IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    А, чакай, грешка. 26 май 2020 е било. Но резултатът пак е трагичен...

    Ми явно компанията има значение, защото шитките и при спих да ги вземеш пак са по-зле
    Пак "грешка", пак "спомен"... бих ти съчувствал, ама с това отношение няма как

    Коментар


    • Да, да. Това ми е ясно. Подхвърлят се тикъри и неясни, многозначителни подмятания, за да може после по-лесно да се правят изхвърляния post factum. Странна дейност и не е ясно какъв точно е смисъла... а се влага толкова много енергия и драма в това.

      Плюс, че всичко е с нула анализ по същество. Което прави цялото това нещо досадно, поне за мене.

      Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
      Той затова избягва да пише на какви цени взима, а само избрява, даже влиза после и редактира със задна дата
      Last edited by Money; 09.10.2021, 13:56.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

        Той затова избягва да пише на какви цени взима, а само избрява, даже влиза после и редактира със задна дата
        Един пример. Един единствен, моля.

        Осъзнаваш ли колко си жалък да го пишеш това в онлайн форум, където се отбелязва всяка редакция и се пазят версиите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Датата е датата на поста ти, която сам цитираш.

          Другият вариант е да видим кога си казал, че взимаш и пак да сравним, ама със същата дата и за Епъл

          сега сме 2021, бе пъпеш. ТАЗИ година е 2021. Много грешиш, когато ревеш и пишеш едновременно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Датата е датата на поста ти, която сам цитираш.

            Другият вариант е да видим кога си казал, че взимаш и пак да сравним, ама със същата дата и за Епъл

            Той затова избягва да пише на какви цени взима, а само избрява, даже влиза после и редактира със задна дата

            Коментар


            • А, чакай, грешка. 26 май 2020 е било. Но резултатът пак е трагичен...

              Ми явно компанията има значение, защото шитките и при спих да ги вземеш пак са по-зле

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Откъде пък я извади точно тази дата??? В нито един пост не я споменавахме досега. Защо не 2 февруари например? Обикновено се изчислява ytd или на периоди от по месец, тримесечие, шестмесечие, година и т.н.
                Какво има да говорим изобщо. Калкулатор имаш ли?

                ===

                добавка: дейността във форума в момента е да те гавря, докато не спреш с лъжите. Амбициран съм и имам време.
                То от 100 изброени компании все ще се намери една която да бие, ама нито си с целия си капитал в нея, нито си я хванал на дъното.
                Освен във фантазиите ти може би

                Коментар


                • Датата е датата на поста ти, която сам цитираш.

                  Другият вариант е да видим кога си казал, че взимаш и пак да сравним, ама със същата дата и за Епъл



                    • 38,681 posts
                    • Харесвам 0
                  • terziеv писа в/във NYSE
                    in Чужди капиталови пазари


                    26.05.2020, 09:39 Следвам


                    Днес ще е някаква вакханалия. Късите да му мислят. Само някой твит, че изхвърлят китайците от борсите, може да повлияе негативно.

                    На имейла получих доклад, че миналата седмица шефовете в AM, MDU, ALK, O и STOR са купили акции на компаниите си. За STOR и O е по-сериозен обемът. BABA върви добре в Хонконг.

                    Имам една питанка за опциите. Имам малко WELL взет преди около седмица на 38,9. Сега е 47.8. Взимам put опции, валидни до 18 септември. Дали е добре като хоризонт? Позицията е само 1800 долара. Колко горе долу бихте платили за тези опции, за да има смисъл. Това при положение, че смятам WELL за подценен и вероятно ще удари 50+. Рискът от фалит е наистина минимален. Сорка, ако е тъп въпросът.
                    Виж по-малко | Към коментара

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    26.05.2020, 09:39
                    На имейла получих доклад, че миналата седмица шефовете в AM, MDU, ALK, O и STOR са купили акции на компаниите си. За STOR и O е по-сериозен обемът. BABA върви добре в Хонконг.
                    Май всички от изброените бият Епъл.
                    Хахах сега си сметни един портфейл с равни тегла в тия 5 компании , сметни си го с реинвестирания дививидент дори и сравни с епъл, за периода, а ако включиш и бабата с равни тегла с останалите 5 разликата ще е огромна
                    НО пък всички знаем че такъв виден талант като теб ги взима тия акции, дори на по ниска цена от дъното което правят, та в твоите фантазии може всичко

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Между другото можеш ли да обясниш как всички от изброените бият Епъл? Как O, STOR, WELL, BABA или MDU бият Епъл от 26 май тази година насам? Или от 15 април 2020, когато ти дойде в NYSE. Или от друга някоя дата преди това?

