IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Как да няма какво. Суровините са безбожно евтини. Срамота е да не глътнеш малко газ на тия цени.
    Мчи имах BOIL, ама нали ги разкарах щото нещо им промениха данъчния статут. И с тоя газ гризнах чепа.
    Конкретни компании не ги знам, кажи някое име да погледна че не им разбирам. Суровини имам само малко VALE и сега се кламбичка около нула загуба/печалба, ама ако потъне ще добавя, позицията е малка и въобще не я мисля.

    Коментар


    • Как да няма какво. Суровините са безбожно евтини. Срамота е да не глътнеш малко газ на тия цени.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        ИИ сектора не струва според мен
        Там няма стабилен фундамент поне засега ,а оценките са в космоса. .Концентрирай се върху секторите на Бъфет.Мисля че те са най ок ,за дълъг период обаче .Излязоха данни че Бъфет още пролетта е поразпродавал доста .След което покупки вече няма.
        Мисля че LVMH е най добра акция за дълъг хоризонт защото там сегмента е само от богати и имащи хора пари ,,ever.
        ​​ever.Макдонлдс,Кока кола,Епъл това е.
        Въпреки че инфлацията е Швейцария е ниска ,сега имаше имаше,изявление на техния Централен банкер,човека си каза вижте не става въпрос за тези 2%,инфлацията е висока и ние сме социално отговорни да действаме ,с ятай щом Швейцареца иска да вдигат още лихвите за какво иде реч
        Аз купувам само закъсали компании, като анализа ми се свежда до това да преценя че ще успеят да преболедуват. (Никого не съветвам да го прави!). Иначе как да купя евтино и на какво да разчитам, че ще изкарам пари? Мене само дивидентна доходност не ме устройва. Е, не винаги се получават нещата, например BBBY обявиха банкрут, а имаше варианти да се оправят. Добре че бях с малка позиция. Последно пък бях купил Carvana (CVNA) и литнаха според окачването, ама не ми достигнаха таргета и докато реша дали да ги държа и в петък пак потънаха т.е. пак греда. Като цяло нещата не вървят, явно кеша се изтегля от акциите (с изключение на ИИ) и отива към разни бондове и трежърита за да се лапат сигурни 5%.

        LVMH е супер надута, пък и в момента е в мечи патерн и би трябвало още да си слиза. Другите също са надути, като вместо Макдоналдс бих купил Autogrill Spa в Милано ако кацнат на €6.00. Сезона се очаква да е силен и наесен би трябвало да извадят добър отчет. Разбира се няма потенциал за кой знае какъв ход нагоре, но би трябвало по-дългосрочно да се върнат на нивата от преди пандемията.

        От две седмици съм се върнал и пак при Форекса, с който съм почнал едно време. Има какво да се отиграе и то даже с швейц. франк който цитираш. В момента има чудесен ориентир на EUR/CHF 0.9400 докъде може да потъне курса (т.е поскъпне франка), когато беше най-голямата инфлация в еврозоната, а SNB (Центр. им банка) с интервенции оскъпи франка за да не допусне инфлацията над 2.5%, т.е. швейцарците нищо не разбраха от поскъпването на храните и другата шир-потреба из Европата. Сега и да вдихнат лихвите, няма да е кой знае колко, щото швейцарската иконимика е експортно ориентирана и стоките им няма да са конкурентни ако франка е много скъп прекалено дълго време. Като почнат да се затварят фабрики и масово да се съкращават работници, Джордан (центр. банкер) много бързо ще обърне палачинката. Купува се всеки по-сериозен спад, като на дълга EUR/CHF суапа е положителен (все още) т.е. капят ти и центове от лихва докато държиш позицията. Стоп на 0.9400, но никакви влизания преди да вдигнат лихвата, май на 20-ти този месец им беше срещата на SNB. Таргет: дългосрочен, някъде над паритета 1.0000.
        С извинение, че не е по темата. Не е съвет за инвестиции, само споделям мои виждания за пазара.
        Last edited by Д.Петков; 11.06.2023, 22:09.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

          И на мене нещо хич не ми харесва тая работа. Покачването в SP500 идва само от няколко биг-тех начело с NVIDIA заради мераците с Изкуствения Интелект и толкоз. Сигурно човеците се надяват вече ИИ да им върши работата, а те да се отдадат на духовни практики (като пушене на марихуана или гледане на сапунени сериали).
          Мой приятел има специфичен проблем с колата и се допитал до ИИ за насоки как да се оправи, и след две страници дискусии накрая ИИ го посъветвал да си намери skilled mechanic. Та толкоз му помогнал (колата е Кадилак т.е. ИИ има пълна информация).

          Очаквам за юни да има пауза в покачването на лихвите (какъвто си е консенсуса) и после пак да продължат да ги вдигат, според мене щатската инфлация пак ще се засили от наесен.
          Нямам идеи къде да набухам пари, за включване в ИИ балона май още става с Qualcomm (QCOM), четох че ще могат да си преправят чиповете за мобилни устройства да поддържат ИИ функции и в бъдеще няма да са всички изчисления централно в дата-центровете, ами ще натоварят и устройствата на юзерите.
          ИИ сектора не струва според мен
          Там няма стабилен фундамент поне засега ,а оценките са в космоса. .Концентрирай се върху секторите на Бъфет.Мисля че те са най ок ,за дълъг период обаче .Излязоха данни че Бъфет още пролетта е поразпродавал доста .След което покупки вече няма.
          Мисля че LVMH е най добра акция за дълъг хоризонт защото там сегмента е само от богати и имащи хора пари ,,ever.
          ​​ever.Макдонлдс,Кока кола,Епъл това е.
          Въпреки че инфлацията е Швейцария е ниска ,сега имаше имаше,изявление на техния Централен банкер,човека си каза вижте не става въпрос за тези 2%,инфлацията е висока и ние сме социално отговорни да действаме ,с ятай щом Швейцареца иска да вдигат още лихвите за какво иде реч

