IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Просто не е истина. Цяла сутрин опразвах сметки, гърчих се да търся хубав курс и да прехвърлям в IBKR.
    [ATTACH=CONFIG]n4171735[/ATTACH]

    ... а за NEM са просто безобразни цените на опциите и няма да се пречупя на този етап.
    късмет пич

    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
      Европейските банки на 6 годишен връх и аут от БНП Парибас на 1 цент под 67. Оставаме само със земеделците и Акса от финансовия сектор. И добавяме към кеш резервите.

      Иначе комбинацията от аутфлоу на златни ЕТФ с това какво става на спот пазара просто кърти. Най-вероятно хедж фондовете скъсяват фючърси. Миналата година в Шанхай имаше негативна разлика с Лондон, тази вече е позитивна. Почти съм сигурен че ще бъде брутален шорт скуииз напред.

      И ако тази година е ок откъм нужди за рефинансиране - то от календара за 25 и 26 тръпки да те побият. Иначе още нещо интересно - вижте коя е най-голямата група на нетни купувачи на американски трежърис за 2022-2023...и вижте коя е била 2020-2021.
      Добър тайминг за банките, според мен. Време е да им оберат печалбите

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение
        Някой има ли опит с отваряне на собствена LLC фирма и инвестиране през IBKR като small business? Не съм сигурен дали се изразявам правилно.
        Много колеги инвестират като юридически лица, това ли имаш предвид?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение
          Някой има ли опит с отваряне на собствена LLC фирма и инвестиране през IBKR като small business? Не съм сигурен дали се изразявам правилно.
          Пич, просто го направи. Нямам опит, но едва ли е кой знае колко сложно. Ако тръгнеш да разпитваш така, най-много някой да те откаже.

          И най-малко вярвай на съвети от счетоводители и адвокати. Дори платени. По-вариант е да питаш директно Никито Василев.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение
            Някой има ли опит с отваряне на собствена LLC фирма и инвестиране през IBKR като small business? Не съм сигурен дали се изразявам правилно.
            И дали може да се прехвърлят купените акции без да се продават?
            Според мен от юридическа гледна точка - да, май се води апортна вноска, но IBKR май не позволява прехвърляне на активи на друго име.

            Коментар


            • Европейските банки на 6 годишен връх и аут от БНП Парибас на 1 цент под 67. Оставаме само със земеделците и Акса от финансовия сектор. И добавяме към кеш резервите.

              Иначе комбинацията от аутфлоу на златни ЕТФ с това какво става на спот пазара просто кърти. Най-вероятно хедж фондовете скъсяват фючърси. Миналата година в Шанхай имаше негативна разлика с Лондон, тази вече е позитивна. Почти съм сигурен че ще бъде брутален шорт скуииз напред.

              И ако тази година е ок откъм нужди за рефинансиране - то от календара за 25 и 26 тръпки да те побият. Иначе още нещо интересно - вижте коя е най-голямата група на нетни купувачи на американски трежърис за 2022-2023...и вижте коя е била 2020-2021.

              Коментар


              • Някой има ли опит с отваряне на собствена LLC фирма и инвестиране през IBKR като small business? Не съм сигурен дали се изразявам правилно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  Час вече се мъча да си направя списък с най-скъсените златодобивни. Нещо не успявам съвсем, че и някакви съвсем малки ментаци се появяват.

                  Мързи ме един по един да ги правя, обаче от по-нормалните при AMRK имаме едни 20%. При търсене в Гугле не виждам някакъв материал да обобщава въпроса.

                  Сега, ясно че тези данни не са в реално време... обаче доста асиметрия имаме тука. За лотариен билет ясно, че става. Обаче въпросът е дали не става за нещо повече. От друга страна парите развалят човека.
                  ​​​
                  Просто не е истина. Цяла сутрин опразвах сметки, гърчих се да търся хубав курс и да прехвърлям в IBKR.
                  Click image for larger version

Name:	Screenshot 2024-04-08 185327.jpg
Views:	1
Size:	7.3 КБ
ID:	4171735


                  ... а за NEM са просто безобразни цените на опциите и няма да се пречупя на този етап.
                  Last edited by terziеv; 08.04.2024, 18:58.

                  Коментар


                  • Щом и платината отлепи, значи е страшна работата. Според мен ще опитат да изсипят някакъв студен душ като с нафтовия резерв. Не знам какви патрони са им останали обаче.

                    ... но това евро как се държи спрямо долара ме съсипва. Последно обменях на 1.083 и си мислех, че съм заковал върха.
                    Last edited by terziеv; 08.04.2024, 18:17.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                      Панда ай уреди некой дисконт в алфата! Следващата седмица ми е падежа и ми искат 299 доларес за годишна такса.
                      Можеш да получиш про за 90 дни за всеки анализ публикуван, имам го така от почти 7 години вече. айде ето линк за 25% отстъпка за инвестиционната група


                      seekingalpha.com/affiliate_link/goldpanda25
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Час вече се мъча да си направя списък с най-скъсените златодобивни. Нещо не успявам съвсем, че и някакви съвсем малки ментаци се появяват.

                        Мързи ме един по един да ги правя, обаче от по-нормалните при AMRK имаме едни 20%. При търсене в Гугле не виждам някакъв материал да обобщава въпроса.

                        Сега, ясно че тези данни не са в реално време... обаче доста асиметрия имаме тука. За лотариен билет ясно, че става. Обаче въпросът е дали не става за нещо повече. От друга страна парите развалят човека.
                        ​​​

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Евала. Толкова време се чудех кой плаща. Сега остава да разбера кой плаща за кето хляб.
                          Диабетици и хора с проблеми с обмяната. Имена трябват ли ти?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                            Панда ай уреди некой дисконт в алфата! Следващата седмица ми е падежа и ми искат 299 доларес за годишна такса.
                            Евала. Толкова време се чудех кой плаща. Сега остава да разбера кой плаща за кето хляб.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                              ок да кажем, че мога да спестя всички такси. смятай и фактора време, защото изкарвам към $30 на час от алфата. от друга страна, тази сума бледнее пред грешки като Агрия или удари като Friedman. в кой момент престава на инвеститор да му пука за таксите за преводите? трябва ли да стана милионер за да не си губя времето?
                              Панда ай уреди некой дисконт в алфата! Следващата седмица ми е падежа и ми искат 299 доларес за годишна такса.
                              Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                                Не съществува БГ банка в която можеш да си отвориш сметка в евро и да не приема SEPA преводи (струва €1), остави ги тия блогове.

                                Ако теглиш/депозираш от/към щатски брокер да кажем три трансфера месечно, това са поне $60 такси, не бих го нарекъл "някое левче" при положение че има много пенсионери с 250лв пенсия. Аз претакам между брокери и някой път се налатат и повече от три трансфера на месец.

                                Никога не съм бил фен на Бъфет, примерът беше че и жена му е същата стока, то за него си се знае че е яко стиснат.

                                EDIT: Но тая Хети Грийн верно изкърти бидето, не бях я чувал. Чак не беше смешно, направо се потресох. Да се стигне до ампутация на крака на сина й, но да не се бръкне за частна клиника, неам думи...
                                ок да кажем, че мога да спестя всички такси. смятай и фактора време, защото изкарвам към $30 на час от алфата. от друга страна, тази сума бледнее пред грешки като Агрия или удари като Friedman. в кой момент престава на инвеститор да му пука за таксите за преводите? трябва ли да стана милионер за да не си губя времето?
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X