IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

    Най-добре се свържи директно с тях и питай най-важното-какъв риск поемаш, щото инвестиционните посредници обикновено нямат депозити. Т.е. става въпрос за доверително управление и ако портфейла е в минус, познай кой плаща сметката.
    Така ще да е,идеята ми е да взема една хубава лихва,да се възползвам от устрема,на ФЕД.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Въпроса е че през Карол как са нещата,тази лихва кога се начислява,има ли още разходи като е през тях,лихвата гарантирана ли е или варира спрямо ФЕД ставките и промените/предполагам е така/,това ме интересуваше
      Най-добре се свържи директно с тях и питай най-важното-какъв риск поемаш, щото инвестиционните посредници обикновено нямат депозити. Т.е. става въпрос за доверително управление и ако портфейла е в минус, познай кой плаща сметката.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        Уфф x 2

        Детайли: слагаш 100 хил. $ в ibkr и получаваш 4% лихва. Вау! На, смятай https://www.interactivebrokers.com/e...rest-rates.php
        Въпроса е че през Карол как са нещата,тази лихва кога се начислява,има ли още разходи като е през тях,лихвата гарантирана ли е или варира спрямо ФЕД ставките и промените/предполагам е така/,това ме интересуваше

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Ако сте прави, ще е за първи път в световната история инфлацията да умре по време на война.

          Аз лично залагам на обратното. За мен е очевидно. Ще се повторя, но притеснения за алфата нямам. Имам притеснения дали ще имам свободен достъп до пазарите и до собствените си средства; от явни и скрити национализации и пр. За последните 12 месеца такива събития засегнаха близо 50% от полтфейла ми.
          Мдааа и все по весело ще става. Ако вместо bail out вземе че кикне концепцията за bail in. Със сигурност весели времена ще бъдат. Аз лично не се виждам държател на банкови акции след 10 години, за застрахователните още ми е трудно да преценя.

          Относно скритите национализации - ще се засили тази тенедеция - маркират ти компанията като критично важна и бам-бам долу от борсата. Миналата година като се започна със сценария за енергийна криза разкарах Енджи, а лятото решиха да свалят ЕДФ от борсата в Париж. Мисля че няма да се разпростре към голямата петица ама знае ли човек.

          Големия проблем е достъпа до парите, много неща се случват и за тях не се говори. В Ливан например буквално си национализираха депозитите. Има слухове за липсващи средства по сметки на физически лица, но до момента не съм намерил достатъчно достоверно потвърждение за подобен инцидент в Америка и Западна Европа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Ако сте прави, ще е за първи път в световната история инфлацията да умре по време на война.

            Аз лично залагам на обратното. За мен е очевидно. Ще се повторя, но притеснения за алфата нямам. Имам притеснения дали ще имам свободен достъп до пазарите и до собствените си средства; от явни и скрити национализации и пр. За последните 12 месеца такива събития засегнаха близо 50% от полтфейла ми.
            Ами най-сигурно е да се преместиш на БФБ, акциите си ги виждаш в централния депозитар, никой не може да ти ги вземе, национализации няма, но теоретично, ако замислят нещо - можем да се съберем да щурмуване народното събрание и да го превземем и другите институции също. Само избора на компании е по-малък, но също има бисери с отлична доходност

            Коментар


            • Уфф x 2

              Детайли: слагаш 100 хил. $ в ibkr и получаваш 4% лихва. Вау! На, смятай https://www.interactivebrokers.com/e...rest-rates.php

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                Уфф, не се излагайте. Това е ако държиш 100+ хил. свободен кеш при брокера.

                Иначе имам акаунт и през Карол, обаче за мое съжаление са голяма греда наште. Абсолютно съпоставими по некадърност с падръжката на ibkr. Което е непростимо предвид разликата в мащаба.
                Питах какви са детайлите на две на три ако знаеш?

                Коментар


                • Уфф, не се излагайте. Това е ако държиш 100+ хил. свободен кеш при брокера.

