IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
    Аз харесвам скъпи акции.
    Понякога предпочитам малко на брой, но скъпи, отколкото много на брой, но евтини.
    Едни от най-скъпите ми акции са на Адобе - компанията ми е любима от край време.
    Всички всеки ден ползваме нейните продукти (като PDF-ите например).
    От 03.Май към днешна дата (за 1 месец и 10 дни) са вече близо + 37%.
    Не се оплаквам!
    ===
    Честито за добрия профит
    Тая я бяхме коментирали май с теб
    Хубава акция е и с отлична переспектива за следващите 3-4м да пусне още 30-40% до под върха
    Към есен продавай и бягай далече.Счупена елха е и тя

    Коментар


    • Аз харесвам скъпи акции.
      Понякога предпочитам малко на брой, но скъпи, отколкото много на брой, но евтини.
      Едни от най-скъпите ми акции са на Адобе - компанията ми е любима от край време.
      Всички всеки ден ползваме нейните продукти (като PDF-ите например).
      От 03.Май към днешна дата (за 1 месец и 10 дни) са вече близо + 37%.
      Не се оплаквам!
      ===
      Last edited by Julius_BG; 13.06.2023, 08:15.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
        Луксозните стоки са много хитра работа, защото конюнктурата се сменя, но винаги има хора с пари, които си ги купуват. Може в различни периоди това да са различни хора, но продажбите вървят.
        Гледал съм ЛВМХ още преди години — видяха ми се скъпи
        А и осъзнаването на горенаписаното дойде по-късно.
        Точно.Империя на лукса.Лукса е от време оно сектор който само расте

        Коментар


        • Луксозните стоки са много хитра работа, защото конюнктурата се сменя, но винаги има хора с пари, които си ги купуват. Може в различни периоди това да са различни хора, но продажбите вървят.
          Гледал съм ЛВМХ още преди години — видяха ми се скъпи
          А и осъзнаването на горенаписаното дойде по-късно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Тук много се забравя и затова ще се самоцитирам:



            Същото според мен важи и за nke. Китайците ще продължат да си носят китайски анцузи, ама Найки няма да печели от това.
            Терзиев виж Луи Вютон как се е държала 2008 година.Тогава беше финансова криза липса на пари.Ако видиш графиката има съвсем лек спад после стабилно само нагоре и само нагоре.Дори Стив Джобс им казва ,"Не знам дали хората ще ползват Ай фон след 10 години ,но със сигурност ще пият Дом Периньон,или по скоро май беше Бернар Арно му казва на него ,както и да е

            Коментар


            • Тук много се забравя и затова ще се самоцитирам:

              Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              Нямам идея за Луи Вутон или както там се казва правилно. Според мен компанията печели много покрай глобализацията и ще загуби много пазари заради обратния процес. Но това са си просто мои схоластични догатки.
              Същото според мен важи и за nke. Китайците ще продължат да си носят китайски анцузи, ама Найки няма да печели от това.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                Nike мисля е на дъно ,около 100 долара за акция
                Ако погледнеш много голям мащаб, годишна графика,там се вижда,че това също е елха,но вече чупена .Елха с връх 180 .2г се движи преди предишната която ти казах
                Оттам нататък зависи за какъв времеви период искаш да търгуваш е много важно,но аз дългосрочно не бих я държал
                20г+ бичи тренд е счупила

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                  Всяко нещо има и край нали знаеш.Класическа елха е и тук под 1000 рисува върха за много ,много години напред.Нали говориш за дългосрочно
                  По краткосрочно може да иде за последен тест под 1000,но не е сигурно
                  Аз бих продавал тук под 1000 ,ако имах дългосрочни
                  Nike мисля е на дъно ,около 100 долара за акция

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                    Ако им видиш движението дори през 2008 почти не мърдат, малко надолу и за кратко и после само постоянен тренд за нагоре .Поне това съм гледал в графики
                    Всяко нещо има и край нали знаеш.Класическа елха е и тук под 1000 рисува върха за много ,много години напред.Нали говориш за дългосрочно
                    По краткосрочно може да иде за последен тест под 1000,но не е сигурно
                    Аз бих продавал тук под 1000 ,ако имах дългосрочни

