IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
    Казвате, че веднага след сключване на сделката на SPAC-a курсът леко пада.
    Въпросът ми е: Ако сделката бъде обявена извън работното време на борсите, при отварянето им курсът ще бъде ли паднал вече или в началото след оупъна ще скочи малко и малко след това ще падне. Или пък ще е нагоре първия ден и чак на следващия ден ще има корекция?
    Казвам, че трябва да бягаш от спаците, ПРЕДИ финализиране на самата сделка. Най-добре след новината за такава. Самата спак структура предполага загуба на стойност на отделните акции след обединението. За мен това е 100% спекулация и не съм от тези, които вярват, че зад компаниите стои истински бизнес.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

      Забавното е откъде хората си мислят, че робинхуд е длъжен да им доставя нещо, при положение, че не плащат нищо?
      Все едно да съдиш гугъл, че не си могъл да си влезеш в пощата.
      Забавното е, че има хора, които пишат подобни нелепотии съвсем сериозно.

      За справка - плащам близо 1000 долара на годишна база и въпреки това ми ограничиха GME търговията. Сигурен съм, че и тук ще намериш адекватно обяснение.

      ====

      За гуглето - за оправянето на блокиран абсолютно неправомерно акаунт се наложи да платя за gsuite. Само така можах да се добера до съпорт. Сега съм при Яндекс.
      Last edited by terziеv; 21.02.2021, 15:32.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
        Все си мислех, че Robinhood са спирали сделките за купуване на GME, но хората са могли да си продават. Така поне беше при моите брокери. Сега в датска медия чета обратното - че Robinhood на 28 януари всъщност били забранили продажбата на GME, но покупката била разрешена. Аз ли не съм разбрала или датчаните пак са се объркали?
        Купуване са забранили. Объркването може да е от неразличаване/неуточняване между сделка и продажба. Забавното е откъде хората си мислят, че робинхуд е длъжен да им доставя нещо, при положение, че не плащат нищо?
        Все едно да съдиш гугъл, че не си могъл да си влезеш в пощата.
        Last edited by jori; 21.02.2021, 14:49.

        Коментар


        • Все си мислех, че Robinhood са спирали сделките за купуване на GME, но хората са могли да си продават. Така поне беше при моите брокери. Сега в датска медия чета обратното - че Robinhood на 28 януари всъщност били забранили продажбата на GME, но покупката била разрешена. Аз ли не съм разбрала или датчаните пак са се объркали?

          Коментар


          • Казвате, че веднага след сключване на сделката на SPAC-a курсът леко пада.
            Въпросът ми е: Ако сделката бъде обявена извън работното време на борсите, при отварянето им курсът ще бъде ли паднал вече или в началото след оупъна ще скочи малко и малко след това ще падне. Или пък ще е нагоре първия ден и чак на следващия ден ще има корекция?

            Коментар


            • Благодарско, че ти се занимава да пишеш.

              Ще ги мисля още нещата, но определено си е бая ангажиращо да ги следиш. По принцип докато няма сделка парите са защитени, дори да паднат под 10. Но не бях помислил, че трябва да си покрит за путовете при всички случаи, дори да падне супер нелогично за ден два. В такъв случай дори да продадеш на късо не е 100%, защото някой пък може да се откаже да упражни itm пут срещу теб. Особена при обратно движение след затваряне.

              С други думи - ще остаам да остана на варианта путове само за компании, които искам и мога да купя. Но като се сетя каква вакханалия е понякога с премиите...

              за варънтите съм гледал, но предполагам, че по-сериозните играчи имат автоматизация... Или някакъв подходящ дериват, на който даже не знам името.

              Коментар


              • Terziev Ами постоянно ще си вързан с новините, а те обикновено излизат когато пазара е затворен. Ако обявят че сделката пропада, често SPAC-а се срива до под $10, въпреки че още нищо не е похарчено от кеша който стои зад акциите. И аз незнам защо, вероятно начин да се подстриже стадото от маркетмейкърите като натиснат с голи шортове, като използват повода. Тия дето ти купуват късите путове, мислиш ли че са толкова прости та незнаят какво правят.
                Пример: виж Virgin Galactic (SPCE) как са били потънали до $7.20 преди да излетят, защото за малко е щяла да пропадне сделката (не си спомням добре какъв е бил случая). Ако се случи да те упражнят точно тогава, ще има леко "Ох". Виж и HOFV как са потънали от $14 -> до $1.15, тука вече е голямо "Ох". Добре, че не съм ги купувал тогава, чух за тях чак като видях в reddit много сълзи и сополи след случката. Но пък сега са идеални за купуване и съм дълъг с дебел обем. Очаквам да се възстановят напълно лятото до над $10 като паднат локдауните. Не е препоръка!
                Не те разбрах за тегленето на парите. Ако SPAC-а не си намери таргет в определения срок (обикновено 24 месеца), ще ти върнат парите по $10 за акция. Ако си ги купил по-скъпо от $10, компенсираш със студена вода от чешмата. Ако пък си купил Units (акция+варант, две в едно), ще ти върнат парите за акциите, но не и за варантите. С варантите гориш напълно, но пък те тогава са наистина евтини, да кажем около 30 цента, после units се разпадат на отделните части след около 30 дни.