                  Иначе имам акаунт и през Карол, обаче за мое съжаление са голяма греда наште. Абсолютно съпоставими по некадърност с падръжката на ibkr. Което е непростимо предвид разликата в мащаба.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                    Т'ва ли е новата далавера? А нещо за риск споменава ли се?
                    Питам някой дали е в час какво предлагат и особености ?
                    Едва ли само аз съм го получил

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                      Айде да видим кой е така по в час ,да питам аз -Това ми го изпратиха от Карол

                      Ратяща лихва за Вас - 2.58% за 10.22, 3.33% за 11.22, 3.83% за 12.22, а днес вече 4.08%. Накъде е идната лихва? Подарете си хем повече, хем вероятно по-надеждно.

                      „Разплащателна лихва“ или фонд от облигации? Възходяща лихва обезценя облигации с фиксирана доходност. Теглите ли преди падежа им, вероятно реализирате загуба. Бидейки с плаваща лихва, кешът в Interactive Brokers сметката Ви печели от лихвен скок. Без падеж. Теглите и внасяте, когато пожелаете.

                      Не мога да разбера какво реално предлагат ,имаше и някакво обяснение за Fed fUNDS ?
                      Т'ва ли е новата далавера? А нещо за риск споменава ли се?

                      Коментар


                      • Айде да видим кой е така по в час ,да питам аз -Това ми го изпратиха от Карол

                        Ратяща лихва за Вас - 2.58% за 10.22, 3.33% за 11.22, 3.83% за 12.22, а днес вече 4.08%. Накъде е идната лихва? Подарете си хем повече, хем вероятно по-надеждно.

                        „Разплащателна лихва“ или фонд от облигации? Възходяща лихва обезценя облигации с фиксирана доходност. Теглите ли преди падежа им, вероятно реализирате загуба. Бидейки с плаваща лихва, кешът в Interactive Brokers сметката Ви печели от лихвен скок. Без падеж. Теглите и внасяте, когато пожелаете.

                        Не мога да разбера какво реално предлагат ,имаше и някакво обяснение за Fed fUNDS ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

                          Баланса на ФЕД не е само от държавни облигации. Те имат и 2.5 трилиона ипотеки. Сега интерсно става, ако не вдигнат тавана на дълга, дали няма да започнат да продават ипотеки и да купуват ДЦК. Разбира се, докато не се вдигне тавана на дълга.

                          https://fred.stlouisfed.org/series/WSHOMCB
                          Някакви идеи за след малко

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение
                            [ATTACH=CONFIG]n4024865[/ATTACH]

                            кинти няма, действайте.
                            Видима е корелацията.
                            Остави, а ,и няма много желаещи да купуват щатски облигации, даже Япония и Китай ги продават.
                            А, как да купиш от Полицая, като утре може да ти замрази авоарите ?
                            Евентуално QE ще подсили инфлацията и ще свали долара.
                            Гледайки във историята, нито една рецесия не е била разрешена със силна валута.
                            Накратко, Америка на Пауъл от 2023 г., за разлика от Америка на Волкър от 1980 г., не може да понесе нарастващите лихвени проценти или силния USD, не само заради голямия дълг.
                            QT или QE, силен долар или слаб долар, глобалната финансова система въпреки това е обречена, не случайно банките бясно изкупуват истинските пари - злато.
                            СА при други времена можеше да спаси положението със свален нефт от 55-60$, но вече САЩ не купуват много от нея, те сами са пръв производител.

                            САЩ да избере отровата си - депресия или хиперинфлация.
                            Или може би и двете… а именно стагфлацията


                            Баланса на ФЕД не е само от държавни облигации. Те имат и 2.5 трилиона ипотеки. Сега интерсно става, ако не вдигнат тавана на дълга, дали няма да започнат да продават ипотеки и да купуват ДЦК. Разбира се, докато не се вдигне тавана на дълга.

                            https://fred.stlouisfed.org/series/WSHOMCB

                            Коментар


                            • FTSE и FR40 са на ATH. Ще речеш, че в Европа икономиката процъвтява...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                Бъфет що купи акции в Oxxydential Petroleum ,точно малко след войната,на фона на цялата олелия за Зелени преходи и ала бала ....гледайте какво купува Бъфет
                                Ти като го гледаш петрол купи ли???

                                Или гледаш че не купува ЕПК-та в София и го имитираш

                                Коментар

                                Working...
                                X