IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Евраз е бегал. Полиметал не са под санкции, но ще се местят в Казахстан и спират търговията в Лондон.

    Т.е. ако си ги прехвърлиш в друг брокер, който има достъп до борсата в Астана, нямаш проблеми никакви. Обаче е голям зор. Пробвах през freedom и искат и майчиното мляко, превод на паспорти и прочие. И се оказва най-добре да си вземеш на хартия собствеността. Доста брокери го правят, но не и IBKR. Таксите за това варират безумно. Има по 6 камъка, има и по няколкостотин.

    При мен е още по-терсене, защото съм купувал във Франкфурт.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      Пита ли съпорта да ти издадат хартиен сертификат? Каква такса искат за това?

      ... при мене пълен блокаж в Ibkr. Първо безобразни глупости дращеха, после някой по-нормален от съпорта се включи, ама пак ми вика - разкарай ги от нас, нищо тук не можем направи.
      Несъм ги питал и няма смисъл

      позицията е активна за продажба, ако искам и сега мога да я продам, но след това не мога да купя

      Купих я преди година в началото на войната на ниска цена и си я държа за спомен

      Имам и малко Евраз която обаче не мога да я продам не че съм се затърчал

      Що е тоя зор да я разкарваш дръж си я войната все някога ще приключи

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 6000

        Аз имам малко във фритраде мога да го продавам но не и да купувам оставил съм си го за спомен
        Пита ли съпорта да ти издадат хартиен сертификат? Каква такса искат за това?

        ... при мене пълен блокаж в Ibkr. Първо безобразни глупости дращеха, после някой по-нормален от съпорта се включи, ама пак ми вика - разкарай ги от нас, нищо тук не можем направи.
        Last edited by terziеv; 17.06.2023, 18:24.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          Ами аз това съм ти го писал още преди 2месеца. Ако напишеш в търсачката"рефърне" ще го откриеш, ама само с писане не става! Трябва и четене!
          Според теб ти дали помниш аз какво съм писал преди 2 месеца ?
          Още вчера даже не вчера от седмица да кажем питах някои неща ,и ти влизаш четеш можеше едно простичко напомняне да вземем доларите ама ..карай заминаха вече

          Коментар


          • Забравих дали съм питал, ама за всеки случай - Дали някой държи Полиметал? Че се боря като прасе с IBKR.

            Най-кофтито на тези брокери е, че нямат съпорт. Единият акаунт е през Карол, баш за да имам местен контакт. Да де, ама кога има проблем никакво съдействие. Сам се оправяй, не може, нямаме информация.

            Коментар


            • Декларацията е отделна тема и е 4стр. назад в заглавията... ето:

              https://forum.investor.bg/forum/%D0%...86%D0%B8%D1%8F

              Коментар


              • Ами аз това съм ти го писал още преди 2месеца. Ако напишеш в търсачката"рефърне" ще го откриеш, ама само с писане не става! Трябва и четене!

                Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                То дали ще е елана, карол или някой друг - винаги като има посредник по веригата таксите са поне двойно.
                Има разлика обаче дали търгуваш акции или фондове.
                ИБ - такса акции - 1$, карол - мисля, 2$
                ИБ - такса фондове 4~5$, карол - мисля, 10$
                мес. такса: ИБ max (0, (10$ платени_такси_сделки / 3$ вместо 10$ ако си под 26г.)
                мес. такса: Карол - мисля че 2$ - но не съм сигурен...

                Посредници никога не съм ползвал за нищо, но ако ще си откриваш сам акаунт - по-добре някой, който вече има акаунт да ти рефърне линк, понеже има бонус 200$, който може да си ги поделите (а и така по-бързо минава процедурата по верификация на профила). Ето това е програмата:


                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                  10 страници назад върнах не намирам нищо за данъчна декларация ,какво имате в предвид за нея ?
                  Не го мисли сега. Това е, ако купуваш/продаваш активно части от позицията. Как се определя цената на придобиване, ако е купувано няколко пъти... нищо не ти пречи да започнеш нова регистрация. Същата работа.

                  Коментар


                  • 10 страници назад върнах не намирам нищо за данъчна декларация ,какво имате в предвид за нея ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Колегата Кавръков ако четеше какво пишат другите... иначе ще му шибна един линк на лично. За данъците трябва да изключи и новата "придобивка" за вътрешна търговия. Отделно да изключи фиксираните комисионни... ама най-важното е да започне.
                      Стигнах на последната стъпка 4 :
                      Confirm Mobile Number- completed

                      Verify Identity And Address -completed /тука си сканирах личната през QR кода и ми прие всичко