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Мислия че настоящия бичи пазар е нещо като развалена торта с нова глазура
            И на мене нещо хич не ми харесва тая работа. Покачването в SP500 идва само от няколко биг-тех начело с NVIDIA заради мераците с Изкуствения Интелект и толкоз. Сигурно човеците се надяват вече ИИ да им върши работата, а те да се отдадат на духовни практики (като пушене на марихуана или гледане на сапунени сериали).
            Мой приятел има специфичен проблем с колата и се допитал до ИИ за насоки как да се оправи, и след две страници дискусии накрая ИИ го посъветвал да си намери skilled mechanic. Та толкоз му помогнал (колата е Кадилак т.е. ИИ има пълна информация).

            Очаквам за юни да има пауза в покачването на лихвите (какъвто си е консенсуса) и после пак да продължат да ги вдигат, според мене щатската инфлация пак ще се засили от наесен.
            Нямам идеи къде да набухам пари, за включване в ИИ балона май още става с Qualcomm (QCOM), четох че ще могат да си преправят чиповете за мобилни устройства да поддържат ИИ функции и в бъдеще няма да са всички изчисления централно в дата-центровете, ами ще натоварят и устройствата на юзерите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Искам с малки суми ,да вкарвам в акциийки ,без да продавам дъгосрочно ,четох някои неща Интерактив не били за начинаещи ,Trading 212 или E-TORO казват че са с по така разбираем интерфейс и разходите са почти никакви там,Интерактив имало такса всеки месец неактивност
              Ми почни най-сетне, бре. Нещата стават с правене, не с мъдруване. Платформата е без значение, щом почваш с малки суми.

              Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Там има повече разходи обаче
              Разходите са 0.25 в САЩ и 1.25 в Европа.

              Направи си акаунти и на трите места най-добре. Сериозен съм.
              Last edited by terziеv; 09.06.2023, 21:16.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                Нали сега индексите са в рали ?
                И аз така мисля де ,за есента
                Баш рали не е,но са в булиш води
                Но има много акции на червено.Зависи коя ще хванеш

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                  Дългосрочно баш ще се опариш.Наесен ще има ски спускане,гигантски слалом
                  Първо ще паднат пазарите,после оборите
                  Нали сега индексите са в рали ?
                  И аз така мисля де ,за есента

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

                    Щом комисионната ти е водеща хвърляй се в една от двете, като гледам предлагат идентични продукти. Това с 0 комисионни за акции ще си го избият през спреда, безплатен обяд няма, отделно май не купуваш акции а CFD върху тях, при което ти се начислява такса когато държиш отворена позиция.
                    Когато отвориш акаунта с опция invest не е търговия с CFD.
                    Има 2 вида акаунти – INVEST и CFD.

                    CFD акаунтите (синият цвят) са такива за спекулации. CFD (Contract for difference) са финансови деривати, които използват leverage за търговия и така подсилват печалбите краткосрочно на спекулантите, които ги използват, но в същото време подсилват и загубите, а има и такси и комисионни за тях. Практиката показва, че повечето хора с подобни акаунти губят парите си, така че, не си правете експерименти и изберете INVEST акаунта

                    По принцип може да имате и от 2-та типа акаунти едновременно, а също имате и ДЕМО акаунт с виртуална сума, на който може да тествате търговията с тези виртуални пари.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                      Искам с малки суми ,да вкарвам в акциийки ,без да продавам дъгосрочно ,четох някои неща
                      Дългосрочно баш ще се опариш.Наесен ще има ски спускане,гигантски слалом
                      Първо ще паднат пазарите,после оборите

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Искам с малки суми ,да вкарвам в акциийки ,без да продавам дъгосрочно ,четох някои неща Интерактив не били за начинаещи ,Trading 212 или E-TORO казват че са с по така разбираем интерфейс и разходите са почти никакви там,Интерактив имало такса всеки месец неактивност
                        Interactive няма такса неактивност.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Там има повече разходи обаче
                          Щом комисионната ти е водеща хвърляй се в една от двете, като гледам предлагат идентични продукти. Това с 0 комисионни за акции ще си го избият през спреда, безплатен обяд няма, отделно май не купуваш акции а CFD върху тях, при което ти се начислява такса когато държиш отворена позиция.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                            Да не се опариш.Какво искаш да цъкаш?
                            Е ти БФБ.Лесни пари,няма данъци,няма регистрации по ДДС,няма нищо
                            Искам с малки суми ,да вкарвам в акциийки ,без да продавам дъгосрочно ,четох някои неща Интерактив не били за начинаещи ,Trading 212 или E-TORO казват че са с по така разбираем интерфейс и разходите са почти никакви там,Интерактив имало такса всеки месец неактивност

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                              Там има повече разходи обаче
                              Да не се опариш.Какво искаш да цъкаш?
                              Е ти БФБ.Лесни пари,няма данъци,няма регистрации по ДДС,няма нищо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

                                Interactive brokers, web платформата е "френдли".
                                Там има повече разходи обаче

                                Коментар

                                Working...
                                X