IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Дивергенция между Дау и Биткойн.

    Дъното на от 10 . 01. 2022 при Биткойн не можа да бъде пробито за разлика от Дау. Биткой е водещ индикатор за пазара на акции . При такова състояние, пазара обръща и влиза в рали.
    Разбира се дивергенцията може да продължи и другата седмица или криптосите да потънат отново , но това е малко вероятно по редица причини.


    Биткойн
    Click image for larger version

Name:	BTCUSDM30 -diwergencia.png
Views:	1
Size:	10.3 КБ
ID:	3858891






    Дау
    Click image for larger version

Name:	US30M30 - diwergencia.png
Views:	1
Size:	10.5 КБ
ID:	3858892



    Last edited by Майстора233; 20.01.2022, 17:15.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

      Мисля си че последния влак за руски акции ще е когато S§P падне до 4300. Вчера си купих обратно газпромките, които бях продал на 9,4 на 7,76. Бях намалил позицията си с 1/3 в очакване на нещо много драматично, както и стана. Сега гледам графиките и ако ми говорят, че трябва ще прибера реколтата ще инкасирам. Общо взето с изключение на март 2020 не съм имал никога такава дневна загуба на портфолиото както вчера, нямам нищо против ако е еднодневен евент. Междо другото MTL e с P/E ТТМ 0.34 в Yahoo finance, 0,59 в CNBC и 0,63 в Interactive. Мисля че ще направи минимум X6 до края на Bull marketa и ще направи за смях всички други възможности за инвестиране в момента
      Не гледай в yahoo за компании, които използват валути различни от usd. Те за gbp и cad не важат, а най-малко за рубли. За руските има една дестинация - smart-lab. Нито е 0,59, нито 0,63. Пак е безумно ниско, но вече е съпоставимо с имена като ARCH.

      Иначе ме е яд, че не допълних Газпром. Ама все го чаках под 6,5. А и се оказа, че е трябвало да поизчакам за Полиметал и Евраз.

      ==

      Замислям се за опции върху самата нафта... Дълги колци за 2024 на 110. Обаче много скочи пущината и не ми се дават такива пари за otm.
      Last edited by terziеv; 19.01.2022, 14:33.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение

        Сега предлагат тестове да си имаме в вкъщи. Шантава работа. Вярно, че има опашки хората да се тестват ежедневно, за работа, но все пак какъв е смисъла да се тестваме в къщи сами ( децата си ходят на училище и няма и помен от дистанционо обучение вече ... има само съобщения за някой болен тук там в училището с ковид ... а децата като цяло са голям преносител и разпространител на всякакви видове вируси ). Не знам ама тази работа от ден на ден по-шантава става.

        "The Biden administration’s program to send free Covid-19 tests to U.S. households informally launched on Tuesday to prepare for its official rollout on Wednesday"
        Някъде около средата на септември престанах да се изумявам от шантавите неща и безумните статистики и очаквах да стане тотоално меле, както и стана. Това което е ясно е че няма да се предадат, защото никой не може да каже какво е щяло да бъде развитието на пандемията без ваксините. В къщи около Коледа всички го изкарахме за 2 дни, но при мен симптомите бяха коренно различни - един ден главоболие с температура до 38, а и не се потвърдиха от положителен тест. На третия ден след спадането на температурата никой вече нямаше положителен антигенен тест.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          В Москва в момента яко дерат мечките.
          Мисля си че последния влак за руски акции ще е когато S§P падне до 4300. Вчера си купих обратно газпромките, които бях продал на 9,4 на 7,76. Бях намалил позицията си с 1/3 в очакване на нещо много драматично, както и стана. Сега гледам графиките и ако ми говорят, че трябва ще прибера реколтата ще инкасирам. Общо взето с изключение на март 2020 не съм имал никога такава дневна загуба на портфолиото както вчера, нямам нищо против ако е еднодневен евент. Междо другото MTL e с P/E ТТМ 0.34 в Yahoo finance, 0,59 в CNBC и 0,63 в Interactive. Мисля че ще направи минимум X6 до края на Bull marketa и ще направи за смях всички други възможности за инвестиране в момента
          Last edited by desperado; 19.01.2022, 13:56.

