етиците борещи се срещи световният капитализъм.
                          Last edited by Money; 03.02.2021, 00:23.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Последните дни, особено вчера, де факто оборот нямаше. Днес е голяма търговият.

                            ... точно де, мисля че са достатъчно нагли да скъсяват наново, усредняват. buy the spikes един вид
                            Най вероятно нови хедж фондове са влязли яко след като са усетили в коя фаза е мачът. В крайна сметка всеки знае че тия шитове струват пенита и че рано или късно фундамента ще надделее. От друга страна ако не бяха ограничили покупките сега цените можеха да са to the moon

                            Коментар


                            • Утре тази гнус ако не падне под $50 пак се радвайте

                              Коментар


                              • Като видиш само какви къси обеми са направени от $60 нагоре, в момента средната цена почти 100% сигурно е много силно над $20

                                Но леймърчетата си вярват, че са хванали...

                                Ама май са хваланили дедовия

                                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Силно ме съмнява средната им цена да е под 20. Този изключително голям оборот последните дни е от къси със сигурност. Или къси които покриват късите си, или къси които си вдигат средната.
                                Last edited by Money; 02.02.2021, 23:26.

                                Коментар

                                Working...
                                X