IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • SBSW на 15,80! ОХ на батя! Премествам стопа на 14,90, ще продаваме колци на 17,50.

    При все това идеята ми за урана можеше да бъде отиграна бая по-печелившо. Изводът за мен е, че когато си убеден в някаква по-мащабна идея, трябва да заложиш на повече от един кон. Така направих със суровини и излезе чудно. Така съм направил и със златните копачи. За съжаление при урана е бая по-сложно (за мен?) и не намерих наистина компания без сериозни минуси.

    ===

    Така и не разбрах защо толкова народ упорито не иска да печели от нарисувани тенденции.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

      Миналогодишния мартенски срив обърна даунтренда точно за 1 ден - на 23 март. Сегашният 5 месечен даунтренд в твоите очи, реално е това от графиката. Чуден даунтренд. Като обърнеш графиката си става направо като истинки
      SP500 Е БИЛ ЗА ПОКУПКА на 4330.... горе долу Дов по тва време образува двойното дъно (ПИсах за това двойно дъно преди около

      седмица ) при покупка на 4330 след покачването до
      4400 да се постави тънък стоп под 4300 и вече ще имаш време да мислиш да разкараш или да задържиш позицията...
      може да се купи и дори сега със стоп под дъното но ако не ползваш маржин не ти требе стоп

      Pip master

      Коментар


      • Да
        Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Не ги познавам. Само бегло ги бях погледнал преди месеци като бях прочел че кака ти Кати си е взела от тях...не ме впечатли нещо особено.
        To това нещо е или настрани или откровено надолу вече 11г откак е на борсата.
        Епа то цялата фарма е така. Плюс това Катя ги е продала май. Яко бичи сигнал.

        Ще го мисля днес. Може само 100 броя, другите да ги ролна

        Коментар


        • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение

          под 5 месеца down trend имам предвид AT&T Inc..... ако не можеш да различиш trend пусни си една 50 периодна МА на дневна и ще видиш че цената е под нея и тества МА
          няколко пъти и пак си продължава надолу (SP500 НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА )..Пада ли ДОВ И ТОЙ щЕ ПАДА
          а последните 3 дена пропада интензивно защо се опитва да пробие месечното дъно ....пак пиша за AT&T Inc.
          Аха, сори, ясно.
          Объркването иде оттам че тя пита едновременно и за сп500 и за Т.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Зависи какво гледаш. За мен последният месец беше умопомрачителен ъптренд. Не ми е жал за "инвеститорите" в широки фондове, но дори при тях скоро пак ще изгрее слънце. Колкото да си помислят, че не играят комар.

            Кажи за Такедата. Не ми харесват японските данъци, иначе бих я държал като дивидента. Доста пъти я играх супер успешно, но ако не стане чудо, този петък ще съм булка.
            Не ги познавам. Само бегло ги бях погледнал преди месеци като бях прочел че кака ти Кати си е взела от тях...не ме впечатли нещо особено.
            To това нещо е или настрани или откровено надолу вече 11г откак е на борсата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Къде пък ги видя тия 5 месеца даунтренд ?
              Последните ATH на сп500 и наско бяха преди 40 дена. Айде при дъртия да са 2 месеца, не повече....
              под 5 месеца down trend имам предвид AT&T Inc..... ако не можеш да различиш trend пусни си една 50 периодна МА на дневна и ще видиш че цената е под нея и тества МА
              няколко пъти и пак си продължава надолу (SP500 НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА )..Пада ли ДОВ И ТОЙ щЕ ПАДА
              а последните 3 дена пропада интензивно защо се опитва да пробие месечното дъно ....пак пиша за AT&T Inc.
              Pip master

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                Миналогодишния мартенски срив обърна даунтренда точно за 1 ден - на 23 март. Сегашният 5 месечен даунтренд в твоите очи, реално е това от графиката. Чуден даунтренд. Като обърнеш графиката си става направо като истинки
                под 5 месеца down trend имам предвид AT&T Inc..... ако не можеш да различиш trend пусни си една 50 периодна МА на дневна и ще видиш че цената е под нея и тества МА
                няколко пъти и пак си продължава надолу (SP500 НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА )..Пада ли ДОВ И ТОЙ щЕ ПАДА
                а последните 3 дена пропада интензивно защо се опитва да пробие месечното дъно ....пак пиша за AT&T Inc.