                      Не казвам, че лъжеш. Не. Това е когнитивен дисонас, чуване на гласове или нещо друго...
                      Откъде пък я извади точно тази дата??? В нито един пост не я споменавахме досега. Защо не 2 февруари например? Обикновено се изчислява ytd или на периоди от по месец, тримесечие, шестмесечие, година и т.н.
                      Какво има да говорим изобщо. Калкулатор имаш ли?

                      ===

                      добавка: дейността във форума в момента е да те гавря, докато не спреш с лъжите. Амбициран съм и имам време.

                      Коментар


                      • Това ми обясни. Или просто казваш и ако мине номерът - мине

                        И въщност ти каква точно дейност развиваш в този форум...?

                        Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Между другото можеш ли да обясниш как всички от изброените бият Епъл? Как O, STOR, WELL, BABA или MDU бият Епъл от 26 май тази година насам? Или от 15 април 2020, когато ти дойде в NYSE. Или от друга някоя дата преди това?

                        Не казвам, че лъжеш. Не. Това е когнитивен дисонас, чуване на гласове или нещо друго...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Август 2019 година е бил един прекрасен момент за вход във "фашистката" компания Епъл

                          Същото се отнася и за "фашистката" компания Гугъл.
                          Що август 2019. Що не май, ако е 2019? Или юни 2002 г. например? Като цяло обаче купувай си каквото искаш. Просто не спори с действителността и най-вече НЕ ЛЪЖИ. Това важи, както за дребните лъжи - кога и на колко "помниш", че съм купил; така и за по-безумните като това -40% на Насдак. Според мен трябва и да се въздържаш от всякакви прогнози, включително метеорологични и хидрологични, защото ставаш смешен. Ама твоя си работа.

                          Ето това е, което винагисъм твърдял за теховете:

                          Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          ...

                          3.1. Моето лично отношение към технологиите в момента няма значение. На маса мога да обяснявам с дни. Приеми, че съм почти лудит. Борсовият въпрос е друг - В МОМЕНТА, НА ТЕЗИ ЦЕНИ технологиите не смятам, че ще донесат по-добри пари от редица други сектори.
                          ...

                          ... За мен най-важното нещо е цената на придобиване. На точната цена дори и боклукът е далавера.
                          Датата е 15.11.2020. И после разправяй колко е трудно да биеш S&P с пъти. Няма да ти казвам колко пъти съм го бил ytd, за да не получих удар, ама не е x2, нито x3, нито x4... Отиди на някой КООП пазар и помоли турците да те научат да купуваш евтино и да продаваш скъпо и с малко късмет и при теб ще се получи. Все пак сме насред един от най-елементарните за дране пазари в историята. Е, хубаво е да разбереш и как се използва лост, ама това е за леко напреднали. Акъл не се иска, очи трябват.

                          Ако беше просто заядлив, а не си "спомняше" несъществуващи твърдения, щях даже да те зарадвам с признание на най-големите си загуби. Едната май никога не съм я споменавал публично във форума и щеше да те докара до оргазъм.

                          Коментар


                          • Между другото можеш ли да обясниш как всички от изброените бият Епъл? Как O, STOR, WELL, BABA или MDU бият Епъл от 26 май тази година насам? Или от 15 април 2020, когато ти дойде в NYSE. Или от друга някоя дата преди това?

                            Не казвам, че лъжеш. Не. Това е когнитивен дисонас, чуване на гласове или нещо друго...

                            Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              • 38,681 posts
                              • Харесвам 0
                            • terziеv писа в/във NYSE
                              in Чужди капиталови пазари


                              26.05.2020, 09:39 Следвам


                              Днес ще е някаква вакханалия. Късите да му мислят. Само някой твит, че изхвърлят китайците от борсите, може да повлияе негативно.

                              На имейла получих доклад, че миналата седмица шефовете в AM, MDU, ALK, O и STOR са купили акции на компаниите си. За STOR и O е по-сериозен обемът. BABA върви добре в Хонконг.

