IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pazderkov Разгледай мнение

    Разгледах, но рядко изкарват подобни показатели (може би само United Airlines става). При американците виждам още по-висока задлъжнялост, Equity-то никакво или отрицателно, печалбите спрямо капитаизациите по-лоши.
    При Луфтханза печалбата се появи, почват дори да раздават дивидент. Вървят добре от към ръст на приходите, задлъжнялостта я намаляват и отделно са под ликвидационната си стойност. Та много плюсове ми се виждат на мен и затова са част от портфейла ми.
    Любопитно ми беше дали само на мен ми се струват подценени.
    Аз не пипам авиокомпании. Много са ми рискови всичките. Ако нафтата скочи с 15-20% всички авиокомпании изпадат в мозъчна смърт.
    Много конкурентен бизнес, малко бранд лойълти, печели този, който може да те закара най-ефтинко от т. А до т. Б. Никакъв moat както би казал дъртия. Ама всеки сам си преценя.
    Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

      Откак излезе от изолатора няма спиране
      някой търгува ли през OANDA TMS отворили са с дау и насдак с триста точки нагоре за разлика от други брокери това нее нормално и го правят за втори път

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        ЕМ БУТАЙ ДЕ!


        ПОСЛЕ КАТО ФАЛИРАШ ДАУ ЖОНСА - ФАЛИРАЙ И ИНДИАНА ЖОНСА!
        Откак излезе от изолатора няма спиране

        Коментар


        • АЙ СЯ ДА ОБЕРЕМ МАЛКО ПАРИЧКИ НА НАСДАКА


          Last edited by the architect; 14.03.2024, 02:44.

          Коментар


          • ЕВЕРЙСКИЯ СИП ВЕДНАГА ДИГНА ОТ БОМБАТА . АМА СКОРО ЩЕ ВИ РАЗКАЖА ИГРАТА

            Коментар


            • ЕМ БУТАЙ ДЕ!


              ПОСЛЕ КАТО ФАЛИРАШ ДАУ ЖОНСА - ФАЛИРАЙ И ИНДИАНА ЖОНСА!
              Last edited by Julius_BG; 13.03.2024, 23:56.

              Коментар


              • БУТАЙ ДАУН ЖОНСА НАДОЛУ

                ХЯХЯХЯХЯХЯХ

                Коментар


                • Ето ви една от мен

                  XLE Energy Select Sector SPDR Fund

                  90.50 в момента ,таргет между 110 и 115$

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                    Нищо в Европа. Само в УСА. Там е истината. Разгледай тамошните авиокомпании.
                    Разгледах, но рядко изкарват подобни показатели (може би само United Airlines става). При американците виждам още по-висока задлъжнялост, Equity-то никакво или отрицателно, печалбите спрямо капитаизациите по-лоши.
                    При Луфтханза печалбата се появи, почват дори да раздават дивидент. Вървят добре от към ръст на приходите, задлъжнялостта я намаляват и отделно са под ликвидационната си стойност. Та много плюсове ми се виждат на мен и затова са част от портфейла ми.
                    Любопитно ми беше дали само на мен ми се струват подценени.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Корелацията с инфлацията е проста -високата инфлация натиска печалбата на компанията.когато стигне пазарния поносим лимит на цена клиенти, при ниво на разходите което също натиска оборотите -на финала бизнеса X има намалени печалби ,затова при изследванията високата инфлация напред във времето удря акциите ,това е и причината Бъфет да обобщи че следващите да кажем 10 години всеки да се подготви за по-ниски доходности от акциите
                      То ако четеш писмата на BH, Бъфет още 86 година казва, че в бъдеще трябва да очакваме по-ниска доходност, така че предстои да разберем. Определено фирмите с високи нива на дълг ще изпитват затруднения, но пак зависи с какъв маржин работят. Със сигурност ще има кризи и паник атаки в бъдеще, само дето не знаем кога.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                        Коментирам пазарната реакция на последния CPI.
                        Не ми е попадала статия скоро да има supply chain disruptions, т.е. предлагането е добре.
                        Хутите нещо мътят водата, ама това даже май помага на американския внос, щом другите пазари са по-трудно достъпни.
                        последния трудовия пазар също беше добре.
                        Китай не го следя и не ми е интересен, няма как да знаеш с какъв наклон ще се събуди китайското тато. Нещо проблеми в недвижимостите и това им намалява консумацията на петрол, още по-добре за другите, предлагане бол.
                        Корелацията с инфлацията е проста -високата инфлация натиска печалбата на компанията.когато стигне пазарния поносим лимит на цена клиенти, при ниво на разходите което също натиска оборотите -на финала бизнеса X има намалени печалби ,затова при изследванията високата инфлация напред във времето удря акциите ,това е и причината Бъфет да обобщи че следващите да кажем 10 години всеки да се подготви за по-ниски доходности от акциите

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Как инфлацията не ти е свързана с предлагането, бе! Наложи сто мита, откачи Китай от сто неща, отрежи най-голямата страна в света от един куп пазари, административо спри стотици енергийни проекти...