                Pip master

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  Къде пък ги видя тия 5 месеца даунтренд ?
                  Последните ATH на сп500 и наско бяха преди 40 дена. Айде при дъртия да са 2 месеца, не повече....
                  Зависи какво гледаш. За мен последният месец беше умопомрачителен ъптренд. Не ми е жал за "инвеститорите" в широки фондове, но дори при тях скоро пак ще изгрее слънце. Колкото да си помислят, че не играят комар.

                  Кажи за Такедата. Не ми харесват японските данъци, иначе бих я държал като дивидента. Доста пъти я играх супер успешно, но ако не стане чудо, този петък ще съм булка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение
                    аз ще ти кажа що пада ...щот от 5 месеца е в down trend ...а down тренда тва му е работата да прави по ниски и ниски дъна и цената да си пада
                    Къде пък ги видя тия 5 месеца даунтренд ?
                    Последните ATH на сп500 и наско бяха преди 40 дена. Айде при дъртия да са 2 месеца, не повече....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение
                      аз ще ти кажа що пада ...щот от 5 месеца е в down trend ...а down тренда тва му е работата да прави по ниски и ниски дъна и цената да си пада
                      Миналогодишния мартенски срив обърна даунтренда точно за 1 ден - на 23 март. Сегашният 5 месечен даунтренд в твоите очи, реално е това от графиката. Чуден даунтренд. Като обърнеш графиката си става направо като истинки

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение
                        аз ще ти кажа що пада ...щот от 5 месеца е в down trend ...а down тренда тва му е работата да прави по ниски и ниски дъна и цената да си пада
                        брех колко просто било. Да се чуди човек що 80% от трейдърите губят пари. Явно са слепи и не виждат очевидни трендове )))

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                          На мен па ми се струва, че вече се оттласнаха. RSI не е много ниско ама MACD, Sentiment и Fear and greed са нагоре.
                          Иначе нямам кеш - трябва даже да продавам че още изплащам данъци. Прецаках се зверски - тази година само скъпи гафове правя - а пипна нещо, а съм съм се набутала.

                          Не мога да разбера AT&T защо продължава да потъва и дали си струва да се купува заради дивидента
                          аз ще ти кажа що пада ...щот от 5 месеца е в down trend ...а down тренда тва му е работата да прави по ниски и ниски дъна и цената да си пада
                          Pip master

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                            Заради Discovery може би https://finance.yahoo.com/news/why-t...iscovery%20Inc
                            На мен ми падна VZ.
                            С такива пропадания каква полза от дивидента?
                            да не говорим и че може да орежат дивидента. Но ако не го направят AT&T си е стабилна компания и може да си капе от нея.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                              На мен па ми се струва, че вече се оттласнаха. RSI не е много ниско ама MACD, Sentiment и Fear and greed са нагоре.
                              Иначе нямам кеш - трябва даже да продавам че още изплащам данъци. Прецаках се зверски - тази година само скъпи гафове правя - а пипна нещо, а съм съм се набутала.

                              Не мога да разбера AT&T защо продължава да потъва и дали си струва да се купува заради дивидента
                              Заради Discovery може би https://finance.yahoo.com/news/why-t...iscovery%20Inc
                              На мен ми падна VZ.
                              С такива пропадания каква полза от дивидента?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                                В тоя занаят калфи (спецове,както ги наричаш),хеле пък майстори, няма - всички умират чираци!

                                Ако нещо те сърби и много ти се е приискало(да купуваш..) започни след 1 -ви ноември.В момента е корекция докъм 4250 - 4130 без сигнал за приключване засега .В случай че кеша пари може и оттук,но е рисково и надолу ще трябва да се осерява (усреднява).
                                На мен па ми се струва, че вече се оттласнаха. RSI не е много ниско ама MACD, Sentiment и Fear and greed са нагоре.
                                Иначе нямам кеш - трябва даже да продавам че още изплащам данъци. Прецаках се зверски - тази година само скъпи гафове правя - а пипна нещо, а съм съм се набутала.

                                Не мога да разбера AT&T защо продължава да потъва и дали си струва да се купува заради дивидента

                                Коментар

                                Working...
                                X