IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Декларацията е отделна тема и е 4стр. назад в заглавията... ето:

    https://forum.investor.bg/forum/%D0%...86%D0%B8%D1%8F

    Коментар


    • Ами аз това съм ти го писал още преди 2месеца. Ако напишеш в търсачката"рефърне" ще го откриеш, ама само с писане не става! Трябва и четене!

      Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
      То дали ще е елана, карол или някой друг - винаги като има посредник по веригата таксите са поне двойно.
      Има разлика обаче дали търгуваш акции или фондове.
      ИБ - такса акции - 1$, карол - мисля, 2$
      ИБ - такса фондове 4~5$, карол - мисля, 10$
      мес. такса: ИБ max (0, (10$ платени_такси_сделки / 3$ вместо 10$ ако си под 26г.)
      мес. такса: Карол - мисля че 2$ - но не съм сигурен...

      Посредници никога не съм ползвал за нищо, но ако ще си откриваш сам акаунт - по-добре някой, който вече има акаунт да ти рефърне линк, понеже има бонус 200$, който може да си ги поделите (а и така по-бързо минава процедурата по верификация на профила). Ето това е програмата:


      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        10 страници назад върнах не намирам нищо за данъчна декларация ,какво имате в предвид за нея ?
        Не го мисли сега. Това е, ако купуваш/продаваш активно части от позицията. Как се определя цената на придобиване, ако е купувано няколко пъти... нищо не ти пречи да започнеш нова регистрация. Същата работа.

        Коментар


        • 10 страници назад върнах не намирам нищо за данъчна декларация ,какво имате в предвид за нея ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Колегата Кавръков ако четеше какво пишат другите... иначе ще му шибна един линк на лично. За данъците трябва да изключи и новата "придобивка" за вътрешна търговия. Отделно да изключи фиксираните комисионни... ама най-важното е да започне.
            Стигнах на последната стъпка 4 :
            Confirm Mobile Number- completed

            Verify Identity And Address -completed /тука си сканирах личната през QR кода и ми прие всичко

            Относно захранване на акаунта си седи така защото мисля че сега вече се чака няколко дни ,после мисля да го захранвам .
            Фиксираните комисионни още в началото отбелязах tiered
            За данъците не знам какво имаш в предвид ,след като ме одобрят трябва да видя в настройките ,какво имаш в предвид за данъците ?
            Преди да завърша регистрацията не ме пускаше изкарваше съобщения че заради финансова информация не ме допуска до някои инструменти и ги махнах докато ме пусне ,но би трябвало основните да са останали ,иначе опции и разни там крипто,bonds /тях също трябваше да махна/,мисля не са ми нужни.
            А иначе за линка колко пъти пиша от вчера че почвам да правя регистрация ,никой не казва нищо,чак сега като приключих казахте ,еми по-рано защо не се обадихте ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
              Кавръков, нали ти бях писал /няколко страници по-назад/ като тръгнеш да си откриваш акаунт - някой да ти рефърне линк, хем регистрацията минава по-бързо и лесно, хем ще изкарате някой долар от тая програма. ИБКР после ще ти откриват служебно позиции от техните собствени акции при всяка по-голяма валутна обмяна. Потърси в темата какво ти бях писал. То и аз мога да ти рефърна линк, ама след 2седм. най-рано като си стигна до лаптопа, че съм почивка, а през моб.приложение не знам къде да го търся??

              Отделно във форума потърси и темата за приложение 8 от год.дан.декларация - трябва да е поне 2-3 страници по-назад !там съм обяснявал за различните методи за настройка в акаунта- Фифо, Среден и прочее, аз избягвам средния метод на себестойност на акциите, обяснил съм защо.
              Колегата Кавръков ако четеше какво пишат другите... иначе ще му шибна един линк на лично. За данъците трябва да изключи и новата "придобивка" за вътрешна търговия. Отделно да изключи фиксираните комисионни... ама най-важното е да започне.

              Коментар


              • Кавръков, нали ти бях писал /няколко страници по-назад/ като тръгнеш да си откриваш акаунт - някой да ти рефърне линк, хем регистрацията минава по-бързо и лесно, хем ще изкарате някой долар от тая програма. ИБКР после ще ти откриват служебно позиции от техните собствени акции при всяка по-голяма валутна обмяна. Потърси в темата какво ти бях писал. То и аз мога да ти рефърна линк, ама след 2седм. най-рано като си стигна до лаптопа, че съм почивка, а през моб.приложение не знам къде да го търся??

