IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • terziev, малко по твоята част
    Value investor Bill Smead pulls no punches in his view on the speculative mania unfolding in GameStop shares

    Коментар


    • Нищо не съм опищяла, просто казах, че ме е яд. Аз бях и с малко в GME та къде с него така и без него.
      Другото, което се чудя е да разкарам ли Тесла преди отчета, че нещо съм скептична. AMD и Apple по бих рискувала да го дочакам. Ама тоя балон ме плаши.

      Коментар


      • То затова човекът е казал само някалко акции. Тук не става дума са правят пари, а да се участва в рулетката за кеф

        Стотинки на NIO и sell, sell, sell на $10

        Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
        Не, новата мода е да държим и вече сме 50% назад

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

          а дано, че за да я купя продадох дял от НИО и още ме е яд. Поне малко от малко да избие пропуснатото от електричката. Все се заричам да си не правя експерименти с НИО, щото с него сметките ми все криви излизат.

          Чудя се 2 неща. 1. GME утре дали ще е надолу или нагоре. 2. Ако е надолу и ми удари продажната цена (52) да рискувам ли пак го взема
          Не, защото ще го продадеш на 65 и после ще опищиш орталъка, че дяволът те е принудил.

          GME под 100 е за взимане.

          ....

          БАААА, какво направиха варунтите на SHIP. афтермаркет

          0.1406 +0.05 (56.22%)

          Надмина и ГМЕ даже!

          Петков, имаш я бозата със захар!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
            Чакам Модрната скоро да тества 180 $ нивото.
            а дано, че за да я купя продадох дял от НИО и още ме е яд. Поне малко от малко да избие пропуснатото от електричката. Все се заричам да си не правя експерименти с НИО, щото с него сметките ми все криви излизат.

            Чудя се 2 неща. 1. GME утре дали ще е надолу или нагоре. 2. Ако е надолу и ми удари продажната цена (52) да рискувам ли пак го взема

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              Юруш на маслините! (GME) Хванем ли днес 100, утре минаваме 200!

              ... баси, пак спряха търговията

              ---

              The First Casualty Of The Big Short Squeeze: Melvin Capital Gets $2.75BN Bailout From Citadel, Point72 After Its Shorts Explode




              Hedge funds are now bailing out other hedge funds who have been steamrolled by the Robinhood Gen-Z "buy everything" juggernaut.

              Тези 2 млрд. до никъде няма да им стигнат, ако ударим 400-500.
              Най-после дочаках валиден аргумент от теб.
              На кого е бясно обаче Gen-Z - на милениълите или на бейби-бумърите и защо?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Не ги разбирам късите в този пазар. Да скъсяваш в хиперинфлационна среда е безумие. Само на някой учил финанси може да му щукне такова нещо.

                Гледам TR има 50% къси!!! Това обяснява защо можах да продам толкова 25 февруарски путове с нелоша премия. Чудех се, кой ги купува. Отначало си помислих, че може да имат някаква вътрешна информация, но все повече изглежда, че са просто идиоти.

                И при APT продължава с късия натиск. При положение, че компанията купува на около 12,50. На какво се надяват, на някакво шоково вдигане на лихвите с 4-5%.
                Или аз съм някъв шибан гени, или хората във финансовите среди са най-тъпите парчета, които могат да съществуват.
                TR 34.88 +4.74 +15.73%
                ...

                кофтито, че от продажба на путове не се печели както от otm колове.

                Но отново главата ми не побира, кой идиот може да шорти TR на 30.

                ---

                И SHIP отнесе границата от гущер, като куцо пиле домат. Мерсаж, Петков!
                Last edited by terziеv; 25.01.2021, 23:15.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  Юруш на маслините! (GME) Хванем ли днес 100, утре минаваме 200!

                  ... баси, пак спряха търговията
                  Само така! Аз чакам до 2 седмици Модерна да ми донесе 50 к печалба та да видим .

                  Коментар


                  • Юруш на маслините! (GME) Хванем ли днес 100, утре минаваме 200!

                    ... баси, пак спряха търговията

                    ---

                    The First Casualty Of The Big Short Squeeze: Melvin Capital Gets $2.75BN Bailout From Citadel, Point72 After Its Shorts Explode




                    Hedge funds are now bailing out other hedge funds who have been steamrolled by the Robinhood Gen-Z "buy everything" juggernaut.

                    Тези 2 млрд. до никъде няма да им стигнат, ако ударим 400-500.
                    Last edited by terziеv; 25.01.2021, 22:41.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Айде ве, Ташунски. Почнах да се чудя дали с Иветка не сте роднини. Игра ли го?

                      Уплашихме се демократите да не са те пратили в превъзпита телен лагер.
                      За златната кокошка ли ме питаш ? Всичко е ок дъртака стана президент.Ще го видим какви ще ги свърши.Хванах една друга артия OCGN за съжаление вкарах само десет бона и я продадох на 150 % ръст а тя отиде на 480 % на втория ден.Сега я спекулирам.Чакам Модрната скоро да тества 180 $ нивото.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                        Как сте колеги? Търгувате ли ?
                        Айде ве, Ташунски. Почнах да се чудя дали с Иветка не сте роднини. Игра ли го?

                        Уплашихме се демократите да не са те пратили в превъзпита телен лагер.
                        Last edited by terziеv; 25.01.2021, 20:56.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                          Как сте колеги? Търгувате ли ?
                          Не, новата мода е да държим и вече сме 50% назад

                          Коментар


                          • Как сте колеги? Търгувате ли ?

                            Коментар


                            • Тъй, супяхд а ролна коловете на ГМЕ за 12.02 със страйк 70. Все е нещо и в зависимост от бъдещото движение ще ролвам отново, за да си запазя акциите
                              Отворих спреда на АМД както написах за дебит от 2.6 и чакаме отчета.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                Ти оперираш с бая повече капитал от мен, но не и чак толкова повече, че играта да е много по-различна. От проба/грешка научих, че в перспективни компании винаги трябва да си оставям позиция. В началото влизах / излизах с всичко и се кефих на добрите печалби. Бях чел разни куци глупотевини по интернет и тука във форума и си викам - ииии, 20% печалба за два дни е уникално. Няколко пъти даже удвоих - WES, NIO. Няколко пъти се уморих да чакам - SKT, МНОГО пъти пазих по 5-6% с разни страхливи стопове. И кво се оказа... можеше x4, x5, x10 да направя. Сега определено съм повече диамантената ръка. Особено след удара с WFC, когато продадох половината позиция с ~10% нагоре, от шубе. Добре че си оставих другата половина почти до падеж, за да удвоя.
                                Аз съм в подобна ситуация сега. В началото играех само с големи и стабилни компании и като видя движение 2% беше чудо. Сега като се заиграх с по-малки и такива скокове от по 10-20% за ден-два и ги разпродавам много бързо.

                                Коментар

                                Working...
                                X