IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Привет, някой да има проблеми с уеб версията на Интерактив? От два дни не мога да вляза - буквално след минута ме изхвърля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

      А навремето, ако знаеш как съм спорил с хора, които вече не се занимават с търговия…че най-трудно е да се държи постоянна позиция с левъридж. Те пък насреща твърдяха, че дейтрейдинга е по-трудното.

      Впоследствие се убедиха, че без хубав вход и малък лост, човешката психика трудно устоява да стиска дълго. Дейтрейдинга позволява да се вадят регулярни печалби, когато пазара не е еднопосочен. Минуса му е, че трябва човек да е нащрек, че започнат ли да излизат големи обеми, може да стане проблем.

      И въпреки, че е почти неприложим за Сипа, то при други инструменти си остава най-щадящия начин откъм психика и време.
      Докато върви в правилната посока лесно се държи проблема е като почнат да те обземат съмненията че тая корекция всъщност не е корекция

      За два дена вчера и днес покрих щетата от петък и даже малко от горе.

      Не остана много време до коледа, да не се окаже че тая зима коледното рали ще е със шейни по склона

      Коментар


      • Жорка, не ти е ясна барем рамковата концепция на командитните д-ва и дори не си си направил да прочетеш какво съм написал по-долу. Ще опитам още веднъж - с влизането в такова дружество ти ставаш съдружник, а не акционер.С това се превръщаш в данъчнозадължено лице в САЩ и това предполага декларирането на доходите ти като физическо лице пред данъчните служби на САЩ. Отделно различните щати ги третират различно. Неслучайно тези дружества не се търгуват на евроборсите - оттук и стратегията с покупка/продажба преди дивидент губи част от чара си. Затова и някой от тях са си направили кухи холдинги, които да се търгува като акции и които вече са достъпни на евроборсите.

        Имаше някои врътки досега, тъй като при брокерите всички акции са на един куп и им излиза скъпо да следят за данъчното облагане на отделните спекуланти. Застраховаха се като взимаха максималната ставка от 37%, а на други не им пукаше... обаче много народ се усети на врътката и затварят кранчето.

        Накратко - командитните дружества са борсова аномалия и с новите правила прекратяват погрешната практика търговията с тях да се възприемат като покупко-продажба на акции.

        ===

        добавка - въпреки лудите данъци, все още смятам, че някои от lp-тата са добра сделка. Просто не стават за бърза търговия.
        Last edited by terziеv; 20.12.2022, 12:34.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Не знам как успя да напишеш толкова глупости в един пост. Да беше твитър щях да те докладвам за misinformation. Как чужденците не са облагани щом ставката сега е 37%!!!??? От 2023 година 10% отгоре.

          И какво значи да "доказваш покупна цена"!!! Няма такова нещо на регулирана финансов пазар. Тук връзката е с останалия ти доход. Т.е. доказваш доход, независимо какъв. Щатите не са някаква постапокалиптична дупка с плосък данък.

          Идеята е, че това не са просто акции, а реално съдружие. Командитно дружество е на българонемски.
          Когато човек не разбира нещо, му изглежда като глупости.
          Ако искаш, пак докладвай в твитер че потребител в форум е пуснал нещо.

          Ако ти облагат дивидент с 37%, а не ти облагат продажна цена, можеш да продадеш преди дивидента и да си купиш по-ниско след дивидента.
          Така в америка няма да платиш данък, но в бг трябва да платиш, но няма да ти го удържат, ако искаш се прави на луд и не си знаел че трябва да подаваш ГДД.

          Сега като започват да облагат и продажбите затварят горната вратичка (капандура).
          "доказваш покупна цена" - мисля че в K-1 пише на каква цена си купил и може би прилагаш K-1 в tax return. В бг май е достатъчно извлечение от брокера.
          Съмнявам се да удържат и 37% от дивите и още 10% от тях.
          Може би вместо 37% от дивидента ще удържат 10% или ще остане 37%. След края на следващата година ще проверим. Виждам че си злопаметен и няма да пропуснеш възможност.


          "Т.е. доказваш доход, независимо какъв."

          Нямаш интерес да доказваш доход. Това само увеличава данъчната основа. Интересът ти е да докажеш разход - каква цена си платил за това което си продал. Затова доходът не се доказва, а декларира - декларацията е вид насилие - действаш против интереса си под заплаха от санкции от репресивния апарат на държавата.