                              Имам една питанка за опциите. Имам малко WELL взет преди около седмица на 38,9. Сега е 47.8. Взимам put опции, валидни до 18 септември. Дали е добре като хоризонт? Позицията е само 1800 долара. Колко горе долу бихте платили за тези опции, за да има смисъл. Това при положение, че смятам WELL за подценен и вероятно ще удари 50+. Рискът от фалит е наистина минимален. Сорка, ако е тъп въпросът.
                              Виж по-малко | Към коментара
                            Май всички от изброените бият Епъл. И понеже ме изтриха, когато ти написах, че си "олигофрен" (за което дълбоко съжалявам и се извинявам), ще ти напомня много културно и колегиално, че при една дивидентна (еле пък високодивидентна компания) печалбата се гледа като сбор от получен дивидент + промяна в цената (тотъл ретърн, както казват в тениса)

                            И пак ще призова теб, както и модерацията, да не се позволяват ЛЪЖИ във форума. Все пак има архив.
                            Last edited by Money; 09.10.2021, 13:29.

                            Коментар


                            • Август 2019 година е бил един прекрасен момент за вход във "фашистката" компания Епъл

                              Същото се отнася и за "фашистката" компания Гугъл.

                              Според мене тези са "фашистки", защото бият компании като XOM. Между другото някъде 2016 писах, че Гугъл е много по-подценена от евтиния XOM като се погледнат очакваните бъдещи парични потоци на двете компании.
                              Last edited by Money; 09.10.2021, 12:56.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Терзу̀, както почти винаги ще се окажа прав и за това. Надявам се догодина по това време да ни припомниш отново тези постове.

                                Впрочем за Китай вече се оказах прав. Добре, че Текилата не отиде в Китай. Щеше да е възможно най-лошият тайминг.

                                Както и за XOM. Ти така и не разбра защо това буксува от началото на март тази година въпреки качването на петрола. Ти XOM каза, че го взимаш на $60 още преди Ковид кризата. Но ако беше взел AAPL тогава на върха преди Ковид сега щеше да си на +80%. Интересно, нали
                                Разликата е, че аз никога не съм писал, че съм взел AAPL. Второто разлика е, че НИКОГА не съм писал, че AAPL ще ходи надолу. Третата разлика е, че аз ВИНАГИ съм казвал, че AAPL и подобните ще изостават от другите сектори, което е реалността. Таймингът е важен, а не толкова компанията.

                                Преди кризата си признавам, че нищо не отбирах, де факто бях на нулата. Преди това имах акаунт на БФБ от август 2019, акаунт в SAXO от септември с три позиции gdxj, asm, xle (или може да е бил някакъв друг с голяма нафта) по 1000 гущера. Открих си акаунта в IBKR декември 2019 г. Това означава, че съм бил съвсем малко по-добре от теб сега, който си под нулата. Но ако трябва да се връщаме толкова назад:

                                  • 38,681 posts
                                  • Харесвам 0
                                • terziеv писа в/във NYSE
                                  in Чужди капиталови пазари


                                  26.05.2020, 09:39 Следвам


                                  Днес ще е някаква вакханалия. Късите да му мислят. Само някой твит, че изхвърлят китайците от борсите, може да повлияе негативно.

                                  На имейла получих доклад, че миналата седмица шефовете в AM, MDU, ALK, O и STOR са купили акции на компаниите си. За STOR и O е по-сериозен обемът. BABA върви добре в Хонконг.

                                  Имам една питанка за опциите. Имам малко WELL взет преди около седмица на 38,9. Сега е 47.8. Взимам put опции, валидни до 18 септември. Дали е добре като хоризонт? Позицията е само 1800 долара. Колко горе долу бихте платили за тези опции, за да има смисъл. Това при положение, че смятам WELL за подценен и вероятно ще удари 50+. Рискът от фалит е наистина минимален. Сорка, ако е тъп въпросът.
                                  Виж по-малко | Към коментара
                                Май всички от изброените бият Епъл. И понеже ме изтриха, когато ти написах, че си "олигофрен" (за което дълбоко съжалявам и се извинявам), ще ти напомня много културно и колегиално, че при една дивидентна (еле пък високодивидентна компания) печалбата се гледа като сбор от получен дивидент + промяна в цената (тотъл ретърн, както казват в тениса)

                                И пак ще призова теб, както и модерацията, да не се позволяват ЛЪЖИ във форума. Все пак има архив.
                                Last edited by terziеv; 09.10.2021, 12:41.

                                Коментар

                                Working...
                                X