          Коментар


          • В Москва в момента яко дерат мечките.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
              Омикрона е идеален повод всички да излязат някак си от ситуацията че ваксините не помогнаха и няма да са фактора за края на епидемията. Ще повтарят до откат, че ако не са били ваксините сме щели да имаме много по-висока смъртност.
              Сега предлагат тестове да си имаме в вкъщи. Шантава работа. Вярно, че има опашки хората да се тестват ежедневно, за работа, но все пак какъв е смисъла да се тестваме в къщи сами ( децата си ходят на училище и няма и помен от дистанционо обучение вече ... има само съобщения за някой болен тук там в училището с ковид ... а децата като цяло са голям преносител и разпространител на всякакви видове вируси ). Не знам ама тази работа от ден на ден по-шантава става.

              "The Biden administration’s program to send free Covid-19 tests to U.S. households informally launched on Tuesday to prepare for its official rollout on Wednesday"
              Last edited by pantaleev; 19.01.2022, 02:37.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                Омикрона е идеален повод всички да излязат някак си от ситуацията че ваксините не помогнаха и няма да са фактора за края на епидемията. Ще повтарят до откат, че ако не са били ваксините сме щели да имаме много по-висока смъртност.
                Интересна е съдбатна на бушоните MRNA и BNTX. Ама на бушон каква ли би могла да бъде. По-интересно е колко евентуален блицкриг, би свалил оптимизма при янките- Може би зависи и от блицкрига де- Фундаментално геополитическо шортване-

                Коментар


                • Омикрона е идеален повод всички да излязат някак си от ситуацията че ваксините не помогнаха и няма да са фактора за края на епидемията. Ще повтарят до откат, че ако не са били ваксините сме щели да имаме много по-висока смъртност.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
                    Има ли някой достъп до надеждна информация за процента скъсени акции при DWAC ?
                    И вслучай че има,моля да сподели!
                    Никой не може да каже за днеска колко процента от целия флоат е продаден на късо, брокерите докладват нетно късите на двуседмична база и чак после може да се видят данни. Аз поне не знам да има начин. Но се вижда, че в момента няма налични за взимане под наем за шорт: https://www.shortablestocks.com/ (Пишеш тикера в поленцето)
                    Миналата седмица е имало 25'000 налични (лявата скала на графиката), на годишна лихва 73.84% (дясната скала). Най-долу има логове на последни ъпдейти от днес, няма налични акции за даване под наем.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                      Не си бил сам.
                      В целия свят е имало поне още един, който е купил 250 акции на 11,20.
                      Какво се случва тук?
                      За какво е цирка?
                      Изкъртих пазара и оня ден викам да сложа част от печалбите въглища на сигурно в Унилеваците. -10% Офте мофте

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        [ATTACH=CONFIG]n3857832[/ATTACH]



                        Към 17:55



                        Да, ама явно не съм бил само аз с тази идея.
                        Не си бил сам.
                        В целия свят е имало поне още един, който е купил 250 акции на 11,20.
                        Какво се случва тук?
                        За какво е цирка?

                        Коментар


                        • В последните две седмици много рядко се появяват налични за шортене акции в ИБ.В повечето случаи просто няма,а когато има цената им за наемане е безумна.Но остава въпроса какъв процент са скъсени?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
                            Има ли някой достъп до надеждна информация за процента скъсени акции при DWAC ?
                            И вслучай че има,моля да сподели!
                            Click image for larger version

Name:	Screenshot 2022-01-18 175529.jpg
Views:	1
Size:	6.8 КБ
ID:	3857832




                            Към 17:55

                            Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Ако има сеч, мога да мушна малко CHIR.
                            Да, ама явно не съм бил само аз с тази идея.
                            Last edited by terziеv; 18.01.2022, 18:00.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Дреме ми но жилетката, аз съм до уши в нафта. Ако има сеч, мога да мушна малко CHIR.
                              Е дреме ти на жилетката щото си на демо сметка. То така и аз мога.

                              а демото в рубли или долари е( не се заяждам, само питам)

                              Коментар


                              • Има ли някой достъп до надеждна информация за процента скъсени акции при DWAC ?
                                И вслучай че има,моля да сподели!

                                Коментар

                                Working...
                                X