IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Е добре де ,ако не продадеш нали все някога ще продадеш и пак ще имаш реализирана печалба като не продадеш нямаш и печалба не виждам смисъла ?
    Какво значение има времето ?
    Ами то не е задължително да продаваш ..... ако решиш може да завещаеш дяловете си в компаниите!
    Особено ако носят приличен дивидент. А той вече се облага по определени правила.
    Защо държиш да колиш кокошката, ако е златна?
    Last edited by Julius_BG; 16.02.2024, 20:17.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gogi69006 Разгледай мнение

      Значи ако направиш 40% за месец - си едва ли не лош човек / спекулант. А ако висиш като соп..л една година за мижави 15-20% си Инвеститор с главно И ???? Колко забавно!!
      Не е точно така, 15-20% годишно си е чудесен резултат. Ако направиш отгоре още по-хубаво, стига да можеш да поддържаш темпото.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gogi69006 Разгледай мнение
        Чакай сега, че ще го хвърлиш в паника Кавръка - и данъци да мисли сега....я колко лесно им е хората да станат Инвеститори - купуват на върха, после цената пада, и за да не затворят на загуба - стават Дългосрочни Инвеститори!!!...колко гордо звучи
        22% разлика не е зле продадох защото строителния сектор е волатилен

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

          Понякога се купува 1 ден преди Отчета да излезе и се продава на следващия ден!
          Това не прави сделката спекула ... ако под "спекула" се има предвид нечестна сделка!
          Следиш дейността на компанията и се възползваш от добрите ѝ резултати.

          пп.
          Не знам защо си мислиш, че ти си единствения, който бил кеширал/реинвестирал?!? Всяка година превеждам по няколко хил. лв. данъци на НАП, понеже лелките в държ. служба имат неимоверна заслуга за моите фин. резултати! Другия месец пак ще им преведа.

          Само че понякога нарочно не се продава, за да няма "реализирана" печалба в/у която да плащаш данъци и да храниш целодневните цъкачи на фейсбук на държ. хранилка.
          Е добре де ,ако не продадеш нали все някога ще продадеш и пак ще имаш реализирана печалба като не продадеш нямаш и печалба не виждам смисъла ?
          Какво значение има времето ?

          Коментар


          • Чакай сега, че ще го хвърлиш в паника Кавръка - и данъци да мисли сега....я колко лесно им е хората да станат Инвеститори - купуват на върха, после цената пада, и за да не затворят на загуба - стават Дългосрочни Инвеститори!!!...колко гордо звучи

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              ..... Разликата е че аз имам печалба ,а ако Вие не сте продали нямате нищо
              Не те бива за врачка пробвай с друга професия!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                За протокола тия проценти са нереалистични при дългосорочен хоризонт и се реализират за кратки времеви прозорци .Ти що не държиш теслата 5 години ?.Ами я купуваш и продаваш за 6 месеца колкото да изкараша за ремонта ?
                Риска при този тип акции и особено в момента с манията AI e огромен
                Понякога се купува 1 ден преди Отчета да излезе и се продава на следващия ден!
                Това не прави сделката спекула ... ако под "спекула" се има предвид нечестна сделка!
                Следиш дейността на компанията и се възползваш от добрите ѝ резултати.

                пп.
                Не знам защо си мислиш, че ти си единствения, който бил кеширал/реинвестирал?!? Всяка година превеждам по няколко хил. лв. данъци на НАП, понеже лелките в държ. служба имат неимоверна заслуга за моите фин. резултати! Другия месец пак ще им преведа.

                Само че понякога нарочно не се продава, за да няма "реализирана" печалба в/у която да плащаш данъци и да храниш целодневните цъкачи на фейсбук на държ. хранилка.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gogi69006 Разгледай мнение

                  Значи аз със моите 26% за седмица от АРР изобщо да не се обаждам?
                  И ти и другия с 40% те процента може да се похвалите само АКО парите от продажбата са вече пос метките Ви ,но ако само си смятате достигната цена БЕЗ да сте продали не виждам смисъл да се обаждате ,аз имам 22% печалба но снощи съм я прибрал и реинвестирал веднага
                  Разликата е че аз имам печалба ,а ако Вие не сте продали нямате нищо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                    хехехе......

                    no comment

                    п.п.
                    За протокола - НЕ процентът определя типа сделка.
                    То от спекула даже е по-вероятно да се набълбукаш...
                    За протокола тия проценти са нереалистични при дългосорочен хоризонт и се реализират за кратки времеви прозорци .Ти що не държиш теслата 5 години ?.Ами я купуваш и продаваш за 6 месеца колкото да изкараша за ремонта ?
                    Риска при този тип акции и особено в момента с манията AI e огромен

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      40% за месец не е инвестиция а спекула ,тук коментираме дългосорочни инвестиции
                      хехехе......

                      no comment

                      п.п.
                      За протокола - НЕ процентът определя типа сделка.
                      То от спекула даже е по-вероятно да се набълбукаш...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        40% за месец не е инвестиция а спекула ,тук коментираме дългосорочни инвестиции
                        Значи аз със моите 26% за седмица от АРР изобщо да не се обаждам?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          40% за месец не е инвестиция а спекула ,тук коментираме дългосорочни инвестиции
                          Значи ако направиш 40% за месец - си едва ли не лош човек / спекулант. А ако висиш като соп..л една година за мижави 15-20% си Инвеститор с главно И ???? Колко забавно!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                            кот напрайла напрайла, а сега накъде ?
                            Интересно е ако не продаде след 12 месеца колко ще е цената ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                              На мене мета ми направи 40% за месец. OXY колко направи?
                              40% за месец не е инвестиция а спекула ,тук коментираме дългосорочни инвестиции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                                На мене мета ми направи 40% за месец. OXY колко направи?
                                кот напрайла напрайла, а сега накъде ?

                                Коментар

                                Working...
                                X