IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Голям пропуск със TransOcean (RIG) -добив на нефт и газ, а ми беше във watch lista,
    +140% от октомври или +37 от Нова Година,
    имаше нещо около нея, не се сещам, anyway

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

      Днеска като за сефте тренда се обърна ДАУ на горе а FTSE на долу

      Трябва да излизам тая седмица че съм почнал да заприличвам на Кавръков с имотите и почвам да се плашим
      Греда се оказа наистина, ама фундамента беше изкусителен и нивата нелоши. Виж все пак, ако реши да прави по-дълбока корекция да разтовариш с по-ниски загуби. Като гледам в момента не умира от ентусиазъм да катери.

      Моите там още не съм ги разкарал, чудя се кога да ги усредня и да ги вадя.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
        Едни пробни къси в Сипа за спорта пуснах(грехота си е от такива нива да стоим безучастно). Да видим какво ще излезе, очаквах доста по-силен пробив. Ако се завъртим в леко възходящ рейндж, ще прилапаме парички и мечки и бикове
        Днеска като за сефте тренда се обърна ДАУ на горе а FTSE на долу

        Трябва да излизам тая седмица че съм почнал да заприличвам на Кавръков с имотите и почвам да се плашим

        Коментар


        • Едни пробни къси в Сипа за спорта пуснах(грехота си е от такива нива да стоим безучастно). Да видим какво ще излезе, очаквах доста по-силен пробив. Ако се завъртим в леко възходящ рейндж, ще прилапаме парички и мечки и бикове

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            В наше село аналогичен случай... един младеж купува малко SQQQ. 11 хил. му се вижда неоправдано високо. Ще ги видим тези вълни, памуци и клечки за уши дали ще преборят болезнено очевидната картинка. Аз поне другия петък виждам Насдак под 11 хил.
            Очаквах по-сериозен сур. Излизам. Може и да се реализира утре, но sqqq ми е прекалено рисков за ден с месечни опции. Малко, но от сърце. Продължавам с PSQ и мини къса позиция в AAPL - дългосрочно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
              Терзо дай жокер за нещо с въглища?

              Сканирал ли си NACCO Industries?
              Изобщо не съм ги гледал, защото нямат опции и изобщо ликвидност. В този пазар в момента най-държа на що годе адекватна ликвидност.

              METC около 10 е добре. Повечето от останалите вече не са като за без пари. Бих изчакал някакво слизане, освен ако изобщо нямаш въглища. Ако си ги съвсем изпуснал - товари METC / BTU / Yancoal (у Франкфурт)

              Коментар


              • Излязох от късите в Сипа, мисля, че нивата от 3900 са нелоши, а и преценката ми казва, че ще се мъчат да го бутат нагоре. Може и да греша, но за момента ще се задоволя с пропуснати ползи пред това да ми изядат печалбата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                  Петьо така ги смята от ония дни като удари връх каза че това е от инфлацията явно вчера е дошла дефлация
                  Всъщност Терзо го каза пръв преди време(1-2 седмици). Аз имах чудене тогава и бях питал тук ..
                  Last edited by petyob; 19.01.2023, 11:38.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
                    Беар ще го бъде ли тоя пробив или само имитират ?

                    FTSE едвам помръдна на фона на спада на американските, а преди американските като кихнеха тия направо корона ловеха

                    Сигурно са му дали на Сунак гратисен период 100 дни
                    При Сипа това което се случи е, че цената докосна съпротивата на седмична графика и задълба, което е добър повод да видим силата на мечките. Въпреки, че вече минахме 100-те фигури от върха, стопове не гърмят, което е лош знак за нас. Тенденцията която се наблюдава поне при Сипа е, че отскока от съпротивата в посока надолу става все по-къс, а времевата рамка в която я атакуват - все по-кратка. Като цяло доста тъжна картинка за мечите ни сценарии. В момента дори обмислям възможностите за изход на късите там.

                    FTSE-то направо ме сбърква със стабилността, която има. Има шанс тая увереност с която катери нагоре да подведе много риби да се включат "на сигурни дълги" в текущата корекция и тя да стане доста по-дълбока от очакваното. И понеже там, както се убедихме изненади не липсват, е напълно вероятно да ти се изпълнят сценариите, които визираш в предния пост за февруари.

                    Коментар


                    • Терзо дай жокер за нещо с въглища?

                      Сканирал ли си NACCO Industries?
                      Last edited by Assen123; 19.01.2023, 10:41.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

                        Мисля че може да изчакаш седмица, две . Като чели сега ще коригира възходящия импулс.
                        За евентуален изход с минимални щети ще гледам до към края на месеца

                        За по съществен спад от който да излезна с прилична печалба си трябва чакане поне до края на февруари и няма гаранция никаква че ще стане

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          ??? Пост от бъдещето?
                          Петьо така ги смята от ония дни като удари връх каза че това е от инфлацията явно вчера е дошла дефлация

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                            Каква инфлация??? днес УК отчете над 0.5% дефлация

                            А пък в Американско дефлацията удари почти 2%
                            ??? Пост от бъдещето?

                            ... байдъвей, бих товарил на части Алтриа и естествено тръби. Индия и Бразилия продължават да са без пари.

                            ===

                            icym:

                            The findings underscore how pensions may provide a more reliable return to the economy than 401(k)s — especially in recessions — according to the study’s authors, even though 401(k)s are now the dominant retirement plan offered in the workplace.
                            Това, ако стане, може и да видим по-реални цени на хартиите.
                            Last edited by terziеv; 19.01.2023, 09:29.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
                              Беар ще го бъде ли тоя пробив или само имитират ?

                              FTSE едвам помръдна на фона на спада на американските, а преди американските като кихнеха тия направо корона ловеха

                              Сигурно са му дали на Сунак гратисен период 100 дни
                              Мисля че може да изчакаш седмица, две . Като чели сега ще коригира възходящия импулс.

                              Коментар


                              • Беар ще го бъде ли тоя пробив или само имитират ?

                                FTSE едвам помръдна на фона на спада на американските, а преди американските като кихнеха тия направо корона ловеха

                                Сигурно са му дали на Сунак гратисен период 100 дни

                                Коментар

                                Working...
                                X