IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Avalanche Разгледай мнение
    Мисля че сме в пика на цената на петрола 110-120. Според мен САЩ няма да наложат енергиини санкции на Русия, защото демократите не искат да идат на мид терм елекшън с 10$ за галон.
    Имам акции в шел и бп(най-куците от сички) и ще ги държа още. Вие какво мислите за акции на енергиини?
    Петробраз от големите. Привилигированите обаче. От по-малките търси пясъци, най-вече са канадски.

    Не е Русия толкова проблемът. Дибивът просто не стига. Това е играта.

    Иначе и според мен трудно "санкции" там. Но пък може да имаме контрасанкции. Това обаче е краткосрочен шум.

    Бих разкарал твоите. Поне половината позиция бих прехвърлил в такива, дето не са тръгнали да си отказват от нафтата.

    Коментар


    • нали ви казах войната за еврейчетата свърши

      време е за надолу

      И Wall Street пренебрегна военния конфликт в Украйна

      Коментар


      • Мисля че сме в пика на цената на петрола 110-120. Според мен САЩ няма да наложат енергиини санкции на Русия, защото демократите не искат да идат на мид терм елекшън с 10$ за галон.
        Имам акции в шел и бп(най-куците от сички) и ще ги държа още. Вие какво мислите за акции на енергиини?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от jujo_si Разгледай мнение
          Защо EVRAZ в Лондон е 60 лири а в Франкфурт е 0.93 евро къде е разликата

          https://finance.yahoo.com/quote/EVR.L
          https://finance.yahoo.com/quote/EVZ.F
          jujo, още си много зелен. Играй по-предпазливо. В Лондон се търгува в пенсове, не в лири. Винаги внимавай с валутите.

          ... аз как съм се прецаквал, не е истина. Първите ми опции на LSE... дето се шокирах, че са по 1000 парчета, а не по 100 като в NY...

          Коментар


          • Защо EVRAZ в Лондон е 60 лири а в Франкфурт е 0.93 евро къде е разликата

            https://finance.yahoo.com/quote/EVR.L
            https://finance.yahoo.com/quote/EVZ.F

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Дали ?
              Само цитат



              Звучи повече от логично колкото може пари отвън да свие...под каквато и да е форма, не ли ?
              После да предложи дялове на китайците срещу свеж капитал
              С цялото ми уважение, ти си идиот. Не мога да повярвам, че си се отролчил и ти. Това вероятно шансът на десетилетието, може дори на века. Няма такъв дип просто. Март 2020 пелмени да яде. Ситуацията не е ЧАК толкова страшна. А ако пък наистина е ЧАК толкова страшна, кво толкова ти пука, че от 0.5 ще слязат до 0. 5% от авоарите да сложиш, може да удвоиш целия капитал. Ма с 1% играй, 0,5% играй... няма лошо.

              ===

              добавка: не е ли показателно, дори само това, че те предпазват и не ти дават да купуваш? Кой е от другата страна според тебе.
              Last edited by terziеv; 02.03.2022, 23:46.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                Дали ?
                Само цитат



                Звучи повече от логично колкото може пари отвън да свие...под каквато и да е форма, не ли ?
                После да предложи дялове на китайците срещу свеж капитал
                И какво би спечелил ако го направи. Друго ако не разбрах, ама поне мисля на Путин такива пари не му трябват.

                By the way до всички лебертарянци - в момента рублата е 104% покрита със злато. Това е мечтата на всеки един лебертарянец дето иска голд стандарт и невиждан икономически просперитет.
                Last edited by dollarman; 02.03.2022, 23:40.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение



                  бих купувал всичко руско, което е паднало >80%. ~0 риск. Малоумен трябва да си, да не купиш поне нещичко руско в момента.

                  Дали ?
                  Само цитат

                  Putin could nationalise them. Or invalidate foreign held shares. He really has nothing to lose with the current sanctions
                  Звучи повече от логично колкото може пари отвън да свие...под каквато и да е форма, не ли ?
                  После да предложи дялове на китайците срещу свеж капитал

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Нали ти казах, че и при мене днес не става директно. RSX опции.
                    Да, това важи и при мен.

                    Я един въпрос за техниците - кое според вас и коолко силно ще е следващото движение на тази графика (от последните 12 месеца)

                    Коментар


                    • Нали ти казах, че и при мене днес не става директно. RSX опции.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Ще продаваш нафтата? Според мен офте мофте нагоре. Или друго имаш предвид.
                        Не е изключено, иначе имам едни тръби тука дето колкото и да се вдига петрола все лазят.
                        Всъщност моят брокер тотал е орязал всякакви руски акции, незнам какви ги въртите аз и да искам не мога купя LUKOY

                        Иначе разбирасе моментът е: BTFD момент

                        Тия 10% на US10Y днес дали не са последен изход за навиачите на инфлацията...ъ
                        Last edited by dollarman; 02.03.2022, 22:58.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                          Това го прочетох сутринта и вече знаех че имаме peak fear. Очаквах зелен зелен ден, и си е така. Сега като гледам и опашките по бензиностанциите познайте каквъв момент е
                          Ще продаваш нафтата? Според мен офте мофте нагоре. Или друго имаш предвид.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                            Какви пазари, каква рецесия?
                            В момента се решава дали планетата ще бъде унищожена, дали путин ще натисне ядреното копче.
                            Зеленски по-добре да сдаде поста и отиде в америка, и евентуално да се включи ако трябва да убеди хората в нещо.
                            Да се осигурят безопасни пътища за евакуация на граждани.
                            Да не се стреля по жилищни сгради.
                            Да се позволи на мъжете да напускат страната.
                            Да се осигурява оръжие на който иска да воюва.
                            Тотални санкции, дори за горивата.
                            Да се редуват бойни и мирни дни в каквото съотношение е нужно за да се евакуират всички желаещи.
                            На който му се играе на война, да му се даде площадка да се наиграе.
                            На който му се играе на ядрена война - в чернобил, само с леко стрелково оръжие.
                            Това го прочетох сутринта и вече знаех че имаме peak fear. Очаквах зелен зелен ден, и си е така. Сега като гледам и опашките по бензиностанциите познайте каквъв момент е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                              Можеш да не я караш а направо да я продадеш докато все още няма свръх предлагане
                              Хиля се кат Гаргамел, че беше баш Пича, който обясняваше как в Русия бизнесът е заплашен от намеса на държавата. Данък евроатлантическа солидарност не би трябвало да го притеснява. Направо се чудя как не е предложил да поеме и нашия дял.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                                Нефта, сорт Брент - 109 долара, считайте че ударихме 2.90 - 3 лв за дизела по бензиностанциите (до няколко дни.). Как ще караме колите ??!??!??!
                                Можеш да не я караш а направо да я продадеш докато все още няма свръх предлагане

                                Коментар

                                Working...
                                X