                          За трудовия пазар дори няма да почвам, че съвсем ще се отчаяш.
                          Коментирам пазарната реакция на последния CPI.
                          Не ми е попадала статия скоро да има supply chain disruptions, т.е. предлагането е добре.
                          Хутите нещо мътят водата, ама това даже май помага на американския внос, щом другите пазари са по-трудно достъпни.
                          последния трудовия пазар също беше добре.
                          Китай не го следя и не ми е интересен, няма как да знаеш с какъв наклон ще се събуди китайското тато. Нещо проблеми в недвижимостите и това им намалява консумацията на петрол, още по-добре за другите, предлагане бол.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                            Прати линк за влиянието на инфлацията.
                            Моят прочит е: инфлацията повишава приходите което е добре, но много важно е какво ще направи фед.
                            Фед нямат намерение да вдигат лихвения процент, което означава че акциите ще се възползват от високите приходи без да им се увеличава безрисковия бенчмарк (трежъри).
                            Освен това инфлацията не е причинена от проблеми с предлагането, значи просто има търсене.
                            Jobs report беше силен.
                            Значи имаме ниска безработица, силна икономика, високи цени/приходи и пасивен фед - идеална комбинация за акциите.
                            Когато фед е пасивен - good news is good news.
                            Когато фед е активен - good news is bad news.
                            Фед е анти цикличен опитвайки се да усреднява, но понякога създава свои собствени monster цикли.
                            Има таблица в книгата на Греъм ,пазара е изследван почти над половин век ,ако видиш таблицата с акциите спрямо инфлацията за дълги преиоди виждаш че когато инафлацията е висока в перспектива акциите генерират по-ниска доходност,ако инфлацията е много ниска и дори отрцателна пак нямаш печалби ,акциите се представят най-добре когато ставките за инфлацията са в средата ,като числа .
                            Най-интересния анализ е за инфлацията акциите,златото и имотите ,относно инфлацията казва че акциите не винаги са защита ,и в не малко случай при висока инфлация облигациите се представяли даже по добре ,относно златото е скептичен ,за имотите казва че са най-добрата защита ,но пак зависи каква е сделката като параметри и особености спрямо самия актив 'имоти"

                            https://petejayhuang.medium.com/the-...n-7f97b8b343f2

                            Тук е описана в голяма степен картинката последните 2-3 години - таблицата е в линка
                            https://miro.medium.com/v2/resize:fi...mgXwFMep-O.png -тук се отваря само таблицата
                            Last edited by nkavrakov1982; 13.03.2024, 10:55.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                              Прати линк за влиянието на инфлацията.
                              Моят прочит е: инфлацията повишава приходите което е добре, но много важно е какво ще направи фед.
                              Фед нямат намерение да вдигат лихвения процент, което означава че акциите ще се възползват от високите приходи без да им се увеличава безрисковия бенчмарк (трежъри).
                              Освен това инфлацията не е причинена от проблеми с предлагането, значи просто има търсене.
                              Jobs report беше силен.
                              Значи имаме ниска безработица, силна икономика, високи цени/приходи и пасивен фед - идеална комбинация за акциите.
                              Когато фед е пасивен - good news is good news.
                              Когато фед е активен - good news is bad news.
                              Фед е анти цикличен опитвайки се да усреднява, но понякога създава свои собствени monster цикли.
                              Как инфлацията не ти е свързана с предлагането, бе! Наложи сто мита, откачи Китай от сто неща, отрежи най-голямата страна в света от един куп пазари, административо спри стотици енергийни проекти...

                              За трудовия пазар дори няма да почвам, че съвсем ще се отчаяш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Акциите растат при висока инфлация и падат при дефлация ,справка Китай и във всеки учебник по инвестиране ,за тях не едобре нито високата нито ниската инфлация при отрицателна инфлация също имаш спад в цените на акциите ,по средата имаш най добрия вариант на растеж
                                то не може да качват постоянно

                                Коментар

                                Working...
                                X