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                      Точно обратното
                      Ако им видиш движението дори през 2008 почти не мърдат, малко надолу и за кратко и после само постоянен тренд за нагоре .Поне това съм гледал в графики

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                        Аз купувам само закъсали компании, като анализа ми се свежда до това да преценя че ще успеят да преболедуват. (Никого не съветвам да го прави!). Иначе как да купя евтино и на какво да разчитам, че ще изкарам пари? Мене само дивидентна доходност не ме устройва. Е, не винаги се получават нещата, например BBBY обявиха банкрут, а имаше варианти да се оправят. Добре че бях с малка позиция. Последно пък бях купил Carvana (CVNA) и литнаха според окачването, ама не ми достигнаха таргета и докато реша дали да ги държа и в петък пак потънаха т.е. пак греда. Като цяло нещата не вървят, явно кеша се изтегля от акциите (с изключение на ИИ) и отива към разни бондове и трежърита за да се лапат сигурни 5%.

                        LVMH е супер надута, пък и в момента е в мечи патерн и би трябвало още да си слиза. Другите също са надути, като вместо Макдоналдс бих купил Autogrill Spa в Милано ако кацнат на €6.00. Сезона се очаква да е силен и наесен би трябвало да извадят добър отчет. Разбира се няма потенциал за кой знае какъв ход нагоре, но би трябвало по-дългосрочно да се върнат на нивата от преди пандемията.

                        От две седмици съм се върнал и пак при Форекса, с който съм почнал едно време. Има какво да се отиграе и то даже с швейц. франк който цитираш. В момента има чудесен ориентир на EUR/CHF 0.9400 докъде може да потъне курса (т.е поскъпне франка), когато беше най-голямата инфлация в еврозоната, а SNB (Центр. им банка) с интервенции оскъпи франка за да не допусне инфлацията над 2.5%, т.е. швейцарците нищо не разбраха от поскъпването на храните и другата шир-потреба из Европата. Сега и да вдихнат лихвите, няма да е кой знае колко, щото швейцарската иконимика е експортно ориентирана и стоките им няма да са конкурентни ако франка е много скъп прекалено дълго време. Като почнат да се затварят фабрики и масово да се съкращават работници, Джордан (центр. банкер) много бързо ще обърне палачинката. Купува се всеки по-сериозен спад, като на дълга EUR/CHF суапа е положителен (все още) т.е. капят ти и центове от лихва докато държиш позицията. Стоп на 0.9400, но никакви влизания преди да вдигнат лихвата, май на 20-ти този месец им беше срещата на SNB. Таргет: дългосрочен, някъде над паритета 1.0000.
                        С извинение, че не е по темата. Не е съвет за инвестиции, само споделям мои виждания за пазара.
                        Не е извън темата.
                        Евро швейцарец е валутната двойка която най- добре корелира с индексите. Това трябва да е основен ориентир при търгуване .
                        на двойката.
                        Еврото може да се приеме за рисков актив и върви на горе с акциите , а убежището швейцарски франк поскъпва при разпродажба.
                        Last edited by Майстора233; 12.06.2023, 07:43.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                          Мисля че LVMH е най добра акция за дълъг хоризонт
                          ​​
                          Точно обратното

                          Коментар


                          • Boil мойл получиха изключение от данъчната секира. Ако не вярваш, прабвай с 1 акция бърза покупка - продажба. Иначе ung е по-безопасно.

                            суровините можеш през фонд тип pdbc... аз така правя, че фючърсите ми докарват сърцетуп. Или продаваш vale-то и взимаш ibzl, което е пак vale.

                            Трябва ти по едно парче газ, нафта, железа всякакви, торове.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Как да няма какво. Суровините са безбожно евтини. Срамота е да не глътнеш малко газ на тия цени.
                              Мчи имах BOIL, ама нали ги разкарах щото нещо им промениха данъчния статут. И с тоя газ гризнах чепа.
                              Конкретни компании не ги знам, кажи някое име да погледна че не им разбирам. Суровини имам само малко VALE и сега се кламбичка около нула загуба/печалба, ама ако потъне ще добавя, позицията е малка и въобще не я мисля.

                              Коментар


                              • Как да няма какво. Суровините са безбожно евтини. Срамота е да не глътнеш малко газ на тия цени.

                                Коментар

                                Working...
                                X