IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не давам наклон, ама точно за 50-60% рискът според мен не си заслужава. Тези ги имаш почти гарантирано до 3-4 месеца от половината миньори и нафта, дори от финове може. От nem даже ще ги докараш. Аз съм вече 130% в акции и пак ме сърбят ръцете, защото е лудост колко подценени са нафта и метали.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

      обясни за тия, които още не са се научили да четат мисли. Кво общо има Алцхаймер с Модерна. Като си говоря с чужденци нямам проблем да ги разбера. Явно проблемът е в българите, които се правят на интересни и си мислят, че са такива, но не са
      На политкоректен език - Biden will heal the nation.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
        Това, че ще им махат патентите за ваксините не е никаква причина за срив щото те така или иначе не могат да снабдят целия свят с ваксини и така или иначе ще си произведат максимума, който могат и ще си спечелят максимума.
        Не е важно дали ще им махнат реално патентите. Не е важно дали Модерна ще се покачва дългосрочно. Важен е прецедента, че щатска администрация си позволява да се заиграва с махане на патент. Прецедента е съществен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Не го разбирам този апетит към риск. Към сектор, който е вероятно най-засегнат от хиперинфлацията. Един залог в гиганти като RIO, BHP, Митал е по същество гарантирана печалба. Удвояването не е изключено. Ако искаш повече (x3 и нагоре), избираш по-малки компании. Може и да не е CLF, но нещо с този размер.
          Цялата работа е там, че имах много малко CHD. Когато слязоха до 77, нямах свободни пари, за да допълня. Понеже не очаквам кой знае какви чудеса от тях, реших да ги продам.

          A METX наистина са смотани, но следя движенията на акцията отдавна и са много палави. Напълно възможно е да направят едни 50-60% за ден. Сега...кой ден не е ясно, но още когато ги купих, им сложих GTC @2.24.

          Коментар


          • Това, че ще им махат патентите за ваксините не е никаква причина за срив щото те така или иначе не могат да снабдят целия свят с ваксини и така или иначе ще си произведат максимума, който могат и ще си спечелят максимума.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

              Човекът по-ясно нямаше как да го напише.
              обясни за тия, които още не са се научили да четат мисли. Кво общо има Алцхаймер с Модерна. Като си говоря с чужденци нямам проблем да ги разбера. Явно проблемът е в българите, които се правят на интересни и си мислят, че са такива, но не са

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Yandox
                Очаквам всичко да се срине до към 25 май . Всички индекси и американски и европейски .
                Защо мислиш така?

                Коментар


                • Ауууууууууууууу колко сме ваксинало зелени. Бидона няма да не уплаши. Но за по сигурно ще прибереме някой печалби.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Yandox
                    Очаквам всичко да се срине до към 25 май . Всички индекси и американски и европейски .
                    Коя година?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                      пиши свързано или изобщо не спами
                      Човекът по-ясно нямаше как да го напише.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от arbeitmachtfrei Разгледай мнение

                        алцхаймера ни оправи
                        пиши свързано или изобщо не спами

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                          Да да Бидона само поразии прави до сега.Само чакам да се осере хубаво пазара и да почна да си пълня артийки които ще ми купят къща на брега на някой карибски остров .
                          мазното еврейче се правил на трейдър .скоро ще му приберем еверйските парички и само ще скимти . хяххяхяхяхяхяхя

                          Коментар


                            • Energy Transfer (NYSE:ET): Q1 GAAP EPS of $1.21 beats by $0.92.
                            • Revenue of $16.99B (+46.1% Y/Y) beats by $5.28B.
                            Божке, направо прилича на печатна грешка. Яко дране на тексасци е падало!

                            В интерес на истината още не е късно за нафта и тръби.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                              Dow Jones бичи яко няма връщане назад. Тука от 7-8 дни го чакам да върне, няма братче
                              Никой не ще да ми каже на какво основание идват такива очаквания. Ама не някакъв линк от интернет, лично мнение.

                              Ето какви ги писах по нова година. Продължавам да съм на същото мнение, формирано предимно на лични извънборсови наблюдения.

                              Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Съгласен съм с повечето от написаното. Моите ги писах поне пет шест пъти вече. Не съм в състояние да измислям нещо по-конкретно. Но колкото за играта:

                              1. Висока инфлация на абсолютно всичко. Пари ще продължават да се наливат, хората ще продължават да получават кинти без да работят. Западнякът и без това за нищо друго не става, освен за потребител. Хората на заплата и спестовниците ще са още по-прецакани.

                              2. Икономиката е изцяло в Азия (то това си е факт, не прогноза). Парата обаче ще продължава да се върти най-вече в САЩ. Ще се отчита небивал ръст на БВП, след 1-то тримесечие.

                              3. За Ръсел приказвах много. Исторически факт е, че всяка криза удря цената на малките, често без причина. Съответно възстановяването е по-рязко. Това вече стана реалност, но и занапред ще продължи.

                              3. Нафта и газ - нагоре. 100% съгласен, че такива компании ще са първенци по капиталова за 2021. Ако и ВЕЧЕ Антеро да са на годишен връх; още може.

                              4. Метали, агро, други суровини, имоти... всичко реално - нагоре. За златото не съм сигурен, там очевидно играта е по-специална.

                              5. Доларът... честно казано не вярвам да пада още спрямо еврото.

                              ---

                              С други думи - инвестиции в средни компании от енергийния сектор (вкл. тръби), добивни, имотни и такива с голям пазар в Азия. Под 10-12% доходност ще изостава от реалната инфлация.

                              ---

                              добавка: и въглища. коксови. въпреки че вече и те са на високи цени.
                              Last edited by terziеv; 06.05.2021, 22:35.

                              Коментар


                              • Dow Jones бичи яко няма връщане назад. Тука от 7-8 дни го чакам да върне, няма братче

                                Коментар

                                Working...
                                X