IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Що бе, опции за опции има бол. Ама са курави. Или откъм ограничени предложения или откъм цена. Freedom например имат удобен интерфейс, ама да ми се обаждат някви украинстващи нацита от Одеса - не мерси. Tasty беше наистина чудесно за пазара в САЩ. От там ни отрязоха.

    Коментар


    • Последно имаше една дискусия за опции - освен в IB и Саксо, къде другъде може да се търгува, разбрах че и американците са ни затворили.

      Коментар


      • как е вървят ли обърнатите кратунки на ваще господарчета от израел

        скоро ще приключат мъките ви

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Кеш акаунт значи. Инак не са баш опции.

          Лома не ми е спекулативна. На 5,30 гущера я прибрах в дългасрочния портфейл и е в друг брокер. От отчети не разбирам, но на тези цени не пипам Аржентина с обикновени акции.

          Чисто като чувак, който гледа отдалеч, смятам, че този паляк ще донесе много много болка. Обаче ми се чини, че има задача да направи шокова "либерализация", от която ние кърлежите по-скоро ще спечелим. Конкретно за Лома - по-малко регулации -> повече строителство в големите градове. БА и сега не е никак евтин, та има мегдан за бая кранове. Отделно девалвацията и мизерията на работещите може да улесни износа.
          ​​​
          Не би трябвало кеш акаунт да е пречка, по-скоро заради финансовия профил. Малък съм, целия портфейл е малко на 30к. Чел съм, че ти трябват поне $25k Liquid Net Worth. Разбира се, мога да излъжа ама все пак наскоро променях някои неща там и ще е подозрително
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pazderkov Разгледай мнение
            Чудя се дали да рискувам с X - United States Steel Corporation. Я мине, а не мине сделката при тях. Мнения?
            Не лош процент може да се направи, ако станат нещата и ги изкупят на 55$, каквато е заявката.
            Не са добри премиите за фифти/фифти игра.

            Като цяло обаче не сме 2019-та и реално на никого не му пука за печалба. Т.е. по-вероятно е да не мине.

            Коментар


            • Чудя се дали да рискувам с X - United States Steel Corporation. Я мине, а не мине сделката при тях. Мнения?
              Не лош процент може да се направи, ако станат нещата и ги изкупят на 55$, каквато е заявката.

              Коментар


              • Кеш акаунт значи. Инак не са баш опции.

                Лома не ми е спекулативна. На 5,30 гущера я прибрах в дългасрочния портфейл и е в друг брокер. ​​​​​​​От отчети не разбирам, но на тези цени не пипам Аржентина с обикновени акции.

                Чисто като чувак, който гледа отдалеч, смятам, че този паляк ще донесе много много болка. Обаче ми се чини, че има задача да направи шокова "либерализация", от която ние кърлежите по-скоро ще спечелим. Конкретно за Лома - по-малко регулации -> повече строителство в големите градове. БА и сега не е никак евтин, та има мегдан за бая кранове. Отделно девалвацията и мизерията на работещите може да улесни износа.
                ​​​

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  Воновиата най-вече. Бях убеден, че ще минат 30.

                  Не разбирам какъв ти е проблемът да скъсиш урана. https://zertifikate.morganstanley.co...y&p_s=10&p_n=1

                  Всичко достъпно пред ibkr.
                  човеееек... казвам ти, че имам достъп само до първо ниво и ти ми пращаш опции

                  https://www.ibkrguides.com/clientpor...ermissions.htm

                  а за Global Atomic предупредих за лонг през октомври и за затваряне през февруари. иронично, след този спих пак е на нивата от октомври ама тезата издиша тук

                  гледам си падаш по по-спеулативни идеи. какви мислиш за LOMA? $800 милиона капитализация, EV е някъде към $1.1 милиарда мисля, 52% се продава и спекулациите в медиите са за над $700 милиона. ако тези пари са само за половината компания, защо цената флатлайнва? към 10% от портфолиото ми, нз още дали да държа дългосрочно ако не стане търгово че продажбите на цимент в аржентина са нодолу с едни 20% януари заради оня клоун

                  https://www.lanacion.com.ar/economia...a-nid21022024/

                  Fuentes cercanas a las negociaciones señalan que la venta podría concretarse en una cifra superior a los US$700 millones.