                В предишни постове беше питал за упражняване на варанти:
                Варанти не могат да се упражняват електронно като опциите с десен клик -> Option Exercize. Отваря се тикет на съпорта с инструкции колко варанта да се преобразуват в акции, като "All" не е валидна инструкция, пише се точната бройка. Но преди всичко, се пита съпорта "Department of charge", колко ще струва удоволсвието, за да няма неприятни изненади. Има голяма разлика от емисия до емисия.
                Last edited by Д.Петков; 21.02.2021, 11:24.

                Коментар


                • Е, твърде хубаво изглеждаше. Дам, не е много вероятно, но някой хубосник наистина може по всяко време да вземе да упражни. Значи само покрити колци + един два пута. И търсим по-младички спаци.

                  За UWMC Хубаво, ама това не е ли вече след сливането. Т.е. не е вече spac или? Предполагам, че винаги става така и номерът е или да излезеш при обявяване на сделката или да се надяваш след месеци/години да има бурен ръст компанията. Т.е. участието в space не мисля, че е защото искаш дял от компанията след самото сливане, а е спекула с очакванията.

                  ~~
                  добавка... а и какъв е проблемът да си изтеглиш парите на 10? Технически нямам идея как става (пишеш на съпорта?), но пак не виждам как можеш да загубиш. Просто путовете не трябва да са твърде дългосрочни.
                  Last edited by terziеv; 20.02.2021, 23:47.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Баси. Оказах се прав... май. Това е печатница за пари. Не виждам никаква сериозна пробойна. Купуваш евтин (под 11 най-добре), но ликвиден spac и постоянно продаваш колци и путове. ~4%/мес. Единственият минус, който виждам, е пропуснати ползи от летящи нагоре хартии.

                    Варънтите не важат в случая и у понеделник ще разкарвам сичките.
                    Да печелившо е, докато не нацелиш да се забълбукаш с някой SPAC като UWMC например, в момента са на около $8. С 10 къси пута, ако те упражнят са 1000 акции х $10. Ще ти трябват $10К кеш да ги купиш с $2000 нереализирана загуба, или да затвориш опцията на загуба $2К. Олелееее...`ко стана че не вечерЯхме...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Понеже съм на демо и не ми дреме чак толкова, направих следното:

                      1. разкарах варънтите... защото не разбрах точно как се упражняват. съдържат по акция и половина... май

                      2. продадох 10 мартенски пута @10 = прибрах 200 долара

                      3. купих 200 обикновенни акции x 11,4 - общо 2280

                      4. продадох 2 мартенски кола @20 и прибрах 40 долара

                      Т.е. към момента 1 акция ми излиза 10,2

                      Отстрани има ли някакъв проблем в цялата галимация или съм открил печатница за пари?
                      Баси. Оказах се прав... май. Това е печатница за пари. Не виждам никаква сериозна пробойна. Купуваш евтин (под 11 най-добре), но ликвиден spac и постоянно продаваш колци и путове. ~4%/мес. Единственият минус, който виждам, е пропуснати ползи от летящи нагоре хартии.

                      Варънтите не важат в случая и у понеделник ще разкарвам сичките.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                        не го знаех. Ама и аз така мисля - преди 10 години да бях почнала да ги купувам нямаше да се оплаквам хич.
                        Мдам, писах го няколко пъти. Късното ми "включване" в играта е вероятно най-сериозната ми финансова грешка. 10 години на лесни пари изпуснах.

                        Погледни го от хубавата страна - представи си, че можеше да си от хората, които все още си държат парите извън борсата. В момента им го нахакват голям черен без никаква смазка. Или още по-лошото: да си решила да играеш на българската борса. Или дори по-ужасното: да имаш 20 години борсов опит, да си учила финанси и пак да не вдяваш нищо от това, което се случва; да чакаш японски сценарий и да се чувстваш като за изложба на икебана.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Нали знаеш какво е казал Бюфет в писмото до инвеститорите от 1987: Buying the ups is a viable and prudent investing strategy. If I were ten years younger, I would do the same.
                          не го знаех. Ама и аз така мисля - преди 10 години да бях почнала да ги купувам нямаше да се оплаквам хич.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Нали знаеш какво е казал Бюфет в писмото до инвеститорите от 1987: Buying the ups is a viable and prudent investing strategy. If I were ten years younger, I would do the same.
                            https://www.berkshirehathaway.com/letters/1987.html
                            Не е от 1987, но въпросът е дали от по-късна, когато е помъдрял, или от по-ранна година.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                              Аз па се ядосах че не дават от банката да купя с кредитна карта крипто и реших за купя RIOT. Дали ще расте още според вас щото на върха го уцелих.
                              Нали знаеш какво е казал Бюфет в писмото до инвеститорите от 1987: Buying the ups is a viable and prudent investing strategy. If I were ten years younger, I would do the same.

                              Коментар


                              • Аз па се ядосах че не дават от банката да купя с кредитна карта крипто и реших за купя RIOT. Дали ще расте още според вас щото на върха го уцелих.

                                Коментар

                                Working...
                                X