          Вчера се зачетох - PTP може да ти генерират различни видове доход - passive, interest, return of capital, etc. По някои от тези доходи може да си на загуба, по други на печалба. Загубата от едните не могат да се смесват (offset) с другите. Трябва да чакаш следващи години с тази загуба да си намалиш основата по съответното перо.
          При return of capital май не се дължи данък - това са си твоите пари, или поне на дружеството.
          Въпреки това, при дистрибуцията се удържат проценти. То дори при дистрибуция (ex-dividend) никой не знае какъв тип ще бъде, чак след края на годината се разбира и затова си искаш парите обратно.
          Return of capital дори и да не се облага ти намалява цената на придобиване и в бъдещ момент като продадеш, намалената цена на придобиване ще ти увеличи печалбата и тогава ще се обложиш. Но ако си на загуба, няма да си платил данък за return of capital.
          Last edited by jori; 20.12.2022, 12:27.

          Коментар


          • LHX - няколко парчета къс пут на 185.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

              Разбра ли нещо повече?
              10 % удръжки на продажбата са си направо национализация.
              Така ако направиш 10 купи продай става тотал щета.
              Но всъщност е възможно да има логика.
              Нюансът е че withholding не означава данък. Може би ако се подаде us tax return ще може да ти върнат тази част която не е печалба.
              Т.е. данъчните по принцип искат да облагат приходите все едно си на заплата там, но понеже не знаят на колко си купил, приемат че си ги купил на 0.
              Това го има и в бг данъка - ако не можеш да докажеш покупна цена се приема че е 0.
              След като ти удържат, те вече са спокойни и инициативата да доказваш покупна цена си е твоя - трябва да подадеш tax return.
              Щото досега американските държачи на тези инструменти бяха облагани, а чужденците не. Като самите PTP може би не плащат данъци - passthrough taxation entity.
              Сега затварят тази данъчна вратичка.
              Не знам как успя да напишеш толкова глупости в един пост. Да беше твитър щях да те докладвам за misinformation. Как чужденците не са облагани щом ставката сега е 37%!!!??? От 2023 година 10% отгоре.

              И какво значи да "доказваш покупна цена"!!! Няма такова нещо на регулирана финансов пазар. Тук връзката е с останалия ти доход. Т.е. доказваш доход, независимо какъв. Щатите не са някаква постапокалиптична дупка с плосък данък.

              Идеята е, че това не са просто акции, а реално съдружие. Командитно дружество е на българонемски.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
                За това дей трейда по ми харесва. Всяка вечер затваряш прибираш рибките и забравяш
                А навремето, ако знаеш как съм спорил с хора, които вече не се занимават с търговия…че най-трудно е да се държи постоянна позиция с левъридж. Те пък насреща твърдяха, че дейтрейдинга е по-трудното.

                Впоследствие се убедиха, че без хубав вход и малък лост, човешката психика трудно устоява да стиска дълго. Дейтрейдинга позволява да се вадят регулярни печалби, когато пазара не е еднопосочен. Минуса му е, че трябва човек да е нащрек, че започнат ли да излизат големи обеми, може да стане проблем.

                И въпреки, че е почти неприложим за Сипа, то при други инструменти си остава най-щадящия начин откъм психика и време.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                  Точно това ме учуди на първо прочитане, че не пишеше данък върху печалбата, а данък при продажба. Затова надуших лютите чушки и уикенда ще разцъкам нета да прочета по-подробно. И на мене така ми се струва, че ще е данък върху експозицията. Всякакви пладнешки обири са възможни вече, няма да ме учуди.
                  Разбра ли нещо повече?
                  10 % удръжки на продажбата са си направо национализация.
                  Така ако направиш 10 купи продай става тотал щета.
                  Но всъщност е възможно да има логика.
                  Нюансът е че withholding не означава данък. Може би ако се подаде us tax return ще може да ти върнат тази част която не е печалба.
                  Т.е. данъчните по принцип искат да облагат приходите все едно си на заплата там, но понеже не знаят на колко си купил, приемат че си ги купил на 0.
                  Това го има и в бг данъка - ако не можеш да докажеш покупна цена се приема че е 0.
                  След като ти удържат, те вече са спокойни и инициативата да доказваш покупна цена си е твоя - трябва да подадеш tax return.
                  Щото досега американските държачи на тези инструменти бяха облагани, а чужденците не. Като самите PTP може би не плащат данъци - passthrough taxation entity.
                  Сега затварят тази данъчна вратичка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Обсъждали сме го преди да се появиш. Прекален зор е. Ако нямаш наистина много свободно време или ти груха като на прасе, по-добре се ориентирай към ситуационни игри. По-сериозен потенциал за печалби с далеч по-малко усилие.

                    Принципът ми за търговия е да купя нещо, което го виждам като нарисувано. 1/3 до половината да държа, а другата част да търгувам активно. При всеки рязък скок подкастрям позицията. При мен това работи най-добре. В началото продавах всичко без време, когато някоя хартия удвои. После тъжно гледам как направи още три пъти нагоре.
                    Не е до грухането просто FTSE се движи доста предвидимо поне в момента и до петък нямах ден затворен на загуба от както почнах да играя по тази схема. На Доу и СП не ми се получава.