                      Относно захранване на акаунта си седи така защото мисля че сега вече се чака няколко дни ,после мисля да го захранвам .
                      Фиксираните комисионни още в началото отбелязах tiered
                      За данъците не знам какво имаш в предвид ,след като ме одобрят трябва да видя в настройките ,какво имаш в предвид за данъците ?
                      Преди да завърша регистрацията не ме пускаше изкарваше съобщения че заради финансова информация не ме допуска до някои инструменти и ги махнах докато ме пусне ,но би трябвало основните да са останали ,иначе опции и разни там крипто,bonds /тях също трябваше да махна/,мисля не са ми нужни.
                      А иначе за линка колко пъти пиша от вчера че почвам да правя регистрация ,никой не казва нищо,чак сега като приключих казахте ,еми по-рано защо не се обадихте ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                        Кавръков, нали ти бях писал /няколко страници по-назад/ като тръгнеш да си откриваш акаунт - някой да ти рефърне линк, хем регистрацията минава по-бързо и лесно, хем ще изкарате някой долар от тая програма. ИБКР после ще ти откриват служебно позиции от техните собствени акции при всяка по-голяма валутна обмяна. Потърси в темата какво ти бях писал. То и аз мога да ти рефърна линк, ама след 2седм. най-рано като си стигна до лаптопа, че съм почивка, а през моб.приложение не знам къде да го търся??

                        Отделно във форума потърси и темата за приложение 8 от год.дан.декларация - трябва да е поне 2-3 страници по-назад !там съм обяснявал за различните методи за настройка в акаунта- Фифо, Среден и прочее, аз избягвам средния метод на себестойност на акциите, обяснил съм защо.
                        Колегата Кавръков ако четеше какво пишат другите... иначе ще му шибна един линк на лично. За данъците трябва да изключи и новата "придобивка" за вътрешна търговия. Отделно да изключи фиксираните комисионни... ама най-важното е да започне.

                        Коментар


                        • Кавръков, нали ти бях писал /няколко страници по-назад/ като тръгнеш да си откриваш акаунт - някой да ти рефърне линк, хем регистрацията минава по-бързо и лесно, хем ще изкарате някой долар от тая програма. ИБКР после ще ти откриват служебно позиции от техните собствени акции при всяка по-голяма валутна обмяна. Потърси в темата какво ти бях писал. То и аз мога да ти рефърна линк, ама след 2седм. най-рано като си стигна до лаптопа, че съм почивка, а през моб.приложение не знам къде да го търся??

                          Отделно във форума потърси и темата за приложение 8 от год.дан.декларация - трябва да е поне 2-3 страници по-назад !там съм обяснявал за различните методи за настройка в акаунта- Фифо, Среден и прочее, аз избягвам средния метод на себестойност на акциите, обяснил съм защо.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Доста поизчетох ,няма вече такси в IBKR,за неактивност,има доста опции за части от акции и индекси.Регистрацията е доста тежка ,стигнах донякъде после нещо не стана ще пробвам пак ,ако не попълниш дадени полета не знам дали ще те пусне защото реално под мен няма лица за издръжка и трябва да попълня само мои данни ,отделно имаше и проблем с адреса ,който системата не можа коректно да засече,говоря за българския по лична карта .Такива неща но ще поизчета инструкциите по детайлно за самата регистрация и после поетапно мисля само да купувам акции с дълъг хоризонт определени компании с стабилна перспектива и бизнеси.
                            Бързо става. Излъжи за доходите /\, за да нямаш грижи после да добавяш продукти. За единия акаунт искаха документ от общината за адресна регистрация. За минутка става. Нямам идея защо за останалите стана само с адреса от личната карта.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Стига, бе хора. Не отказвайте човека. Борсовата търговия акъл не иска, а топки. Демо не му трябва. Само да внимава с големината на залозите, които прави, че много хора се увличат.
                              Доста поизчетох ,няма вече такси в IBKR,за неактивност,има доста опции за части от акции и индекси.Регистрацията е доста тежка ,стигнах донякъде после нещо не стана ще пробвам пак ,ако не попълниш дадени полета не знам дали ще те пусне защото реално под мен няма лица за издръжка и трябва да попълня само мои данни ,отделно имаше и проблем с адреса ,който системата не можа коректно да засече,говоря за българския по лична карта .Такива неща но ще поизчета инструкциите по детайлно за самата регистрация и после поетапно мисля само да купувам акции с дълъг хоризонт определени компании с стабилна перспектива и бизнеси.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение

                                TIN = ЕГН
                                dependents (а не dependials) = хора, които са на издръжка при теб (жена и деца примерно)

                                Сигурен ли си, че си готов за това, с което си се захванал?
                                Стига, бе хора. Не отказвайте човека. Борсовата търговия акъл не иска, а топки. Демо не му трябва. Само да внимава с големината на залозите, които прави, че много хора се увличат.

                                Коментар

                                Working...
                                X