                  https://www.ft.com/content/28d65d2f-...3-b44ede259535

                  Argentine President Javier Milei has fired his labour secretary for overseeing a 48 per cent presidential pay increase last month amid a government austerity drive, in the first scandal to hit the libertarian economist’s administration. Milei’s gross monthly salary rose from just over 4mn pesos, ($4,700 at Argentina’s official exchange rate) in January to just over 6mn pesos in February. At the weekend, members of the left-leaning Peronist opposition shared details of a decree mandating the increase that bears the president’s signature.
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Спомен от 24.09.2023, 14:33

                    Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Ай, да метна един бисер на закъснелите. Global Atomic. Ясно е защо изостава в цената, но все пак Канада си е малкото братче на САЩ. Едва ли ще посмеят.
                    Посмяха. Има и относително ликвидни опции тука и ако има още един червен ден ще имаме добър кандидат за лотариен билет.

                    Коментар


                    • насдака ви нещо умре

                      а как растеше само

                      Коментар


                      • Този PYPL има надежди. Хубав upside reversal след пропадането при earnings. Ама мноооого муден, не знам защо се мъчите с тази антика.
                        Sunny, дръж APP, днес уникална сила показва, при възможност ще допълня, че ми е само 14%

                        Коментар


                        • Воновиата най-вече. Бях убеден, че ще минат 30.

                          Не разбирам какъв ти е проблемът да скъсиш урана. https://zertifikate.morganstanley.co...y&p_s=10&p_n=1

                          Всичко достъпно пред ibkr.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Аз пък съм пълен провал тази година. Петък излязох най-накрая на 0 спрямо декемврийския бум. Май абсолютно всеки от рисковите ми залози излезе греда. Добре че съм едно 70% в нафта и всякакви сродни добивачи, каруцари и златокопи.

                            Най-големите разочарования обаче са нетолкова рисковите позиции pypl и rig, където очаквах много по-бързо развитие, влязох сериозно и не остара сухо, за да добавя златари или bats на дъното, където беше безрисково.

                            Апропо, така и не разбрах защо ibkr не ми дава да купувам bats на Xetra.

                            ...а да, че и пропуснах да продам Глобал атомик навреме. А Пандата излезе прав за колибите. Отчета оня деп пълен погром.
                            Кои са колибите? Иначе иб ме дразнят че не ми дават да купувам Пинк шийтс и второ ниво опции като пултове. Не мога да шортя урана така
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Koи имаш предвид? И аз смятам, че има за нагоре, но доста нисък е таванът, а и не бих казал, че неща като ADM или Bunge баш сега са на много добри нива. Даже ще разкарам agro, щом мине $12,5. И на cresy му се кумя >$10, че аржентинският паляк се оказа бая тъжен клоун. По-скоро торовете нещо. Ако ти стиска може даже Bayer, ама защо точно с тях да играеш хазарт, кога имаш разни тех фъшкии.

                              Т.е. - не виждам нещо особено привлекателно в сектора. Само за диверсификация да има човек стават нивата сега.

                              добавка - абе баш от пъмп анд дъмп схеми са чудни кинти. Инак да си играем на инвеститори не е за големи хора.
                              DBA направи пробив, петролът също потвърждава комодитис нагоре. От компаниите по "консервативните" за инвестиция - CTVA задържа гапа, ADM също се измъкнаха след счетоводната драма. За трейд CF ама те имат още малко време и може би ще потвърдят до седмица две че са готови, а сигурно пак най-голям % ще са MOS.
                              Bayer не ги закачам, както и тези в Южна Америка не ги следя.
                              Last edited by dollarman; 18.03.2024, 18:43.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                Аз пък съм пълен провал тази година. Петък излязох най-накрая на 0 спрямо декемврийския бум. Май абсолютно всеки от рисковите ми залози излезе греда. Добре че съм едно 70% в нафта и всякакви сродни добивачи, каруцари и златокопи.

                                Най-големите разочарования обаче са нетолкова рисковите позиции pypl и rig, където очаквах много по-бързо развитие, влязох сериозно и не остара сухо, за да добавя златари или bats на дъното, където беше безрисково.

                                Апропо, така и не разбрах защо ibkr не ми дава да купувам bats на Xetra.

                                ...а да, че и пропуснах да продам Глобал атомик навреме. А Пандата излезе прав за колибите. Отчета оня деп пълен погром.
                                Споко бе човек, ако правеше по 50-60% всяка година сега щеше да си по-богат от дъртия.
                                Всички сме имали кофти периоди, ама минават и идват по-хубави!
                                Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                                Коментар

                                Working...
                                X