IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Отворих къси на SPX от 4650 без да се оливам, дано да не се окажат твърде малко,

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

      днеска не е време за продаване
      като гледам индексите днес ще излезе, че е било

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Щом си толкова уверен - UCO
        Или директно и/или с АТМ/ИТМ путове, щом са ти скъпи - селвай.
        Гледам 11-12% кихат за няма 2 месеца.
        Не е вариант. 11-12% са нищожно малко в случая. Ще гледам сертификати, че ме светнаха как става.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Идея как е най-добре да се отиграе дългосрочно нафта на 100+ гущера? Ако може съвсем конкретно, че нещо не ми излизат сметките през etn-ите. Скъпи са им опциите. Според мен компаниите ще ядат хурката при наистина голям скок. Нищо чудно да им наложат допълнителни данъци за свръхпечалба или за зелени .... Това обаче е по-скоро бичо за самата суровина.
          Щом си толкова уверен - UCO
          Или директно и/или с АТМ/ИТМ путове, щом са ти скъпи - селвай.
          Гледам 11-12% кихат за няма 2 месеца.

          Коментар


          • Идея как е най-добре да се отиграе дългосрочно нафта на 100+ гущера? Ако може съвсем конкретно, че нещо не ми излизат сметките през etn-ите. Скъпи са им опциите. Според мен компаниите ще ядат хурката при наистина голям скок. Нищо чудно да им наложат допълнителни данъци за свръхпечалба или за зелени .... Това обаче е по-скоро бичо за самата суровина.
            Last edited by X_Y; 25.11.2021, 09:41.

            Коментар


            • голямо колебание дали с последните свободни кинти да купя обратно МТ че ми дойде отново на цената за на коятo влязох закратко или MTL. Печалбата на MT e покъртителна - 4,27 на акция за Q3 при цена в момента 29, но не и обръщат внимание, a може и електричество и газ много да натиснат печалбата. MTL няма тези проблеми в Русия, но знам че може и да ме измъчи преди да даде стотици проценти печалба. На Thanksgiving day ще е ден за размисъл.

              Коментар


              • Gogl-a се сети най-накрая. Ако не бях плащал премия за тъпата опция, сега можеше и да съм на плюс.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                  защо пада лирата?

                  Надолу ли са пазарите според вас. Че ако е така да се възползвам от намалението днес да попродам малко
                  днеска не е време за продаване

                  Коментар


                  • защо пада лирата?

                    Надолу ли са пазарите според вас. Че ако е така да се възползвам от намалението днес да попродам малко
                    Last edited by IvelinaJensen; 24.11.2021, 18:12.

                    Коментар


                    • Пълна миграция ABBV -> VTRS?

                      Коментар


                      • Да не е да са запразнили всички вече ? Тази седмица обемите са едни никакви, което ме навежда на мисълта, колко реално от обема е генериран от ритейл инвеститорите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

                          Това бяха от най-бързите 1000 долара някога. Затворих
                          То хубаво прибра иляду долара , а стоп слагали .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

                            речено-сторено, купих 400000 турски лири срещу долар
                            Това бяха от най-бързите 1000 долара някога. Затворих

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                              И ква стана тая.... чета заглавие: U.S. oil down early Tuesday as White House announces release of 50 million barrels from strategic reserve

                              И петрола преди час прави шип нагоре. Не са глупави трейдърите - това е консумацията на Америк за 4-5 дни.... а OPEC веднага са казали че може да преразгледат и забавят плана за покачване на производството с 400 мл барела на ден. Така е в покера... като блъфираш но ти личи
                              Ами като изпразниш резервите после трябва да ги напълниш. Гледах един анализатор който каза, че по този начин просто се гарантира, че САЩ ще купят повече петрол в бъдеще. Резултат от интервенцията няма да има според него защото количеството е капка в морето.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                                Вчера с 5 цифрен спад на портфолиото, Днес с 5 цифрен ръст на портфолиото. Имамиха ги днес хората които търгуват по трендови графики, нива на съпорти, фибоначита и т.н и това е ми се струва да само началото. Не мога да се зарадвам, защото освен петролните компании и някои суровинни всичко днес е толкова гадно и убито, че чак не ми се вярва. Не искам да увеличавам над 70% дела в такива инвестиции, а ако така продължава още няколко дни ще е зле. Според мен финалното яху нагоре на пазарите ще е съчетано със спад на долара и ръст на Emerging markets, сега удобно продават скъпите долари за да купуват активи. Аз лично съм само с 5% тежест на американски акции, но имам доста ADR-и, Смята че доларът е готов за як сел срещу турска лира, рубла, реал и др. Даже за утре планирам да участвам на форкес пазар за пръв път от 10г сигурно и да продам долара срещу турски лири

                                P.S събудиха се от летаргята на финала!
                                речено-сторено, купих 400000 турски лири срещу долар

                                Коментар

                                Working...
                                X