IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Кво ти дреме, ве. Нали имаш койни. Капаро за яхтата сложи ли?

    От фармата като цяло не очаквай чудеса. Може да пробваш с имотните, че май само те останаха. Ако имаш свободен ресурс. AVB, ESS, EQR... ако не ти се рискува - STAG, WPC са железни. Финовете май са прекалено скъпи вече. Нафта / тръби ... и там не е толкова далавера вече. Вариант е TALO, че там е 50/50 положението и може да излети. Аз съм там.
    Кога съм казала, че имам? Имах за около 2 седмици малко и ги махнах. Уж да копая, ама се оказа, че в тази държава И това е безсмислено щото скъп ток. Абе тук не е за предприемчиви и работещи, а за лежащи плужеци на помощи

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
      Почти всичко беше нагоре днес. Само Moderna дава заден. Хем я одобриха за Европа. Има ли шанс тази акция да ходи нагоре?
      Кво ти дреме, ве. Нали имаш койни. Капаро за яхтата сложи ли?

      От фармата като цяло не очаквай чудеса. Може да пробваш с имотните, че май само те останаха. Ако имаш свободен ресурс. AVB, ESS, EQR... ако не ти се рискува - STAG, WPC са железни. Финовете май са прекалено скъпи вече. Нафта / тръби ... и там не е толкова далавера вече. Вариант е TALO, че там е 50/50 положението и може да излети. Аз съм там.

      Коментар


      • Почти всичко беше нагоре днес. Само Moderna дава заден. Хем я одобриха за Европа. Има ли шанс тази акция да ходи нагоре?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
          ай наздраи инвеститорчета .

          4 загинали американски к............... в някаква безмислица .

          жертвите тепърва ще растат .до другата година поне един милиард

          а за вас - искам да инвестиратe яко . ама заложете всичко и инвестирайте . хяхяхяхяхяяяяяяяяяяя
          Бате, сигурно си много добър в трейдинга, обаче съвсем си изплискал легена!

          Коментар


          • ай наздраи инвеститорчета .

            4 загинали американски к............... в някаква безмислица .

            жертвите тепърва ще растат .до другата година поне един милиард

            а за вас - искам да инвестиратe яко . ама заложете всичко и инвестирайте . хяхяхяхяхяяяяяяяяяяя
            Last edited by the architect; 07.01.2021, 21:26.

            Коментар


            • Като гледам цените днес на литиевите компании и другите зелени .. явно ще минаваме на фотосинтеза и батерии в задн...те през следващите години . Ненормални времена ни чакат.


              Я някой от по-старите инвеститори да каже всеки път ли покрай избори е такова нещо ? Мене просто ме изумяват обратите на пазара и възможностите, които предлага сега.
              Last edited by pantaleev; 07.01.2021, 17:23.

              Коментар


              • Баааа, и последният кол, дето ми беше останал на WFC ми удари profit taker-a на 17,11. Купен за 8 и нещо. Е баш от тази акция не го очаквах.

                ...

                Кой играл играл, пилетата отлетяха.... още не е съвсем късно.
                PPC 20.25 +1.01 +5.25% USD 9:56AM
                Last edited by terziеv; 06.01.2021, 16:58.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение


                  Не знам дали ще има таква цена вече от под 35$. Иначе ясно, че не е перфектната... ама то с тези нива на пазара почти нищо няма на нормална цена.
                  Вярно, но Файзер са много по-малка компания от преди половин година и много вероятно да намалят малко дивидента. Т.е. цена от 35$ отговаря на 45+ от преди половин година. BMY е на малко по-добри нива, ако искаш фарма. Според мен обаче секторът като цяло не е толкова добър вариант.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                    https://www.blackstone.com/press-rel...rises-of-2021/
                    Тагодишните 10 прогнози на Байрон, terziev, дай и твоите за 2021, моите - дефлационни, съм ги казвал.
                    Съгласен съм с повечето от написаното. Моите ги писах поне пет шест пъти вече. Не съм в състояние да измислям нещо по-конкретно. Но колкото за играта:

                    1. Висока инфлация на абсолютно всичко. Пари ще продължават да се наливат, хората ще продължават да получават кинти без да работят. Западнякът и без това за нищо друго не става, освен за потребител. Хората на заплата и спестовниците ще са още по-прецакани.