                    Това с тъжното гледане го имах в другият ми акаунт с акциите. Варят ме като жаба 2 месеца и накрая тамън тръгне и аз продам доволен че съм успял да се измъкна, а то след това скочи както ти казваш и се ядосваш че са те мъчили сумати време а накрая баш за лапаницата си продал.

                    За това дей трейда по ми харесва. Всяка вечер затваряш прибираш рибките и забравяш

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                      Между другото очаквам няколко седмици за консолидации при сипа. Така, че дей трейдинга ти отново ще е актуален и печеливш, понеже виждам, че вършееш и в 2-те посоки. Аз нямам топки като тебе и си стискам късото, а преценя ли, че става напечено, излизам, очаквайки по-добър вход.
                      Сигурно нямаше да се занимавам с глупости но от 212 забавиха парите 2 дена докато ги изплатят и за един ден изпуснах да вляза късо на 7600

                      След като го изпуснах този удобен момент продължих да си правя експерименти с дей трийдинга и се получаваше много добре до срива в петък биех индекса, като маче в дирек сега все още съм на добра печалба но е по малка от колкото да бях си стоял през цялото време на късо

                      Ще го карам така още седмица две да видя какво ще се получи за цял месец и ако коледно се върне над 7500 може да го шорта и да го оставя, защото дей трейда отнеме страшно много време и енергия, а дни като петъчния може и да не са толкова рядко

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Обсъждали сме го преди да се появиш. Прекален зор е. Ако нямаш наистина много свободно време или ти груха като на прасе, по-добре се ориентирай към ситуационни игри. По-сериозен потенциал за печалби с далеч по-малко усилие.

                        Принципът ми за търговия е да купя нещо, което го виждам като нарисувано. 1/3 до половината да държа, а другата част да търгувам активно. При всеки рязък скок подкастрям позицията. При мен това работи най-добре. В началото продавах всичко без време, когато някоя хартия удвои. После тъжно гледам как направи още три пъти нагоре.
                        Сега остава да концентрираш върху малко на брой инструмента с ПО голям потенциял, а не да се опробваш на всякъде.

                        Е може да е трудно.
                        Да се опиташ да се отървеш да търгуваш емоционално и по политически убеждения.
                        Last edited by Майстора233; 18.12.2022, 17:12.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
                          Днес прекрасен спад на FTSE който за съжаление ме хвана от неправилната страна на оградата

                          Ако има по 2-3 такива дни в месеца се ядва дано само да не са през ден че ще обезсмислят цялата галимация с дей трейдинга
                          Обсъждали сме го преди да се появиш. Прекален зор е. Ако нямаш наистина много свободно време или ти груха като на прасе, по-добре се ориентирай към ситуационни игри. По-сериозен потенциал за печалби с далеч по-малко усилие.

                          Принципът ми за търговия е да купя нещо, което го виждам като нарисувано. 1/3 до половината да държа, а другата част да търгувам активно. При всеки рязък скок подкастрям позицията. При мен това работи най-добре. В началото продавах всичко без време, когато някоя хартия удвои. После тъжно гледам как направи още три пъти нагоре.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                            на FTSE при дей трейд всеки ден има по няколко добри момента за вход и изход от които 2-3 като хвана ми е напълно достатъчно

                            за стоповете важи лафа като за изборите ако бяха в наша полза щяха да ги забранят

                            Хаха по същия начин се забавлявам като им гледам на FXCM сигналите от време на време. Оня ден имаше един за EUR/USD с който познаха, че ще скочи, но бяха определели плитък стоп, който прецаква добрата прогноза.

                            Между другото очаквам няколко седмици за консолидации при сипа. Така, че дей трейдинга ти отново ще е актуален и печеливш, понеже виждам, че вършееш и в 2-те посоки. Аз нямам топки като тебе и си стискам късото, а преценя ли, че става напечено, излизам, очаквайки по-добър вход.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                              Терзо това е лебедовата песен на въглищата те нямат абсолютно никакво бъдеще. Имаха невероятен късмет тази година заради войната и спрените доставки газ, но това предимство ще изчезне на момента в който Путин отново пусне газта

                              Догодина по това време нито една от въпросните компании няма да струва и половината на това което е в момента
                              Детето го нарисува преди малко.

                              Click image for larger version

Name:	FkHIF2WXwAE-6pT?format=png&name=small.jpg
Views:	1
Size:	20.1 КБ
ID:	4001963

                              Коментар


                              • Днес прекрасен спад на FTSE който за съжаление ме хвана от неправилната страна на оградата

                                Ако има по 2-3 такива дни в месеца се ядва дано само да не са през ден че ще обезсмислят цялата галимация с дей трейдинга

                                Коментар

                                Working...
                                X