                Отделно във форума потърси и темата за приложение 8 от год.дан.декларация - трябва да е поне 2-3 страници по-назад !там съм обяснявал за различните методи за настройка в акаунта- Фифо, Среден и прочее, аз избягвам средния метод на себестойност на акциите, обяснил съм защо.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Доста поизчетох ,няма вече такси в IBKR,за неактивност,има доста опции за части от акции и индекси.Регистрацията е доста тежка ,стигнах донякъде после нещо не стана ще пробвам пак ,ако не попълниш дадени полета не знам дали ще те пусне защото реално под мен няма лица за издръжка и трябва да попълня само мои данни ,отделно имаше и проблем с адреса ,който системата не можа коректно да засече,говоря за българския по лична карта .Такива неща но ще поизчета инструкциите по детайлно за самата регистрация и после поетапно мисля само да купувам акции с дълъг хоризонт определени компании с стабилна перспектива и бизнеси.
                  Бързо става. Излъжи за доходите /\, за да нямаш грижи после да добавяш продукти. За единия акаунт искаха документ от общината за адресна регистрация. За минутка става. Нямам идея защо за останалите стана само с адреса от личната карта.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Стига, бе хора. Не отказвайте човека. Борсовата търговия акъл не иска, а топки. Демо не му трябва. Само да внимава с големината на залозите, които прави, че много хора се увличат.
                    Доста поизчетох ,няма вече такси в IBKR,за неактивност,има доста опции за части от акции и индекси.Регистрацията е доста тежка ,стигнах донякъде после нещо не стана ще пробвам пак ,ако не попълниш дадени полета не знам дали ще те пусне защото реално под мен няма лица за издръжка и трябва да попълня само мои данни ,отделно имаше и проблем с адреса ,който системата не можа коректно да засече,говоря за българския по лична карта .Такива неща но ще поизчета инструкциите по детайлно за самата регистрация и после поетапно мисля само да купувам акции с дълъг хоризонт определени компании с стабилна перспектива и бизнеси.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение

                      TIN = ЕГН
                      dependents (а не dependials) = хора, които са на издръжка при теб (жена и деца примерно)

                      Сигурен ли си, че си готов за това, с което си се захванал?
                      Стига, бе хора. Не отказвайте човека. Борсовата търговия акъл не иска, а топки. Демо не му трябва. Само да внимава с големината на залозите, които прави, че много хора се увличат.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        Тръгнах да правя регистрация в IBKR-Избрах тип акаунт индивидуален ,после имаше поле за tax ident.number ?тук какво се попълва някой знае ли ,после имаше поле за number of dependials ,това също не успях да преведа ,имат предвид деца ли ?
                        Някой знае ли какво се вкарва като данни ?
                        Цъкни на демо първо
                        1-2 месеца

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                          Тръгнах да правя регистрация в IBKR-Избрах тип акаунт индивидуален ,после имаше поле за tax ident.number ?тук какво се попълва някой знае ли ,после имаше поле за number of dependials ,това също не успях да преведа ,имат предвид деца ли ?
                          Някой знае ли какво се вкарва като данни ?
                          TIN = ЕГН
                          dependents (а не dependials) = хора, които са на издръжка при теб (жена и деца примерно)

                          Сигурен ли си, че си готов за това, с което си се захванал?
                          Last edited by Snipe; 17.06.2023, 08:07.

                          Коментар


                          • Тръгнах да правя регистрация в IBKR-Избрах тип акаунт индивидуален ,после имаше поле за tax ident.number ?тук какво се попълва някой знае ли ,после имаше поле за number of dependials ,това също не успях да преведа ,имат предвид деца ли ?
                            Някой знае ли какво се вкарва като данни ?

                            Коментар


                            • Някакви идеи средносрочно за телекомите, че пуснах едни путове за Водафон на 75 пенса?

                              Коментар


                              • Този път инфлациятая познаха, явно ще има пауза утре

                                Коментар

                                Working...
                                X