                    2. Икономиката е изцяло в Азия (то това си е факт, не прогноза). Парата обаче ще продължава да се върти най-вече в САЩ. Ще се отчита небивал ръст на БВП, след 1-то тримесечие.

                    3. За Ръсел приказвах много. Исторически факт е, че всяка криза удря цената на малките, често без причина. Съответно възстановяването е по-рязко. Това вече стана реалност, но и занапред ще продължи.

                    3. Нафта и газ - нагоре. 100% съгласен, че такива компании ще са първенци по капиталова за 2021. Ако и ВЕЧЕ Антеро да са на годишен връх; още може.

                    4. Метали, агро, други суровини, имоти... всичко реално - нагоре. За златото не съм сигурен, там очевидно играта е по-специална.

                    5. Доларът... честно казано не вярвам да пада още спрямо еврото.

                    ---

                    С други думи - инвестиции в средни компании от енергийния сектор (вкл. тръби), добивни, имотни и такива с голям пазар в Азия. Под 10-12% доходност ще изостава от реалната инфлация.

                    ---

                    добавка: и въглища. коксови. въпреки че вече и те са на високи цени.
                    Last edited by terziеv; 05.01.2021, 17:19.

                    Коментар


                    • Това което цитираш дори не са исторически познания, а празноглави брътвежи, ама карай

                      Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                      Историческите познания са идеални за интелектуална мастурбация, но да разчиташ на нея за предвиждане на бъдещето е като да анлизираш свойствата на пазара само през оцелелите акции

                      Коментар


                      • https://www.blackstone.com/press-rel...rises-of-2021/
                        Тагодишните 10 прогнози на Байрон, terziev, дай и твоите за 2021, моите - дефлационни, съм ги казвал.
                        Last edited by hazard; 05.01.2021, 07:12.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          PFE над 35 не бих.

                          PPC е на добро ниво, но бих изчакал да видя докъде ще стигнe

                          Не знам дали ще има таква цена вече от под 35$. Иначе ясно, че не е перфектната... ама то с тези нива на пазара почти нищо няма на нормална цена. Като цяло се забелязва това, което Ташунко каза преди. Че има само положителни новини за някоя фирма, а цената върви надолу. Даже и днес новините за PFE са само положителни, а цената е надолу. Имат добър дивидент. А и все пак те са основния доставчик на ваксината за западния свят:


                          -Pfizer Has Offered South Africa Discounted Covid-19 Vaccines

                          -US FDA Accepts Regulatory Submission from Pfizer and OPKO for Review of Somatrogon to Treat Pediatric Patients with Growth Hormone Deficiency

                          -Spain Says 83,000 People Have Received Pfizer’s Covid Vaccine

                          Та според тази логиката... цената трябва да обърне скоро нагоре само.




                          PPC изглежда наистина добре, дано задържи 1-2 дена тези нива... че нема кеш , покрай тези фармацефтични.


                          Между другото ако на някой му е интересно, забелязвам следната зависимост последните седмици. Повечето фармацефтични и китайските скутери/електрички вървят обратно на индексите.
                          Last edited by pantaleev; 04.01.2021, 23:37.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
                            PFE и BABA не са на лоши цени днес . Ако някой се интересува.



                            BSX също.

                            https://seekingalpha.com/article/439...edures-rebound
                            PFE над 35 не бих.

                            PPC е на добро ниво, но бих изчакал да видя докъде ще стигнe
                            Last edited by terziеv; 04.01.2021, 20:20.

                            Коментар


                            • PFE и BABA не са на лоши цени днес . Ако някой се интересува.



                              BSX също.

                              https://seekingalpha.com/article/439...edures-rebound
                              Last edited by pantaleev; 04.01.2021, 18:59.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                Земи направи един кастинг коуч за доверен човек. Имаше едно такова реалити.
                                Нямам нужда - имам си. Теб

                                Коментар

                                Working...
                                X