IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Някои тех шитни вече почват да стават. Семейният съвет реши днес да купим BESI. 1/3 позиция. Нищо в Европа не заслужава сериозно обвързване.

    Коментар


    • Петрол търгувам само през ТОТАЛ, но при мен е по скоро купувам/задържам стратегия и затова съм избрал ТОТАЛ - една от малкото, да не кажа единствената от големите 7 която поне има план как да диверсифицира и го прави доста добре за сега. Иначе ако е за нещо по кратко бих предпочел Шеврон пред Ексон. Шел в никакъв случай - те са рядък пример за това да се прецакаш със стратегията. Последните години почти орязаха до 0 разходите за сондиране а в този бизнес не правиш ли такива не те очаква нищо добро в по-дългосрочен план.

      За Петробраз никога не съм ги гледал и трудно мога да кажа нещо.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
        Пазара е леко еуфоричен днес, и макар да не се тича след автобус, жена и акция мисля да направя изключение и активирам и вторите 1/3 в Естее Лаудер и Браун Форман.

        За любителите на бавните печалби - Палфингер е интересна малка семейна фирма от Австрия с приличен дивиденд, водеща позиция в техния си сегмент и стабилен мениджмънт. На текущи нива изглежда прилично за дългосрочно /над 5г/ държане.

        Спин офф на Санофи ЕуроАпи също си заслужава едно око макар че винаги има риск с току що листнати акции. Поне един клиент си имат гарантиран ако не друго
        Както казала жабаба: не, не и не. Ако ще го играеш напук на света, избери нещо с по-голяма бета.

        ... да разбирам ли, че не си купил Петробраз? Срамота.

        Коментар


        • Btu и metc още стават.... обаче, не бих ги взимал точно днес. Путове.

          hcc и arch са вече скъпи малко

          Коментар


          • Голяма глупост направих днес.
            На премаркет разглеждах BTU и HCC, но не ги купих в началото на сесията и след час и половина - +11.20% и 7.76% съответно.

            Коментар


            • Пазара е леко еуфоричен днес, и макар да не се тича след автобус, жена и акция мисля да направя изключение и активирам и вторите 1/3 в Естее Лаудер и Браун Форман.

              За любителите на бавните печалби - Палфингер е интересна малка семейна фирма от Австрия с приличен дивиденд, водеща позиция в техния си сегмент и стабилен мениджмънт. На текущи нива изглежда прилично за дългосрочно /над 5г/ държане.

              Спин офф на Санофи ЕуроАпи също си заслужава едно око макар че винаги има риск с току що листнати акции. Поне един клиент си имат гарантиран ако не друго

              Коментар


              • Trading in Petrobras shares was suspended Monday morning. The company's preferred shares declined 6.1% on Friday.
                Обаче... става въпрос за борсата в Бразилия. У наше село се търгува. BTFD!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Този Лагард синът на Боби Фишер и Криско Лагард ли беше?
                  На парада е все рамно(равно по цигански)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от potentielle_energie Разгледай мнение

                    Еми може диференциалните уравнения на Фишер Лагард да си ги тури в промяната.
                    Този Лагард синът на Боби Фишер и Криско Лагард ли беше?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Бива. Ама ако вече си мултимелеонер и не пипаш парите. Ако си само мелеонер, 100 хил. на година за харчалък си е баси мизерията.
                      Еми може диференциалните уравнения на Фишер Лагард да си ги тури в промяната.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от potentielle_energie Разгледай мнение

                        Тезата е от преди половин поколение не знам "обратните" на къде я движат.Според мен нормата на възвръщаемост на капитала е 10 петнайсе процента
                        Бива. Ама ако вече си мултимелеонер и не пипаш парите. Ако си само мелеонер, 100 хил. на година за харчалък си е баси мизерията.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                          Доста рисково пич. Кръвта ми нахлу в главата, като ги огледах.
                          Ние сме се събрали група дегенерати с общо 2,3 трилиона долара тук:

                          https://fred.stlouisfed.org/series/RRPONTSYD

                          Намислили сме нещо голямо, но още не сме решили какво!
                          Тезата е от преди половин поколение не знам "обратните" на къде я движат.Според мен нормата на възвръщаемост на капитала е 10 петнайсе процента

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от potentielle_energie Разгледай мнение
                            Колеги, предлагам Ви тук да споделяме, кой какво търгува в момента на US пазари. Нали знаете че там не можем да си бъдем конкуренти. Достатъчно е да пишете и само символи. Аз винаги бих проверил това което ми посочите за Trade, от тук нататък само аз решавам дали да го търгувам. Днес аз съм много комарджийски настроен и играя CMGI, CPTH, WCII, QXLC, PALM за нагоре.
                            https://www.youtube.com/watch?v=lrpXArn3hII
                            Доста рисково пич. Кръвта ми нахлу в главата, като ги огледах.
                            Ние сме се събрали група дегенерати с общо 2,3 трилиона долара тук:

                            https://fred.stlouisfed.org/series/RRPONTSYD

                            Намислили сме нещо голямо, но още не сме решили какво!

                            Коментар


                            • Колеги, предлагам Ви тук да споделяме, кой какво търгува в момента на US пазари. Нали знаете че там не можем да си бъдем конкуренти. Достатъчно е да пишете и само символи. Аз винаги бих проверил това което ми посочите за Trade, от тук нататък само аз решавам дали да го търгувам. Днес аз съм много комарджийски настроен и играя CMGI, CPTH, WCII, QXLC, PALM за нагоре.
                              https://www.youtube.com/watch?v=lrpXArn3hII

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                                Има хора са прибрали печалби, други още са на печалба. Те все нещо ще правят с тези пари. Нереализираните печалби са се изпарили.
                                Мелона е прав изтрити са нереализираните печалби, а тия пари дето едни реално са ги загубили са ги спечелили други - проблема е че докато се наместят пластовете се получават сериозни флуктации по останалите пазари

                                Ето например тая седмица CEY рязко падна от 0.82 до 0.75 след като някой на пожар продаде за 14 минути обем по голям от двудневният оборот по тази позиция - Коментарите бяха че вероятно някой се е опитал да си спаси пропадаща позиция на койните

                                Коментар

                                Working...
                                X