IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Айде да иде, че отдавна съм му постлал червен килим.
    инати се още ам щее

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kanu Разгледай мнение

      мечо идва запролети се исе събуди
      Айде да иде, че отдавна съм му постлал червен килим.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kanu Разгледай мнение

        кво ли ще каже дедо
        мечо идва запролети се исе събуди

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kanu Разгледай мнение

          дакса как държи нее истина
          кво ли ще каже дедо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

            доларес ис кинг май френдс, НУСЕ рулз!
            дакса как държи нее истина

            Коментар


            • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

              Аз пробвах да правя скрипт за арбитраж между американски и европейски.
              Пазарът на американски акции на еврорейски борси е много тънък и спреда е голям.
              Толкова тънък пазар че спреда се определя от задължителни маркет мейкъри.
              На пръв поглед голям спред не е толкова лошо за арбитраж защото може да се вклиниш в спреда и пак да остане голям - но дори твоя bid/ask да е маркетабъл пак няма сделки.
              Така излиза че на европейските борси за американски акции всичко е по-зле - пак се дължи данък, големи комисионни, голям спред - то друго има ли?
              доларес ис кинг май френдс, НУСЕ рулз!
              Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Добре ,а ако предния ден в Щатите цената е затворила на примерно 150 долара.Ако днес отвори в Германия борсата ,цената конвертира ли се в евро на тази която е последно затворила в Щатите или цената се движи спрямо пазарните настроение на борсата в Германия ,това не можах да разбера?
                Аз пробвах да правя скрипт за арбитраж между американски и европейски.
                Пазарът на американски акции на еврорейски борси е много тънък и спреда е голям.
                Толкова тънък пазар че спреда се определя от задължителни маркет мейкъри.
                На пръв поглед голям спред не е толкова лошо за арбитраж защото може да се вклиниш в спреда и пак да остане голям - но дори твоя bid/ask да е маркетабъл пак няма сделки.
                Така излиза че на европейските борси за американски акции всичко е по-зле - пак се дължи данък, големи комисионни, голям спред - то друго има ли?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

                  Търговията с акции на регулиран пазар в ЕС е освободен от данъци ! От там нататък ти си прави изводи и сметка от къде е по удачно да купуваш. А това къде и какви щатски акции се търгуват лесно можеш да провериш по сайтовете на всяка една борса. Цените се котират в местна валута.
                  https://redtapepayments.blogspot.com...blog-post.html
                  "Популярна заблуда е, че щом борсата се регулира и е от Европа - значи продажбите минават на регулиран пазар по смисъла на закона (и важи данъчното изключение)."
                  "Когато сегментът е вписан като multilateral trading facility това не е регулиран пазар по смисъла на закона"
                  "Типично акциите от Америка, когато се търгуват на европейска борса, минават през сегмент на борсата, който е вписан като multilateral trading facility."

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

                    Търговията с акции на регулиран пазар в ЕС е освободен от данъци ! От там нататък ти си прави изводи и сметка от къде е по удачно да купуваш. А това къде и какви щатски акции се търгуват лесно можеш да провериш по сайтовете на всяка една борса. Цените се котират в местна валута.
                    Днес нвда май ще бодне 900

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Въпроса е от къде е по удачно да се купува от там или от Щатските,може би заради времевата разлика в работата на борсите и движението на цените Щатите, не знаех че се продават и в Европа в евро
                      Търговията с акции на регулиран пазар в ЕС е освободен от данъци ! От там нататък ти си прави изводи и сметка от къде е по удачно да купуваш. А това къде и какви щатски акции се търгуват лесно можеш да провериш по сайтовете на всяка една борса. Цените се котират в местна валута.
                      Last edited by Zdravko74; 06.03.2024, 09:37.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        А ако отвори на 150 в евра ,през деня до 16.30 предполагам че цената ще се движи вече спрямо покупките и продажбите на борсата в Германия а не както се е движила в Щатите преди да затвори Щатската?
                        Имам предвид самата търговия в Европа ще определя цената до 16.30 ,допреди да отворят в Щатите .
                        Повечето хора търгуват в долари ,не знам масово дали е така но с такова впечатление останах
                        Главната борса е NYSE.Всички други ги следват.Без значение локация или валута.
                        Когато тя не работи ,има фючърси които движат цената по другите борси.
                        Когато и те не работят ,в периферията(хетра етс) се търгува шум и чакат да отвори голямата борса и даде посока.
                        Нещо друго неясно?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          А ако отвори на 150 в евра ,през деня до 16.30 предполагам че цената ще се движи вече спрямо покупките и продажбите на борсата в Германия а не както се е движила в Щатите преди да затвори Щатската?
                          Имам предвид самата търговия в Европа ще определя цената до 16.30 ,допреди да отворят в Щатите .
                          Повечето хора търгуват в долари ,не знам масово дали е така но с такова впечатление останах
                          Доларес, доларес ис кинг.
                          Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                            Ще отвори на 150 конвертирани в евро. междувременно ще се движи спрямо премаркета в щатите, който някъде тогава започва. Към 10-11, не съм го следил точно.
                            А ако отвори на 150 в евра ,през деня до 16.30 предполагам че цената ще се движи вече спрямо покупките и продажбите на борсата в Германия а не както се е движила в Щатите преди да затвори Щатската?
                            Имам предвид самата търговия в Европа ще определя цената до 16.30 ,допреди да отворят в Щатите .
                            Повечето хора търгуват в долари ,не знам масово дали е така но с такова впечатление останах

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Добре ,а ако предния ден в Щатите цената е затворила на примерно 150 долара.Ако днес отвори в Германия борсата ,цената конвертира ли се в евро на тази която е последно затворила в Щатите или цената се движи спрямо пазарните настроение на борсата в Германия ,това не можах да разбера?
                              Ще отвори на 150 конвертирани в евро. междувременно ще се движи спрямо премаркета в щатите, който някъде тогава започва. Към 10-11, не съм го следил точно.
                              Last edited by ford_perfekt; 06.03.2024, 07:42.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                                В общи линии в Европа се движи съответно с премаркета в щатите. Между 16,30 и 19 движението се синхронизира, тогава им съвпада времето. Има го и елемента на разлика в курсовете, който се отразява на цената.
                                Добре ,а ако предния ден в Щатите цената е затворила на примерно 150 долара.Ако днес отвори в Германия борсата ,цената конвертира ли се в евро на тази която е последно затворила в Щатите или цената се движи спрямо пазарните настроение на борсата в Германия ,това не можах да разбера?

                                Коментар

                                Working...
                                X